Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

vceraj montiral sportec M1 spredaj...... :shock: kaksna razlika proti ME Z4... 8) se mi se vedno :lol: drzidrzidrzidrzidrzidrzidrzidrzi potem pa se malo drzidrzi in se kar drzi..... predvsem v ovinkih :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me veseli da je tako ... zgleda da tudi premze držijo ... :lol: .

definitivno - drugace ne bi pisaril zdaj tukaj (tudi definitivno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kot prvo da se mi ne bo kdo smejal. ;)

Vedno ko sem menjal gume M.Tourance, sem jih moral dolgo utekati (500km), pa mi je še kdaj zdrsnla. Po utekanju za moj okus ni boljše gume.

Zadnjič menjam gume in se spravim v garaži brusit gume z grobim brusnim papirjem. Epilog? ODLIČNO, danes naredil ca 300km + , ST stil in niti enkrat ni bilo zdrsa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mat, ne bom se ti smejal, se mi pa ta tvoja tehnika vpeljevanja gume zdi malo nesmiselna. Guma se ja samo med voznjo ogreje do delovne temperature in se tudi samo med voznjo obrablja na nacin kot bo vozena, pa tudi na platiscu se bo guma tako najlepse "vsedla". Mislim pa, da teh nekaj sto kilometrov vpeljevanja gum, tudi nikomur prevec ne obremenjuje potrpezljivosti.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da je čuden način. :huh:

Tourance guma je super ko je upeljana, do takrat pa kar hinavska. Spodrsne ti brez opozorila, in tako doživljaš šoke, ki sem se jih na tak način hotel izogniti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred prazniki montiral Michelin Anakee in z njimi naredil okoli 500km. Po suhem sem bolj zadovoljen kot s Tourance.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Dajte mi malce primerjav med Dunlop D 205 in ME Z4.

Katera dlje zdrži je najpomembnejše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte mi malce primerjav med Dunlop D 205 in ME Z4.

Katera dlje zdrži je najpomembnejše.

Bridgestone pa Michelin pa ne pride v poštev?

Imajo samo športne Bridgestone gume v sredini tršo mešanico gume kot na robu, ali turing tudi?? Se morda splača preverit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Včeraj sem zamenjal MEZ4 za M1 Sportec. Razlika je tolikšna, da skoraj ne morem verjeti- kot da bi menjal motor!!! Suza kr sama sili v ovinek…, guma pa lima ko ne vem kaj…

Tudi MEZ4 so zelo dobre gume, vendar menim, da so za SV-ja pretrde (vsaj sprednja), ker ima motor le 190 kg. Brez problema gredo do roba (skoraj :huh: ), zdržale pa so celih 14000, sprednja pa bi bila še za kakih 2000 do 3000 km.

Imajo samo športne Bridgestone gume v sredini tršo mešanico gume kot na robu, ali turing tudi??

Tudi M1 so po sredini trše, ter proti robovom mehkejše. Skratka z M1 je užitek veliko večji, a bo zato veliko krajši :( …

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri MotorJet-u je zmanjkalo dimenzije za mene - a ve morda kdo kje bi dobil ME Z4 110/80-18" (TDM 850)???

Thank's

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi M1 so po sredini trše, ter proti robovom mehkejše. Skratka z M1 je užitek veliko večji, a bo zato veliko krajši :( …

Kdo ti je pa to zaupal? :huh:

Jaz to sedaj prvič slišim..........pa tudi IKE, ki dela pri uvozniku za Metzeler in Pirelli, ter te gume prodaja, o tem namreč nič ne ve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi M1 so po sredini trše, ter proti robovom mehkejše. Skratka z M1 je užitek veliko večji, a bo zato veliko krajši  … 

Kdo ti je pa to zaupal? 

Men je prodajalc tk reku- "kao da so po sredin trše tako kot najnovejše pirelli" - mogoč to velja samo za novejše modele ( označene z * na katalogu od Motorjeta )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si bož že skusil to trdoto po sredini......tako kot sem si jo jaz. Sprednja guna crknila na robovih, zadnja pa po sredini :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

na vidiku je novi metzeler roadtec Z6 za sportne turerje kot naslednik ME Z4.

moznost dobave najbrz v oktobru 2003.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spredaj sem po novem tudi jaz na M1 in ker je zadnja tudi že na koncu je odločitev jasna: M1. Na ninja forumu je ne morejo prehvaliti. Kdo je pri nas uvoznik za metzeler?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ki jemlje samo keš, no plastics. Da ne boš zastonj hodil v MB.

To je res ja, no plastic. Sicer pa imajo bankomate tudi na štajerskem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ki jemlje samo keš, no plastics.

Kje je ta trgovina, v Prištini al kaj? Dobro da ne zahtevajo plačila v ovcah in kurah. :blink: :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem ravno iz foha (pa nisem bankir in me ne tepst):

Kartični providerji trgovcem pobirajo vse tja do 7% provizije, po drugi strani pa tržna inšpekcija ne dovoli segregacije cen glede na način plačevanja. Edino, kar je dovoljeno, je popust na gotovino, kar npr. počnejo drugi moto trgovci.

Z bančno kartico, ki je direktna obremenitev (takoj se skine s tvojega računa) in bi moralo biti within 1 hour tudi na računu trgovca, če je pri isti banki, so provizije globoko nižje. To bi skoraj morali vzeti kot gotovino trgovci, pa nečejo. Keš je keš (ki je mimogrede edino zakonito plačilno sredstvo, drugo je opcijski denar).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še malo vtisov za ME880 Marathon.

Gre za posebno Metzelerjevo gumo za cruiserje in težke potovalce. Gume so do sedaj opravile 8.000 km, praktično vedno v dvoje, 1/2 avtoceste, 1/2 ostalih cest. Rožjati so pričele pri 4.500 km (1.500 km kasneje kot Dunloo D206), zadnja guma (glede na km po avtocestah) še ni štirioglata, obrabljenost profila na pogled je minimalna. Voznost in lahkotnost motorja je v primerjavi z original Dunlop 206 radikalno boljša, prav tako zaupanje v gumo. Je pa izredno občutljiva na pritisk (napumpanost), presenetljivo na prenapumpanost, kjer kaže enake znake kot original Dunlop v najboljši kondiciji- plesanje po cesti. Predpisan podatek o tlaku v gumah je enak pri proizvajalcu motorja (Honda) in proizvajalcu gume. Guma je certificirana s strani Honde D za vgradjno na Valkyrie.

Naslednje gume bodo pa Avon. Po izkušnjah kolegov čez lužo še bolj primerne za Valkyrie.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!