Skoči na vsebino

(NE)Pomagati???


Kane

Priporočene objave

........ saj ljudje vozijo kot teleta :slap: in bi me lahko še kakšen na tleh ležečega še povozil, da bi mi skrajšal muke :evilgrin: . Zato bi se na tem mestu zahvalil Dejanu Dobovšku, ki mi je pomagal :worship::worship::worship: . Dejan, še enkrat HVALA.

LP Robert

To je pa zelo lepo!

:worship:OD OBEH!!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jaz če le lahko to naredim varno pomagam. najbolj mi je v spominu ostalo tole: se peljem po tržaški v ljubljani iz morja proti centru. na nasprotnem pasu vidimo eno nesrečo tam so gasilci, policja, reševalci. peljem naprej, čez ene 300m se približujemo rdeči luči, na nasprotni strani ceste pa se odprejo dvoriščna vrata in prikoraka en majhen gospodič star ene 2 leti meni nič, tebi nič lepo po pločniku direkt na tržaško cesto. Takoj sem videl kam pes taco moli. Vključim vse 4 žmigovce, ven iz avtomobila, pogled levo, desno, tečem čez cesto, pogledam še 1x desno, že šibajo avtomobili, tamau je že na cesti. Tečem čez, ga primem in skočiva na pločnik. Itak ljudje na drugi strani ceste trobjo ko zmešani, ker je pač zelena luč, moj avto s KR tablco sred Lj pa ustavljen prazen sred ceste. No in potem nesem tamauga na dvorišče, tam pa njegova mat lepo flegma pije pivo, mal gleda okol, še eni otroci se igrajo. Ji vrnem otroka, jo vprašam, kje ima možgane, če ve kaj se je pravkar sploh zgodilo, ona prime otroka se obrne in gre kakor da ni nič. Saj vem, da otrok ni nič kriv in da pri 2 letih ne ve kaj je prav in kaj ne, samo, da je pa njegova mat tko neodgovorna je pa obup. :headbang: saj bi ji še kaj povedal, pa sem mogu avto umaknit.

vedno ko sem naletu na kaj sem skoču zraven in pomagal. Pa tud vedno se ustavim in vprašam če rabjo kakšno pomoč. Večina ljudi je pa takih, da ko se nekej zgodi samo gledajo. In če jih je več na kupu potem vsi samo čakajo kdaj bo kdo kaj naredil in si mislijo, men ni treba pomagat, itak bo že kdo drug. Ampak če vsi razmišljajo takole, potem pomoči ne bo, tisti k je pa v težavah bo pa "najebal".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem se lani zložil z motorjem so mimo peljali trije (po dokaj zakotni cesti nedelja ponoči) avtomobilisti nihče niti ustavil ni. Motor prevrnjen, jaz s polomljneno ramo, še sedim. V hiši kakih 100m stran so se zavese odgrnile, na oknu sta bili dve postavi v soju televizije, nato se je zavesa zagrnila in to je bilo to. Toliko o solidarnosti in cpp ju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud jaz če le lahko to naredim varno pomagam. najbolj mi je v spominu ostalo tole: se peljem po tržaški v ljubljani iz morja proti centru. na nasprotnem pasu vidimo eno nesrečo tam so gasilci, policja, reševalci. peljem naprej, čez ene 300m se približujemo rdeči luči, na nasprotni strani ceste pa se odprejo dvoriščna vrata in prikoraka en majhen gospodič star ene 2 leti meni nič, tebi nič lepo po pločniku direkt na tržaško cesto. Takoj sem videl kam pes taco moli. Vključim vse 4 žmigovce, ven iz avtomobila, pogled levo, desno, tečem čez cesto, pogledam še 1x desno, že šibajo avtomobili, tamau je že na cesti. Tečem čez, ga primem in skočiva na pločnik. Itak ljudje na drugi strani ceste trobjo ko zmešani, ker je pač zelena luč, moj avto s KR tablco sred Lj pa ustavljen prazen sred ceste. No in potem nesem tamauga na dvorišče, tam pa njegova mat lepo flegma pije pivo, mal gleda okol, še eni otroci se igrajo. Ji vrnem otroka, jo vprašam, kje ima možgane, če ve kaj se je pravkar sploh zgodilo, ona prime otroka se obrne in gre kakor da ni nič. Saj vem, da otrok ni nič kriv in da pri 2 letih ne ve kaj je prav in kaj ne, samo, da je pa njegova mat tko neodgovorna je pa obup. :headbang: saj bi ji še kaj povedal, pa sem mogu avto umaknit.

vedno ko sem naletu na kaj sem skoču zraven in pomagal. Pa tud vedno se ustavim in vprašam če rabjo kakšno pomoč. Večina ljudi je pa takih, da ko se nekej zgodi samo gledajo. In če jih je več na kupu potem vsi samo čakajo kdaj bo kdo kaj naredil in si mislijo, men ni treba pomagat, itak bo že kdo drug. Ampak če vsi razmišljajo takole, potem pomoči ne bo, tisti k je pa v težavah bo pa "najebal".

Takim je treba socialno poklicat, ne se pa pogovarjat z njo. Tale še za psa ni sposobna skrbet, kaj še le za otroka.

Rešil si otroku življenje, kuzla se pa ne zna niti zahvaliti.

Po Ljubljani je zadnje čase videt, da otroci očitno niso zaželeni pri starših, verjetno kvaliteta kondomov upada...

En pripetljaj pred leti mi je za večno ostal v spominu in sicer, ko je v prometni konici mati ene 3letnega otroka za rokico peljala čez cesto na sredini bavarskega dvora, čez 3 dvojne polne črte.

Odprem okno in jo vprašam, če je zdrava?

Replika: "Zakaaaaj?"

Jaz: "Otroka vlačiš čez najprometnejšo cesto v sloveniji!"

Njen genialni odgovor: "Pa sej niseeem!"

Zaprem šipo in se odpeljem...kaj boš taki dopovedal.

Za odstrel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja... do sedaj sem imel samo eno nesrečo, v kateri sem potreboval pomoč. K sreči bolj moralno - sem bil pač v šoku. Je kar nekaj mimoidočih povprašalo, če lahko kej pomagajo, za kar sem jim hvaležen. :worship:

Malo manj vesel sem bil, ko je bilo naokoli polno firbcev in nobene priče... :headbang: Ampak dokler se je končalo le pri plehu ter maljonih, je vse OK (čeprav se moje zapestje ne strinja popolnoma).

Sicer vedno ustavim in pomagam... razen v primeru, ko je že dovolj ljudi naokoli, pa bi bil le še v napoto.

En tak primer je bil včeraj na AC proti LJ.... upam da je z možicem/možicljo vse OK... neka endura "parkirana" zraven.

Kdaj se res naleti na idiote... vendar v povprečju sem kar prijetno presenečen, koliko ljudi je pripravljenih pomagati.

Kar nekaj let nazaj sem se peljal iz Škofje loke proti LJ. Noč, gosta megla. Pa se zapeljem mimo riti avta, ki gleda iz grabna. Obrnem, ustavim, vse 4 žmogovce, spravim ključe... jebiga.. pa predno sem prišel tistih 5m do avta, so se ustavili še trije... ko smo ugotovili, da lastnika ni, ter da ni moglo biti kaj hujšega... nas je bilo na kraju že cca 6. Ne vem, če je eden odpeljal mimo. Se mi je zdel prov fino, da nismo (še) tolk zarukan narod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... če je v nevarnosti življenje je bolje pomagati kakorkoli, kot človeka pustiti umreti ...

... če življenje ni v nevarnosti je bolje počakati reševalce ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam dokaj dobre izkušnje. Jst sm pogrnu na cesti v Besnici, moj motor na nasprotnem pasu nasred, hitrosti tam zelo nizke zato do kakšnega trka skoraj ne bi moglo priti, in uglavnem se pripelje prvi avto , vidi da jst se mučm motor pobirat (je vseeno težko, pa še mal je blo klančka), ženska mlada (nekako ji je oproščeno, ker je še mlada pa "khm...) se pelje mimo kot da ni nič. Motor obvozi po nasprotnem pasu, ne ustavi, ne praša če rabim pomoč nič od niča. Pelje naprej... No res pa je da je cirka pol minute za njo prišel avto in v njem 2 gospodiča, takoj ustavita, 4 žmigovce, ter pridete in prašata kako lahko pomagata, Sm reku, sam motor pobrat... sta rekla ni pene, pa sta ga še brez mene pobrala :) Sm se jima lepo zahvalu, sta rekla ni za kej in sta šla.

Tako da so še ljudje ki pomagajo :)

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so tudi pred 29-timi leti pomagali, pa še danes ne vem kdo? Bilo jih je več, a kaj, ko sem bil pa na oni strani "prijazne dimenzije"!

Bilo lepo... Ko sem se zbudil, so bili pa krogeci nad mano. Sem bil prepričan, da sem v nebesih... Izkazalo pa se je, da je bil UKC Lj...

Pomagali so mi pa!

Sem mislil, da so angeli, so bile pa medicinske sestre... mlade in prijazne!

Zdej se loh'k zajebavamo, k smo p'r seb'... :slap: :grim :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomagali so mi pa!

Sem mislil, da so angeli, so bile pa medicinske sestre... mlade in prijazne!

Zdej se loh'k zajebavamo, k smo p'r seb'... :slap: :grim :slap:

Tudi jst, ko me je ponoči v bolnišnici v avstriji, po operaciji, nekdo pobožal po roki, pa odprem oči, pred mano stoji popolna svetlolaska v belomodri halji, izgledala je božansko, mi je dala roko in rekla "My name is Angelica" :kva2: ...Nebesa res obstajajo, sem pomislu! Res da so me drogirali, vendar ona ni bila privid :wub: Tak da, V Lienzu se "splača" prenočit...mlade, postavne in prijazne :P Pri nas pa najbrž prav nič ne zaostajajo...ne vem, nimam izkušenj ;) Drugače pa rade volje pomagam ostalim po svojih močeh. Do sedaj sem naletel le na lažje nesreče, tako da je le pogovor pa kaka beseda v tolažbo zadostovalo. Moremo bit solidarni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz kadarkoli vedno poskušam pomagat po najboljšim močeh. Sem pa doživel enkrat eno, ki ne moreš opisat. Poskušaš pomagat pa ne gre. Je bilo je že vse prepozno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem malo skeptična.... sem prišla zraven k nesreči, ko je traktor zgrmel čez most v potok in mi je celotni mehanizem zaribal...komaj po kaki minuti sem lahko pristopila....res pohvalno, vem.... :headbang::headbang::headbang::headbang::headbang:

ampak sem vedno za to, da gremo pomagat, če sebe ne ogrožamo.... na koncu šteje življenje; lastno in poškodovančevo

se pa že slišala primere da je poškodovani tožil tistega, ki mu je pomagal.... takim pa ne vem..... :? halllooooo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pa že slišala primere da je poškodovani tožil tistega, ki mu je pomagal.... takim pa ne vem..... :? halllooooo?

Takim pa najmanj eno čelno orng stisnt...da bo imel vsaj razlog za tožbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem malo skeptična.... sem prišla zraven k nesreči, ko je traktor zgrmel čez most v potok in mi je celotni mehanizem zaribal...komaj po kaki minuti sem lahko pristopila....res pohvalno, vem.... :headbang::headbang::headbang::headbang::headbang:?

ne sekiraj se. eni še po več minutah ne pristopijo, oz. se delajo da ne vidijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa priznam.......bi me bilo zelo strah........bi pomagal, in sem že tut vlekel iz gorečega avtomobila.......pa vendar.......če je človek hudo poškodovan, ne vem, kaj naj naredim, da nebi povzročil še večje škode.

Žal......sem le gradbenik, mi smo pa navajeni bolj na stvari, ki se ne polomijo tako enostavno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sm na dirkališču padu v ovinku pr nizki hitrosti(30km/h) in mi je motor padu na nogo-avspuh pa pritisnilo na škorn,se nism mogu pobrat,5m stran od mene pa stal un lastnik proge,pa se delal kot na ni nč,šele ko sm se komi pobral po kakih 30 sekundah je pršu zravn pa reku,sm mislu da se boš lah pobral hitrej,men je pa škorn stopil kr ornk,nasrečo ne do kože. Res je blo neumno,ker je vs čas stal praktično zraven mene pa ni bil tok da bi mi prvzdignu motor da bi se usaj pobral lah :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tožbe se kar pojavljajo iz strani poškodovancev...mislim, vidijo da lahko zaslužijo denar brez da bi mignili s prstom

pa se odločijo za tožbo ampak vseeno malo "vraževerstva" se mi zdi kot pregovor pravi:

Vse se vrača, vse se plača!!

Sem imel primer znanca, ki je z avtom čakal na parkirišču in ga je neka ženska ki je šla v rikverc ruknila v avto z tisto kljuko za prevažanje prikolic itd...njemu seveda nič ampak se je delal da ga vrat boli in koleno...pa je dobu odškodnino cca. 3000€.

Hitrost udarca je bila tako cca. 20km/h...avto je bil vdrt zaradi kljuke znancu drugače nič...ampak je videl denar pred očmi pa se je odločil za "fejkanje"!

Ko pa imajo ljudje dejansko nesreče in prave bolečine v vratu ali glavi ali kjerkoli...pa ne dobijo odškodnine.

To je pa potem zavarovanje in te njihove gluposti ki ljudem perejo možgane in potem jih še okol prenesejo.

Mi pa seveda v upanju, če se slučajno kaj zgodi da vsaj lahko poravnaš izgubljeno itd.

Sama banda!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimive pripovedi, izkušnje, lastne in opazovane ali zgolj slišane.

Pravi junaki ste vmes! :worship: Moje spoštovanje.

Vse pa imajo skupni imenovalec - iz vsake veje tisti odnos, ki mi daje upanje, da pa ne bom nekoč nekje obvisela na kakšnem mestu, kjer me nihče niti pogledal ne bi ... to mora biti razdiralen občutek! :headbang:

Izkušnjo imam, od lani. Pa čeprav sem bila z mojim prijateljem, v nesreči si vedno sam. Tako preklemansko, krvavo sam! Tisti občutek popolne nemoči in strahu - kaj bo pa zdaj? Uničevalno.

Ustavljali so se, kljub temu, da je moj prijatelj že ukrepal. Pomagali so mu, da me je zvlekel s ceste, da je lahko poskrbel tudi za motor, potem pa odpeljali. Ni bilo firbcev, ni bilo poniževalnega občutka, da si ubogo govedo na tnalu ... avtomobili so ustavljali, ljudje so spraševali, če je potrebna pomoč, potem pa odpeljali.

Ne bom pozabila gospe, ki je ustavila avto, prinesla dežnik (deževalo je sicer vedno manj, a bilo je neprijetno), mi ponudila ta dežnik in rekla, da naj ga potem kar odvržem, ko bo prispel rešilec. Pobožala me je in rekla:"Saj bo vse dobro!" ter se odpeljala.

Kot da bi zasijalo sonce ...

:worship:

Sama vedno pomagam. Kadarkoli nekdo v stiski potrebuje kakršnokoli pomoč. Opazujem, gledam, vidim. Postojim. Ustavim. Vprašam, če je potrebna pomoč in če ni, takoj grem. Ne zijam, ne pametujem, nisem v napoto.

Mislim pa, da je nujna zrela presoja, kdaj je smiselno ter predvsem varno pomagat.

V želji nekomu pomagati in biti ob tem nadležen ali celo spravljati sebe v nevarnost je neprimerno, neodgovorno in lahkomiselno. Prav tako je dobrodošla precejšnja mera zdrave pameti, da ne naredimo več škode kot koristi.

Da pa znamo vsaj približno ločiti te pomembne ločnice, se moramo pač sami na to pripraviti. Moderni mediji ponujajo več kot dovolj materiala, da se izpopolnjujemo v osnovnih znanjih, saj tečaj prve pomoči, ki smo ga mnogi opravili že v prejšnjem tisočletju, nikakor ni dovolj.

Če se že gremo motorizem, smo izpostavljeni bolj, kot si včasih priznamo. Pa naj smo tisti, ki pomagamo ali tisti, ki smo (da le ne bi bilo nikoli treba!) pomoči potrebni.

Bodimo pripravljeni.

Pogumno, s pravo mero zdrave pameti - za pogum in v pomoč tistim, ki nas potrebujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sama vedno pomagam. Kadarkoli nekdo v stiski potrebuje kakršnokoli pomoč. Opazujem, gledam, vidim. Postojim. Ustavim. Vprašam, če je potrebna pomoč in če ni, takoj grem. Ne zijam, ne pametujem, nisem v napoto.

To je to...

Pa tud ostalo lepo napisano...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mutika "SVAKA ČAST" :worship::worship:

Torej pametne ženske niso izumrle povsem. (ni žalitev ampak kompliment)

Lepo napisano!

Ni pomembno kakšen motor voziš, lahko voziš tudi moped pa če nimaš

5dag zenfa v glavi lahko umreš kot tist ki fura r1 ali podobno.

Sem vesel da ta tema ne gre v nič in da lahko svetujemo in pišemo svoja mnenja, mogoče bo le koga

pamet srečala in se bo zavedal da se pelje po pameti!

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mutika........veš, jaz ti bom pa povedal nekaj drugega!

Pa zameri.....al pa ne!

Ko sem jaz vlekel tipa iz kamiona, ki se je priklopil na daljnovod.........sem krepko premišljal.......

Prvo......a bo tut mene zrukal?

A imam pravo obutev?

A naj ga s kakim lesenim kavlom ven potegnem?

Kaj se mu bo zgodilo, ko bo padel na tla?

Veš.........verjamem, da lepe besede TAKRAT.......pomagajo več, kot reševalci.......tudi dežnik!

Ampak.....tukaj debatiramo o tem.......a sploh IMAMO jajca ukrepat, ko je to potrebno?????????

Verjemi..........če bi se ti......nedaj slućajno da se to zgodi..........dušila, ali bila potrebna masaže srca in umetnega dihanja...........ne vem, kako bi reagiral!!!!!!!!!!!!!!!!......res ne..........če razmišljam ta trenutek.......ko nisem v tej situaciji........bom lahkega srca rekel.......seveda, da bom!!!!!.......Ampak.............hipotetično je eno............realnost, pa nekaj popolnoma drugega.............in takrat................se nevede lahko odločiš, da se je bolje peljati naprej.

Veš......to je pa druga plat medalje, ki jo bo redko kdo priznal!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se tudi s teboj strinjam, v takem primeru se pokaže ali imaš jajca ali ne.

Drugače je pa lažje govoriti kot storiti.

Vendar upajmo na najboljše...ostanimo optimistični in pozitivni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vendar upajmo na najboljše...ostanimo optimistični in pozitivni!

Kapo dol Kane. :worship:

Usklajujemo pač mnenja. Dva primera nista nikoli enaka. Torej;

Lepo da smo solidarni, treba pa je vsako situacijo presoditi, da ne povzročimo ponesrečencu še večje škode!

Le tako naprej :worship: "Bikerji & solidarnost"! :worship:

Pa motoristi tudi... :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!