Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

na metzelerjevi strani boš našel podatek: spredaj 2.0, zadaj 2,25......

Hvala, sem iskal tudi tam, ampak očitno ne dovolj temeljito :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Ravnokar sem zvozil komplet M5. Težko primerjam, ker nimam dovolj izkušenj ampak sem bil z gumo precej zadovoljen. Naredil sem približno 5k, stabilnost v ovinkih je bila dobra, odgovori gume na spremembe na cesti precej prijazni. Za bolj dinamične izlete in tudi kdaj pokolenčkat kakšen zavoj, tudi v dvoje, je dober kompromis. Pomojem je to dobra športna guma a del nje je tudi turnig narave. V mokrem me prav tako ni razočarala pa sem večrat nadzorovano poskušal, če bo kaj popustila z zavoja.

Ker pa bi rad poskusil več vrst pnevmatik se sedaj odločam za Pirelli Diablo ali Dragon, v obeh primerih supercorso. In glede na to, da ima Širnik precej ugodne cene, bom naročil pri njemu. Glede na branje po forumih, sem bolj za diablo, ker je pač novejša in bi z njo naj naredil tudi več km. Bega me le tale oznaka SUPERCORSA CP, kot je označena na Širnikovi strani. Nikjer drugje ni te gume z oznako CP.. Je to napaka na strani ali dejansko obstajajo te gume? Je kdo že kupil pri njemu ta model? In če je kdo poskusil razliko med diablo in dragon.. Ko sem ga klical ni tudi nič omenil razliko v trdoti diablo supercorse cp.. Hm.. mogoče sem se preslabo pozanimal..

(Če ne bi smel omeniti trgovca, naj me moderator opozori)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Ravnokar sem zvozil komplet M5. Težko primerjam, ker nimam dovolj izkušenj ampak sem bil z gumo precej zadovoljen. Naredil sem približno 5k, stabilnost v ovinkih je bila dobra, odgovori gume na spremembe na cesti precej prijazni. Za bolj dinamične izlete in tudi kdaj pokolenčkat kakšen zavoj, tudi v dvoje, je dober kompromis. Pomojem je to dobra športna guma a del nje je tudi turnig narave. V mokrem me prav tako ni razočarala pa sem večrat nadzorovano poskušal, če bo kaj popustila z zavoja.

Ker pa bi rad poskusil več vrst pnevmatik se sedaj odločam za Pirelli Diablo ali Dragon, v obeh primerih supercorso. In glede na to, da ima Širnik precej ugodne cene, bom naročil pri njemu. Glede na branje po forumih, sem bolj za diablo, ker je pač novejša in bi z njo naj naredil tudi več km. Bega me le tale oznaka SUPERCORSA CP, kot je označena na Širnikovi strani. Nikjer drugje ni te gume z oznako CP.. Je to napaka na strani ali dejansko obstajajo te gume? Je kdo že kupil pri njemu ta model? In če je kdo poskusil razliko med diablo in dragon.. Ko sem ga klical ni tudi nič omenil razliko v trdoti diablo supercorse cp.. Hm.. mogoče sem se preslabo pozanimal..

(Če ne bi smel omeniti trgovca, naj me moderator opozori)

Lp

No, evo.. Sem mal bolj povprašu in CP je prevedel kot cestna pnevmatika, v resnici gre za gumo SP.. Sam je reku, da je zmanjkal 180 dimenzije in zdej bom vzel Dragon supercorso SC1 in SC2.. Upam, da bo ok.. Vseeno bi bil pa vesel za kakšen review te gume :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, evo.. Sem mal bolj povprašu in CP je prevedel kot cestna pnevmatika, v resnici gre za gumo SP.. Sam je reku, da je zmanjkal 180 dimenzije in zdej bom vzel Dragon supercorso SC1 in SC2.. Upam, da bo ok.. Vseeno bi bil pa vesel za kakšen review te gume :)

Pripravi se na ODLIČEN grip in fantastično vodljivost motorja. :notworthy: Ob tem pa bodi tudi pripravljen na KREPKO manjšo kilometražo, hihihihi! :evilgrin: Meni je Dragon SC2 zadnja zdržala, 3100 km in je bila na indikatorjih. Pri 3600 pa je že bila gladka. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej neki takšnega pričakujem. Upam, da bo grip res vreden obrabe:) Sej če bo ene 3000km, bo glih mogoče do konc sezone..

Ooooo, to pa mi verjemi, da M5 se ne more kosat pri oprijemu s Supercorso. Kilometrina pa zaradi tega kar trpi ja, sicer pa, saj boš videl. :evilgrin:

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ooooo, to pa mi verjemi, da M5 se ne more kosat pri oprijemu s Supercorso. Kilometrina pa zaradi tega kar trpi ja, sicer pa, saj boš videl. :evilgrin:

No, zelo zadovoljen bom, če bom naredil 3000km, glede na to, da je M5 slabih 5000km zdržala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zelo zadovoljen bom, če bom naredil 3000km, glede na to, da je M5 slabih 5000km zdržala.

--9

A M5 Metzelerja je že zvozil kdo? In kakšne imate izkušnje če ste:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trenutno se ni neke pretirano vidne obrabe M5 na banditu. montirane ca. 3000 km. samo sloncku ze razlicni deli anatomije manjkajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trenutno se ni neke pretirano vidne obrabe M5 na banditu. montirane ca. 3000 km. samo sloncku ze razlicni deli anatomije manjkajo.

Pozdravljen.. Dej sliki pa nalimi, da bomo vidl kako to zgleda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, nekje sem zasledil podatek, da bi naj Pirelli Diablo Rosso Corsa imela na straneh enako zmes gume kot jo ima Diablo Supercorsa, po sredini pa pač tršo. Je to samo "baba čula, baba rekla" informacija, ali je kaj res na tem? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, nekje sem zasledil podatek, da bi naj Pirelli Diablo Rosso Corsa imela na straneh enako zmes gume kot jo ima Diablo Supercorsa, po sredini pa pač tršo. Je to samo "baba čula, baba rekla" informacija, ali je kaj res na tem? :?

Matr a veš da sm tut jst to najdu v enem videu na youtube-u.. Bom poskusu poiskat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr a veš da sm tut jst to najdu v enem videu na youtube-u.. Bom poskusu poiskat...

Pa iščem in iščem, pa ne najdem. Če je tako, potem je to ziher moj nov komplet gum. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj časa nazaj sem jaz napisal to tu gor, sem pa to prebral v enem nemškem testu.

No to pa tut mene zanima, m5 mi malo premalo drži čeprav nimam dobene pripombe nad gumo super kilometrina, se hitro ogreje, drži smer , neobčutljiva na različne podlage guma je odlična za hitro cestno uporabo ni pa to track day guma in se zna tudi na cesti pregret(Ride,Golica.....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to pa tut mene zanima, m5 mi malo premalo drži čeprav nimam dobene pripombe nad gumo super kilometrina, se hitro ogreje, drži smer , neobčutljiva na različne podlage guma je odlična za hitro cestno uporabo ni pa to track day guma in se zna tudi na cesti pregret(Ride,Golica.....)

...pol pa obuj K3....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj mislim da bo to moja naslednja izbira ali pa tako upevane Gp racer

Ja K3 je VRHUNSKA guma, sem zvozil že 4 komplete! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja K3 je VRHUNSKA guma, sem zvozil že 4 komplete! :evilgrin:

Kilometrina pa tam okoli 3-5k km? Ker tut sam razmišlam o njej. Sedaj sem imel M5, pa sem bil prej na dugih motorjih z Gp Racer in podobnimi bolj zadovoljen, čeprav je tudi M5 super.

Prodajam novo zadnjo, z original nalepko računom, 190 50 17, ker mislim K3 obut, več na PM:P

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kilometrina pa tam okoli 3-5k km? Ker tut sam razmišlam o njej. Sedaj sem imel M5, pa sem bil prej na dugih motorjih z Gp Racer in podobnimi bolj zadovoljen, čeprav je tudi M5 super.

Prodajam novo zadnjo, z original nalepko računom, 190 50 17, ker mislim K3 obut, več na PM:P

LP

Hmmm, zdaj mi je zadnja zdržala samo 3200 km, je pa res da je od tega kakih 1000-1500 km v dvoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to pa tut mene zanima, m5 mi malo premalo drži čeprav nimam dobene pripombe nad gumo super kilometrina, se hitro ogreje, drži smer , neobčutljiva na različne podlage guma je odlična za hitro cestno uporabo ni pa to track day guma in se zna tudi na cesti pregret(Ride,Golica.....)

Moji občutki in izkušnje s to gumo so povsem enake. Edino s kilometrino sem pričakoval malo boljše razultate ( prevozil 5kkm )...pa bolj ko je šla proti koncu, manj sem imel zaupanja vanjo...tudi zato, ker je bil motor praktično nevozen, ker sem prvo gumo zbrusil v klin. Moram spremeniti stil vožnje...bremzati pred ovinkom in ne pregloboko v ovinek..

Na Marofu sem se ulegel, kem sem gumo scvrl po nekaj krogih, tudi na Golici sem jo skuhal, tako da moj spolšni vtis je:

Super guma, se hitro zagreje, pa pazi, ker se tudi pregreje tudi na cesti, torej drži temu primerno. Za na cesto odlična, za na pisto NIKAKOR, za hude norce jo tudi ne priporočam, ker kot je že pred mano napisal, se jo da tudi na cesti pregreti...

Je pa nekaj res. Ko je enkrat stara guma znucana je jasno, da nima več enake geometrije, prožnosti... kot nova, zato se ti vsaka nova guma, ki jo daš gor, zdi WAW!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

vprašanje za voznike Metzeler K3, ima kdo izkušnje s tem kako prenašajo ogrevanje z grelci?? Na metzeler moto strani ne najdem podatka za to gumo, za ostale bolj športne ni frke so podatki za tole pa ni, oz. jaz ne najdem.

Mam pa grelce iz Louisa - po rezultatih iz testov naj bi gumo segreli na 65°C po pol ure vsaka informacija dobrodošla.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašanje za voznike Metzeler K3, ima kdo izkušnje s tem kako prenašajo ogrevanje z grelci?? Na metzeler moto strani ne najdem podatka za to gumo, za ostale bolj športne ni frke so podatki za tole pa ni, oz. jaz ne najdem.

Mam pa grelce iz Louisa - po rezultatih iz testov naj bi gumo segreli na 65°C po pol ure vsaka informacija dobrodošla.

LP Bajsi

Jst sm mel grelce na teh gumah, pa je blo vse OK. Sploh pa tak rang gume , nebi smel bit problem, če jih segreješ do 65 stopinj. Problem bi pomoje bil, ce bi mel grelce, ki gume segrevajo na 90 stopinj, ker je to že verjetno izven njene delovne temperature.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!