Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

pred 2 urami, izibajker pravi:

A mi lahko kdo svetuje. V Chrome brskalniku so mi pred kratkim začeli uletavati kretenski oglasi (glej sliko). A se da kje nastavit, da blokiram te bedarije.

Hvala 

1337673569_nadleznioglasi1.thumb.jpg.81f8355d0d2fc04a272560a0b37961bc.jpg

ma ne Murkota blokirat pliiis :P

ps. Crom ima čisto na vrhu desno (od ikone userja levo, tudi znak STOP gor piše ADP...klikni :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, nejc74 pravi:

A Chrome ne pozna Adblock+ ali česa podobnega? Na Firefoxu kar dobro polovi večino oglasov.

V vsakem tistem Popup-u vidim kolešček kjer so setings-i. Sem probal že tam kaj nastavit da blokiram, zaenkrat neuspešno... 

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

 ps. Crom ima čisto na vrhu desno (od ikone userja levo, tudi znak STOP gor piše ADP...klikni :P

Mi daš lahko PrintScreen, kjer naj bi bil ta znak. Jaz pri sebi tega ne vidim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, izibajker pravi:

V vsakem tistem Popup-u vidim kolešček kjer so setings-i. Sem probal že tam kaj nastavit da blokiram, zaenkrat neuspešno... 

Mi daš lahko PrintScreen, kjer naj bi bil ta znak. Jaz pri sebi tega ne vidim.

287048348_Breznaslova.thumb.png.fc3d5ae5ef3223e8fe316321e3c21039.png

če se ne motim, so to razširitve, pa preveri če imaš posodobljen crome

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

287048348_Breznaslova.thumb.png.fc3d5ae5ef3223e8fe316321e3c21039.png

če se ne motim, so to razširitve, pa preveri če imaš posodobljen crome

 

Ne, teh ikon jaz nimam. Imam samo Gmail, Slike pa kvadratek, kjer so Googlove aplikacije..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, izibajker pravi:

Ne, teh ikon jaz nimam. Imam samo Gmail, Slike pa kvadratek, kjer so Googlove aplikacije..

klikni nastavitve, raširitve in dodaj adblock

al pa ga poišči na netu..se mi ne da iskat sedaj, kako ga dodaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam na tablici inštaliran Adblock fast. Je full ok.

Niti Murkota ne vidim več ???.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 9 minutami, LunaticFringe pravi:

Prebral, kar obsežno čtivo.

Tor bi najbolj ustrezal, a žal je počasen zaradi proxyjev. Sicer ga občasno uporabljam :)

Za tiste najbolj občutljive pa cel operacijski sistem in tor...

https://tails.boum.org/

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ena zagata. V garazi imam mini pc in LTE modem Krüger&Matz za povezavo kamere. Zdaj, ce zmanjka elektrike za trenutek, se mi mini pc sam postavi nazaj.....za LTE pa moram fizicno kliknit Connect......a je kaksna opcija, da se mi avtomaticno poveze tudi LTE, ko se postavi Win10 mini pc.....?

Hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Roger G. Jagger pravi:

Ena zagata. V garazi imam mini pc in LTE modem Krüger&Matz za povezavo kamere. Zdaj, ce zmanjka elektrike za trenutek

UPS brezprekinitveno napajanje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, LunaticFringe said:

UPS brezprekinitveno napajanje. 

UPS edina vrjanta? Se kaksna.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen je ta mini PC? Navaden al tisti mininkubus ki dela na 5V?

Kolko je dolg ta "trenutek"? 

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, smasher said:

Kakšen je ta mini PC? Navaden al tisti mininkubus ki dela na 5V?

Kolko je dolg ta "trenutek"? 

Navaden PC z Win10 + LTE modem in Bob kartica. Odvisno...lahko je kratek, lahko pa tudi 1h ali vec....!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KAJ so res UPS postali tako poceni??? Ko sem bil mlad so bili "uko z glave" (al pa eno ledvičko ne vem točno kakšen je bil cenik :D ), ampak skoraj nekje v rangu 50% plače ali več...

https://www.techtradecenter.si/powerwalker-vi-650-sh-hid-line-interactive-650va-360w-ups-brezprekinitveno-napajanje 

Resnomanj kot 40eur???  Samo ne vem zakaj šparajo kolko na akujih, tisti za 40 in tisti za 100€ imata še vedno enake baterije not, 3x tražji še vedno enake baterije not https://www.techtradecenter.si/powerwalker-vi-500t-hid-line-interactive-500va-350w-ups-brezprekinitveno-napajanje

2 solarna akuja not po 100Ah, pa bo zdržalo neki cajta :D 

 

ps: baje bojo zdej v firmi menjali breprekinitveno, ker se baje ne splača menjavat samo akuje v starem, 3Fazni za 28kW tiskarski stroj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna bIt, da bo ups edina uporabna resitev. Zdaj, vprasanje, koliko kW/h ali A vzeti.....

Popravljeno . Popravil Roger G. Jagger
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam kar močno poškodovan tablični računalnik AsusT100. Počen ekran in nekaj tipk štrajka. Bi se dalo komu to popravljat. Za material bom dal, le servisnih ur pa ne bi plačeval, ker potem se ne splača. V končni fazi bi bilo mogoče dovolj, če bi deloval vsaj del računalnika kje je ekran, tipkovnica pa če tudi ne.??? Vsekakor je potrebno menjati ekran na dotik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 6. 11. 2020 ob 12:52, izibajker pravi:

A mi lahko kdo svetuje. V Chrome brskalniku so mi pred kratkim začeli uletavati kretenski oglasi (glej sliko). A se da kje nastavit, da blokiram te bedarije.

Hvala 

1337673569_nadleznioglasi1.thumb.jpg.81f8355d0d2fc04a272560a0b37961bc.jpg

Malo pozen odgovor ? Težava je v tem, da so za spletno stran "thefreshposts.com" omogočena obvestila. Podobno so mislim da včasih imeli na ceneje.si, da so ti servirali reklame.

Skratka da stvar rešiš greš v nastavitve chroma in klikneš na levi "Zasebnost in varnost", nato pa Nastavitve spletnega mesta:
image.png.db675faa691aeeb7145096f05d1c5a73.png

 

Potem greš pod obvestila:
image.png.d7b5a35c9180189b27367d74b8388e2a.png

 

Potem pa na seznamu poiščeš omenjeno spletno stran in jo blokiraš oz. odstraniš iz seznama :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Danes sem prejel telefonski klic iz +447949505225 , od Microsofta, nekaj v zvezi z mojim računalnikom.

Ko sem odgovoril, da uporabljam Linux, se je začelo bluzenje.

Azijski naglas.

V glavnem:

Citiraj

Warning: If you receive an unsolicited call from someone claiming to be from Microsoft Support, hang up. We do not make these kinds of calls.

https://support.microsoft.com/en-us/windows/protect-yourself-from-tech-support-scams-2ebf91bd-f94c-2a8a-e541-f5c800d18435

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so scamer-ji.....Indija, Azija....! Imas na YT polno filmckov, ko naletijo na napacnega (haker)....in jim zbrise vse podatke na compu, kopira njihovo web-cam.....potem pa se zaklene comp ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa je zanimal klica in sem dvignil :)

Seveda po klicu sem zadevo ustrezno prijavil tako Microsoftu kot operaterju.

Probajo pač.

Občasno še pride kak email, da bodo objavili video z mojim masturbiranjem itd..

1x sem odpisal, da nimam kamere na PCju pa da tudi sicer to ni kaznivo pri nas in da je rokomet celo zdrav.

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snečer pravi:

Mene pa je zanimal klica in sem dvignil :)

kako pa veš, da ni mel maske :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Snečer pravi:

Danes sem prejel telefonski klic iz +447949505225 , od Microsofta, nekaj v zvezi z mojim računalnikom.

Ko sem odgovoril, da uporabljam Linux, se je začelo bluzenje.

Azijski naglas.

Tebe so klicali "angleži", mene pa "avstrijci" (koda 43). Južni naglas je imel model. Sem mu rekel, da imam tolk keša, da komp zamenjam za novega vsak mesec. Sva kar končala, ni imel še kakšne dodatne "ponudbe" zame. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!