Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

8 hours ago, Gladiac said:

Po prevoženih cca 3800km, se mi zdijo roadtec 01 super gume.

Tudi v Albaniji, kjer sta dva rekla, da jima je malo zdrselo, jaz nisem imel tega občutja.

Vozili smo vsi isto hitro, čeprav ostali na čoperjih, goldwingu in tracerki.

Tako, da sem zaenkrat zadovoljen.

 

LP

Tudi sam vozim komplet roatec 01 ,večji del dva na motorju z komplet kufri

Po 7200 km zadovoljen dobro drži tudi v mokrem ,vendar bo žal že čas za zamenjavo.:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, NejcZ pravi:

Je peljal kdo Scorpion Trail 2 po Grobniku (ali podobno)? Turistično.. :)

Turisticno smo se z coperji vozli in smejali...

Prepocasen tempo in premalo krogov,da bi pregrel gumo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 8. 2018 ob 0:16, STAR pravi:

Je že na motorju:  Terra Force-R:  17″  150/70R17  69V 

     

In? Lahko ze kaj primerjas z Metzeler Next ali Pirelli Scorpion trail 2? Me zanima, ker jaz tudi razmisljam, da je 250 EUR za Pirelli oderuska cena, ce ravno, guma je vrhunska.

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, hribuc pravi:

Pirelli vzem na dnar boš pozabu guma pa ostane pa užitki tud

Poznam tole gumo, saj pravim Pirelli Scrorpion Trail 2 je vrhunska, motor se pelje kot po tračnicah. Ampak, lahko pa da me Mitaska preseneti ? V pozitivnem smislu se ve. Vem pa, da ne bo oddelala enako kilometrov in na koncu ni nič kaj dosti cenejša. Razmišljam tudi, če bi dal gor ST gumo kot je Angel GT ali pa Roadtec Z8 namesto  90/10 trail gume ker tistih 10% za teren je čisto brez veze, edino za po dežju je boljša. Ampak jaz ne vozim po dežju. Ko grem na turo raje vedrim par dni v kakšnem hotelu, kot pa da jaham dež. Če pa je nevihta pa pobegnem v prvo gostilno :) Bom še videl kako in kaj, imam čas do pomladi.

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, IZTOK pravi:

In? Lahko ze kaj primerjas z Metzeler Next ali Pirelli Scorpion trail 2? Me zanima, ker jaz tudi razmisljam, da je 250 EUR za Pirelli oderuska cena, ce ravno, guma je vrhunska.

Po prevoženih 300km je edina razlika ta, da je Mitas dosti tišja od Metzeler!

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, IZTOK pravi:

In? Lahko ze kaj primerjas z Metzeler Next ali Pirelli Scorpion trail 2? Me zanima, ker jaz tudi razmisljam, da je 250 EUR za Pirelli oderuska cena, ce ravno, guma je vrhunska.

Scorpion Trail II dimenzij150/70-17 in 110/80-19 staneta 207,85€ oz, 209,85€ dostavljeni na dom...

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Joker pravi:

Scorpion Trail II dimenzij150/70-17 in 110/80-19 staneta 207,85€ oz, 209,85€ dostavljeni na dom...

Kje? A so jih pocenili? Lani maja sem dal 250, sicer z montazo in centriranjem. Bom moral vulkanizerja zamenjat :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Širnik. Včeraj sem jih dobil in zmontiral.

Sedaj gre motor spet tja, kamor pogledam...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Joker pravi:

Širnik. Včeraj sem jih dobil in zmontiral.

Sedaj gre motor spet tja, kamor pogledam...

Poznam. Bom tam povprasal ... Thanks:OK:

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ima kdo kakšne izkušnje s Metzeler Sportec M7 RR? Kmalu bom moral preobut svojo MT-09 in iščem nek sweet spot med dobrim oprijemom ter počasno obrabo. Na netu ima precej dobrih opisov, pa sem reku da bom še tu malo povprašal. Moja vožnja je več al manj dinamična.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Rubuz pravi:

Ima kdo kakšne izkušnje s Metzeler Sportec M7 RR? Kmalu bom moral preobut svojo MT-09 in iščem nek sweet spot med dobrim oprijemom ter počasno obrabo. Na netu ima precej dobrih opisov, pa sem reku da bom še tu malo povprašal. Moja vožnja je več al manj dinamična.  

vzemi pirelli Angel GT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Rubuz said:

Ima kdo kakšne izkušnje s Metzeler Sportec M7 RR? Kmalu bom moral preobut svojo MT-09 in iščem nek sweet spot med dobrim oprijemom ter počasno obrabo. Na netu ima precej dobrih opisov, pa sem reku da bom še tu malo povprašal. Moja vožnja je več al manj dinamična.  

Pirelli diablo rosso 3. To bom jaz dal gor naslednjic.

Obraba naj bi bila majhna, oprijem pa med boljsimi. Pa se teza je nizka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med m7 in rosso 3 sem sam izbiral,m7 naj bi bila boljša v mokrem, daljša življenska doba,rosso3 pa naj bi malo bolj držala-kupu pirelli,drži ok,mal težje je nagnt motor v začetku zavoja(v primerjavi z supercorso),po dežju super(v primerjavi z s.corso),po 1000km obraba -1mm.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En mesec nazaj menjala iz angel gt na m7. Po 5000 km bolj zadovoljna z m7. Je pa gt veliko manj obcutljiva na zalivke. Ce bi se 1x izbirala med tema dvema, bi zopet vzela m7. Mi bolj odgovarja sportna oblika, kot st. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, maxxa pravi:

En mesec nazaj menjala iz angel gt na m7. Po 5000 km bolj zadovoljna z m7. Je pa gt veliko manj obcutljiva na zalivke. Ce bi se 1x izbirala med tema dvema, bi zopet vzela m7. Mi bolj odgovarja sportna oblika, kot st. 

Kar vem so z M7rr naredili bolj skromne kilometrine ( @dr.jakob), zato sem predlagal Angel GT. Se pa vsekakor strinjam M7rr je bolj športna. A ti že imaš podatke, kake so razlike v kilometrini med obema?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem neka referenca za kilometrino. Se mitaske 2015 so mi drzale 10000 km, angel gt 12000 km, pol je zmanjkal bokov, tako, da pricakujem od m7 tudi okoli 10000+ km. Ne mores primerjat moje voznje z jakobovo. Tudi prdulji sta verjetno neprimiljivi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, maxxa pravi:

Nisem neka referenca za kilometrino. Se mitaske 2015 so mi drzale 10000 km, angel gt 12000 km, pol je zmanjkal bokov, tako, da pricakujem od m7 tudi okoli 10000+ km. Ne mores primerjat moje voznje z jakobovo. Tudi prdulji sta verjetno neprimiljivi.

No, saj lahko izračunam, na mitas imaš x2, torej povsod x2.

Đejkob je naredil z M7rr nekje enako kot na Mitasu. (cca 4-5jurjev)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je vozil kdo pirelli diablo rosso 2 in sel na pirelli diablo rosso 3 (v nadaljevanju PDR3)?

Jaz sem imel en komplet PDR2 pa me motil prehod iz trse na mehkejso zmes v ovinku, moped mi je dostikrat kar malo klecnil. Kot bi povozil zalivko v nagibu, a dosti manj obcutno. 

Je se kdo opazil podobno? Zato sem tudi sel nazaj na conti sport attack takrat. 

Ampak sedaj mi pa ni vsec profil na CSA3, pa bi sel s PDR3 probat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 9. 2018 ob 9:02, krucymucy pravi:

Je vozil kdo pirelli diablo rosso 2 in sel na pirelli diablo rosso 3 (v nadaljevanju PDR3)?

Jaz sem imel en komplet PDR2 pa me motil prehod iz trse na mehkejso zmes v ovinku, moped mi je dostikrat kar malo klecnil. Kot bi povozil zalivko v nagibu, a dosti manj obcutno. 

Je se kdo opazil podobno? Zato sem tudi sel nazaj na conti sport attack takrat. 

Ampak sedaj mi pa ni vsec profil na CSA3, pa bi sel s PDR3 probat.

Jst z PDR3 nism mel tega filinga. Zadnja guma pa je zdrzala ene 8k kilometrov. Sprednja je se vredu. Aja voznja je normalno dinamicna :) Z gumami pa sm zlo zadovoljen.

Popravljeno . Popravil Dani1234
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

On 8/30/2018 at 12:29 PM, Rubuz said:

Ima kdo kakšne izkušnje s Metzeler Sportec M7 RR? Kmalu bom moral preobut svojo MT-09 in iščem nek sweet spot med dobrim oprijemom ter počasno obrabo. Na netu ima precej dobrih opisov, pa sem reku da bom še tu malo povprašal. Moja vožnja je več al manj dinamična.  

Vozim drugi komplet M7RR na mojem motorju. Zelo zadovoljen z njimi v kombinaciji z S1000XR - je pa res da jih je konec med 5000-6000 km. Z XRom se odlicno obnese saj ima dobro lastno blazenje (eigendämpfung) - mehkejso karkaso verjetno. Ko bo konec tega kompleta gre definitivno isti komplet spet gor. Gumi zaupam, vozil sem jo v razlicnih pogojih in je za moj okus super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 5. 9. 2018 ob 11:53, vuk76 pravi:

 

Vozim drugi komplet M7RR na mojem motorju. Zelo zadovoljen z njimi v kombinaciji z S1000XR - je pa res da jih je konec med 5000-6000 km. Z XRom se odlicno obnese saj ima dobro lastno blazenje (eigendämpfung) - mehkejso karkaso verjetno. Ko bo konec tega kompleta gre definitivno isti komplet spet gor. Gumi zaupam, vozil sem jo v razlicnih pogojih in je za moj okus super.

Kaj je bilo pa original, mislim ko si ga kupil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 8. 2018 ob 14:53, DAMI34 pravi:

vzemi pirelli Angel GT

, si ti pravil da je super v mokrem.

katera je bila najbolj zaupanja vredna v mokrem po tvoji oceni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!