Skoči na vsebino

Omejevalec Obratov =)


SpecialG

Priporočene objave

Zanima me kaj ti koristi omejevalec obratov ko te policaj ustavi ko si vozil npr. 80???

Ali ni že jasno da imaš predelan motor?

Je mogoče tako da če te dobi da vključiš omejevalec obratov in zato ko ti ga peljejo na tehničnega zaradi prevelike hitrosti ti ne morejo ničesar dokazati?

Prosim povejte kako poteka ta postopek da vem kako se čimbolje izogniti uničenju motorja (po novem zakonu stisnejo motor ki je predelan če te dobijo).

Najlepša hvala in lp Domen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te dubijo ko si se pelal več kot 50km/h ali več ti nemore nič pomagati omejevalec obratov, ker oni so te že zmerli in nemoreš nič proti tem. Če te pa ustavijo ko si se seveda peljal po omejitvi in ti bi ga radi peljali na izredni tehnični vklopiš omejevalec obratov (tako da policaj tega sploh ne vidi) in ti na tehničnem gre pod 50km/h in si zmagal .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te dubijo ko si se pelal več kot 50km/h ali več ti nemore nič pomagati omejevalec obratov, ker oni so te že zmerli in nemoreš nič proti tem. Če te pa ustavijo ko si se seveda peljal po omejitvi in ti bi ga radi peljali na izredni tehnični vklopiš omejevalec obratov (tako da policaj tega sploh ne vidi) in ti na tehničnem gre pod 50km/h in si zmagal .)

pa se to večkrat dogaja da ti ga kar vzamejo in dajo na tehničenga?

po kolkmu cajtu ga dobiš nazaj?

sem slišu da se v kranju ta teden izvaja ta akcija, da kar odpeljejo skuter na tehničnega :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na srečo v naših koncih ni tako velik takšnih akcij glede tega ali pa da bi ga kr odpeljali na tehničnega. Vendar omejevalc je ziher če ga nimaš na takšnem mestu ki ga vsak bedak vidi. Sem pa bral na enem drugem forumi da so mu skutera vrnili po 1 mesecu mensezdi, takšnega kot je bil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Masa (črna žička) pa cdi (druga žička).

Zdravo Andro007 ti ko maš aeroxa, kje je tot pofukani cdi vse sn pregledau pod sedežem pa nič nisn našo podobnega, kot naj bi zgledlo........(na internetu sn slike pogledau kak to tgleda)....,,,,,.... :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod nogam ga maš, mala škatlca.

ZDRAVO HVALA ti andro007 sm našo. Omejevalec obratov z mehanskim stikalom pomeni da, ko naštimaš kolko obratov hočeš da je omejeno, ga samo vštakaš al pa odštekaš al kak?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZDRAVO HVALA ti andro007 sm našo. Omejevalec obratov z mehanskim stikalom pomeni da, ko naštimaš kolko obratov hočeš da je omejeno, ga samo vštakaš al pa odštekaš al kak?????

Omejevalec maš na stikalce. Jaz sem se tisti dan pred tehničnim kar nekej časa zafrkaval, da sm spravu na ene 50km/h...potem pa sem pred tehničnim šel še v pralnico kjer sem omejevalec zalil in se motor ni niti več prižgal, dokler nisem odklopil žic omejevalca. Tako, da previdno pri pranju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZDRAVO HVALA ti andro007 sm našo. Omejevalec obratov z mehanskim stikalom pomeni da, ko naštimaš kolko obratov hočeš da je omejeno, ga samo vštakaš al pa odštekaš al kak?????

DA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi je na pamet padlo: kaj pa če te policaj ustavi pri pregledovanju prometa - nisi nardil nič narobe - in ti gleda okol pa se mu zdi da gre preveč. pa ti reče boma dala na valce, a lah rečeš ne? ker te ni dobil pri nobenem prekršku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če homologiraš auspuh mal po vezah pa tko ni problema če pa nimaš paperjev pa mogoče pride prav omejevalec sam ponekod na tehničnih ti pregledajo tudi elektriko torej pogledajo če maš priključen omejevalec drgač pa vozte po naseljih 50 oz 45 in je to to! Pri kontroli sam rečeš da je šlo 50 razn če nisi šu 80 k bo očitno hh xD policaji se pa vse več učijo o teh skuterjih tk da je pametn poskrit tiste žičke od omejevalcev pa tega sam so pa še zmer zabiti hhh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če homologiraš auspuh mal po vezah pa tko ni problema če pa nimaš paperjev pa mogoče pride prav omejevalec sam ponekod na tehničnih ti pregledajo tudi elektriko torej pogledajo če maš priključen omejevalec drgač pa vozte po naseljih 50 oz 45 in je to to! Pri kontroli sam rečeš da je šlo 50 razn če nisi šu 80 k bo očitno hh xD policaji se pa vse več učijo o teh skuterjih tk da je pametn poskrit tiste žičke od omejevalcev pa tega sam so pa še zmer zabiti hhh

se strinjam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kje sem že videl, da lahko omejevalec vklopiš tudi z nekaj pritiski na bremzo? :unsure: :hmm: Kak se pa tisti namontira? Še cenejši je pa mislim da tudi bolj varn proti "škifom". Kaj mislite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi je na pamet padlo: kaj pa če te policaj ustavi pri pregledovanju prometa - nisi nardil nič narobe - in ti gleda okol pa se mu zdi da gre preveč. pa ti reče boma dala na valce, a lah rečeš ne? ker te ni dobil pri nobenem prekršku.

sm okol uprašu, če rečeš ne si avtomatsko kriv, pridejo z marico in ti gre motor. (tudi če nis nardil nobenga prekrška)

Popravljeno . Popravil warum
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sploh ni res. Prvo kot prvo ti bo rekel, no vsaj men so trije policaji tko rekli da če jim dam za en krog da vidi koliko gre. Pa sem rekel ne in ni rekel da mi ga bo peljal na valcne. Seveda pa je odvisno tudi na kakšnega policaja naletiš. Ko te ustavijo vedno vklopi omejevalca ko se boš ustavljal (seveda ne tako da te vidi), potem če ti ga odpelje in da na valcne ti bo šov pod 50km/h. Samo po pameti odgovarjaj in se vozi pa bo vse ok .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sploh ni res. Prvo kot prvo ti bo rekel, no vsaj men so trije policaji tko rekli da če jim dam za en krog da vidi koliko gre. Pa sem rekel ne in ni rekel da mi ga bo peljal na valcne. Seveda pa je odvisno tudi na kakšnega policaja naletiš. Ko te ustavijo vedno vklopi omejevalca ko se boš ustavljal (seveda ne tako da te vidi), potem če ti ga odpelje in da na valcne ti bo šov pod 50km/h. Samo po pameti odgovarjaj in se vozi pa bo vse ok .)

če valarje zavrneš si kriv, polcaju pa itak ni treba dat za krog

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videl sem, da majo eni omejevalci magnetno stikalo. Kaj je to oz. kako deluje? Aha pa še to me zanima kero firmo mate omejevalca?

Hvala za odgovore. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videl sem, da majo eni omejevalci magnetno stikalo. Kaj je to oz. kako deluje? Aha pa še to me zanima kero firmo mate omejevalca?

Hvala za odgovore. :)

počekiri na cilindru pa skuteristu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bom pri njih vprašal kero firmo naj vzamem mi bojo tak povedali za najdražjega (njihov zaslužek :D ) :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!!!

Zanima me če kdo mogoče ve kake barve je žička, ki gre od CDi pa do navitja pri aeroxu??

Mam omejevalec z mehanskim stikalom.

ČE ga ma kdo na aeroxu kam si je dau stikalo pa vse tisto, da se najmanj vidi??????

HVALA LP

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kje sem že videl, da lahko omejevalec vklopiš tudi z nekaj pritiski na bremzo? :unsure: :hmm: Kak se pa tisti namontira? Še cenejši je pa mislim da tudi bolj varn proti "škifom". Kaj mislite?

omejevalec obratov z izklopom s pritiski na bremzo (48€) je bistveno dražji od navadnega (od 25€ naprej) :D

sm pa slišu da je bol varn unga met ker ti nemorjo dokazat :D

pr unmu na bremzo maš vklučen omejevalc obratov pol pa parkat zabremzaš pa se izkluč in greš lahk 80, 90, 100....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!