Skoči na vsebino

Nosilec za GSM oz GPS


madrider

Priporočene objave

 

DSC09415.thumb.JPG.923e22152e1d0f48c8e42b749f256eca.JPG

Navigacija na centralnem delu krmila DIY nosilec. Prenizko, preveč odvrača pogled iz ceste, blščanje zaradi premajhnega kota...

DSC01496.thumb.JPG.4045e498c84a9b3907c2dbf4998aa71f.JPG

Navigacija na mestu, ki sem ga opisal v prejšnjem postu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno se mi zdi še boljša opcija direktno nad števcem. Zaradi smrkcev moraš tak ali tak non stop gledati števec in če maš nad njim navigacijo mi je lažje in bolj pregledno. 

Se mi je enkrat v tujini zgodilo, da sem imel na tank torbi karto in med vožnjo gledal dol za naslednjo točko. Trenutek nepazljivosti oz. delček sekunde in že bi bil v nasprotnem avtu. Naredil sem manever ko Rossi. Žena zadaj pa me vpraša kaj pa je bilo to, sem ji reku, nič to ni, v gatah pa za čajno žličko. :D 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker nimam placa na krmilu tako kot Mina.... in ogledala zezajo...sem se danes spravil narest nosilec za torbico....  zaenkrat  se zdi da bo kr na pravem mestu,  pa tud ko obracas krmilo se ne zaleti nikamor.... bomo vidl na voznji, pomoje bo ok

 

 

IMG_20180109_175438.jpg

IMG_20180109_195209.jpg

IMG_20180109_195240.jpg

IMG_20180109_200820.jpg

IMG_20180109_201005.jpg

IMG_20180109_201049.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 1. 2018 ob 20:29, Rogerg pravi:

ker nimam placa na krmilu...IMG_20180109_195209.jpg

IMG_20180109_201005.jpg

 

Kam si pa tale tvoj dodatni valjček namontiral? Morda na nosilec hand-guard.

Tudi jaz imam zelo malo placa na krmilu (naked tip motorja, balanca je precej nizka). Tista krilna matica na nosilcu torbice je pa kar konkretna... Bo treba v živo to nekje videt, če se sploh da na mojo balanco pričvrstiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, izibajker pravi:

Kam si pa tale tvoj dodatni valjček namontiral? Morda na nosilec hand-guard.

Tudi jaz imam zelo malo placa na krmilu (naked tip motorja, balanca je precej nizka). Tista krilna matica na nosilcu torbice je pa kar konkretna... Bo treba v živo to nekje videt, če se sploh da na mojo balanco pričvrstiti.

od Rama lahko kupiš bunkico za pod nosilec ogledala

s-l1600.thumb.jpg.29f49b1d896db91554703abf7e4943c6.jpg

lahko za vijak za krmilo

php4anNi2.thumb.jpg.4931f291fefb4f149ed83a1c8d3c5f1c.jpg

podobne ideje lahko uporabiš tudi za druge modele nosilcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja rešitev. torbica z nosilcem cca 20€ v BS centru, navigacija je avtomobilska nuvi. Če ugasnem zvok, osvetlitev ekrana, zdrži tam nekje do cca 3 ure, je pa vidljivost precej slaba v tem primeru, še posebej če sonce sije ravno pod tapravim kotom. Če priklopim osvetlitev je OK, se pa zmanjša življenska doba.

Se pa naprava konkretno pogreje, še posebej poleti, ampak nisem opazil nobenih dejanskih težav s samo napravo.

Rabim ravno za to kar je bilo vprašanje na prejšnji strani. Iskanje naslovov po mestih, in pa če kje orng zalutam, da se najdem, drugače je ugasnjeno. Dela pa touch screen skozi ta polivinil.

20170422_150114.thumb.jpg.528c9d13a41d610532f0fe2a7312fb78.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bi bilo tole rešitev za moj primer.... Mi pa ta drog ne izgleda, da bi imel premer 22mm, zato bi ga bilo verjetno treba "odebelit" s kakšno gumo, da bi lahko prijela klema od torbice...handlebar.thumb.jpg.2df106817b69460a9099c0663e144104.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, izibajker pravi:

Verjetno bi bilo tole rešitev za moj primer.... Mi pa ta drog ne izgleda, da bi imel premer 22mm, zato bi ga bilo verjetno treba "odebelit" s kakšno gumo, da bi lahko prijela klema od torbice...handlebar.thumb.jpg.2df106817b69460a9099c0663e144104.jpg

nima 22 mm, ampak je objemka za 22mm krmilo. pa pazi, da bo torbica imela čimvečji naklon, ker drugače ne boš nič videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

nima 22 mm, ampak je objemka za 22mm krmilo...

Ja, saj to se vidi iz slike montaže, objemke so za premer 22mm krmila. Čudno, da tudi vmesnega droga niso dali v isti debelini. Lahko pa, da ta zadeva sploh ni dizajnirana za namen, da se še kaj gor obesi... Ampak tisto torbico + garmin bi verjetno dovolj solidno držalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm tud hotu ta drog dat pa ne bi slo  .... tank torba ovira in se zakrivala bi torbica stevec ... tko da ni blo druge kot da sm si to naredu 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Rogerg pravi:

zakrivala bi torbica stevec

@Rogerg nad to pozicijo ne boš razočaran, pa še zanimiv nosilec si izdelal. Kot sem že zapisal, montaža navigacije v centru krmila ni posrečena. preveč je potrebno odvračat pogled od smeri vožnje.

Enak problem ima Yamaha MT07, števci so montirani na tem mestu, zelo nepriročno celo nevarno, če želiš spremeniti prikaz na potovalnem računalniku v gostem prometu. 

V višini levega ogledala ali nad števci, še posebej, če imaš kontolo na krmilu (kot imajo nekatere Ubermašine :devil:) je IMHO najboljša pozicija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Evo pa sem zmontiral nosilec od Ram-a nad števec. Navigacijo lepo drži, če bo dež jo pa dol vzamem. 

 

IMG_20180310_130413.thumb.jpg.abdddcc17f7c91c9ff12a9a78fee2e20.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, JamesTheMan pravi:

Evo pa sem zmontiral nosilec od Ram-a nad števec. Navigacijo lepo drži, če bo dež jo pa dol vzamem. 

 

 

Če je dež, daš čez najlon vrečko, pa ni problema, preverjeno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Imam jaz na Versysu. Izredno kvalitetno narejeno držalo, nekoliko manj trpežen pa deluje tisti del kateri se pritrdi na krmilo in se notri vpne držalo za telefon. Držalo je res 10/10 kar se izdelave tiče, tisti del kateri gre na krmilo pa je kot na vseh Givi torbicah za na krmilo, recimo 6/10 kar se kvalitete tiče. Ko sem odprl škatlo sem mislil, da so mogoče napačnega dali notri, ker je res očitna razlika v plastiki (debelina, tekstura,...). Overall zelo dober izdelek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

@XTR  si nabavil? 

Ob 29. 3. 2018 ob 12:02, XTR pravi:

 

 

Evo sem imel ravno pri roki pa sem naredil še dve sliki. Zadeva je res narejena vrhunsko. Sem dal na tehtnico...230g.

 

IMG_20180509_154933.jpg

IMG_20180509_155006.jpg

IMG_20180509_155028.jpg

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, Rey said:

@XTR  si nabavil? 

Nisem še. Očitno se vračamo v stare čase, ko denar ni pomenil nič, ker se robe enostavno ni dobilo.:mad:  Do jutri še počakam na našega uvoznika, potem pa naročim iz tujine. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, XTR pravi:

Nisem še. Očitno se vračamo v stare čase, ko denar ni pomenil nič, ker se robe enostavno ni dobilo.:mad:  Do jutri še počakam na našega uvoznika, potem pa naročim iz tujine. 

TC? Kakšno ceno so ti dali?

Iščeš M ali L velikost? Grem danes ali jutri v Motocharlie...sem 99%, da imajo na zalogi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Rey said:

TC? Kakšno ceno so ti dali?

Iščeš M ali L velikost? Grem danes ali jutri v Motocharlie...sem 99%, da imajo na zalogi.

Za ceno sploh nisem vprašal. Rabim malega S920 M. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, XTR pravi:

Za ceno sploh nisem vprašal. Rabim malega S920 M. 

Na zalogi v Motocharlie, za 56€ ga dobim. 

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Rey pravi:

Na zalogi v Motocharlie, za 56€ ga dobim. 

@XTR ti ga rezerviram, pa si ga greš iskat? Al plačaš kufe pa ti ga dostavim do Postojne? (Niti ne vem iz kje si, ampak na kufe do Postojne mi ni problem) :kava: 

Nisem pa dosti gledal po netu...je kje cenejši?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakam odgovor iz TC-ja, ker imam že pri njih naročenega. Ko dobim odgovor ti sporočim na ZS. Kufe z veseljem, samo se bova težko časovno uskladila. Hvala za ponudbo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!