Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

Dajte že enkrat sprejet dejstvo, da za nas delajo samo še na daljnem vzhodu v revnih državah, za pest riža.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, a79 said:

Dans sem dobil komplet Angel GT... Made in China???

Prejsnji komplet je bil made in Germany...

ampak zmes je pa vrjetno še vedno enaka. ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Before - after

 

20190415_212914-ANIMATION.gif

Sicer pa moja napaka zadnjic, prednja je kitajska, zadnja pa nemska..

Popravljeno . Popravil a79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, a79 said:

Sicer pa moja napaka zadnjic, prednja je kitajska, zadnja pa nemska..

Ce bi se ena proti drugi peljali, bi bile obe znucane ko bi se srecale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 4. 2019 ob 19:37, MiNa pravi:

Dajte že enkrat sprejet dejstvo, da za nas delajo samo še na daljnem vzhodu v revnih državah, za pest riža.

Ja ne vem no, pri ceni gum se to ravno ne odraza najbolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, a79 pravi:

Before - after

 

20190415_212914-ANIMATION.gif

Sicer pa moja napaka zadnjic, prednja je kitajska, zadnja pa nemska..

Pol si lhko pomirjen, ti bo samo prednjo spodneslo :( No hec na stran, tega ti res ne zelim. Ampak zakaj bi bila izdelana na Kitajskem slabsa? Ista tehnologija, materiali, razvoj v EU. Po mojem ni razlike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, IZTOK pravi:

Ja ne vem no, pri ceni gum se to ravno ne odraza najbolj.

Proizvodnja se seli zaradi dobička.

Je še nekaj drugih razlgov ampak so postranski .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, IZTOK pravi:

Pol si lhko pomirjen, ti bo samo prednjo spodneslo :( No hec na stran, tega ti res ne zelim. Ampak zakaj bi bila izdelana na Kitajskem slabsa? Ista tehnologija, materiali, razvoj v EU. Po mojem ni razlike.

Odvisno, kdo je lastnik tovarne oz. brenda. Če je to kitajec potem...…...

 

Evropske firme pazijo na kvaliteto (vsaj tiste, ki kaj dajo na svoj brend), ki mora odgovarjati EU standardom. V teh tovarnah delavci ne delajo samo za pest riža.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, Kaldu said:

Odvisno, kdo je lastnik tovarne oz. brenda. Če je to kitajec potem...…...

 

Evropske firme pazijo na kvaliteto (vsaj tiste, ki kaj dajo na svoj brend), ki mora odgovarjati EU standardom. V teh tovarnah delavci ne delajo samo za pest riža.

Imam občutek da eu firme bolj površno pazijo na kvaliteto (moje izkušnje).

Avonka sprednja in zadnja sta dobesedno razpadli (glej sliko v temi Avon) made in UK.

Od Contija poslal nazaj kot reklamacijo. Made in D. Conti poslal gumo nazaj da oni niso nič krivi???? :L

 

Verjetno bo na koncu obut ;) v Mitaske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

38 minutes ago, Kaldu said:

V teh tovarnah delavci ne delajo samo za pest riža.

Nihce vec ne dela za pest riza. Inzenirja je ze potrebno placat toliko kot v Sloveniji. Ce ne spizdi, pripadnosti podjetju ne poznajo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

45 minutes ago, Kaldu said:

, ki mora odgovarjati EU standardom

kakšn pa je EU standard kar se kvalitete tiče? a mamo kvaliteo standardizirano? Al mogoče lahko na EU trg plasiraš izdelek ki EU standardov ne dosega?

enačba je povsod zelo podobna. kje lahko še mal povečamo rvc, pa da plebs ne bo opazil. 

Najlepš primer kitajskega prevzema eu znamke je Volvo Cars. najlepš primer kitajskega doseganja vseh standardov pa je foxxcon, ki med drugim naredi vse iphone. 

 

@Bostjan L ce mas stelvia bo težka z mitas. a nima spredaj 19/110 zadaj pa 180/55-17?

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, MiNa pravi:

Proizvodnja se seli zaradi dobička.

Je še nekaj drugih razlgov ampak so postranski .

Ja zal je res tako. Ni pa vec delavcev na Kitajskem, ki bi delali za drobiz. Pa tehnologija je povsem na ravni nase. Po novem se seli na veliko v Vietnam, Indonezijo ... Predvsem manj zahtevne in umazane tehnologije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kugelschreiber pravi:

kakšn pa je EU standard kar se kvalitete tiče? a mamo kvaliteo standardizirano? Al mogoče lahko na EU trg plasiraš izdelek ki EU standardov ne dosega?

enačba je povsod zelo podobna. kje lahko še mal povečamo rvc, pa da plebs ne bo opazil. 

Najlepš primer kitajskega prevzema eu znamke je Volvo Cars. najlepš primer kitajskega doseganja vseh standardov pa je foxxcon, ki med drugim naredi vse iphone. 

 

@Bostjan L ce mas stelvia bo težka z mitas. a nima spredaj 19/110 zadaj pa 180/55-17?

Standardi so, pisejo pa jih proizvajalci sami in preko lobiranja uzakonijo. Sluzijo predvsem njim samim, da ovirajo konkurenco izven domacega trga. Za gume je npr v ZDA uveljavljen DOT, v EU pa imamo ISO 4249-1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Kugelschreiber said:

kakšn pa je EU standard kar se kvalitete tiče? a mamo kvaliteo standardizirano? Al mogoče lahko na EU trg plasiraš izdelek ki ce mas stelvia bo težka z mitas. a nima spredaj 19/110 zadaj pa 180/55-17?

Spredaj tef, zadaj tof ... 120/70/18 ni pa nic.

?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/17/2019 at 8:40 AM, Kugelschreiber said:

 

@Bostjan L ce mas stelvia bo težka z mitas. a nima spredaj 19/110 zadaj pa 180/55-17?

Ena varianta je sprednja teraforce 110/8/-19 in zadnja turing 180/55-17

Druga varianta je zadaj teraforce 170/60-17 (ima enak obseg po sredini kot širina 180, je pa za centimetr ožja in paše na feltno), res je da takrat ko je na svet prišel Stelvio še ni bilo Gs gume 170/60R17 in jo ni na kartončku :I

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50 minutes ago, perry said:

Kaksna je razlika med Angel GT in Angel GT 2?

2 je razlika.

Novejsa je. Praviloma je vsaka novejsa generacija boljsa.

Razvoj se rece temu z eno besedo. 

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

46 minutes ago, krucymucy said:

2 je razlika.

Novejsa je. Praviloma je vsaka novejsa generacija boljsa.

Razvoj se rece temu z eno besedo. 

Niti pomislil ne bi...

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 8. 4. 2019 ob 19:17, a79 pravi:

Dans sem dobil komplet Angel GT... Made in China???

Prejsnji komplet je bil made in Germany...

Torej, ker si se odločil še 1x za isto znamko gum, pomeni, da si bil z njimi izredno zadovoljen?
Kakšno si kaj dosegel kilometrino - sam ali v dvoje (približno, da si naredim neko sliko)?

 

Ob 16. 4. 2019 ob 15:37, IZTOK pravi:

Pol si lhko pomirjen, ti bo samo prednjo spodneslo :( No hec na stran, tega ti res ne zelim. Ampak zakaj bi bila izdelana na Kitajskem slabsa? Ista tehnologija, materiali, razvoj v EU. Po mojem ni razlike.

Res je!
Ne glede, kje je narejena veljajo, EU standardi, prav tako pa tudi stroji za izdelovanje verjetno niso kitajski.
Zmotno je razmišljanje nekaterih, da ko slišite Kitajska, takoj vse povezujete z slabo kvaliteto in ustvarite si sliko, da v tem primeru, gume na dvoriščih ali na ulicah izdelujejo 5-letniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!