Skoči na vsebino

Rakitna


Priporočene objave

pred 43 minutami, jemcek pravi:

Borutt,

Hudiča je treba klicat tkole: @Borutt

p.s.

če ne citiraš, mogoče ne bo videl objave in ne bo mogel komentirati.

 

drugače pa .. mene prečne črte na Rakotni motijo, čeprav ni moja linija ... zoža vozni pas motoristu, avtomobilistu ne ... še posebi, če se dva kolesarja vštric v klanec peljeta in kremljata in jih na ovinku ujameš ... varianta je, da se za njima pelješ 5 km/h, ali pa obvoziš in se voziš po črtah ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene črte ne bi motile, če bi bile nedrseče. Ker pa so podobne prehodu za pešce pa so nevarne.sploh če je mal vlage. Pa grem na Rakitno mogoče 2x letno in ne diujam. 

Borut je celo dokazal, da so nelegalne, pa so birokratsko uredili zadevo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil prejšnji teden in kot začetnik (ki ima še precej težav s "target fixation" :( ) so mi te črte precej zožale "prosti" del in me vodile preveč proti ograji....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jemcek Nadomestilo črt bi bile komot zvočne zavore oziroma mali bumpi pred in sredi ovinka. Lahko z več gripa kot podlaga. Tolko da malo zatrese pod kolesi... in se ne bi več gonili tja gor.

Se bojo gonili pa drugje. Enim ni pomoči, dokler jih drevo al pa ograja ne sreča. In s svojim vedenjem zelo radi asistirajo pri iskanju argumentov s katerimi se veča in zaostruje obseg represivnih ukrepov v prometu. Itak je vedno vse pod kontrolo. Dokler ne zaplužiš par cm od skor 100% smrti kot on o katerem smo debatirali kako stran nazaj.

Po drugi strani tudi ne razumem onih, ki pumpajo/te koze v on breg. Res ne. Mimo padajo avti, mimo padajo motoristi, grizeš kolena v nek brezvezen asfaltni breg. Par metrov stran pa čuda gozdnih poti, praktično brez prometa. Manj nevarnosti, manj hrupa, skoz senca, če lih hočeš se najdejo tehnično zahtevni odseki. 

 

Očitno precej tega ne štekam :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 5. 2018 ob 13:53, Borutt pravi:

To je sedanje pisanje in nato odgovor. Veselo branje. 

 

Lep pozdrav.

Ponovno se vam zahvaljujem za odgovor, kateri je zopet mešanje megle z vaše strani. Sedaj sem pa že res postal radoveden ali se delate ali ste res tako neuki in nesposobni odgovoriti na moje vprašanje. Kajti, ponovno vas sprašujem, kdaj boste umaknili tiste vaše uradno neobstoječe in na črno postavljene črte na vozišču in, kdaj boste umaknili tiste vaše uradno neobstoječe in na črno postavljene neke znaka ob cesti Podpeč - Rakitna. 
 
Verjetno vam ni jasno, da je lahko na cesti in ob cesti samo prometna signalizacija, katera je v Pravilniku o prometni signalizaciji in prometni opremi na cestah. Zato je to vaše pisanje o nekih posebnih označbah eno samo zavajanje z elementi nesposobnosti in nepoučenosti. Glede na vse vaše dosedanje odgovore lahko skoraj z gotovostjo trdim, da ste neuki in nesposobni opravljati svoje delo, saj je v vseh vaših odgovorih izmikanje in mešanje megle s ciljem zavlačevanja. Glede na prej omenjeni Pravilnik vam lahko napišem, da so vse tiste črte na cesti in neki znaki ob cesti nezakonito ravnanje. 
 
Ker vam je očitno vseeno za zakonodajo, vas vprašam, kam nasloviti odškodninski zahtevek v primeru zdrsa na tistih vaših uradno neobstoječih črtah na vozišču. 
 
Pa ne mi ponovno pisati o nekih znakih in črtah, katere ne motijo nikogar in še najmanj neko lokalno skupnost, ker ste do sedaj dokazali samo svojo nesposobnost ravnati v skladu z zakonodajo oziroma totalno ignoranco nad kršenjem zakonodaje. Če me niste razumeli, si poglejte Pravilnik o prometni signalizaciji in prometni opremi na cestah. V tem Pravilniku poiščite tiste vaše črte in tiste vaše znake. Ste jih našli? Če jih ni tam, jih tudi na in ob cesti ne sme biti. Je sedaj jasno? 
cleardot.gifBorut

Dopis (1).pdf

Ne morem verjeti svojim očem! Ti kreteni so v odgovoru sami priznali, da so nezakonito poškodovali vozišče in posledično naredili milijonsko škodo! Vrhunska nesposobnost!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, jemcek pravi:

Borutt, kakšen je pa tvoj predlog namesto črt? Mislim v primerih, kot se dodaja na Rakitni, da se umiri peščico, ki ji popustijo vse zavore in ogrožajo tudi ostale? Če se prav spomnim se ukvarjaš z varno vožnjo, torej imaš verjetno kak predlog (se opravičujem, če si ga že kje napisal, ne bi cele teme bral)?  

Včeraj sem se med vzponom s kolesom počutil enako kot da bi se vozil po Grobniku. No, v bistvu se nisem počutil tako, ampak je bilo tako. Dva motorista, odlično sta vozila, mislim, da sta šla samo v času mojega vzpona ene 7x gor in dol. Če bi se presedala bi šli verjetno vsi ovinki po kolenu, po obeh ravnicah ki sta tam bi rekel, da je bilo blizu 200. Saj pravim, odlično sta vozila in užitek ju je bilo gledati. Ampak, da te prehiti z 200 na 2m pa tudi meni ni v užitek. Po mojih dosedanjih izkušnjah večina (tudi hitrih) ob prehitevanju vsaj malo pupusti plin, ta dva nista. Je bil adrenalin prevelik. Še precej manj pa kot sem sam pa verjamem da so se prijetno pučutili ostali kolesarji včeraj, kolesarke verjetno še precej precej manj, otrok pa na srečo ni bilo.  

Sama bi gotovo rekla, da je bilo rezerve še precej, ampak to pravijo vsi, ki še niso padli. Problem je bil, ker včeraj po cesti pride en deda z enim starim terencem, morda kak lovec, pa ni čisto vedel, kje mora zaviti iz glavne ceste na gozdno, pa je hotel zavit nekje levo, pa se je premislil, ustavil, pa mal desno, pa naprej, pa potem tri metre nazaj po cesti in nato končno čez drugi pas na levo v gozd. Dvomim dvomim, da bi ga obvozila, sploh oba.

Jaz upam, da črte ostanejo. Od kar so, je precej bolje kot je bilo pred njimi. Se pa še vedno najde par takih, ki so toliko dobri, da gredo do roba kljub črtam. Žal so s črtam odvzeli veliko zadovoljstva vsem ostalim, tudi meni ko grem tja za motorjem ali kolesom, v obeh primerih so mi moteče. Ampak če dam na tehnico moje zadovoljstvo v primerjavi z vsem kar se lahko zgodi, bi črte še podaljšal. Druge rešitve (kontrole, vzgoja, dirkališča), ne delujejo, žal. Ker eno je, kako bi se končalo, če bi bo šel katerem od njiju v smreke. Meni je vsakega žal. Drugo pa je, če bosta s sabo odnesla še koga. Mene, tebe, mojga ali tvojga prijatelja, ženo, otroka...

 

 

 

 

Predlog namesto črt? 

Saj te črte se je nekdo spomnil in narisal brez nekega načrta oziroma prilagoditve uporabniku. Ker črte so široke in dolge. Vsega preveč. Da je potem tista prosta linija zelo ozka. Mogoče bi bile boljše kakšne elipse ali kaj podobnega. Če že mora biti. In verjetno nekaj mora biti, saj je prisotnost policije dokaz policijske države. Pač mučenje, pretepanje in ostale priljubljene metode iz nekih filmov. Ampak, če policija ne more zaustaviti dirkanja, ga bodo pa črte. Tako gre logika v glavah tistih, ki lahko to naredijo. In kdo tam dirka? Pa so in bodo črte. 

Sem se že peljal tam, ko so imeli proste treninge. Ali je bila celo dirka. Ni bilo fajn. In so se nekateri, katerim ni fajn vsak dan, uprli in zahtevali ukrepe. Pa so, ukrepi namreč. Na tleh. In, če bodo ugotovili, da ti ukrepi pomagajo, jih pričakujte še na kakšni pisti. In verjamem, da ne bodo te črte nastale zaradi 90% motoristov, temveč zaradi 10 ali še manj %. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edina rešitev je pol metra visok betonski zid namesto sredinske črte in tistih prečnih črt v ovinkih.....ker sem kar velikokrat šel čez Rakitno in na žalost ali veselje (kakor kdo vzame) nisem skoraj nikoli fasal motorista na nasprotnem (mojem)pasu...ampak vedno avtomobilista, ki se mi ni hotel umakniti z mojega pasu...in to je počel z nasmeškom na faci.

Ne poznam nobenega kolega motorista, ki bi bil toliko neumen, da bi se vozil skozi ovinke po nasprotnem pasu....sem pa tudi že kakega videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je on tadrug problem s temi črtami. Motoriste mogoče prisilijo v bolj 'varno' linijo. Oni z avti še vedno veselo opletajo naokoli po kontra pasu. In ti so lihatko problematični kot nastopajoči na GP Rakitna.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Včeraj sem se peljal čez Rakitno v Cerknico :D

Sicer ni bilo hudo, ampak sem vseeno mislil, da se peljem kontra rosiju hahahahah

2x po3je potoristi nasproti po kolenih.

Pol nej pa še rečejo, da v sloveniji ne rabimo piste :angryrant1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Gladiac pravi:

Včeraj sem se peljal čez Rakitno v Cerknico :D

Sicer ni bilo hudo, ampak sem vseeno mislil, da se peljem kontra rosiju hahahahah

2x po3je potoristi nasproti po kolenih.

Pol nej pa še rečejo, da v sloveniji ne rabimo piste :angryrant1:

Pista problema cestnih drekačev ne bo rešila. Ga še nikjer ni. Je treba kr konkreten preskok v glavi narest, kak extra trening in evro vložit. In tu se ponavadi začnejo izgovori...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Gladiac pravi:

Včeraj sem se peljal čez Rakitno v Cerknico :D

Sicer ni bilo hudo, ampak sem vseeno mislil, da se peljem kontra rosiju hahahahah

2x po3je potoristi nasproti po kolenih.

Pol nej pa še rečejo, da v sloveniji ne rabimo piste :angryrant1:

... kak teden nazaj sem uletel v kolono osmih takih rejserjev....

...pol sem jih pa raje prehitel nekje na pol poti, da nisem izpadel diujak, ...sem raje peljal solo pred njimi...   :P

.... sej sem jih pol nazaj grede srečal, pa jim pomahal..  :D

 

...hec... da se ne bo kdo užgal.

 

@Gladiac  ... .ampak.. vozili so pa po svojem pasu...ane?

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/29/2018 at 7:39 AM, Gladiac said:

Pol nej pa še rečejo, da v sloveniji ne rabimo piste :angryrant1:

Obisk dirkališča je mladim ponavadi cenovno nesprejemljiv, če niso starši v igri pri financiranju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah no vse je seveda odvisno od cene obiska sigurno.

Je pa res, da če ma motor za na pisto, bi bil lohka tud kakšnemu sosedu avto oprat čez teden, da lahko za vikend na pisto zavije :D

Zdej pa dost o tem tuki, ker ni piste na Rakitni :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Gladiac pravi:

Zdej pa dost o tem tuki, ker ni piste na Rakitni :D

nauš verjeu, ampak je :P ..

;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a gre kdo dans na Rakitno..... mam nove sparky kolenčnike...   :D

:P

hec..   :P

Ja... verjamem, da je nadležno za ostale udeležence v prometu (sploh kolesarje...ali starejše voznike, ki imajo(mo) že malo slabše reflekse...srčne zaklopke...itd..), da ti prileti mimo 5, 6...8 projektilov z nadzvočno hitrostjo...in te prehitijo, kot da bi se sam peljal v rikverc..

.... sej ne moraliziram, ampak za vse bi bilo bolje in lepše, da, ko dohitiš nekoga, ne pokneš mimo na polnem gasu  s hitrostjo bliska.... ampak lepo zmanjšaš, daš žmigavec levo.... greš mimo z zmanjšanim gasom (ker imaš še vedno 2-3x višjo hitrost, kot prehitevani)... daš žmigavec pol desno...in ko si kakih 30m naprej od njega, daš počasi gas... pol pa gassa...

... če bi delali anketo med temi vozniki, bi sigurno rekli... "no.. a ste videli tega, kako me je lepo prehitel... na pa tisti divjaki"..   :P

...in ja... tudi jaz kdaj pa kdaj pokolenćkam po Rakitni....

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

A je že kdo ugotovil, kdaj so nastale črte? 

... ja... k so jih narisal!?!..   :huh:

... :hmm:

... bi moral it nazaj gledat po tej temi... kdaj so se začele pritožbe na črte....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Borutt pravi:

A je že kdo ugotovil, kdaj so nastale črte? 

... a misliš, da jim je že rok potekel?  :huh:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 hours ago, Zivnorc said:

... a gre kdo dans na Rakitno..... mam nove sparky kolenčnike...   :D

:P

hec..   :P

Ja... verjamem, da je nadležno za ostale udeležence v prometu (sploh kolesarje...ali starejše voznike, ki imajo(mo) že malo slabše reflekse...srčne zaklopke...itd..), da ti prileti mimo 5, 6...8 projektilov z nadzvočno hitrostjo...in te prehitijo, kot da bi se sam peljal v rikverc..

.... sej ne moraliziram, ampak za vse bi bilo bolje in lepše, da, ko dohitiš nekoga, ne pokneš mimo na polnem gasu  s hitrostjo bliska.... ampak lepo zmanjšaš, daš žmigavec levo.... greš mimo z zmanjšanim gasom (ker imaš še vedno 2-3x višjo hitrost, kot prehitevani)... daš žmigavec pol desno...in ko si kakih 30m naprej od njega, daš počasi gas... pol pa gassa...

... če bi delali anketo med temi vozniki, bi sigurno rekli... "no.. a ste videli tega, kako me je lepo prehitel... na pa tisti divjaki"..   :P

...in ja... tudi jaz kdaj pa kdaj pokolenćkam po Rakitni....

 

Lepo si tole napisal in škoda da v praksi ni tako. Bi bilo za ostale udeležence precej bolj prijetno (in varno). Mislim, da bi vsak rejser to razumu, če bi ga lahko za en sam trenutek postavu tja na kolo, zraven pa še par ljudi, ki jih ima rad: njegovo punco, otroka in mamo. Nikoli več jih po moje ne bi prehitu s 150 na uro na en meter...  

Moje izkušnje tega poletja so precej "slabe", kadar tam nisem z motorjem ampak s kolesom. Ob lepem popoldnevu sedaj skoraj brez izjeme tam divja po več rejserjev naekrat in to 5x, 10x gor in dol. Sem pa tja se najde kakšen, ki te obzirno obvozi, ampak tak je večinoma sam. V skupini gre ponavadi vsako rundo hitreje in bolj na nož in biti tam ni prijetno, pa če imaš še tako rad motorje. Vidi se tudi, da skupina vleče in tisti slabši potem delajo napake. V torek sem tako pri svojem spustu pri prvem levem ovinku gledano od zgoraj meter na svoj pas dobil nasproti vozečo zeleno Ninjo. Dečku je bilo mal prehiter pa se je ustrašil bolj nagnit. Je mel srečo, da sem vozil kolo in ne avtobus. Da dobim motorista na svoj pas je sicer zelo redko, večina je sedaj linijo kar dobro naštudirala in jih tudi črte pretirano ne ovirajo. Morda nekaterim celo pomagajo. Kljub temu opazim, da so redki tisti, katerih drsniki so že čutili asfalt, kar tudi nekaj pove.

Kar me preseneča je, da ob takih dnevnih vožnjah na robu letos še ni bilo tragične nesreče. Ob vseh traktorjih, tovornjakih z lesom, avtobusu in dedkih za volanom... Ampak verjetnosti se na dolgi rok ne bo dalo ubežati. Osebno upam, da prej najdejo rešitev, če bi bilo po moje, bi potegnil črte čez cel pas. Pa tudi če to pomeni, da bomo zaradi parih % vsi nosili posledice.  

Popravljeno . Popravil jemcek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, jemcek pravi:

Osebno upam, da prej najdejo rešitev, če bi bilo po moje, bi potegnil črte kar čez cel pas. Pa tudi če to pomeni, da bomo zaradi parih % vsi nosili posledice.  

se ne strinjam .. teh nekaj % naj odstranijo ... ne more tak majhen procent dirigirat vsem ... sam se tudi rad kdaj odpeljem preko Rakitne in da se ne bom smel teh nekaj ovinkov odpeljati vsaj po omejitvah, mi je pa malo smešno. To je javna cesta, torej, naj naredijo red. 

A si poklical policijo, da tam divjajo in ogrožajo prometne udeležence ? ... to redno storijo na Planini in Kalu, če rata res diuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram pohvalit Boruta, da je napisal tak dopis in žal dobil tudi pričakovani odgovor.

Očitno je sedaj pri nas trend namenskega zmanjševanja oprijema določenih voznih podlag. Ob tem se "pozablja", da se na teh podlagah podaljšuje zavorna pot in zmanjšuje možnost varnega obvoza neke ovire na cesti, zaradi zmanjšanega oprijema cestišča. S tem pa se povečuje verjetnost zdrsov ali trkov vozil na tej vozni podlagi.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!