Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

Ko je lih o gumah tema bi vas neki uprašu. Ko sm kupovau gume nism dubu nč pametnga in ker so ble nove gume res nujne sm kupu zadno Pirelli in prvo Metzeler. Čez nekaj časa pa sem ugotovil, da mi je vulkanizer prvo gumo obrnu narobe. Vem da bi blo pametno čimprej it vulkanizerju da jo obrne, ampak me zanima če ima to kej vpliva na oprijem, ker se mi včasih zgodi da prva guma u ovinku malo zdrsne. Sicer ne fejst ampak lih tuk da me malo v jajčkih stisne...

Popravljeno . Popravil chopper_boy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je lih o gumah tema bi vas neki uprašu. Ko sm kupovau gume nism dubu nč pametnga in ker so ble nove gume res nujne sm kupu zadno Pirelli in prvo Metzeler. Čez nekaj časa pa sem ugotovil, da mi je vulkanizer prvo gumo obrnu narobe. Vem da bi blo pametno čimprej it vulkanizerju da jo obrne, ampak me zanima če ima to kej vpliva na oprijem, ker se mi včasih zgodi da prva guma u ovinku malo zdrsne. Sicer ne fejst ampak lih tuk da me malo v jajčkih stisne...

idi menjat. K drugemu vulkanizerju. Tega pa enkrat v glavo brcni.

Sicer prej mel na mopedu Pirelli Diablo Corsa, zdaj pa nabavil Metzeler M1. Niso še gor, ko bodo, sledi raport. B)

btw v oprijem in vodljivost ne dvomim, na mokrem je itaq M1 boljši kot Diablo (corsa), glavna neznanka je kakopak življenjska doba. :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na banditu mi je ratalo raztegniti zivljensko dobo M1 do +/- 9000 km (je bla pa tako lepo okrogla; in cisto brez zarez in spranj v gumi. kot ritka :slap: ).

s sparanjem zadnjih par tisoc km. :doze:

menim, da ti ne bo ratalo, pri kolikor toliko podobnem nacinu voznje, iztisniti veliko vec.

prej manj, ce si kje v pervy-jevi kategoriji. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na banditu mi je ratalo raztegniti zivljensko dobo M1 do +/- 9000 km (je bla pa tako lepo okrogla; in cisto brez zarez in spranj v gumi. kot ritka :slap: ).

s sparanjem zadnjih par tisoc km. :doze:

menim, da ti ne bo ratalo, pri kolikor toliko podobnem nacinu voznje, iztisniti veliko vec.

prej manj, ce si kje v pervy-jevi kategoriji. :)

ja, vem. :) Če bo držala cca. toliko kot Pirelli Diablo Corsa (cca. 6K km), bom kar cufriden. :grim :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Letos po dolgih letih na Dunlopu prvič Pirelli Diablo. Oprijem in počutje brez pripomb, prve ne morem nikakor "pošteno" segreti, vedno se mi manj segreje kot zadnja - tlak sem po svečkratnem poskušanju ustalil na 2,25 in 2,7 (vozim se sam), IMHO optimalno, vsaj po feelingu (na pisti 2,1 in 2,0, seveda).

Sem pa razočaran nad obrabo, namreč vsi pirellijaši so mi zagotavljali vsaj enak če ne boljši oprijem kot D208 RR (kar je res), pa tudi daljšo življensko dobo - meni pa je po prevoženih 2700 km zadnja skoraj na indikatorjih, (po celi širini gume, da ne bo pomote, ne samo po sredini) in ne verjamem da bom naredil z njimi še kaj več kot 1000 km! WTF??? OK, sprednje je res še ful, ampak z D208 RR sem tudi zadaj brez težav naredil 6500 kmjev...

Diabloti imajo za sabo res 22 krogov Panonije in 1700 km Sardinije, a čisto primerljivo D208 RR: 11 krogov Grobnika, 200+ krogov Marofa, 6000 km Francija in Dolomiti...

Doma čakajo sicer še ene Diablo Corsa, ki sem se jih zelo veselil za poletne temperature, ampak če grejo že navadne Diablo tko hitro, kaj bo šele s Corso??? ne vem, ne vem... kakšne ideje?

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja M3, ki bi v primerjavi z M1 naj bila izboljšana tudi na področju življenske dobe, je meni zdržala skoraj 6000km... Kar je za moje pojme fantastično, še posebej ob upoštevanju, da se je kotalila tudi na Pannonia Ringu ter 2x na Novem Marofu.

D208RR je v podobnih pogojih (0x Pannonia Ring, večkrat Marof) zdržala 1100km... :blush:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja M3, ki bi v primerjavi z M1 naj bila izboljšana tudi na področju življenske dobe, je meni zdržala skoraj 6000km... Kar je za moje pojme fantastično, še posebej ob upoštevanju, da se je kotalila tudi na Pannonia Ringu ter 2x na Novem Marofu.

D208RR je v podobnih pogojih (0x Pannonia Ring, večkrat Marof) zdržala 1100km... :blush:

D.

ej D., kako pa je kaj s segrevalnim časom gume? Se hitro segreje na delovno temp? (pa ne na dirkališču, na cesti) :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko kdo poda primerjavo med Diablo Corso in M3, če ju je sploh za primerjat?

M3 je naslednjica M1, slednjo so v določenih testih testirali v grupi D208, Diablo . . ., medtem ko je Diablo Corsa v rangu D208RR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej D., kako pa je kaj s segrevalnim časom gume? Se hitro segreje na delovno temp? (pa ne na dirkališču, na cesti) :hmm:

Verjetno na cesti vozim prepočasi, da bi zaznal kakšne težave zaradi počasnega segrevanja gum... :whistle: O:-)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno na cesti vozim prepočasi, da bi zaznal kakšne težave zaradi počasnega segrevanja gum... :whistle: O:-)

D.

japajade :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje kupujete Metzeler gume, kje je najugodnejše? :?

Ebay...ali pa probaj pri verigi servisov Vulco;Sam sem jih nabavil pri Zaverskem v MB.

lp vuk

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje kupujete Metzeler gume, kje je najugodnejše? :?

šentjurski mulej, itak.. marsikdo ti bo to potrdil..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šentjurski mulej, itak.. marsikdo ti bo to potrdil..

:yes: :OK:

Lp Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pogley...

FORSTINGER

Akcija od 11. do 20.5

Koliko vzamejo za montažo?

Teh trgovin, ki so mi bližje je kar nekaj:

Standort Telefon Service Entfernung Öffnungszeiten

Forstinger Handel und Service GmbH

Maria Gailer Straße 28

9500 Villach Tel. 04242 / 31 98 21 0 Mehr Info

Eppensteinerstraße 16

9560 Feldkirchen Tel. 04276 / 53 30 0 Mehr Info

Forstinger Handel und Service GmbH

Villacher Straße 103

9800 Spittal/Drau Tel. 04762 / 33 592 0 Mehr Info

Forstinger Handel und Service GmbH

Rosentalerstraße 199

9020 Klagenfurt/Neudorf Tel. 0463 / 29 021 0 Mehr Info

Forstinger Handel und Service GmbH

Völkermarkterstraße 250

9020 Klagenfurt/St. Peter Tel. 0463 / 32 192 0 Mehr Info

je že kdo bil v kateri od teh trgovin, nikjer ne najdem kakega mail-a, da bi se pozanimal ali imajo želene gume na zalogi :?

Če kdo ve za bližjo varianto in komplet diablo corso (120/65 180/55) za enak denar cca 59 kSIT pa kar na PM :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šentjurski mulej, itak.. marsikdo ti bo to potrdil..

Res mi je dal na gotovino dobro ceno, pa še v četrtek jih dobi! :OK:

HVALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je že kdo bil v kateri od teh trgovin, nikjer ne najdem kakega mail-a, da bi se pozanimal ali imajo želene gume na zalogi :?

Če kdo ve za bližjo varianto in komplet diablo corso (120/65 180/55) za enak denar cca 59 kSIT pa kar na PM :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons grem gor, lohka vržem uč....

OK, pa poročaj, moja D je zelo indijanska tako da bi se po tel. težko kaj zmenu .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

forstinger vecinoma samo prodaja, montazno garazo ima samo nekaj trgovin (vecjih) zraven. pa se te ne vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Projekt Forstinger propadu, Marving je še zmeri preglasen za tazelene žandarje.

Popizdil, obrnil nazaj v Slo, šel pit...

Sorry BAMATO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Res mi je dal na gotovino dobro ceno, pa še v četrtek jih dobi! :OK:

HVALA

MK-R1, zaupaš, kolk je to zneslo.....samo za primerjavo in da se prepričam, al po dobri ceni kupujem Metzelerke.) Lahko na PM!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!