Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Pa takrat ko mi je nov disc not daju je neki okul napajanika stelu in od takrat gre use narobe!    :evil:  :evil:  :evil:

Jaz bi rekel, da je nov disk problematičen. Pri napajalniku ni imel kaj šarit ob vgradnji novega HDD.

res je da ni meu kaj sarit sam se hudic pol ni hoteu prizgt kr je tm okul saru! sele cez akksno uro mu ga je ratal nekak nazaj postavt pa se to je blo bl tko ...

umm od kdaj pa ti meni odgovarjas na poste brez kaksnih neslanih viceu in brez "zmerjanja"?

Ja se strinjam z hotschkotom....napajalnik nebi mogu bit...vsaj ene 95% ne...je pa kumot disk, lahko je pa tudi od O.S. Kaj pa uporabljas za en OS, ker ce slucajno uporabljas se 98, je mela nemalo problemou z ugasanjem....

LP

Gugo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja se strinjam z hotschkotom....napajalnik nebi mogu bit...vsaj ene 95% ne...je pa kumot disk, lahko je pa tudi od O.S. Kaj pa uporabljas za en OS, ker ce slucajno uporabljas se 98, je mela nemalo problemou z ugasanjem....

LP

Gugo 8)

je napajalnik kr vem.... uporablam pa win 2k

res da ni meu kaj za sarit sam mam cudn comp in ko mi je najprej ene rame not daju k niso bli pravi pa neki po biosu saru se je pol use ugasnlo in se ni hotlo neki cajta przgt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, jaz vam tudi z veseljem pomagam.

Izkusnje s HW, software pa mogoce kak problemcek v winsih pa to, ane;) no linux:D

Kaj bi clovek okol napajalnika stelal? tam nima kaj stelat, lahko ga samo zamenja. Al pa razdre, da zamenja slab vent or sth:). Napajalnika ti ziher ni unico.

Lahko pa da ti je zamenjal napajalnik za enega slabsega in je preslaboten zdaj, da bi poganjal vse tvoje stvari. Al pa si ze prej mela preslab napajalnik in zaj ko mas nov disk, pozre vec W in jih napajalec ne more priskrbet...

Pa navadite se, da malo vec poveste o rac. ko sprasujete za probleme:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, Gugo in ostali pomagalci.

V tednu po 10. decembru se bo moje računalo malo nabildalo.

Trenutno imam kr eno Intelovo plato (82810 or something) in gor Celerona 433.

V planu imam Athlon XP 1600+ (in se ga pol navije), Abit plato, hladilnik Zalman (Cu pomoje, un za 7'000 SIT), pasto Arctic Silver (sem natančn, ane :wink: ), verjetno bom kupil rabljen 256DDR ram namesto novega 128mbDDR in seveda bom moral menjat tud napajalnik.

Sedaj me pa zanima par stvari...

A bi znal bit kaj težav z ohišjem (da so izhodi na napačnih mestih al kaj podobnega)? Moja sedanja plata ima grafično kr gor, sploh nima AGP slota. A bi to znal bit problem? Kakšen napajalnik rabim za navitega Athlona XP 1600+?

Pa še ena banalna zadeva, ampak ne znam drugač povedat... Moje ohišje ima mere 42x40x21cm, matična plošča pa 24x24cm. A so te zadeve nekako standardne in bom tud bodoče pridobitve stlačil noter?

Hvala za odgovore,

trully yours Anže :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, Gugo in ostali pomagalci.

V tednu po 10. decembru se bo moje računalo malo nabildalo.

Trenutno imam kr eno Intelovo plato (82810 or something) in gor Celerona 433.

V planu imam Athlon XP 1600+ (in se ga pol navije), Abit plato, hladilnik Zalman (Cu pomoje, un za 7'000 SIT), pasto Arctic Silver (sem natančn, ane  :wink: ), verjetno bom kupil rabljen 256DDR ram namesto novega 128mbDDR in seveda bom moral menjat tud napajalnik.

Sedaj me pa zanima par stvari...

A bi znal bit kaj težav z ohišjem (da so izhodi na napačnih mestih al kaj podobnega)? Moja sedanja plata ima grafično kr gor, sploh nima AGP slota. A bi to znal bit problem? Kakšen napajalnik rabim za navitega Athlona XP 1600+?

Pa še ena banalna zadeva, ampak ne znam drugač povedat... Moje ohišje ima mere 42x40x21cm, matična plošča pa 24x24cm. A so te zadeve nekako standardne in bom tud bodoče pridobitve stlačil noter?

Hvala za odgovore,

trully yours Anže  :wink:

Torej, gremo od uzad... Mere so ponavadi standardne, na pamet jih pa ne vem...pomoje mas kr standardeno ohisje. Napajalnik je priporoclivo imeti malo mocnjesi...vsaj 300W (saj ne, da nebi tudi z 200W delalo, samo lahko pa da se sesuva), lahko pa imas seveda tudi mocnejsega...ha-sreca zate, ce kupujes mocnejsi napajalnik...imam nekaj novih zapakiranih 400W in 500W ATX2 napajalnikov..po dolaj ugodnih cenah...dosti reklame....Kar se rama tice, ok, tudi rablen je dober, samo probaj od prodajalca se nekako racun dobiti, ker imam dandanes skoraj usak DDR ram dozivljensko garancijo. Hladilnik za CPU je kr u redu...(ce imas rad tisino...osebno imam raje thermaltake 7+), pasta tudi OK, kar se pa Maticne plae tice, ti pa vsekakor ne priporocam vec Abita, sestavljam racunalnike in zadnje leto sem imel kar nekaj reklamacij v zvezi z maticnimi platami, pa vse so bile Abitke, kaj mislis o Gigabajtu, cena je konkurencna, pa se posladke kot so USB2, AGP8, 6 kanalna zvocna in mrezna kartica, lahko pa se RAID kontroler, pa se navija se tudi zelo odlicno;seveda ima te dobrote tudi Abit, samo...Gigabajt ima pa 3 letno garancijo na maticne plosce....pomisli...Aja imamo se problem grafike...to izbero prepuscam tebi, ti pa vsekakor priporocam kakega radeona 9000pro ali pa 9500, cene so zelo ugodne, pa kartica tudi rula.

Pa se enkrat reklama...he he...ker imam tudi sam rac. trgovino, ti lahko vse izdelke tudi sam prodam...seveda po konkurencnih cenah...

LP

Gugo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, Gugo, pol bi pa prosil za private message s cenami useh stvari, ki sem jih napisal, da jih rabim.

A ni 400W napajalnik too much zame???

Drugač mam doma že grafično GeForce 2 64mb MX400 TV Out, ampak mi stoji u eni vrečki... Ker pač moja plata nima AGPja.

Lahko mi tud napišeš še ceno konkurenčne Gigabajtove plate. Predvidevam, da vse ostalo ostane enako (morm glih tko kupit DDR ram, ane?).

Lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, Gugo, pol bi pa prosil za private message s cenami useh stvari, ki sem jih napisal, da jih rabim.

A ni 400W napajalnik too much zame???

Drugač mam doma že grafično GeForce 2 64mb MX400 TV Out, ampak mi stoji u eni vrečki... Ker pač moja plata nima AGPja.

Lahko mi tud napišeš še ceno konkurenčne Gigabajtove plate. Predvidevam, da vse ostalo ostane enako (morm glih tko kupit DDR ram, ane?).

Lep pozdrav, Anže

Cene sem ti poslal, upam da use, nisi mi pa ti napisal, kaksno Abitovo plato bi ti dal notri, tako da sem ti jaz dal eno izmed boljsih gigabajtk, ne pa najbolso, kar se tice pa napajalnika...poglej, sej ti ga ne turim, pa izberes ga lahko tudi drugje, ampak samo procesor kuri tam okoli 65W, potem imas tukaj se grafiko, pa disk, lahko dav ali tri?, pa se CDrom ali CDRW, kar se vec kuri, pa vsi ventilatorji, pa rekel si da bi ti tole nabril...ha potem pa sloh...pri frizeranju ti je minimalno 300W, ampakvec je vsekakor dobrodoslo, sploh, ce bi zelel Raid plato...

LP

Gugo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napajalnik ni nikoli too much mocen:)

ampak cena 400w napajalnika je pa oreng ze.

In decki, ni vazno kolko w je napajalnik, ampak kak ma stabilne voltaze, sploh ko je obremenjen (ko navijas). Ce ni dober je lahko 500w, pa mam jaz enega 300w dobre firme naprimer in je dooosti boljsi za vse...Tak da dober 400w napajalnik tezko dobis pod 20k. (Antec in podobno)

1600+ rajsi ne kupuj, ker verjetno se se ne spoznas tako na navijanje in ce nimas prijatla ki bi ti zrihtal dober stepping proca, si rajsi kupi 1800+ pa navij. Eni 1600+ naprimer zlahka grejo z zracin hlajenjem na 1800 Mhz tudi...drugi pa lahko o tem pac samo sanjajo:)

Plato ti priporocam Epox, sploh ce bos navijal. Gigabyte je tudi kul...samo ne tako za navijat;) ma druge dobrote...

Rame kupi dobre in drage...pa da delajo na cim boljsih timingih na cimvisjih Mhz...Ce bos kupoval rabljene jih stestiraj prvo.

Zalmani glih niso najbolj za navijat, kar ti pove ze to, da so pac izredno tihi:)

Pasta Arctic Silver 3, kot si reko...ni kaj pripomnit;)

Graficna...mx-a se ti ne splaca met. Kupi r8500 (je boljsi od 9000pro...ampak baje da bo v prihodnosti to malo obratno...kdo ve:)), ali gf4 ti 4200 al pa r9500 naprimer al pa kaj podobnega... Prevec ne zapravljal, rajsi navij pol:).

Meni osebno je seveda Ati bolj vsec, slika boljsa, tv-out boljsi pa tak...odlocitev je tvoja. Pa glej da ne bos kupo ene leve firme, ce mislis gf vzet!

to je to zaenkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napajalnik ni nikoli too much mocen:)

ampak cena 400w napajalnika je pa oreng ze.

In decki, ni vazno kolko w je napajalnik, ampak kak ma stabilne voltaze, sploh ko je obremenjen (ko navijas). Ce ni dober je lahko 500w, pa mam jaz enega 300w dobre firme naprimer in je dooosti boljsi za vse...Tak da dober 400w napajalnik tezko dobis pod 20k. (Antec in podobno)

Lej jrk0, ce bi rad en pocen, pa kvalitetn napajalnik...he he ti kr mene poklic, da nam glih reklame delu, ti ga dam za potestirat, pa bos pol eno recenzijo napisu...a kaj pravis...mam pa 400W in 500W napajalnike...EVERPOWER -firma MAXPOWER -model.

LP

Gugo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni moj 300W zadostuje, ker mam se durona trenutno:)

Je pa dosti ljudi na slo-techu melo te napajalnike. 400W... in za navijanje so tak, tak;)

Problemi so bli pr nestabilnih voltazah, ki so padle pod 5V krepko...Ampak to res pr oreng navijanjih.Vendar ljudje niso dobli vsega iz proca kar bi lahko:)

Ampak ok, 400W model pomoje cisto zadostuje malo bolj navijaskem uporabniku. High end pa niti ne vec tolko;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni moj 300W zadostuje, ker mam se durona trenutno:)

Je pa dosti ljudi na slo-techu melo te napajalnike. 400W... in za navijanje so tak, tak;)

Problemi so bli pr nestabilnih voltazah, ki so padle pod 5V krepko...Ampak to res pr oreng navijanjih.Vendar ljudje niso dobli vsega iz proca kar bi lahko:)  

Ampak ok, 400W model pomoje cisto zadostuje malo bolj navijaskem uporabniku. High end pa niti ne vec tolko;)

Sej verjamam, samo mojih napajalnikov paniso mogli imeti...he he...

MOJI SO KVALITETNI!!!

LP

Gugo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, glede navijanja pa tako.

Jest bom to vleku k enmu kolegu. Sicer je 15-letni fazanček, ampak kompjutre raztura (hardware seveda).

On ima takisto 1600+ Athlona, isto Abitovo plato, kot bi jo jest kupu (ne vem točno modela), pa Zalmana, pa 256DDR 2700.

Njegova zadeva dela na nekaj čez 1800MHz, poleg tega da 50°C še ni videla.

Torej, precej po njem se zgledujem pri nakupih - tud on mi bo to skupej sestavil. Zato me pa sedaj še muči vprašanje, kakšen napajalnik in ali bodo mogoče kakšni problemi s kišto... Ostalo je bolj kot ne že odločeno.

Lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce hoces met 1800Mhz, pol ne kupi MAXPOWER! resno...

Al antec al pa Enermax mogoce. Ampak pravijo eni, da je Antec vseeno najbolj;) pa Enermax je svinjsko drag.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce hoces met 1800Mhz, pol ne kupi MAXPOWER! resno...

Al antec al pa Enermax mogoce. Ampak pravijo eni, da je Antec vseeno najbolj;) pa Enermax je svinjsko drag.

jrk0...ej zdej mi pa u skledo pluvas....kak mislis, ne kupi MAXPOWERja...halo?!...pa ti ves da to jst zastopam...pa ti ves da sta bili ucasih enermax firma, pa se je potem en del odcepil, pa nastal everpover. Ne mores trditi, da so moji napajalniki zanic, to je pa ze blatenje....

LP

Gugo :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gugo, povej, če se v programu WINDVD da nastavit sliko čez cel ekran, če je film posnet u ''taširokiinnizki'' varianti (ne morem se spomniti imena formata, skratka ''widescreen'', ki ga pa nimam :wink: ), pa čeprav vem, da so pol face mal razpotegnjene. V POWERDVD vem, da se da, sam tega nimam, WINDVD pa mam, ampak ne najdem te možnosti. Mislim, škoda se mi zdi 2/3 ekrana met temne. Aha, pa kok stane dobra TV out kartica in kak kabel je to, a je antenski koaksialec OK? Ker tega mam že potegnjenga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gugo, povej, če se v programu WINDVD da nastavit sliko čez cel ekran, če je film posnet u ''taširokiinnizki'' varianti (ne morem se spomniti imena formata, skratka ''widescreen'', ki ga pa nimam :wink: ), pa čeprav vem, da so pol face mal razpotegnjene. V POWERDVD vem, da se da, sam tega nimam, WINDVD pa mam, ampak ne najdem te možnosti. Mislim, škoda se mi zdi 2/3 ekrana met temne. Aha, pa kok stane dobra TV out kartica in kak kabel je to, a je antenski koaksialec OK? Ker tega mam že potegnjenga.

Greva od uzadi... kabel je koaksjalc, sam na koncu je chinch ali pa svhs konektor. Dobra VGA karica z TV OUT izhodom je pa vsekakor kakrsnakoli ATIjeva...se pravi premisli o kaki ATI radeon kartici npr 9000pro. Cena je kar solidna, kvaliteta pa odlicna...za igrce je se vedno Nvidija zakon, samo ce pa hoces imeti kvaliteto, pa kar po ATI chipu grabit!. WINDVD pa se nisem uporabljal, ampak sigurno se da nastavljat v widescree ali pa 16x9 in tudi 4x3. Bom pobrskal...

LP

Gugo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gugo, povej, če se v programu WINDVD da nastavit sliko čez cel ekran, če je film posnet u ''taširokiinnizki'' varianti (ne morem se spomniti imena formata, skratka ''widescreen'', ki ga pa nimam :wink: ), pa čeprav vem, da so pol face mal razpotegnjene. V POWERDVD vem, da se da, sam tega nimam, WINDVD pa mam, ampak ne najdem te možnosti. Mislim, škoda se mi zdi 2/3 ekrana met temne. Aha, pa kok stane dobra TV out kartica in kak kabel je to, a je antenski koaksialec OK? Ker tega mam že potegnjenga.

Jaz uporabljam WinFastDVD, pa ima funkcije za izbiro formata 16:9, ..., druga varianta pa je zoom funkcija. Nevem če ima WinDVD tud, mal poglej pa probaj z ZOOM funkcijo, s tem izgubiš malo levega in desnega roba sam ni panike.

Nove grafične z TVOut dobiš že za 20-30K SIT. Za na televizor pa lahko uporabiš navadni koaksial ali Svhs kabel, pa scart vtikač, če TV nima ustreznega priključka.

BTW: Nevem zakaj vsi nekaj šimfajo kvaliteto tvout-a na Nvidia grafičnih, sam uporabljam Nvidio GF2, pa če jo primerjam z ATI tvout kvaliteto slike ne opazim razlike (sosed ma ATI Radeon). SAme SHIT!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha. Torej je na enem koncu kabla tisto, kar pač kartica zahteva, na drugem pa ga kar v TV vtakneš, tam ko anteno, bi lahko torej kar kakšen ''Tkomad'' dal.

Trenutno uporabljam Nvidia GF2. Dela fenomenalno, včasih rad tud kak GP odpelem, tako da bi rad imel kartico, ki tudi pri igricah ne bi pešala.

Zanimivo je pa to, da sem nedavno downloadal najnovejšo verzijo gonilnika ''detonator'' in s tem gonilnikom še Moorhuhn ni normalno delal, kaj šele kej druzga. Dal takoj nazaj prvotnega. Čudno.

V glavnem, a bi mi kdo GF 2 v račun vzel? Doplačam, pa če bi mi še porihtu, če bi kišto prinesel? Pa po možnosti, če se bom vozil v LJ, da ne bi 2x hodil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve vprašanji:

1. Kje v biosu izklopiš (disable) prečekiranje rama ob zagonu računalnika(imam preveč rama pa preveč cajta traja)???

2. Zadnje 4 dni mi kompjutor slabo nalaga Windowse(98), se kar pojavi črn zaslon pa če ESC pritisnem gre naprej??

Pa še to kaj je bolje Win98 ali XP-ji!

Za špile pa mal interneta!

Moj pc:Celeron 400(navit na 450 v biosu)

320 MB Rama

6.4GB trdega

Ge force 2 mx400 pci 32 mb

Pa še neki, če navijem v biosu na 450 mhz je vse v redu ko ga pa dam na 500mhz pa mi zvočna ne ddela v winsih?Kaj je problem!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gugo:

Oprosti. Pa saj nisem reko, da so slabi! Jaz sem reko, da za huuda navijanja niso vec dovolj zmogljivi. Ko mas vlke voltaze pa to za proc.saj ves...

thundercat:

4 vprasanja si postavo 8)

Rame ti verjetno 3x precekira, lahko si nastavis, da jih samo 1x na hitro. Trenutno se mam malo macka pa se ne spomnim kak se rece tocno nastavitvi. Ne vem al je quick post al nekak tak, al je kaj drugega:)

Zakaj se tebi winsi tak nalagajo pa ne bi vedo, ampak saj ves, winsi enrkat delajo, drugi dan pa ne sploh, pa lahko vse na miru pustis:)Lepo nove gor posnet pa bo vse stimalo:)

Za igre vsekakor mej 98SE winse. XPji so bolj tak. Meni niso vsec.

Zvocna ti ne dela zato, ker se inteli navijajo prek fsbja. In ko to spremnijas se spreminja tudi frekvenca PCI/AGP/ISA slotov, ker so delilniki pac tako nareti. Ker se pa frekvenca poveca pa pac tvoja zvocna ne prenese vec tega in se zacne pregrevat pa pac neha delat.

Ce pa mas na maticni zvocno, pa je tudi isti drek, samo da navadno prvo zacne vse hrescat:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za igre so Win98 boljši, na XP-jih dosti iger noče laufati iz neznanega razloga.

Glede delujočih Winsow pa je itak tako da moraš skor na vsake 3 mesce na novo namestit če hočeš da ti delajo kot je treba. Zelo pomaga tudi program Windoctor, ki ga najdeš v Norton utilities., reši marsikateri problem v winsih.

Jaz sem zdaj po cca 1letu ponovno namestil Win98, je bila že kriza. Zdaj dela računalnik 100% hitreje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pravite novo namestitev, kaj to kar čez stare še enkrat presnet na novo, al je treba kej stare windowse prej poštimat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pravite novo namestitev, kaj to kar čez stare še enkrat presnet na novo, al je treba kej stare windowse prej poštimat!

Format c:

pa pol na novo inštalirat winse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!