Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

Jaz sem na motor zadaj namontiral MEZ 4 (tako kot so mi priporočali na forumu :) ). Moram ti povedati, da je guma res zelo dobra :D :D :D . Glede na to, da si napisal, da je trajnost tudi pomembna, mislim, da bo vzdržala več kot MEZ3.

Vsekakor je najbolje, če imaš na prednjem in zadnjem kolesu enaki pnevmatiki, ampak o tem odloča tudi denar! Osebno na enakem motorju nimam obeh enakih, pa to bistveno ne vpliva na obnašanje motorja.

Poglej še v "našo" temo, je o tem več napisanega :P :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujno rabim sprednjo Metzelerko Tourance 90/90-21, pa ne me pošiljat v Motor Jet, ker je nimajo.

P.S.

Pa ne rabljeno (tako imam sam).

V AS Domžale si že probal? Jaz sem jih tam kupila. Sicer pa se menda tudi kr OK obnese kombinacija Torance + Enduro4. Vsaj Lindau je zadovoljen, samo ne vem katero ima spredaj in katero zadaj.

Jaz imam obe Tourance, pa sem totalno razočarana. Zdrsavajo mi kadar je najmanj treba. Moje naslednje gume ziher ne bojo Metzeler!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa se menda tudi kr OK obnese kombinacija Torance + Enduro4. Vsaj Lindau je zadovoljen, samo ne vem katero ima spredaj in katero zadaj.

Jaz imam obe Tourance, pa sem totalno razočarana. Zdrsavajo mi kadar je najmanj treba.

Ja meni se kombinacija Enduro 4 spredaj in pa Tourance zadaj obnase fenomenalno :idea: , kako se nebi ce sta pa gumi iz iste mesanice. 8)

@ Macica: ko se srecamo ni nikoli casa, da bi te vprasal kako ti zdrsavajo? Malo ti to opisi. :?: :arrow:

Jaz mam pa glih na teh gumah obcutek kot, da se vozim po tirnicah. Metzeler je vsaj zame #1!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujno rabim sprednjo Metzelerko Tourance 90/90-21, pa ne me pošiljat v Motor Jet, ker je nimajo.

P.S.

Pa ne rabljeno (tako imam sam).

V AS Domžale si že probal? Jaz sem jih tam kupila. Sicer pa se menda tudi kr OK obnese kombinacija Torance + Enduro4. Vsaj Lindau je zadovoljen, samo ne vem katero ima spredaj in katero zadaj.

Jaz imam obe Tourance, pa sem totalno razočarana. Zdrsavajo mi kadar je najmanj treba. Moje naslednje gume ziher ne bojo Metzeler!

Stvar sem uredil pod nujno - zadnjo sem dobil pri nas, po sprednjo sem pa moral v Heiderland, k Vadlci. Gašperju (iz AS-a) sem pa tudi brez gum naredil dosti biznisa (upam, da detajli ne bodo prišli v javnost :oops: ). Moram pa priznati, da s to sprednjo gumo nimam tako dobrega občutka, kot s prejšnjo. Je pa ta narejena v Braziliji, za prejšnjo pa ne vem - mogoče je to samo občutek, samo upam, da ni res kaj na tem :? .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo, zdaj sem mogoče izvedela tudi za razlog, zakaj moje gume (Metzeler Torance) tako slabo držijo. So namreč brazilske. Menda nisem edina, ki se nad v braziliji izdelanimi Metzelerkami pritožuje. Tako da vsi, ki kupujete Metzeler gume pazite, da ne bodo Made in Brazil.

Pa še eno črno piko ASu v Trzinu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem mel casa prebrat celega foruma, pa me vseeno zanima, kaj menite o pnevmatikah Pirelli SC-2? Kako se obnesejo na cesti in na dirkaliscu? :roll: :roll: :roll: :?: :?: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

SiM

Novinec

Član od: torek, 20.08.2002 18:01

Objav: 5

Kraj: Grobelno

Objavljeno: 25 jan 2003 20:06 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Kako se obnesejo METZELER ME4 (če sm prav napisu).

Pa še neki: kupu bom motor, ki bo star 3 leta pa ma še gor 1. gume-9000km

(baje ga je mela neka punca ) 1. guma je še ko nova, zadna pa je po

sredini že na pol obrablena, ob robovih še ma pa čepke gor. Zanima me

če je guma še uredu (mogoče postala trda...)....

_________________

Dirkajte modro!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do 5 let starosti ni večjih pomislekov.....kvadratna zadnja guma bo imela večji vpliv na vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nazaj na D207 ne grem več. Naslednja, ki jo bom dal gor, bo verjetno Michelin.

Kolk je pa kaj cenovno michelin Sport dražja/cenejša od Dunlop D207.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michelin makadam 90, mi je na zadnjem kolesu zadržala 10500 km, vendar ni najboljša, ker je trda in pri večjih obremenitvah (v ovinku) ne drži najbolj, motoro postane nervozen.

Sedaj imam zadaj MEZ 4, prevozil 6000 km, guma dobro drži, motor ni več nervozen, tako kot s michelinko. Ne bo pa zdržala toliko kot predhodnica, po moji oceni nekje med 8 - 9000 km (vsaj upam tako).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pred tem da bom zamenjal drugic prvo gumo MEZ4 (120/70/18).Prvic naredil 12k,sedaj potrebna menjave pri 10k.Dobra guma,tudi v dezju....do sedaj me se ni razocarala...edino cena 27k zaradi cudne mere je mal zasoljena....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk je pa kaj cenovno michelin Sport dražja/cenejša od Dunlop D207.

Sedaj imam doma v kleti Michelin Pilot Sport, cena je takšna kot za Metzeler M1, imajo pa čez zimo akcijo -10%.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Iščem Metzeler gume, vendar sem slišal, da se Motor Jet v MB poslavlja od te dejavnosti :cry: . Mariborčani, a je to res?

Kje na Štajerskem se še lahko dobijo te gume?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem Metzeler gume, vendar sem slišal, da se Motor Jet v MB poslavlja od te dejavnosti :cry: . Mariborčani, a je to res?

Kje na Štajerskem se še lahko dobijo te gume?

Poslji IKE-u PM, pa bos dobil zanesljiv odgovor.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se res poslavljajo od dejavnosti ne vem...

Vem pa dve stvari:

1. Nočejo naročit željene gume - v mojem primeru pirreli - ker imajo na zalogi dovolj ostalih (beri Metzeler) in mi rečejo, da mogoče enkrat sredi poletja... :? :x :shock:

2. Ike ne odgoarja na PM (Motor Jet pa ne na e-maile)... Ga bo treba poklicati osebno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se res poslavljajo od dejavnosti ne vem...

Vem pa dve stvari:

1. Nočejo naročit željene gume - v mojem primeru pirreli - ker imajo na zalogi dovolj ostalih (beri Metzeler) in mi rečejo, da mogoče enkrat sredi poletja... :? :x :shock:

2. Ike ne odgoarja na PM (Motor Jet pa ne na e-maile)... Ga bo treba poklicati osebno...

Za sportivo priporocam Pirelli Super Corsa. Spredaj SP1, zadaj SP2. Dobis jih v Yogi centru v Vinski gori pri Velenju. Ce jih nima, ti jih bo pa narocil.

Pa hiter preberi preden reklamo zbrisejo. :lol: :lol: :lol: :wink: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa lepo po vrsti :

1. Motor Jet se ne poslavlja od prodajnega programa oziroma generalnega uvoza za Pireli in Metzeler ... le kje ste to staknili ... :shock:

2. Minimalno naročilo je 5 gum določenega profila ali modela gume ... 1 komad se žal ne da naročit ... določeni profili starejših tipov so težko dobavljivi ... eni pač ne verjamejo ...

3. Kar se tiče PM se opravičujem ... zaradi vseh mogočih opravil me več kot tri tedne sploh ni bilo na forumu in se za to ne mislim nikomur opravičevat.

4. Motor jet ne odgovarja na maile povezane z maloprodajo rezervnih delov ali motoplaščev, saj bi zaradi obilice pošte en človek lahko cel dan sedel za tipkovnico in pisal odgovore na bolj ali manj resna vrašanja.

5. Za motoplašče Pirelli in Metzeler ... za naročila in prodajo je zadolžen Tomaž ... pokličete ga lahko na 02 / 480 24 10.

6. Master 007 ... Yogi naroča gume pri nas na Motor Jetu.

7. Če želi kdo govoriti z mano osebno me lahko ravno tako pokliče na telefon 02 / 480 24 11.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za IKE:

Koliko je pri vas par Pirelli spredaj 120 SC1 in zadaj 180 SC2 (z gotovinskim popustom)? :?: :?: 8)

p.s. Kupujem, kjer je ceneje. :wink: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za IKE:

Koliko je pri vas par Pirelli spredaj 120 SC1 in zadaj 180 SC2 (z gotovinskim popustom)? :?: :?: 8)

p.s. Kupujem, kjer je ceneje. :wink: 8)

Ne vem kaj naj ti rečem ... kupuješ kjer je ceneje ... torej kvaliteta ni važna ... ?????

Cenik najbolj iskanih gum je na spletni strani ... www.motorjet.com

Cene so za gotovino ... popusta na gotovino ni ... popust 5% je če kupiš par gum skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za IKE:

Koliko je pri vas par Pirelli spredaj 120 SC1 in zadaj 180 SC2 (z gotovinskim popustom)? :?: :?: 8)

p.s. Kupujem, kjer je ceneje. :wink: 8)

Ne vem kaj naj ti rečem ... kupuješ kjer je ceneje ... torej kvaliteta ni važna ... ?????

REKEL SEM, KJER JE CENEJE IN NE KAR JE CENEJE. NE MI REC, DA SO RAZLIKE V KVALITETI PIRELLI GUM (ZA ISTI MODEL) PRI VAS AL PA PRI YOGIJU! AL MATE VI BOLJSE AL KAJ? TA JE PA BOSA. :?: :?: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa lepo po vrsti :

1. Motor Jet se ne poslavlja od prodajnega programa oziroma generalnega uvoza za Pireli in Metzeler ... le kje ste to staknili ... :shock:

2. Minimalno naročilo je 5 gum določenega profila ali modela gume ... 1 komad se žal ne da naročit ... določeni profili starejših tipov so težko dobavljivi ... eni pač ne verjamejo ...

Serbus IKE!

Ne jemlji vsega tako osebno... :wink:

Poklical sem na zgornjo številko in se mi je javil nekdo drug in ne ti... (Tebe poznam po glasu - pa vem, da si bolj prijazen... :D ). Kritika leti na tvojega sodelavca, ki je bil do mene že skoraj osoren... :shock: Vse je šlo v stilu - ne nimamo na zalogi, mamo eno drugo,..., ne naročit se ne da,..., morda bomo naročili poleti,..., vzemi če hočeš, če ne pa ne!?

Torej sklepam naslednje:

Guma je dobavljiva, tvoj sodelavec je imel slab dan (mislim, da vem kateri je bil, ker sem pri vas že kupoval gume in že takrat ni bil poosebljene ljubeznivosti v nasprotju s tabo in vašim mehanikom). Razumem pa, da se en komad ne da naročit... Me pa čudi, zakaj ne naročate določenih modelov, čeprav po njih obstaja povpraševanje in so očitno dobavljivi?

Kar se pa tiče odgovarjanja e-mailov - če ne odgovarjate na maile v zvezi s prodajnimi artikli, zakaj za boga imate potem na domači strani podjetja (ki reklamira artikle - gume) ta e-mail sploh objavljen!?

Če pa že imate objavljen e-mail naslov, zakaj nimate potem pripravljenega enega kratkega maila v stilu: Zahvaljujemo se vam za zanimanje, za več info pokličite na telefonsko številko....., ki bi ga poslali vsem, ki se zanimajo za gume?

Če kupec ne dobi odgovora na svoje pismo, je lahko hitro razočaran...

Pa brez zamere IKE - kritika sploh ni osebna, ampak leti na Motor Jet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

REKEL SEM, KJER JE CENEJE IN NE KAR JE CENEJE. NE MI REC, DA SO RAZLIKE V KVALITETI PIRELLI GUM (ZA ISTI MODEL) PRI VAS AL PA PRI YOGIJU! AL MATE VI BOLJSE AL KAJ? TA JE PA BOSA. :?: :?: 8)

Opla ... jaz narobe razumel tebe ... ti narobe razumel mene ... :roll:

Razumel sem da pač iščes cenejše gume in gume po katerih sprašuješ so visokega cenovnega razreda.

Vse gume istega proizvajalca ... Pirelli ali Metzeler ... z isto oznako naj bi bile iste kvalitete in odstopanja so po mojem mnenju minimalna.

Nikjer nisem omenil, da so naše gume boljše od Yogijevih ... samo napisal sem, da jih on kupuje pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

REKEL SEM, KJER JE CENEJE IN NE KAR JE CENEJE. NE MI REC, DA SO RAZLIKE V KVALITETI PIRELLI GUM (ZA ISTI MODEL) PRI VAS AL PA PRI YOGIJU! AL MATE VI BOLJSE AL KAJ? TA JE PA BOSA. :?: :?: 8)

Opla ... jaz narobe razumel tebe ... ti narobe razumel mene ... :roll:

Razumel sem da pač iščes cenejše gume in gume po katerih sprašuješ so visokega cenovnega razreda.

Vse gume istega proizvajalca ... Pirelli ali Metzeler ... z isto oznako naj bi bile iste kvalitete in odstopanja so po mojem mnenju minimalna.

Nikjer nisem omenil, da so naše gume boljše od Yogijevih ... samo napisal sem, da jih on kupuje pri nas.

Se mi je zdelo, da sva se narobe razumela. Ni panike. :lol: :wink: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!