Skoči na vsebino

Rakitna


Priporočene objave

pred 23 minutami, franc pravi:

Pa ste vi to resni?

Moraš biti pa hudo omejen, da se voziš gor in dol (do onemoglosti) .

Kje naj bi bil tu smisel "motorizma" , "piflanje" ovinkov na pamet?

lp

lahko

za nekatere je smisel potovanje, za druge čimveč km po AC, za tretje dobra papica, za četrte izzivi offroada.

Live and let die :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, 4janic pravi:

jest nč ne štekam :huh:

js te pa štekam :P

pred 3 minutami, izibajker pravi:

Sem pa vprašal, da ne štekam zakaj večkrat gor pa dol, pa mi je že @maus na zelo simpatičen način odgovoril.

js sm sam hotu povedat, da je kar nekdo počne in nekdo tega ne šteka, še ni nujno, da je kaj napačnega.

Recimo mene nekateri GS-arji ne razumejo, zakaj z ninđo potujem po vukojebinah in da je to lažje z kakšnim potovalnikom.

Eni se pač trajbajo gor pa dol, ker nimajo kj druzga počet ... nekateri se učijo vozit ovinke, nekateri so pa res preveč objestni in ogrožajo sebe in druge udeležence v prometu. Zarad slednjih, smo vsi deležni strožjih kontrol na nekaterih odsekih.

Pred 30 leti bi jih js šteku, zdj jih pa še vedno štekam, čeprav jih včasih ne ... mau kompicirano, ampak, če se 100 x tole prebere, je pol že logično ... štekaš :P

 

p.s.

js recimo ne štekam nekatere, ki že ob 6:00 zjutraj peljejo svoje domače ljubljenčke na sprehod in se z njimi pogovarjajo :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

 

 

js recimo ne štekam nekatere, ki že ob 6:00 zjutraj peljejo svoje domače ljubljenčke na sprehod in se z njimi pogovarjajo :huh: 

zto ker nas edin oni štekajo, sploh k te pogleda s tistimi debelimi učki :P

ampak, da se vrnem na temo.

Dečko je legel, ali naj toži graditelja črt?

So črte postavljene na črno kot trdi Borutt, al niso?

ps. ne vozte po belih črtah, pa po mastnih flekih tut ne :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, izibajker pravi:

Hvala, ker si me razsvetlil, da se lahko vsak vozi po vsaki cesti. Tega do sedaj res nisem vedu. 

Sem pa vprašal, da ne štekam zakaj večkrat gor pa dol, pa mi je že @maus na zelo simpatičen način odgovoril. Tako, da je tvoja zajedljivost popolnoma odveč. Moraliziraš pa lahko v tisti drugi temi, kjer se vas ene par frendov konstantno prepucava med sabo. 

Ko se ti zaradi poškodbe ne boš mogel vozit, ti odsotnosti vožnje ne bo nihče naprej metal. Zato tudi tebi tega ni treba umotvorit.

Pa ni mi treba replicirat, ker si mi že vse povedal.

Dej ne bluzi.

Si eden dežurnih moralizatorjev .

Ti bi še kaj napisal pa ti je že Cartman, se podpišem pod njegov post!

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Kmet2 pravi:

Zakaj bi ga morala srečati pamet ?

Zato da ne bo še enkrat ponovil očitne napake na napačnem mestu in končal poti nekje za cesto. Sej ni panike - naj drajsa Rakitno če mu tako paše. Jaz sem jo tudi, sicer rajši z drugega konca, sam vseeno. Na javni cesti se splača vzeti zadeve z rezervo. In ko se razmere spremenijo se splača malo probat podlago prej ko se 'na polno' zaženeš v ovinek in za las zgrešiš zmenek z Matildo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, jskrablin pravi:

Zato da ne bo še enkrat ponovil očitne napake na napačnem mestu in končal poti nekje za cesto. 

Zdj ga je srečala pamet in še srečo je imeu .... upam ... po lastnih izkušnjah, bo previden vsaj pol leta :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

Zdj ga je srečala pamet in še srečo je imeu .... upam ... po lastnih izkušnjah, bo previden vsaj pol leta :P

 

po mojih iskušnjah, bo previden samo na tistem ovinku :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 2. 2018 ob 13:59, Borutt pravi:

Sem odgovoril. Zelo prijazno pisemce sem poslal. 

Kategorizirana je kot regionalna ceste III. reda. 

Sem jih vprašal, kam poslati odškodninski zahtevek. 

Šele sedaj sem videl, da se jih je nekdo lotil. Bravo! Ali ne bi kazalo te gospode birokrate opozoriti še ne določbo 258. člena KZ-1, nevestno delo v službi?

"Uradna oseba ali javni uslužbenec, ki zavestno krši zakone ali druge predpise, opušča svoje nadzorstvo ali kako drugače očitno nevestno ravna v službi, čeprav predvideva ali bi morala in mogla predvidevati, da lahko nastane zaradi tega hujša kršitev pravic drugega ali škoda na javni dobrini ali premoženjska škoda, in res nastane kršitev oziroma večja škoda, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do treh let."

Če bi bil jaz tisti (bog ne daj), ki bi zaradi teh črt letel pod ograjo, bi sigurno poleg odškodninskega zahtevka, podpisani pod te dopise pokasirali kazensko ovadbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz spadam med tiste, ki radi drajsajo ovinke gor in dol.

Zakaj? Ker jih obožujem! In ker rada vidim, da jih zvozim vedno hitreje in vedno lepše. In ker so mi od vseh cest samo ovinki všeč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Primosio pravi:

Šele sedaj sem videl, da se jih je nekdo lotil. Bravo! Ali ne bi kazalo te gospode birokrate opozoriti še ne določbo 258. člena KZ-1, nevestno delo v službi?

"Uradna oseba ali javni uslužbenec, ki zavestno krši zakone ali druge predpise, opušča svoje nadzorstvo ali kako drugače očitno nevestno ravna v službi, čeprav predvideva ali bi morala in mogla predvidevati, da lahko nastane zaradi tega hujša kršitev pravic drugega ali škoda na javni dobrini ali premoženjska škoda, in res nastane kršitev oziroma večja škoda, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do treh let."

Če bi bil jaz tisti (bog ne daj), ki bi zaradi teh črt letel pod ograjo, bi sigurno poleg odškodninskega zahtevka, podpisani pod te dopise pokasirali kazensko ovadbo.

(1) Direkcija lahko na posameznem odseku državne ceste za določeno obdobje, ki ne sme biti daljše od dveh let, označi prometno ureditev na način, ki ni v skladu s predpisi s področja cest (v nadaljnjem besedilu: poskusna označitev prometne ureditve). Cestni odsek državne ceste, na katerem je določena poskusna označitev prometne ureditve, se označi z obvestilno tablo, ki udeležence cestnega prometa obvešča o začetku in koncu cestnega odseka, na katerem se izvaja poskusna označitev prometne ureditve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

(1) Direkcija lahko na posameznem odseku državne ceste za določeno obdobje, ki ne sme biti daljše od dveh let, označi prometno ureditev na način, ki ni v skladu s predpisi s področja cest (v nadaljnjem besedilu: poskusna označitev prometne ureditve). Cestni odsek državne ceste, na katerem je določena poskusna označitev prometne ureditve, se označi z obvestilno tablo, ki udeležence cestnega prometa obvešča o začetku in koncu cestnega odseka, na katerem se izvaja poskusna označitev prometne ureditve.

OK, koliko časa so označbe na konkretni cesti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, KARMEN1 pravi:

Jaz spadam med tiste, ki radi drajsajo ovinke gor in dol.

Zakaj? Ker jih obožujem! In ker rada vidim, da jih zvozim vedno hitreje in vedno lepše. In ker so mi od vseh cest samo ovinki všeč!

i zmije vijugajo, pa jih ne maram :dry:

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Primosio pravi:

OK, koliko časa so označbe na konkretni cesti?

Veliko dlje, kot so potem scumprali ta odstavek.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Primosio pravi:

OK, koliko časa so označbe na konkretni cesti?

pomoje bo glih ene dve leti :hmm: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 7. 2016 ob 9:36, _Blaž_ pravi:

Živjo,

danes so na cesti proti Rakitni delavci, zato previdno, je ponekod zaprt en pas. Je bilo pri nas zadnje čase veliko govora o "norih" motoristih in ukrepih zoper njih, očitno se je sedaj začelo. Kmalu lahko pričakujete raznorazne zvočne zavore in čudne znake narisane po tleh (če sem prav danes videl tudi sredi ovinkov!), seveda vse s super oprijemom.

LP,

Blaž

Očitno še ni minilo 2 leti.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Primosio pravi:

OK, koliko časa so označbe na konkretni cesti?

Preveč časa. Sem pa objavil vse mejle oziroma moja vprašanja in njihove odgovore, kjer so vidni datumi. Menda bo kmalu dve leti od risanja. In takrat ni bilo tega člena. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Primosio pravi:

Potem je potrebno pozvati gospode, da te označbe odstranijo. Borutt?

Da se skuha :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še ene 15 let, pa bodo same izginile :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj bo prišlo na vrsto "tolmačenje" "tistega člena" . In od kdaj se šteje... 5-6 let pa bo zadeva urejena :yawn:.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, maus pravi:

i zmije vijugajo, pa jih ne maram :dry:

 

Jaz drajsam, ne vijugam :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

4 hours ago, KARMEN1 said:

Jaz spadam med tiste, ki radi drajsajo ovinke gor in dol.

Zakaj? Ker jih obožujem! In ker rada vidim, da jih zvozim vedno hitreje in vedno lepše. In ker so mi od vseh cest samo ovinki všeč!

Eno je stopnjevanje tempa v nekih normalnih mejah, drugo pa iskanje meje. Dečko je očitno našel kar je iskal, na srečo brez kakšne poškodbe. 

Mi se običajno, ko nas pot zanese na kakšno GP traso, držimo pravila "največ 3x". Prvič je ogled ceste, drugič se odpelje malo bolj dinamično, tretjič pa le, če nam serijo ovinkov pokvari kakšno počasno vozilo. Vse kar je več spada pod izzivanje usode. Adrenalin naredi svoje.... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Borutt, kakšen je pa tvoj predlog namesto črt? Mislim v primerih, kot se dodaja na Rakitni, da se umiri peščico, ki ji popustijo vse zavore in ogrožajo tudi ostale? Če se prav spomnim se ukvarjaš z varno vožnjo, torej imaš verjetno kak predlog (se opravičujem, če si ga že kje napisal, ne bi cele teme bral)?  

Včeraj sem se med vzponom s kolesom počutil enako kot da bi se vozil po Grobniku. No, v bistvu se nisem počutil tako, ampak je bilo tako. Dva motorista, odlično sta vozila, mislim, da sta šla samo v času mojega vzpona ene 7x gor in dol. Če bi se presedala bi šli verjetno vsi ovinki po kolenu, po obeh ravnicah ki sta tam bi rekel, da je bilo blizu 200. Saj pravim, odlično sta vozila in užitek ju je bilo gledati. Ampak, da te prehiti z 200 na 2m pa tudi meni ni v užitek. Po mojih dosedanjih izkušnjah večina (tudi hitrih) ob prehitevanju vsaj malo pupusti plin, ta dva nista. Je bil adrenalin prevelik. Še precej manj pa kot sem sam pa verjamem da so se prijetno pučutili ostali kolesarji včeraj, kolesarke verjetno še precej precej manj, otrok pa na srečo ni bilo.  

Sama bi gotovo rekla, da je bilo rezerve še precej, ampak to pravijo vsi, ki še niso padli. Problem je bil, ker včeraj po cesti pride en deda z enim starim terencem, morda kak lovec, pa ni čisto vedel, kje mora zaviti iz glavne ceste na gozdno, pa je hotel zavit nekje levo, pa se je premislil, ustavil, pa mal desno, pa naprej, pa potem tri metre nazaj po cesti in nato končno čez drugi pas na levo v gozd. Dvomim dvomim, da bi ga obvozila, sploh oba.

Jaz upam, da črte ostanejo. Od kar so, je precej bolje kot je bilo pred njimi. Se pa še vedno najde par takih, ki so toliko dobri, da gredo do roba kljub črtam. Žal so s črtam odvzeli veliko zadovoljstva vsem ostalim, tudi meni ko grem tja za motorjem ali kolesom, v obeh primerih so mi moteče. Ampak če dam na tehnico moje zadovoljstvo v primerjavi z vsem kar se lahko zgodi, bi črte še podaljšal. Druge rešitve (kontrole, vzgoja, dirkališča), ne delujejo, žal. Ker eno je, kako bi se končalo, če bi bo šel katerem od njiju v smreke. Meni je vsakega žal. Drugo pa je, če bosta s sabo odnesla še koga. Mene, tebe, mojga ali tvojga prijatelja, ženo, otroka...

 

 

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!