Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

Metzeler je predstavil naslednicoM3.To jeM5-sportec.Zanimivo da bo pnevmatika sestavljena iz ene zmesi.Boljši oprijem in daljšo življensko dobo pnevmatike naj bi dosegli z različnim segmentom karkase pnevmatike in različno napetostjo jeklenih žic v pnevmatiki.V centralnem delu pnevmatike

bo žica najbolj napeta kar bo popvečalo vzdržljivost,proti boku bo karkasa mehkejša kar naj bi pomenilo dodaten oprijem.

Zanimivo. A obstaja že kak primerjalni test te gume na netu??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A jebiga js mam pa lih nove M3 gor. No dobr da so vsaj dobre gume. Kdaj pa pridejo te ven?!

Novi Sportec M5 Interact ™ bo na voljo v začetku februarja, 2010 v velikosti: 120/70ZR17 za spredaj in 180/55ZR17, 190/50ZR17 in 190/55ZR17 za zadaj, in se bo postopoma nadomestila uspešna predhodnica Sportec M3.

V aprilu 2010, pa pridejo dimenzije spredaj 120/60ZR17 in 160/60ZR17 zadaj. Sportec M5 Interact

To so podatki za ITALIJO, pri nas bodo verjetno malo kasneje.Mislim da bodo do sezone dostopne tudi vSLO.:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo. A obstaja že kak primerjalni test te gume na netu??

Primerjalnega testa s konkurenco mislim da še ni ,poudarjajo pa da bo M5 približno 8% boljša od predhodnice M3.:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primerjalnega testa s konkurenco mislim da še ni ,poudarjajo pa da bo M5 približno 8% boljša od predhodnice M3.:D

Zakon. Sam taprvo bo treba še tole ponucat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Evo, danes sem naročil Pirelli Diablo Supercorsa, spredaj SP1 in zadaj SP2. Da vidimo, kako se obnese. Prej sem imel Dragon Supercorsa in so odlične gume. Po vseh prebranih testih naj bi bila Diablo boljša, pa tudi več km naj bi se z njo naredilo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni

Kmalu bom na tem, da bom moral mojga zzrja preobut. Trenutno so gor bridgestone bt014 (priporočilo proizvajalca). Izkušenj glede drugih znamk gum nimam popolnoma nobenih (razen 1000km na prejšnjem motorju kjer so bile dunlop qualifier). Naredil sem do sedaj približno 4000km v svoji motoristični karieri.

Zelo se nagibam k izbiri gume metzeler M5 ali dunlop sportsmart. Zadnja guma je dimenzije 190, sprednja 120. Ima kdo mogoče izkušnje z temi dvemi pnevmatikami (res da so obe nove in je verjetnost mala)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za tvoj kamion od motorja, bi rajši kakšno roadsmart, bi se verjetno boljš obnesla, sploh kar se kilometrine tiče. Ker sportsmart je že bolj športna guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

...še bolje preko tac slona....:)

Če se slonček vidi potem greš prepočasi :D . Mal heca, samo po pameti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa še ena zanimivost sporteca M5.Pnevmatika bo imela indikatorje nagiba,ki se bo delil na 25°,30°, 35° i 40°- 45°.To pa bo prava tema za cestne "DIRKAČE" ki bodo za šankom dosegali veliko večje nagibe.:worship:::worship:

Takole izgleda::P:

indikatorji "izginejo"po prvi bolj resni vožnji...slonček pa ostane malo dlje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Lepo pozdravljeni med prebiranjem foruma sem opazil pohvale glede te pnevmatike , in sem jih seveda nabavil za vfr800 l.07 .Ampak po 5.000 km šok na AC pri hitrosti nekje okrog 238km/h slišim rahel tlesk iz pod zadnje pnevmatike ,in nemudoma ustavim skoraj me je kap! po sredini gume se je dobesedno odlepil 5cm sirok trak tekalne površine pnevmatike na dolžini 30 cm do belih šivov oz .Nikoli nisem zaviral da pi puščal sled oz je z cbs teško izvedljivo sevda računa več nimam kaj storit kupil pa sem jo pri Ši..... Koroška .Osebno mislim da ta guma ni glih primerna za divjanje in podobne zadeve ampak 5.000km in fuč original batlax so držale 8.000km pa so še ble kr, vem samo da metzelerk več ne kupim :headbang::wallbash: mislim da so za potovanja super gume zakaj več pa ne, pa nisem glih neki profi .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ST guma...? Kakšna pa je to?

Drugače pa, pojdi k Širniku, pa reklamiraj. Sicer ni kriv on, če je tovarniška napaka. Mogoče pa dosežeš kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pozdravljeni med prebiranjem foruma sem opazil pohvale glede te pnevmatike , in sem jih seveda nabavil za vfr800 l.07 .Ampak po 5.000 km šok na AC pri hitrosti nekje okrog 238km/h slišim rahel tlesk iz pod zadnje pnevmatike ,in nemudoma ustavim skoraj me je kap! po sredini gume se je dobesedno odlepil 5cm sirok trak tekalne površine pnevmatike na dolžini 30 cm do belih šivov oz .Nikoli nisem zaviral da pi puščal sled oz je z cbs teško izvedljivo sevda računa več nimam kaj storit kupil pa sem jo pri Ši..... Koroška .Osebno mislim da ta guma ni glih primerna za divjanje in podobne zadeve ampak 5.000km in fuč original batlax so držale 8.000km pa so še ble kr, vem samo da metzelerk več ne kupim :headbang::wallbash: mislim da so za potovanja super gume zakaj več pa ne, pa nisem glih neki profi .)

Verjetno kaksna tehnicna napaka na sami gumi. Meni brez problema zdrzi tudi taka priganjanja, pa se vedno traja do 12.000km. Bi rekel, da je s tvojo gumo nekaj resno narobe. Kaksna je pa DOT cifra? Kar lepo poklici Ši na Ko... pa ti bo po mojem menjal.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pozdravljeni med prebiranjem foruma sem opazil pohvale glede te pnevmatike , in sem jih seveda nabavil za vfr800 l.07 .Ampak po 5.000 km šok na AC pri hitrosti nekje okrog 238km/h slišim rahel tlesk iz pod zadnje pnevmatike ,in nemudoma ustavim skoraj me je kap! po sredini gume se je dobesedno odlepil 5cm sirok trak tekalne površine pnevmatike na dolžini 30 cm do belih šivov oz .Nikoli nisem zaviral da pi puščal sled oz je z cbs teško izvedljivo sevda računa več nimam kaj storit kupil pa sem jo pri Ši..... Koroška .Osebno mislim da ta guma ni glih primerna za divjanje in podobne zadeve ampak 5.000km in fuč original batlax so držale 8.000km pa so še ble kr, vem samo da metzelerk več ne kupim :headbang::wallbash: mislim da so za potovanja super gume zakaj več pa ne, pa nisem glih neki profi .)

preveri:

- DOT stevilko

- hitrostni index

- load index

ce je guma starejsa od 6 let in/ali hitrostni index ni primeren in/ali load index ni primeren........

z racunom do prodajalca in se zmenita. najbrz tehnicna napaka gume.

sam sem porabil 6 parov Z6 in niti enkrat ni bilo nic narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sem z Metzelerkami probal že 3-krat in zadnje dvakrat sem jih (Z6) predčasno dol vrgel.

Najboljše se imam s Pirellicami ...

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pozdravljeni med prebiranjem foruma sem opazil pohvale glede te pnevmatike , in sem jih seveda nabavil za vfr800 l.07 .Ampak po 5.000 km šok na AC pri hitrosti nekje okrog 238km/h slišim rahel tlesk iz pod zadnje pnevmatike ,in nemudoma ustavim skoraj me je kap! po sredini gume se je dobesedno odlepil 5cm sirok trak tekalne površine pnevmatike na dolžini 30 cm do belih šivov oz .Nikoli nisem zaviral da pi puščal sled oz je z cbs teško izvedljivo sevda računa več nimam kaj storit kupil pa sem jo pri Ši..... Koroška .Osebno mislim da ta guma ni glih primerna za divjanje in podobne zadeve ampak 5.000km in fuč original batlax so držale 8.000km pa so še ble kr, vem samo da metzelerk več ne kupim :headbang::wallbash: mislim da so za potovanja super gume zakaj več pa ne, pa nisem glih neki profi .)

si imel dovolj napumpano gumo :?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!