Skoči na vsebino

Rakitna


Priporočene objave

pred 12 urami, Borutt pravi:

Nezakonite? Zakoni se spreminjajo. Si prebral zadnjo spremembo? 

Razen, če misliš na zakonsko določen rok. 

Tako ja, ampak v času postavitve so bile nezakonite

Popravljeno . Popravil Primosio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, Primosio pravi:

Tako ja, ampak v času postavitve so bile nezakonite

skrivali se bodo pod dikcijo "in druge označbe" ... 

:huh: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, maus pravi:

skrivali se bodo pod dikcijo "in druge označbe" ... 

:huh: 

...a rjava ćrtica velja pod "Druge označbe" ?!?...   :huh:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Zivnorc pravi:

...a rjava ćrtica velja pod "Druge označbe" ?!?...   :huh:

 

med začasne gre zihr :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nov predlog začasne ureditve na Rakitni, če se bo obneslo bo še na Ridah, Mariji Reki in Kalu .... če bi bil Grobnik v Sloveniji, pa še tm to nardil, saj tut na Grobniku preveč diujajo  :huh:

Rakitna.jpg.c1ed2c4cb85db57289ae58892bb0715e.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 9. 2018 ob 10:02, Borutt pravi:

Saj so tudi sedaj, ker so že več, kot dve leti. 

Seveda so in odgovorni na DRSI so kazensko odgovorni po 258. členu Kazenskega zakonika: 

 

"Uradna oseba ali javni uslužbenec, ki zavestno krši zakone ali druge predpise, opušča svoje nadzorstvo ali kako drugače očitno nevestno ravna v službi, čeprav predvideva ali bi morala in mogla predvidevati, da lahko nastane zaradi tega hujša kršitev pravic drugega ali škoda na javni dobrini ali premoženjska škoda, in res nastane kršitev oziroma večja škoda, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do treh let."

So po tvojem mnenju zreli za kazensko ovadbo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 9. 2018 ob 14:55, Primosio pravi:

So po tvojem mnenju zreli za kazensko ovadbo?

Dvomim da boš na tole vprašanje dobil odgovor - čeprav je jasno kak je. Bi bilo pa zanimivo vedeti kdo vse ima pravni interes... da se kazenska ovadba dejansko poda. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 9. 2018 ob 14:55, Primosio pravi:

Seveda so in odgovorni na DRSI so kazensko odgovorni po 258. členu Kazenskega zakonika: 

 

"Uradna oseba ali javni uslužbenec, ki zavestno krši zakone ali druge predpise, opušča svoje nadzorstvo ali kako drugače očitno nevestno ravna v službi, čeprav predvideva ali bi morala in mogla predvidevati, da lahko nastane zaradi tega hujša kršitev pravic drugega ali škoda na javni dobrini ali premoženjska škoda, in res nastane kršitev oziroma večja škoda, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do treh let."

So po tvojem mnenju zreli za kazensko ovadbo?

Zanimivo postane, ko prideš do drugega poudarjenega. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Borutt pravi:

Zanimivo postane, ko prideš do drugega poudarjenega. 

Je in ni. Dilema je samo, ali je moja pravica, da sem kot udeleženec v cestnem prometu varen, predvsem z vidika pasti v cestni infrastrukturi, za kar je dolžan skrbeti DRSI oz. na terenu potem upravljalec ceste. Na idiotske udeležence ne morem vplivati, to je naloga policije, da torej prepreči idiotsko vedenje posameznikov. Glede na to, da plačam vse dajatve tej državi, mislim da lahko pričakujem, da je varnost v cestnem prometu moja pravica. In ta je v konkretnem primeru zaradi ravnanja javnih uslužbencev zelo okrnjena, zato mislim, da so zreli za kazenski pregon. Sicer pa je to na organih pregona, da zaznajo sum storitve konkretnega kaznivega dejanja in speljejo določene postopke, preden se kdo zapelje maline nabirat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ga srat s takimi bučami. Vsak je odgovoren za svojo vožnjo, ko pa tole berem ste nekateri prepričani, da se brez zunanjih dejavnikov, na perfektni cesti, s perfektnimi, po vaši želji narisanimi črtami in brez ostalega prometa ne bi nikoli zapeljali v maline. Morda res ne, ampak tega ni in zato je treba prilagodit vožnjo razmeram in okoliščinam, jaz osebno tudi sposobnostim. In če se kljub temu človek skegla ni iskat krivde v okolju ampak kvečjemu v drugih udeležencih na cesti, predvsem pa sam pri sebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, MdAzz pravi:

Ne ga srat s takimi bučami. Vsak je odgovoren za svojo vožnjo, ko pa tole berem ste nekateri prepričani, da se brez zunanjih dejavnikov, na perfektni cesti, s perfektnimi, po vaši želji narisanimi črtami in brez ostalega prometa ne bi nikoli zapeljali v maline. Morda res ne, ampak tega ni in zato je treba prilagodit vožnjo razmeram in okoliščinam, jaz osebno tudi sposobnostim. In če se kljub temu človek skegla ni iskat krivde v okolju ampak kvečjemu v drugih udeležencih na cesti, predvsem pa sam pri sebi.

Ti ga ne srat s takšnimi bučami. Upravljalec ceste je odgovoren, skladno z metodologijo, opravljati nadzor in vzdrževati ceste. Država pa je dolžna poskrbeti, da so ceste označene in opremljene s prometno signalizacijo, ki je zakonita. Konkretne talne označbe niso zakonite, niti jih podzakonski akt ne pozna. Javni uslužbenci, ki bi morali poskrbeti, da se konkretne označbe uzakonijo ali pa po poteku dveh let odstranijo, so hudičevo dobro plačani, pa ne opravljajo svojega dela. Celo več, v dopisovanju z Boruttom so celo priznali, da se zavedajo, da stvar ni zakonita. In zato so kazensko odgovorni! 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Primosio pravi:

Je in ni. Dilema je samo, ali je moja pravica, da sem kot udeleženec v cestnem prometu varen, predvsem z vidika pasti v cestni infrastrukturi, za kar je dolžan skrbeti DRSI oz. na terenu potem upravljalec ceste. Na idiotske udeležence ne morem vplivati, to je naloga policije, da torej prepreči idiotsko vedenje posameznikov. Glede na to, da plačam vse dajatve tej državi, mislim da lahko pričakujem, da je varnost v cestnem prometu moja pravica. In ta je v konkretnem primeru zaradi ravnanja javnih uslužbencev zelo okrnjena, zato mislim, da so zreli za kazenski pregon. Sicer pa je to na organih pregona, da zaznajo sum storitve konkretnega kaznivega dejanja in speljejo določene postopke, preden se kdo zapelje maline nabirat. 

Verjetno je res tako. Me prav zanima, kaj bodo na to odgovorili na PU Ljubljana. 

  • Hvala 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut jest se z vama strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, MdAzz pravi:

Saj se jaz tudi, ampak veš da so in se pelješ temu primerno. Sicer pa le najami odvetnika in jih zrihtaj, imaš mojo moralno podporo.

to je isto, kot ko veš da je pesek po ovinkih, ker nasuvajo bankine, veš da je in se voziš temu primerno. 

Ampak a je to tudi pametno? Ne ni, brez potrebe se ogroža ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldan bil gor z mopedom, iz podpeške strani. Do vrha srečal ene 10 motoristov, ki so peljali navzdol, nekaj tudi točno na ridah s posebnimi označbami. Ne vem, a so te označbe pametne, legalne ali kaj tretjega... Ampak vsi so ostali na svojem pasu, noben ni sekal ovinkov, pa se niso prav počasi peljali. Cesta je bla suha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se preko peljal včeraj. Motoristov sicer nisem srečeval sem pa avtomobiliste. Vsi, ki sem jih videl v njihovih levih ovinkih, ampak res vsi, so bogato sekali... Si bojo morali nekaj izmisliti tudi zanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se včeraj peljal iz Cerknice proti Rakitni in je ena stara mama v Gornji Otavah, pri britofu, na ves glas kričala in robantila, da sem že mislil ustaviti, ker sem se bal, da jo bo kap in da bo potrebna reanimacija. Stara znanka, ali je imela zgolj slab dan?

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, Primosio said:

Sem se včeraj peljal iz Cerknice proti Rakitni in je ena stara mama v Gornji Otavah, pri britofu, na ves glas kričala in robantila, da sem že mislil ustaviti, ker sem se bal, da jo bo kap in da bo potrebna reanimacija. Stara znanka, ali je imela zgolj slab dan?

 

Daj dušilec notri in lepo počasi skozi naselja in bodo manj živčni. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Primosio pravi:

Sem se včeraj peljal iz Cerknice proti Rakitni in je ena stara mama v Gornji Otavah, pri britofu, na ves glas kričala in robantila, da sem že mislil ustaviti, ker sem se bal, da jo bo kap in da bo potrebna reanimacija. Stara znanka, ali je imela zgolj slab dan?

 

..tista mamca je vselej pri cesti...in vselej robanti...

....torej je verjetno (grdorečeno) nekaj narobe z njo....

...vžno, da ne gre na cesto, da se ne naredi še kaka neumnost.

..jaz ji  pomaham nazaj...pa je problem rešen...     :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Zivnorc pravi:

..tista mamca je vselej pri cesti...in vselej robanti...

v vs bajkerjih vid hudića :huh: ... kar je čist normalno :dry:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, maus pravi:

v vs bajkerjih vid hudića :huh: ... kar je čist normalno :dry:

 

 

občasno tut kakšnga vesolca, sam rabi počasen posnetek da vidi kaj je bilo v nizkem preletu :lol1:

pa fočk učeri

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!