Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

pred 10 urami, Slow pravi:

V Latexu bi bilo simple. No ja, saj vem... ne bom kompliciral, tudi Word je OK. :)

Ima datoteka tvojega diplomskega dela koncnico .doc?

Domnevam, da si prvic shranil v compatibility mode, ki omogoca, da tvojo datoteko odpre tudi starejsi Office paket (Word 97-2003). Ta format ni imel podpore za editor enacb. Poskusi shraniti (save as) v .docx format in porocaj, ce sedaj gumb za enacbo deluje.

zivjo sem datoteko pretvoril ja in sedaj deluje hvala za nasvet :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V eni od tem na tam forumu (kateri ???) sem pred časom (kdaj ???) objavil tudi fotografiji kako sem lepo počistil namizje na mojem prenosniku in vse "odvečne" ikone na namizju prenesel v mapo RAZNO, in po zadnjem posodabljanju operacijskega sistema te mape na namizju ni več in tudi ne vem, kje bo jo z raziskovalcem sploh lahko iskal ... :hmm::blush:

Namizje.thumb.jpg.7d7ec13fc5d6b358616e7bdc0387223a.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, RobiRoberto pravi:

V eni od tem na tam forumu (kateri ???) sem pred časom (kdaj ???) objavil tudi fotografiji kako sem lepo počistil namizje na mojem prenosniku in vse "odvečne" ikone na namizju prenesel v mapo RAZNO, in po zadnjem posodabljanju operacijskega sistema te mape na namizju ni več in tudi ne vem, kje bo jo z raziskovalcem sploh lahko iskal ... :hmm::blush:

Namizje.thumb.jpg.7d7ec13fc5d6b358616e7bdc0387223a.jpg

samo napišeš naziv mape v iskalnik, mislim, da je to povečevalno steklo spodaj levo. Če je bila bližnjica jo bo našlo, če je bila pa mapa ustvarjena na namizju, bo pa večji problem v kolikor si jo pobrisal. Poglej v koš in klikni obnovi, če še nisi izpraznil koša.

včasih, se pa tudi ikone skrijejo ena čez drugo...ne bi vedel zakaj, mogoče še obstaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iskalnik ne najde nič.

Mislim, da sem mapo na namizju ustvaril jaz.

V košu sem seveda najprej preveril.

Ikone na namizju imam samo štiri.

Tega nisem storil jaz, ampak je to storila posodobitev sistema, in če me spomin ne vara, se je nekoč dalo obnoviti tudi prejšnji sistem ?   :?:?:?

Nmz.thumb.jpg.314a861aba124aa579718ae3a9f9363f.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mape ni, je ni. Če si jo kam premaknu, vede ali nevede, jo je treba poiskat. Če je nisi, ni mape in ni vsebine mape. Obnovitev sistema ne vrne pobrisanih nesistemskih datotek.

Samo info: na mojem namizju je samo koš za smeti, nč druzga.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ma teorerično dela, kolko je v praksi ne vem, uprašaj kakšnega mislim da T2 tehnika? Ali adsl? V glavnem s tem dobiš iz telefinskih dveh žil vn lan kabel za adsl ali vdsl. Sedaj tam kjer še nimajo optike in morajo preziveti z dvožilnim telefonskim kablom je to verjetno še aktualno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@smasher hvala za odg... ampak ce se mene vprasa, tega vec noben ne uporablja... imela t2 priklop in tud vprasali niso ce mam al ne, njihov modem in koncano. Meni to zgelda kot predpotopna zadeva ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Ob 9/23/2017 ob 21:10, smasher pravi:

Ma teorerično dela, kolko je v praksi ne vem, uprašaj kakšnega mislim da T2 tehnika? Ali adsl? V glavnem s tem dobiš iz telefinskih dveh žil vn lan kabel za adsl ali vdsl. Sedaj tam kjer še nimajo optike in morajo preziveti z dvožilnim telefonskim kablom je to verjetno še aktualno.

Tele NT zadeve od Iskratela se mi zdi da so za ISDN telefonijo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

A kdo ve kako prepričat google translate da dela offline (brez povezave) na tablici?

Imam asus-a s kitkat 4.4.2 (če se ne motim) . Dovoli shranjevanje datotek na "dodatni kartici" . Vendar pa kartice potem ne najde (ker je minilo že nekaj časa in če me spomin ne vara je "testno" delalo BP, kartico sem potem zamenjal (ker sem rabil druge podatke) , ko pa sem jo ponovno vstavil pa je noče "najti" , podatki na kartici so , prevaja pa ne "ni datotek" isto mi dela z "maps.me" ) .

Informacije z interneta so kontradiktorne (se da, se ne da) .

Ima kdo kaj izkušenj? Tablica ima premalo spomina, da bi lahko naložil na notranji spomin (bi moral brisati vse drugo, kar pa malo nima smisla) .

lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi, do podatkov na kartici lahko dostopaš preko pregledovalnika datotek na tablici, samo aplikacija jih ne prebere, ali poskušaš zagnati/namestiti aplikacijo na kartici?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in ne.

Podatki so na kartici, aplikacija na tablici.

Torej poskušam "prepričati" aplikacijo na tablici, da bi uporabljala podatke na sd kartici, pa ni uspeha. Nekaj očitno manjka. Da bi aplikacijo "prestavil" na kartico (je to sploh možno)?

Tablico uporabljam nekajkrat na leto, pa se očitno nisva ravno "ujela" .

Hvala,

lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšen nasvet za menjavo baterije na prenosniku? Po treh letih je baterija na nuli in nove skorajda ni moč dobiti, kao, da ni več v ponudbi. Na ebayu se jih par najde samo ne mislim dajat 200€ za baterijo, dokler se je dobila na netu je imela ceno okrog 100€. Gre za Medion Akoya E7416, menda jih nekje tudi obnavljajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Quest pravi:

Mogoče tukaj

 

https://www.ebax.si/

V ponudbi jo nimajo, tudi obnavljajo ne vem, če jih. Sem poslal povpraševanje na ene tri naslove, bom videl, če dobim odgovor, tudi iz servisa za Medion še nisem dobil odgovora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebi želel bit preveč pameten, amapak to ti lahko "obnovi" kakšen kolega ki se spozna na štrom, če je dokaj standardna in ne kakšna posebno plošcata, se odpre, prešteješ koliko 18650 celic rabiš jn jih toliko kupiš pa ti jih nekdo zapika gor (lahko bi se tudi pospajkale samo to je treba malce bolj znat da se ne pregrejejo celice med spajkanjem)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, smasher pravi:

Nebi želel bit preveč pameten, amapak to ti lahko "obnovi" kakšen kolega ki se spozna na štrom, če je dokaj standardna in ne kakšna posebno plošcata, se odpre, prešteješ koliko 18650 celic rabiš jn jih toliko kupiš pa ti jih nekdo zapika gor (lahko bi se tudi pospajkale samo to je treba malce bolj znat da se ne pregrejejo celice med spajkanjem)

A tako enostavno je to? Sam v tem nimam izkušenj...če ne bo drugače, bom poizkušal koga dobiti, ki se spozna. Baterija je taka:

Ashampoo_Snap_2018_03.11_19h24m38s_004_.png.efa60e38ed1c91c22832c73e529255f7.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri ebaxu to naredijo. Imajo točkovno varjenje baterij če je potrebno, da se z lotanjem ne pregrejejo.

Za nabavo baterij pa poglej Nkon.nl

Imajo originalne baterije. (ne fake ponaredke)

Povpraš, če nimaš koga, ki to zna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej če bi ti nežno odprl tisti tulec so notri tako malce vrčjr in debelejše baterije li-ion, stare baterije se da zmerit, distikrat crkne samo 1 in potem nič ne dela.če ima Delko to za varit baterije pol lahko res zrihtajo. Stare pa uzami lahko najdeš čipe za polnjenje na ebaju pa se malo igraš al pa sam sestaviš powerbank.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Računalniška miška spada med računalniško tehniko. Včeraj mi je miška kar naenkrat nehala delovati in s pomočjo "tapkala" (?) mi je prenosnik uspelo izklopiti in po ponevnem vklopu je miška zopet delovala. Moja stara navada, pri kakršnihkoli težavah pri napravah povezano z elektriko, najprej izklop in nato ponoven vklop, je tudi včeraj delovala.   :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, RobiRoberto pravi:

Računalniška miška spada med računalniško tehniko. Včeraj mi je miška kar naenkrat nehala delovati in s pomočjo "tapkala" (?) mi je prenosnik uspelo izklopiti in po ponevnem vklopu je miška zopet delovala. Moja stara navada, pri kakršnihkoli težavah pri napravah povezano z elektriko, najprej izklop in nato ponoven vklop, je tudi včeraj delovala.   :OK:

to velja za vse elektronske zadeve, včasih celo za ženo. :P

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil pred tednom dni na slo obali, pa en striček stiska po kafe avtomatu in jamra ker se ni odzival, pridem poleg sem reku, a ne gre, pa pravi da ne. Usekam po avtomatu da ga je pošteno streslo in že je začel delat kafe. Me pogleda stric, pa reče, o ta metoda pa vedno deluje. :D Sem reku pr tehniki ja, pr ženi pa ne.  :huh:

 

P.S.: Mal se hecam, da me ne bodo zdaj razne aktivistke za ženske pravice napadle. :jezik: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem električnih naprav je to, da delujejo na dim.

Ko dim enkrat uide ven, ne delajo več.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

A je tu gor kakšen dober poznavalec elektromotorjev. Kolega sprašuje, če  priključim 3fazni elektromotor 11kW na 3fazno napetost, kakšna bo maximalna tokovna poraba v posameznih fazah? Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!