Skoči na vsebino

Rakitna


Priporočene objave

Pomoje pa je za drsat,ker je že kar nekaj časa minus! :hmm:

Sm že preizkusu sam ne na rakitni ampak nekaj kilometrov stran! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kul slikca BC :OK: :notworthy:

mogoče je za počakat še malo nižje temperature za drsanje....ker jutri bo dež, torej bo toplo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Rakitni so drsali že v Torek....

Tadej

Pogumni....na tole,kar vidim na sliki.........jaz verjetno nebi upal stopiti!!!!!!!!

Mal mi čudno zgleda :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogumni....na tole,kar vidim na sliki.........jaz verjetno nebi upal stopiti!!!!!!!!

Mal mi čudno zgleda :hmm:  :hmm:  :hmm:  :hmm:

Jaz tudi nebi stopil na tole.

Bol bi bilo sigurno, če bi se usedel....

In odpeljal kakšen krog ali dva. :kva2:

Pa ne po jezeru. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, kaj boste v Rakitno hodil? :D Pridte nas raj v Cerknico pogledat, imamo lepo veliko zamerznjeno jezero, pa tut drsajo se že. :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

situacija je trenutno taka da je na Cerkniškem jezeru,zaradi juga,z drsanjem žal konec.Ko bojo temp spet padle in bo drsanje varno vam sporočim

Tato a si imel v mislih Bloško jezero oziroma Volčje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, kaj boste v Rakitno hodil?  :D Pridte nas raj v Cerknico pogledat, imamo lepo veliko zamerznjeno jezero, pa tut drsajo se že.  :OK:  :OK:

Pod tistim velikim jezerom oz. ledom teče voda. In na tistih mestih je led zelo tanek....To sem na žalost ugotovil pol, ko sem se že okopal meseca februarja pred nekaj leti.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja led je tanek ali pa ga sploh ni nad strugo!

Se pravi, če drsaš tam kjer drsajo ostali in se ne oddaljuješ in raziskuješ skritih kotičkov se ti led ne udre.

Je pa še en problem z udiranjem ledu, zaradi nižanja vodostaja vode. Zdaj je jezero precej polno in če bo zamrnilo bo čez čas ko bo voda začela odtekati nad nekaterimi manjšimi kotanjami še vedno led le da bo med njim in vodo zrak, v tem primeru pa led nima dobre nosilnosti. Na srečo pa v takih kotanjah ni veliko vode .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med domačini pa kroži naslednji vic:

Kako domačini vejo (oz. vemo :D ) kdaj je led dovolj debel za varno drsanje?

Se počaka, da se gredo Ljublajančani drsat in če se nobeden ne udre je dovolj debel .)

Ne vem, če ni celo nekaj resnice na tem :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto smo šli na Rakitno. Na eni strani se je drsalo nekaj pogumnih.

Na tisti strani kjer se poleti kopamo je bil led debel kakšnih 0,5 cm.

Pa se s kombijem vrhniške registracije pripelje ena familija. Pametni foter postavi sanke na tisti tanek led (ni mu bilo nič čudno, da na tej strani nihče ne drsa!!!) in reče hčerki: Na, da se boš preobula. Hčerka se vsede na sanke, sezuje čevlje in potem se led udre....

Potem hčerka nekako prebrodi na breg, foter jo še nekaj okurca, se spokajo v kombi in odpeljejo.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med domačini pa kroži naslednji vic:

Kako domačini vejo (oz. vemo :D ) kdaj je led dovolj debel za varno drsanje?

Se počaka, da se gredo Ljublajančani drsat in če se nobeden ne udre je dovolj debel .)

Ne vem, če ni celo nekaj resnice na tem :?

Drži, drži, čista resnica :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja led je tanek ali pa ga sploh ni nad strugo!

Se pravi, če drsaš tam kjer drsajo ostali in se ne oddaljuješ in raziskuješ skritih kotičkov se ti led ne udre.

Je bilo treba opravit malo potrebo in sem malce skrenil s poti. Pa med drsanjem sem še nazaj gledal, ker sem razlagal, kam grem in potem je reklo RSK in ČOF!

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tadej, a si si led stopil? :D

Sam ... ledena voda pa to ... pa če s eti udre ne moreš kar tako ven ker se led verjetno lomi ...? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ... ledena voda pa to ... pa če s eti udre ne moreš kar tako ven ker se led verjetno lomi ...?  :hmm:

Una struga, kjer je bil led zelo tanek, je bila široka mogoče 2 m. In tudi globina je bila nekje 1,5 m. Tko, da se mi je uspelo zbasati ven.

Pol sem moral ene 7 kilometrov drsat nazaj do avta. Med tem so mi hlače zmrznile in sem bil tak okot un tip v reklami za mehčalec.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!