Skoči na vsebino

Rakitna


Priporočene objave

Ob 31. 8. 2018 ob 16:36, brutal pravi:

Moram pohvalit Boruta, da je napisal tak dopis in žal dobil tudi pričakovani odgovor.

Očitno je sedaj pri nas trend namenskega zmanjševanja oprijema določenih voznih podlag. Ob tem se "pozablja", da se na teh podlagah podaljšuje zavorna pot in zmanjšuje možnost varnega obvoza neke ovire na cesti, zaradi zmanjšanega oprijema cestišča. S tem pa se povečuje verjetnost zdrsov ali trkov vozil na tej vozni podlagi.

 

 

Čakam pesniški navdih za nadaljevanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/31/2018 at 11:50 AM, maus said:

 

A si poklical policijo, da tam divjajo in ogrožajo prometne udeležence ? ... to redno storijo na Planini in Kalu, če rata res diuje.

So policaji vsakodnevno gor, ampak se ne ukvarjajo sz dirkači, temveč lovijo tiste ki jih lahko ujamejo. 

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel danes čez Rakitno. Prvič v življenju sem se vozil tam. Fajn je. Še bom prišel. "Posebne označbe" me niso motile. Ker sem se prvič peljal po tistih ovinkih, so mi celo pomagale, da sem lahko šel hitreje čez ovinke. So pa čist preveč poštrihali cesto s tem. Če bi bilo pol manj črt, bi bilo še vedno v redu.

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Vin pravi:

Sem šel danes čez Rakitno. Prvič v življenju sem se vozil tam. Fajn je. Še bom prišel. "Posebne označbe" me niso motile. Ker sem se prvič peljal po tistih ovinkih, so mi celo pomagale, da sem lahko šel hitreje čez ovinke. So pa čist preveč poštrihali cesto s tem. Če bi bilo pol manj črt, bi bilo še vedno v redu.

Še boljš bi bilo, če bi spodaj pred začetkom ovinkov ali pa že kar v Podpeči imeli štant, na katerem bi si morali motoristi namontirati pomožna koleščka. Seveda bi štant upravljal na javnem razpisu izbrani koncesionar, Pepe Korenček s.p., cena montaže 3 EUR, paket ugodnosti 10 fur za 20 EUR, vse seveda preko davčne blagajne. Polovico sredstev zbranih na takšen način bi vestni koncesionar nakazal upravljavcu ceste, ki bi sredstva gospodarno uporabil za cestne smolnate zalivke in barvanje nezakonito narisanih črt.

Zdaj pa hec na stran. Tudi če komu tiste črte pomagajo, dejstvo je, da so nezakonite in kar kličejo po tragediji. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Izek pravi:

Kako se je peljati po teh črtah, ko je mokra cesta? :hmm:

nič fajn, kot po vseh belih črtah. Raje ne kot ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Izek pravi:

Kako se je peljati po teh črtah, ko je mokra cesta? :hmm:

... pa sej glih zato so narejene!!! ... da za kazen padeš, če po njih voziš!!!

...mislm..  :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Primosio said:

Še boljš bi bilo, če bi spodaj pred začetkom ovinkov ali pa že kar v Podpeči imeli štant, na katerem bi si morali motoristi namontirati pomožna koleščka. Seveda bi štant upravljal na javnem razpisu izbrani koncesionar, Pepe Korenček s.p., cena montaže 3 EUR, paket ugodnosti 10 fur za 20 EUR, vse seveda preko davčne blagajne. Polovico sredstev zbranih na takšen način bi vestni koncesionar nakazal upravljavcu ceste, ki bi sredstva gospodarno uporabil za cestne smolnate zalivke in barvanje nezakonito narisanih črt.

Ajt, če se že hecamo, dajmo potem. Glede na to, da niso teh črt narisali zaradi takšnih primerov, ko je bil moj, temveč zaradi motorističnih strokovnjakov, ki sekajo ovinke, je obvezno treba v ponudbo dodati še montažo senzorja sredine. Cena montaže in paketov je lahko ista, doda pa se še mesečna nagradna igra, nagrado pa dobi tisti, ki z večjo hitrostjo zapelje bolj čez ločilno črto. Zaradi posebnosti nagradne igre bo lahko nagrada podeljena tudi slabše uvrščenim, in sicer na licu mesta v zadevnem ovinku.

Brez heca pa se strinjam, da so črte v splošnem nevarne. Glede zakonitosti pa nisem čist ziher, pa tudi če so, znajo strokovnjaki za prometno varnost na AVP zrihtati to nevšečnost trenom oka. Zdaj sicer nimajo dosti cajta, ker imajo štirikrat na leto akcijo hitrost ubija.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Izek said:

Kako se je peljati po teh črtah, ko je mokra cesta? :hmm:

Super... skoz gre na pocez, ce odpres,  pa se crte lahk krivis za to. :smoke:

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Vin pravi:

strokovnjaki za prometno varnost na AVP

To dvoje se izključuje, mislim strokovnjaki, pa AVP.... :). AVP ni pristojen za pripravo in izdajo podzakonskih aktov. Za to imamo strokovnjake na Ministrstvu za infrastrukturo.....spet nekaj, kar se izključuje...

pred 11 minutami, Vin pravi:

Glede zakonitosti pa nisem čist ziher,

Niso, garantirano...so to celo potrdili v dopisovanju z @Borutt

pred 11 minutami, Vin pravi:

Zdaj sicer nimajo dosti cajta, ker imajo štirikrat na leto akcijo hitrost ubija.

Ne, zdaj se jim predvsem tresejo riti za stolčke, nova vlada prihaja...žvižga se njim za prometno varnost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Primosio said:

To dvoje se izključuje, mislim strokovnjaki, pa AVP.... :). AVP ni pristojen za pripravo in izdajo podzakonskih aktov. Za to imamo strokovnjake na Ministrstvu za infrastrukturo.....spet nekaj, kar se izključuje...

Ko sem jaz razumel, so nastale na podlagi AVP-jeve nacionalne akcije za povečanje varnosti motoristov in so potem na podlagi pozitivnih izkušenj iz tuije in v sodelovanju z DRSI povečali našo varnost s temi črtami. Približno tako so napisali v izjavi za javnost. Zato sem vpletel AVP. Zakonitost je samo še formalnost. Pa drugače sem na podlagi izkušenj iz druge zakonodaje nekak skoraj prepričan, da je ziher nekje v zakonu napisano "in podobno" ali pa "zlasti" ali kaj v tem smislu, kar potem pomeni v praksi bilokaj.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZKP (zdrava kmečka pamet) ve da vse bele (ali druge barve) talne označbe, nudijo manjši oprijem v suhem, še manjši pa ko so vlažne ali mokre, v primerjavi z normalnim asfaltom.

ZKP ve, da povečevanje kvadrature tal, kjer je oprijem slabši povečuje tveganje za zdravje.

ZKP...vse ostalo je birokracija in ovacije na temo kdo ima daljšega.

Če bi ZKP risala črte ali pa smajlije po Rakitni, bi naredila nedrseče. Ampak to je ZKP, ne pa birokratski aparat (in tukaj upoštevam prav vse ki imajo karkoli opravka s temi in podobnimi črtami)

Ubadanje z legalnostjo črt je kot debata o tem, ali je dekle še nedolžno če ga faše v rit. Torej brezveze, kajti črte so nevarne pa pika, pa čeprav so legalne. Padec boli, tako kot bejbo rit boli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Vin pravi:

Ajt, če se že hecamo, dajmo potem. Glede na to, da niso teh črt narisali zaradi takšnih primerov, ko je bil moj, temveč zaradi motorističnih strokovnjakov, ki sekajo ovinke, je obvezno treba v ponudbo dodati še montažo senzorja sredine. Cena montaže in paketov je lahko ista, doda pa se še mesečna nagradna igra, nagrado pa dobi tisti, ki z večjo hitrostjo zapelje bolj čez ločilno črto. Zaradi posebnosti nagradne igre bo lahko nagrada podeljena tudi slabše uvrščenim, in sicer na licu mesta v zadevnem ovinku.

Brez heca pa se strinjam, da so črte v splošnem nevarne. Glede zakonitosti pa nisem čist ziher, pa tudi če so, znajo strokovnjaki za prometno varnost na AVP zrihtati to nevšečnost trenom oka. Zdaj sicer nimajo dosti cajta, ker imajo štirikrat na leto akcijo hitrost ubija.

Ne vem koliko časa si motorist, ne vem kolikokrat si šel čez Rakitno , a ti lahko brez olepšavanja napišem, da nimaš pojma!!

Malo poglej kateri strokovnjaki sekajo ovinke na Rakitni potem pa komentiraj.

Na Rakitni sekajo ovinke znalci na štirih kolesih in to v 90% naredili so pa črte , da se lahko motorist prej uleže in tako napiše policist priročno"neprilagojena" hitrost.

S tem , da je nekdo v žep pobasal lepo provizijo od posla, ki ga sploh nebi smelo biti.

Na motorjih sem preko 20 let in na Rakitni sem srečeval na mojem pasu izključno kovinske kante.

Vse to je populizem za ovce!!

Sploh pa to, da so črte zaradi motoristov, ki sekajo ovinke....ta je res bosa.

Vprašaj koliko kazni so napisali avtomobilom, ki so sekali ovinke na Rakitni.

Policija je samo še slab vic!

 

  • Všeč mi je 5
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kmet2, povedali so, da so jih narisali zaradi motoristov. Izhajal sem iz tega, kaj so oni povedali. Po moje so na AVP in DRSI iskreno in sveto prepričani, da so problematični na Rakitni zlasti motoristi. Tako kot so policaji sveto in iskreno prepričani, da je za praktično vse nesreče kriv voznik. Sem pa 100 %, da še noben avtomobilist ali tovornjakar ni dobil kazni, ker je sekal ovinek (razen če je s tem povzročil nesrečo).

@Primosio je mene zabodel, češ da sem drek od motorista, ki mu je treba montirati pomožna kolesa, jaz sem zabodel nazaj. Ne direkt njega, ampak na pamet v temi.

Popravljeno . Popravil Vin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo treba ustanovit Rakitniško Vardo, pa da vidmo kdo se bo jebo z nami :mad: 

črte spulu in avtomobiliste nalomu ... pa še kakšnega kolesarja ... tko mau, da naumo sam ene tepl :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Vin pravi:

@Kmet2, povedali so, da so jih narisali zaradi motoristov. Izhajal sem iz tega, kaj so oni povedali. Po moje so na AVP in DRSI iskreno in sveto prepričani, da so problematični na Rakitni zlasti motoristi. Tako kot so policaji sveto in iskreno prepričani, da je za praktično vse nesreče kriv voznik. Sem pa 100 %, da še noben avtomobilist ali tovornjakar ni dobil kazni, ker je sekal ovinek (razen če je s tem povzročil nesrečo).

@Primosio je mene zabodel, češ da sem drek od motorista, ki mu je treba montirati pomožna kolesa, jaz sem zabodel nazaj. Ne direkt njega, ampak na pamet v temi.

Narobe si razumel prispevek, sploh ni letelo nate

pred 22 minutami, maus pravi:

Bo treba ustanovit Rakitniško Vardo, pa da vidmo kdo se bo jebo z nami :mad: 

črte spulu in avtomobiliste nalomu ... pa še kakšnega kolesarja ... tko mau, da naumo sam ene tepl :P

 

Čuj čuj čuj

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cestna talna oznacba ima isto veljavo kot prometni znak.Se pravi cetudi ne bi bile te crte nevarne so proti zakonu....In kako je lahko nekdo solan,placan in ne odgovarja za proti zakonita dejanja,ki stanejo vse davkoplacevalce tudi ne vem!

Jz kot privatnik sem odgovarjal za svoja dejanja,drzavni usluzbenci pa so tam,da igrajo video igrice...in ocitno razmisljajo kje narediti posel,da bodo kaj pospravili v zep...Ce koga s tem ogrozajo in ali je po zakonu jim je tak vseeno....Realno bi mogu zdaj tisti,kdo dal befel placat ves strosek risanja crt in odstranjevanja crt...za obresti pa bi se moralo nalozitiista vsota tudi uradnemu nadzornemu,ki je placan,da vse kot mora biti...ce bi se tako zacelo bi ti pisarniski kurceki mogoce zaceli razmisljat zakaj so sploh tam zaposleni in kaj vse je potrebno upostevati v roku sluzbe...

V primeru teh crt bi morali vsaj nadzornega resno kaznovati in odpustiti,saj je potrdil protizakonito stvar.Se pravi je ocitno sposoben le pospravljati denar v zep saj ni sposoben upravljati svojega dela,dela za katerega ga placujemo vsi mi!!!!

In zakaj je nadzorni pri gradnji hise odgovoren,nadzorni pri risanju crt po cesti pa ne?

@maus imate vi nadzornega,ki opravi prevzem? Zakaj pa,ce ni za nic odgovoren?Aja po zakonu mora biti,da vse kot mora al...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@maus se ne preden se odpre cesta podelu na njej opravi STROKOVNI prevzem? Ce se zakaj se?In zakaj ime strokovni prevzem?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Primosio pravi:

Narobe si razumel prispevek, sploh ni letelo nate

Čuj čuj čuj

čuj bre .. slišim, da so Jankovići tut v mariboski štali sodelovali ... pr Fištrofcu .... zato sete gotofi :lol1:

pred eno uro, sesir pravi:

 

@maus imate vi nadzornega,ki opravi prevzem? Zakaj pa,ce ni za nic odgovoren?Aja po zakonu mora biti,da vse kot mora al...

a na Rakitni ? 

pred 56 minutami, sesir pravi:

@maus se ne preden se odpre cesta podelu na njej opravi STROKOVNI prevzem? Ce se zakaj se?In zakaj ime strokovni prevzem?

kdo se je podelu na strokovni prevzem :huh: 

verjetn obstaja kakšen zakonski akt ali predpis o strokovnem prevzemu objektov ....  ker maš veliko časa si ga poišči in preberi ... jaz ne razlagam stvari, na katere se ne spoznam pa tudi komentiram ne stvari, na katere se ne spoznam ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, maus pravi:

A na Rakitni ? 

kdo se je podelu na strokovni prevzem :huh: 

verjetn obstaja kakšen zakonski akt ali predpis o strokovnem prevzemu objektov ....  ker maš veliko časa si ga poišči in preberi ... jaz ne razlagam stvari, na katere se ne spoznam pa tudi komentiram ne stvari, na katere se ne spoznam ;) 

Seveda ne...avtocesti...

Sem mislu,da ves tocno kako izgleda pri vas,ko dolocen odsek zaprete in obnovite,predelate...predvidevam,da pred ponovnem odprtju obstaja strokovni prevzem in me zanima cemu kao nek strokovni prevzem,ce na rakitni proti zakonske crte bile strokovno prevzete in nihce ne odgovarja???

Ko sem se imel lokal....so poleg gradili most in tam cel kup inspektorjev,strokovnjakov,nadzornih..glede na svoje osebne avte super placani in kaj res nihce ne bi odgovarjal,ce bi naredili nekaj proti zakonu?

Tak siht bi jz se zdaj lohk delu...prides ob 12h mal pogledas,spijes kavico,dobis se kosilo,se podpises in gres domov...placan super,odgovoren za svoj podpis pa ne....

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/3185

 

Zakaj so lahko na Rakitni krsili vse zapise v URADNEM LISTU odgovarja pa ne nihce...navsezadnje pise,da vse pregleda strokovna sluzba...strokovnjak za sranje po cesti delat?

Opravljati se morajo v skladu s predpisi o cestah, 

Na Rakitni pa kontra zapisu v uradnem listu?!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

Zakaj so lahko na Rakitni krsili vse zapise v URADNEM LISTU odgovarja pa ne nihce...navsezadnje pise,da vse pregleda strokovna sluzba...strokovnjak za sranje po cesti delat?

A je bilo kdaj drugače? Zato pa imamo na tone dostikrat nasprotujoče si zakonodaje. In sodišča ki meljejo... do zastaranja. Rakitna je pač pilotni projekt. Kje si vidal da se bo za par črtic po cesti kdo sekiral? Mi sam pridemo pa pašpricamo al kak gre že ona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, jskrablin pravi:

. Kje si vidal da se bo za par črtic po cesti kdo sekiral? Mi sam pridemo pa pašpricamo al kak gre že ona.

Na MOTOSVETU sem jih vidal vec...celo enga borutta,ki veliko ve v zakonodaji in se zelo pohvalno lotil urejanja nevarnega proti zakonskega sranja,ki ga je strokovna sluzba celo potrdila,da super duper in,da lahko promet po cesti zalavfa...

Go,go borutt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!