Skoči na vsebino

BMW F 800 R


sesir

Priporočene objave

Ko sem še pogledoval tudi po BMW F 800 R in si na You Tube ogledoval posnetke o njem, sem naletel na tale balet. Ko pa enkrat TAKOLE obvladaš svoj motor, mislim, da ti se lahko klanjajo vsi, ki te srečajo :worship: Me pa zanima, koliko padcev, zdrsev, zvinov in zlomov je potrebnih, preden takole brezhibno odpelješ takšno "Labodje jezero". :D

 

Popravljeno . Popravil Kawalir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

A kdo ve, kje bi v LJ ali okolici dobil SKF ležaje in semeringe oz. podobno kvaliteto?

Trenutno imam 6204RS, forumi pravijo, da potrebujem 5x 6204 2RS oz. 6204 2RSH, čeprav sodeč po dimenzijah semeringov, rabim 3x 6204(47mm) in 2x 6205(52mm)?

Semeringe pa: 30-52-7, 35-52-7, 2x 30-47-7

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To rabiš za prednje in zadnje kolo?

V Celju imamo trgovino Intercom in Gita  ni vrag, da ni nekaj podobnega tudi v Ljublani. Pri njih sem nabavljal vse kar sem potreboval od ležajev in semeringov za Ubermašino. Precej ceneje kot "originali".

Original v kolesih in krmilu na mojem F650GS/800 so bili NTN.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, potrebujem za sprednje in zadnje kolo. Dva na zadnjemu sta že zelo boga (groba na ročno vrtenje, pa mau lufta mata). En v delu zadnjega zobnika je OK. Sprednja sta OK.
Menjal bom vrjetno kar vseh 5, pa nove semeringe, da bo mir, ker ni nek strošek (4-5€ po ležaju).

Hvala obema, sem dobil še nekaj predlogov za ostale če bodo kdaj rabili.

Kotal, tinex, tuli, intercom in tehimpex.

 

Še eno vprašanje, teli "absorberji" oz. "cush drive" 33 11 7 712 298, moji so mau bogi že, s kje naročate te originalne dele?
Hvala

Popravljeno . Popravil Lenkas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Maxovi strani je cena 24,32$ pomeni, da tudi pri naših "zlatarjih" za originalne ne more biti dosti večja.  Povprašaj.

Jih ima tudi Louis samo za dotični motor jih ne najdem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Louisu, sem dobil večino zadev ja. Samo škoda, ker nekaterih izdelkov nimajo za moj motor, npr. TRW set sklopke sm gledal, pa je louis nima za moj motor. Novega gasketa za glavo tudi ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 3. 2018 ob 18:14, Lenkas pravi:

A kdo ve, kje bi v LJ ali okolici dobil SKF ležaje in semeringe oz. podobno kvaliteto?

Trenutno imam 6204RS, forumi pravijo, da potrebujem 5x 6204 2RS oz. 6204 2RSH, čeprav sodeč po dimenzijah semeringov, rabim 3x 6204(47mm) in 2x 6205(52mm)?

Semeringe pa: 30-52-7, 35-52-7, 2x 30-47-7

 

Hvala

KOTAL TRADE na Dolgem mostu, imajo vse če pa ne pa zrihtajo v kratkrm času, pa tudi poceni so.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, hvala.
TRW res nima kita za BMW F800R, ima pa posebaj fedre sklopke (MEF313-6) in plate (MCC612-9), nimajo pa tistih navadnih kovinskih, ki so vmes. Pomoje, kar iste uporabiš, če so OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Jaz imam prosnjo za katerega od lastnikov in seveda poznavalcev  kajti grem na ogled seveda rabljenega 34.000km 

Kaksno specificno informacijo da sem ob ogledu pozornejsi nanjo 

 Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam letnik 2009, cca 65.000 km (kupil pri 7.000), poleg servisov po knjigi sem menjal:

- veriga cca 35.000 km

- ležaji krmila, tam nekje pri 50.000 km, pozna se ko zasučeš krmilo levo desno

- menjal sem celo prednjo luč, verjetno sem jaz salbo menjal žarnico, v glavnem žarnica mi je manjši del znotraj luči

- pritrditev sedeža je malo zmahana na sprednjem delu, mam občutek kot da se je nosilni del sedeža rahlo deformiral

tako da, z moje strani nič specifičnega

aja, kazalec količine goriva mi že od začetka čudno kaže, dokler se ne sprazni do polovice kaže polno, potem pa začne padat. temu primerno tudi preostali km-ji do tankanja

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

ker moram zamenjati pogonsko verigo na F800R letnik 2011, vas prosim, če mi laho svetujete katero verigo, kje in model verige naj kupim. Hvala za odgovor.

LpM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Firmo katerokoli (DiD, RK...)

Dimenzijo pa takšno ki odgovarja tvojem motorju (525/120). Seveda je v kompletu dobro (obvezno) menjat tudi verižnika.

Tole ... garantirana kvaliteta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, soncek03 pravi:

MiNa, najlepša hvala za informacijo.

LpM

Kar se tiče vzdrževanja BMW je Mina tatamata :D, pa Skalaprava tudi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, DAMI34 pravi:

Kar se tiče vzdrževanja BMW je Mina tatamata :D, pa Skalaprava tudi.

 

Tega bmw katerega v temi tipkas je velik in pravi mojster,seviser tudi na forumu... @marincspeedshop

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

Tega bmw katerega v temi tipkas je velik in pravi mojster,seviser tudi na forumu... @marincspeedshop

tudi Marinc je dober, vendar že spada med profije, ostali so pa "sam svoj mojster".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, DAMI34 pravi:

tudi Marinc je dober, vendar že spada med profije, ostali so pa "sam svoj mojster".

Kuk berem vidim,da tudi pomaga "sam svojim mojstrom" z nasveti...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MiNa, glede naročila verige imam še vprašanja.

Kateri prvi zobnik naročiti , ali naročiti odprto ali zaprto verigo in kaj je mišljeno pod " Übersetzung ",

saj sem v nemščini nekoliko zgubljen. Hvala za odgovor.

LpM

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takšnega kot imaš sedaj (toliko zob) v primeru da ti " Übersetzung " odgovarja. S spremembo števila zob na prednjem ali zadnjem zobniku spremeniš prenosno razmerje. Ja " Übersetzung"  v tem primeru pomeni ravno to.

V primeru, da naročiš zaprto "Endlos" bo najbrž, pravzaprav pri F800R, sigurno potrebno demontirat zadnjo nihajko, kar pomeni precej več dela.

Ti pa predlagam,da je lahko motorju in denarnici precej bolj prijazno, če daš zadevo naredit nekomu, ki ve kaj dela.

Lahko tudi DIY mojstru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne mislim delati sam, ampak samo nabavit verigo, potem pa poiskati nekoga, ki mi bo to zmontiral.Hvala za vse.

LpM

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 11. 9. 2018 ob 3:26, nejc74 pravi:

aja, kazalec količine goriva mi že od začetka čudno kaže, dokler se ne sprazni do polovice kaže polno, potem pa začne padat. temu primerno tudi preostali km-ji do tankanja

Isto je pri mojem F700GS (isti tank in armatura), to je normalno, saj zaradi oblike tanka za gorivo ne more točno kazati. Pa tudi v navodilih piše :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!