Skoči na vsebino

KTM 990 SM T


FunBiker

Priporočene objave

Ja pri nas registriranih lih ni velik...na netu se clo en prodaja. Verjetno je zato cena previsoka, ker je edini. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

jst že 6 let vozm 950 supermoto...od novga pa do zdj k ma 50.000km je vse kr sm zamenu-bencinska pumpa mesec nazaj.. in kot sm že večkrat povedu ga nebi zamenju z nobenim drugim motorjem ki so bli do tega trenutka na trgu...ga ni dnarja :nono:

gledam pa novga superduka 1290r (racing setup) že kr neki časa...pa še zmeri kr cincam sm pa tja...neki mi je všeč neki spet ne...bomo vidl kak bo IN LIFE :yes:

 

KTM ZAKON!!!

Popravljeno . Popravil goggy99
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Čist zapalil za tale motorček:) Dejte mi pomagat pri izbiri, če je to motor za naju in sicer:

Skoraj vsak dan vožnja po mestu čez pol LJ (v službo in nazaj)

2-3x tedensko ena krajša furico cca.100 km + vikend kavica v piranu recimo

1x letno dopust za par dni, do cca500km v enem dnevu

Dopust in izlet je s sopotnico !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist zapalil za tale motorček:) Dejte mi pomagat pri izbiri, če je to motor za naju in sicer:

Skoraj vsak dan vožnja po mestu čez pol LJ (v službo in nazaj)

2-3x tedensko ena krajša furico cca.100 km + vikend kavica v piranu recimo

1x letno dopust za par dni, do cca500km v enem dnevu

Dopust in izlet je s sopotnico !

 

Vožnja v solo je super, nisem še peljal sopotnika tako, da ne vem kako je v dveh.

Največ kar sem naredil je bilo 1150 km v enem dnevu, brez vsakršnih problemov.

Na hitro zračunano, se mi poraba giblje tam okoli 8l/100km, pod 6-6,5l/100km ga sploh ne spravim.

Original mehki kovčki, so bolj šminka, noter strpaš komaj kaj.

Ima težave s subframom, če uporabljaš zadnji kovček, rad poči, pri modelu 2012 (mogoče že 2011) so to nekaj ojačali amapk še vedno ni 100% rešeno (to težavo se omenil, ker praviš, da bi rad potoval).

 

Motor kot tak in KTM podporo pa...

Jaz ga ne bi še enkrat kupil, vsaj ne za zahtevano maloprodajno ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri MCN ga zelo pohvalijo - enakega mnenja sem tudi sam (se mi še danes občasno pokolca po njem :OK: ):

 

http://www.youtube.com/watch?v=CxFi4-PeGeg

 

http://www.youtube.com/watch?v=sV_TW3kT53s

 

Oni ga že lahko hvalijo, koliko časa so ga imeli in koliko km so naredili...

 

Zakaj pa si ti menjal, če smem vprašat?  (ni mišljeno kot provokacija)

 

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oni ga že lahko hvalijo, koliko časa so ga imeli in koliko km so naredili...

 

Zakaj pa si ti menjal, če smem vprašat?  (ni mišljeno kot provokacija)

 

 

lp

Prodal sem ga ker sem mislil, da bom za nekaj časa zaradi majhnih otrok naredil pavzo...       pa ni šlo. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...
  • 1 leto pozneje...

evo...mam ga tudi jaz...:-)

povejte mi katero olje vlivate v motor...vem da ktm priporoča motorex...sam to je samo priporočilo...motorex pa je zelooo drag...videl sem, da so na pooblaščenem servisu vlili shell advance ultra 4...mogoče castrol power 1 racing, ki je dosti cenejši? pač glavno, da je full sintetičen?

  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, siks pravi:

evo...mam ga tudi jaz...:-)

povejte mi katero olje vlivate v motor...vem da ktm priporoča motorex...sam to je samo priporočilo...motorex pa je zelooo drag...videl sem, da so na pooblaščenem servisu vlili shell advance ultra 4...mogoče castrol power 1 racing, ki je dosti cenejši? pač glavno, da je full sintetičen?

  

Čestitam ,brez slike ti ne povem nič :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, siks pravi:

evo...mam ga tudi jaz...:-)

povejte mi katero olje vlivate v motor...vem da ktm priporoča motorex...sam to je samo priporočilo...motorex pa je zelooo drag...videl sem, da so na pooblaščenem servisu vlili shell advance ultra 4...mogoče castrol power 1 racing, ki je dosti cenejši? pač glavno, da je full sintetičen?

  

Čestitam, res je letos pomaranča buuum. A nimaš fotke pri hiši? Sam ulivam NILS For Race 10W50. Verjetno še nisi slišal.. Gajser vozi na njemu. Njihovi spreji za verigo so fenomenalni. Ni pa poceni.  

for race.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej verjetno je pomembno da je full sintetično viskoznosti 10-50 10-40 15-50 5-40 pa jaso ma specifikacije...castrol je dosti cenejši kot recimo motorex...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, siks pravi:

sej verjetno je pomembno da je full sintetično viskoznosti 10-50 10-40 15-50 5-40 pa jaso ma specifikacije...castrol je dosti cenejši kot recimo motorex...

KTM agregati so športno naravnani ,zato ne šparaj na olju ker je veliko na kvaliteti in ne samo gradaciji . Isto kot če bi rekel da je kruh kruh pa veš da so dobri in malo manj dobri :P

Če boš na KTM varčeval pri vzdrževanju boš jokal ,bodi vesten pa se boš smejal in dolgo ter kvalitetno peljal .

Sam dajem predpisan Motorex ,prav tako sem ga uporabljal na 990ADV  ,motor po 60kkm kot nov !

Ne pozabi ga tudi preverjat na 1000km ,ker če ga boš navijal ga boš tudi točil ,meni je na 1kkm 1 dcl .

Srečno .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

KTM agregati so športno naravnani ,zato ne šparaj na olju ker je veliko na kvaliteti in ne samo gradaciji . Isto kot če bi rekel da je kruh kruh pa veš da so dobri in malo manj dobri :P

Če boš na KTM varčeval pri vzdrževanju boš jokal ,bodi vesten pa se boš smejal in dolgo ter kvalitetno peljal .

Sam dajem predpisan Motorex ,prav tako sem ga uporabljal na 990ADV  ,motor po 60kkm kot nov !

Ne pozabi ga tudi preverjat na 1000km ,ker če ga boš navijal ga boš tudi točil ,meni je na 1kkm 1 dcl .

Srečno .

sej to mi je jasno...sprašujem ker menim, da če lahko z drugim (beri cenejšim a enako kvalitetnim oljem) isto mažem, bom pač vlil cenejšega...pa pršparal za tank ali dva bencina...nič drugega...

...proizvajalec priporoči eno olje...mašina pa je enako podmazana tudi z oljem drugega proizvajalca...do sedaj s tem nisem imel slabih izkušenj...dvomim pa, da je mašina ktmov alergična na olja ostalih proizvajalcev...seveda enakih tehničnih specifikacij...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, siks pravi:

sej to mi je jasno...sprašujem ker menim, da če lahko z drugim (beri cenejšim a enako kvalitetnim oljem) isto mažem, bom pač vlil cenejšega...pa pršparal za tank ali dva bencina...nič drugega...

...proizvajalec priporoči eno olje...mašina pa je enako podmazana tudi z oljem drugega proizvajalca...do sedaj s tem nisem imel slabih izkušenj...dvomim pa, da je mašina ktmov alergična na olja ostalih proizvajalcev...seveda enakih tehničnih specifikacij...

Načeloma se strinjam s teboj  . Ne pa povsem  ,ker vseno menim da so nekatera olja istih gradacij,viskoznosti različnih kvalitet ,ne trdim pa tega nasplošno ,da se razumeva . 

V glavnem srečno ,kupil si divjaka ,zato bodi še posebej previden pri odpiranju in zapiranju plina po ostrih ovinkih ker buta k norc :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Siks, srečno vožnjo in veliko oranžnih užitkov. 

P.s.: Strinjam se s Sergejem: ne varčuj pri servisiranju mopeda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, siks pravi:

evo...mam ga tudi jaz...:-)

povejte mi katero olje vlivate v motor...vem da ktm priporoča motorex...sam to je samo priporočilo...motorex pa je zelooo drag...videl sem, da so na pooblaščenem servisu vlili shell advance ultra 4...mogoče castrol power 1 racing, ki je dosti cenejši? pač glavno, da je full sintetičen?

  

Čestitke tudi z moje strani!

Aja glede olja,mislim da z neoriginalnim oljem podrsava sklopka(motor leze naprej kljub stisnjeni sklopki na semaforu npr.).Kaj pravite drugi??

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, Dark pravi:

Siks, srečno vožnjo in veliko oranžnih užitkov. 

P.s.: Strinjam se s Sergejem: ne varčuj pri servisiranju mopeda...

.

.... "kdor varčuje, si srečo kuje" ... :P

.... samo ne pri taoranžnmu ... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja beseda je leplepleplepleplep :OK: in LC8 je bil zame eden boljših agregatov ! Še enkrat srečno !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!