Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

hvala, to sem iskal, nekoga, ki je to že počel.

Skrbelo me je, ker sklepam da grelec ne segreva z 80°C ampak višjo, na 65°C sem jih sam na pisti ogrel, pa prav fino dela.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

... živ!

A je že kdo sprobal Diablo Rosso Corsa...al ne...

...pa kaki so vtisi?

Zanima ma primerjava med Dunlop Sport Smart ali pa GP Racer...

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

testniki Motorrada so lani testirali SS gume takole

.

ojla..

sem že bral tudi tisto...hvala,

.....v bistvu me zanima tudi, če je kdo od vas že vozil te gume... Iz testov se razbere kako se obnašajo, pa kake ocene so dobile... me pa zanima , čisto tako iz firbca, koliko km ste zvozili v primerjavi z drugimi gumami tega ranga...predvsem s Sport Smart, ker te gume poznam.

... pa ko je tako turobno vreme, pa če se komu da kej sem gor napisat.... :OK:

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje koliko ste naredili km z metzeler k3 gumo. Mam namen kupit pa mal firbcam. Pa amajo tudi po trdotah ali je samo ena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje koliko ste naredili km z metzeler k3 gumo. Mam namen kupit pa mal firbcam. Pa amajo tudi po trdotah ali je samo ena.

Homologirana za cestno vožnjo je Metzeler K3 in to je samo ena trdota! Obstajajo tudi K2, K1, K0, te so v bistvu mehkejše, niso pa homologirane za cestno rabo, ampak samo za dirkališče. Jaz sem K3 zvozil 3 ali 4 komplete, pa sem z zadnjo naredil od 3500 do 4000 km, prednja pa je po 4000 bila še z več kot popovico profila.

Pa še to, obstaja splošna tema o gumah in Metzeler Pirelli tema, kamor spada tvoje vprašanje in moj odgovor.

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje koliko ste naredili km z metzeler k3 gumo. Mam namen kupit pa mal firbcam. Pa amajo tudi po trdotah ali je samo ena.

1xpannonija, 1xmarof, cca 4k na cesti....pa še bo za kakega jurja......:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Je kdo mogoče vozo gume Metzeler Roadtec Z8 ali Sportec M5??

Koliko KM ste naredili in kako so se obnesle?

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

bi vas vprašal, kje bi blo najbolj ugodno naročiti gume Metzeler K3 ? Mislim, da jih ima tudi širnik ... ampak, so tam tudi ugodne? :?

Lep pozdrav, Izek :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

bi vas vprašal, kje bi blo najbolj ugodno naročiti gume Metzeler K3 ? Mislim, da jih ima tudi širnik ... ampak, so tam tudi ugodne? :?

Lep pozdrav, Izek :)

Mislim, da jih ugodneje kot tam, ne boš nikjer dobil.

Lp

Popravljeno . Popravil honda2000
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

bi vas vprašal, kje bi blo najbolj ugodno naročiti gume Metzeler K3 ? Mislim, da jih ima tudi širnik ... ampak, so tam tudi ugodne? :?

Lep pozdrav, Izek :)

Jaz sm lani vzel pri njem, čisto normalna cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Vozim Hondo Transalp XL700, pa me zanima, kakšne pnevmatike priporočate za ta motor. Vozim se namreč po asfaltiranih cestah, zato me zanima, če ima kdo kakšen predlog, kaj bi ustrezalo taki naravi vožnje.

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Je kdo mogoče vozo gume Metzeler Roadtec Z8 ali Sportec M5??

Koliko KM ste naredili in kako so se obnesle?

Lp, Gregor

Metzeler M5-cca.4700km.Vozim pa Aprilio RSV1000R,dvocilindraša!(zadnja guma)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metzeler M5-cca.4700km.Vozim pa Aprilio RSV1000R,dvocilindraša!(zadnja guma).Obnesla se je,hmmm...,solidno.Pri močnejšem pospeševanju iz ovinka jo mogoče hoče malo odnašat,ampak vse pod kontrolo...Seveda to je samo moje mnenje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjati moram sprednjo gumo in sem se odločil, da preidem iz Metzeler M5 na Metzeler Z8. Zadnja pa je obrabljena šele komaj cca 30% in bi jo najraje zvozil do konca.

Vem da to najbolj pametno ni. Kakšne razlike v oprijemu in obnašanju motorja lahko pričakujem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..če sem dost pameten za ta odgovor...

..če misliš it iz bolj športne gume na touring, pomeni najbrž, da imaš tudi stil vožnje bolj umirjen in ne bi smelo biti problemov.

....in kontra.. če bi hotel iz "touring vožnje" šaltati bolj na "hard", bi pa te najbrž lahko kaj presnetilo, kar ti touring guma ne nudi več, kar bi pričakoval za bolj športno vožnjo...

pa če ne voziš na "hard", ne boš opazil razlike.......še največ razlike bi opazil, če imaš gor rabljeno sprednjo gumo, ki ima že nepravilno obliko..in jo zamenjaš z novo... bi se ti zdelo, da imaš nov motor...

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjati moram sprednjo gumo in sem se odločil, da preidem iz Metzeler M5 na Metzeler Z8. Zadnja pa je obrabljena šele komaj cca 30% in bi jo najraje zvozil do konca.

Vem da to najbolj pametno ni. Kakšne razlike v oprijemu in obnašanju motorja lahko pričakujem?

Če imaš zadnjo M5 in imaš še 70% profila potem vzami prednjo tudi m5 in naslednji menjaš najprej zadnjo za Z8 potem pa še prednjo za Z8. Med M in Z so kar občutne razlike. Vedno je bolje, da ima prednja guma več oprijema kot zadnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš zadnjo M5 in imaš še 70% profila potem vzami prednjo tudi m5 in naslednji menjaš najprej zadnjo za Z8 potem pa še prednjo za Z8. Med M in Z so kar občutne razlike. Vedno je bolje, da ima prednja guma več oprijema kot zadnja.

Kaj pa vem. Potem raje kupim še en komplet M5. Sprednja mi je vedno zdržala cca 1,4 zadnje.

Ker delam vedno več potovalnih voženj pa mi je škoda M5, ker jo preveč obrabim po sredini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!