Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

pred eno uro, MARJA pravi:

Super. Sam če ti od Črnega kala do Ljubljana 3x zdrsne na ovinku, pol nimaš kaj z njimi. Nisem pa neki dirkač in klub temu zdrsne. Vozil sem potem tako kot s Pirellijem po dežju.

 

moje osebno mnenje, me vse mine takoj ko nekaj zdrsne in da ne ugotovim razloga (sportsmart 1ka prva guma, 3x zdrs, pri počasni vožnji, nikol pri "aktivni"). Vsak zdrs ti da hud dvom, nesproščeno vožnjo itd..

Jaz kar menjam neglede kok je guma izrabljena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 25 minutami, farang pravi:

Michelin road 5?

Zdej vidim da so Metzeler Roadtec 01. Poročaj kako se obnesejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na pomoč!  Še vedno imam obute Metzeler M9rr (trenutno na 5000km), bodo še nekje za 1500 najverjetneje. 

Gum sem se dobro navadil, večkrat do roba, brez problemov, včeraj pa sem šel spet v ovinke in večje nagibe. Temperatura zraka je bila cca 34°C, asfalta še verjetno nekaj več. Gume so bile vroče, zgodila pa sta se mi dva zdrsa prednjega kolesa ob recimo temu skoraj maximalnem nagibu, enkrat ob vožnji navzgor in dvakrat ob vožnji navzdol. Zdrs izgleda približno tako, da začutiš izgubo stika s cesto za delček sekunde, cel motor pa strese, ko guma spet pridobi oprijem.

Zdaj pa sprašujem poznavalce, če mi znajo pomagat zakaj je do tega prišlo. Včeraj sem namreč v gumo popolnoma izgubil zaupanje, proti domu več nisem upal v skrajne nagibe. P.S. tlak imam spredaj cca 2.3, zadaj cca 2.6, gume niso skoraj čisto nič svaljkane.

Moje razmišljanje: 1. vročina in hitra vožnja z močnim zaviranjem pred ovinki (delno tudi v njih) je povzročilo pregrevanje gum in slabši oprijem. 2. Polzkost asfalta (ampak se mi je tudi v kasnejšem delu vožnje zdelo, da to ni več to). 3. Guma enostavno ni namenjena takšni vožnji.

Pa komentar poznavalcev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ekspert, pa tudi M9rr nisem vozil, le svoja opažanja...

Nekateri modeli gum (Angel GT, Bridgestone, Dunlop SportSmart) so proti koncu profila, tudi meni tako zdrsavale. Ti predvidevaš, da je še 1500km, možno pa, da si že na koncu optimuma gume. To se mi pri Contiju RA3 in Pirelli DR3 ni dogajalo.

Znucaj jih do konca, z malo rezerve v zapestju ali pa jih menjaj. Kolikor sem bral po FB in forumih, so MM9rr zvozili tam do 5kkm. Težko pa vrjamem, da si jih pregrel :huh:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, mladench pravi:

Nisem ekspert, pa tudi M9rr nisem vozil, le svoja opažanja...

Nekateri modeli gum (Angel GT, Bridgestone, Dunlop SportSmart) so proti koncu profila, tudi meni tako zdrsavale. Ti predvidevaš, da je še 1500km, možno pa, da si že na koncu optimuma gume. To se mi pri Contiju RA3 in Pirelli DR3 ni dogajalo.

Znucaj jih do konca, z malo rezerve v zapestju ali pa jih menjaj. Kolikor sem bral po FB in forumih, so MM9rr zvozili tam do 5kkm. Težko pa vrjamem, da si jih pregrel :huh:

Barvnih (mavričnih) sledi na gumah res ni. Pregrete verjetno res niso, morda pa je tisti bolj sticky del pobran in bo potrebna menjava. 

Saj kaj drugega ni, kot pa bojazen, da bodo v enem ovinku popustile brez nadzora. Ko se sprostiš in začneš uživat na polno, se je včasih težko brzdat :) Edino tak majhen zdrs - opozorilo se te dotakne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, ukica pravi:

Ce bremzas v ovinek.. je mogoce prva guma ze konkretno v strehco?

Niti ni, ker ne bremzam v ovinku kot dirkaci ampak zgolj narahlo in seveda ne ob polnem nagibu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha. Js vem da ce mi tkole veckrat zdrse gre dol. pa ce ima se cel profil.. sploh prva.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega pravi:

"... verjetno ima Ukica kar prav, ko je napisal, da ti pobira gumo na strehico. To se najbolj izrazito dogaja pri taki vožnji, kot si opisal, da zaviraš v ovinek, ampak le do določenega nagiba. Lahko je mala strehica s čisto malim naklonom.... na pamet 20 stopinj.... dovolj, da čutiš geometrijsko nepravilnost gume, ki jo občutiš kot neki manjši zdrs.

... če se ti da, slikaj gumo od zgoraj, lahko malo pozumiraš in oddaljiš telefon, da bo čimbolj realna slika... recimo, da slikaš vsaj 1,5m stran... drugače je slika preveč popačena in se ne bo dobro videlo...."

 

Bom slikal in vidimo ali se da glede moje težave še kaj pokomentirati ali je zgodba zaključena in bo potrebna (primerna) menjava gum :)

Verjetno bo naslednja Pirelli DRC 2. Sem pa odprt še za kakšen predlog. Supercorse morda zaenkrat še ne bi obuval (ne zaradi cene, ker ta niti ni bistveno drugačna ampak bolj v smislu kilometrine in vožnje v hladnejšem vremenu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 7. 2021 ob 8:07, Tromba pravi:

Na pomoč!  Še vedno imam obute Metzeler M9rr (trenutno na 5000km), bodo še nekje za 1500 najverjetneje. 

Gum sem se dobro navadil, večkrat do roba, brez problemov, včeraj pa sem šel spet v ovinke in večje nagibe. Temperatura zraka je bila cca 34°C, asfalta še verjetno nekaj več. Gume so bile vroče, zgodila pa sta se mi dva zdrsa prednjega kolesa ob recimo temu skoraj maximalnem nagibu, enkrat ob vožnji navzgor in dvakrat ob vožnji navzdol. Zdrs izgleda približno tako, da začutiš izgubo stika s cesto za delček sekunde, cel motor pa strese, ko guma spet pridobi oprijem.

Zdaj pa sprašujem poznavalce, če mi znajo pomagat zakaj je do tega prišlo. Včeraj sem namreč v gumo popolnoma izgubil zaupanje, proti domu več nisem upal v skrajne nagibe. P.S. tlak imam spredaj cca 2.3, zadaj cca 2.6, gume niso skoraj čisto nič svaljkane.

Moje razmišljanje: 1. vročina in hitra vožnja z močnim zaviranjem pred ovinki (delno tudi v njih) je povzročilo pregrevanje gum in slabši oprijem. 2. Polzkost asfalta (ampak se mi je tudi v kasnejšem delu vožnje zdelo, da to ni več to). 3. Guma enostavno ni namenjena takšni vožnji.

Pa komentar poznavalcev?

proti koncu se pri vsaki kej takega dogaja, menjaj.

Ni se mi zgodilo pri conti in pireli....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam komplet Pirelli SCORPION RALLY STR,  90/90r21 in 150/70r18 in zadeva špila odlično na asfaltu in na suhih poteh, sploh makedamu. Zelo zadovoljen zaenkrat. Sprednja ima 7mm, zadnja pa 10mm profila. Da vidimo kolk bo zdržala kilometrov. ?

Screenshot_20210706-202249_Messenger.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor odlicna guma imel 2 kompleta, sicer se nikoli ne ubadam prevec koliko km naredim s kako gumo ampak mislim da sem jih na 10kkm menjal na KTM 1290SAR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, dolenc100 pravi:

Jst mam komplet Pirelli SCORPION RALLY STR,  90/90r21 in 150/70r18 in zadeva špila odlično na asfaltu in na suhih poteh, sploh makedamu. Zelo zadovoljen zaenkrat. Sprednja ima 7mm, zadnja pa 10mm profila. Da vidimo kolk bo zdržala kilometrov. ?

Screenshot_20210706-202249_Messenger.jpg

definitvno, čakam poročanje. to bi bilo še nekje sprejemljivo, guma je 70:30 tudi zame. Ne vem sicer kok grabi ko ga porineš v ovinek pa odpreš na brezpotju, ma v skrajni sili se človek prilagodi :P

Zdej sem se razvadil, ko štofelci zagrabijo...ma kilometrina bo bolj piškava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/29/2021 at 10:22 PM, farang said:

Zdej vidim da so Metzeler Roadtec 01. Poročaj kako se obnesejo.

Prvih 250km.

Oblika mi je vsec, je malo bolj "sport" in moped lepo pade v ovinek, primerljivo z conti sport, mitas sf+ ...

V ovinku drzi linijo, zvija se ne, drzi.

Po sredini se pa pozna da ni sport guma, se posebno pri zaviranju in prestavljanju v nizjo se cuti da drsi. Ampak to me naceloma ne moti.

Sicer sem bil tudi z Mitas in Michelin zadovoljen ko so bile nove, ko so bile pa proti koncu pa ne vec.

V bistvu edina pnevmatika ki tudi na koncu dela tako kot nova je Conti Sport Attack, 1, 2 in 4. 3 sem preskocil, ker je grda. :)

Bom se kaj napisal, ampak zaenkrat se mi zdi da ni bila brca v temo. Test pa temu tudi pritrjuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 7. 2021 ob 12:14, gasperX pravi:

Vsekakor odlicna guma imel 2 kompleta, sicer se nikoli ne ubadam prevec koliko km naredim s kako gumo ampak mislim da sem jih na 10kkm menjal na KTM 1290SAR

@gasperX , na kakšnih tlakih si jih vozil? Polno naložen/sam/ kak offroad?

Jst sem dal na začetku spedaj 2.5 bar in 2.9 zadaj. Vendar se mi zdi zelo trda in oprijem slabši pri flikastem asfaltu, makedam pa sploh-sprednja guma pleše?. Zdej mam 2.3/2.5 in se peljem odlično po asfaltu. ? Lahko pospešujem na polno iz globokega nagiba. Za makedam se malo spustim sprednjo.

Za makedam sem tudi nekje zasledil priporočilo za to gumo samo 1.8/2.0 bar.?

Sem testiral malo po Gorjancih, v glavnem oprijema res presenetljivo veliko po makedamu, kamnih...?

 

Lp,

Screenshot_20210713-103842_Gallery.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, dolenc100 pravi:

@gasperX , na kakšnih tlakih si jih vozil? Polno naložen/sam/ kak offroad?

Jst sem dal na začetku spedaj 2.5 bar in 2.9 zadaj. Vendar se mi zdi zelo trda in oprijem slabši pri flikastem asfaltu, makedam pa sploh-sprednja guma pleše?. Zdej mam 2.3/2.5 in se peljem odlično po asfaltu. ? Lahko pospešujem na polno iz globokega nagiba. Za makedam se malo spustim sprednjo.

Za makedam sem tudi nekje zasledil priporočilo za to gumo samo 1.8/2.0 bar.?

Sem testiral malo po Gorjancih, v glavnem oprijema res presenetljivo veliko po makedamu, kamnih...?

 

Lp,

Screenshot_20210713-103842_Gallery.jpg

790 adv predlaga tlak 2,4 za obe gume. Za teren itak spustiš na 2,0. Se guma lepše usede, manj je šanse da jo prerežeš, pa mnogo manj drsi.

2,9 zadnja in 2,6 prva, samo polno naložen v dvoje.

 

Tako jaz vozim mojega in je odlično. tudi ko z makedama pridem na osfalt z 2,0 tlakom nekje, je limarca, sam pol jo pa žre :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil sem jih vedno na nekje 2,3/2,5  sam nalozen tudi kak offroad avtocesta vozil sem jih  v Maroku polno nalozen po makedamu brez panike... Zelo vsecna guma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mi je ata Širnik dal gor Metzeler Roadtec 01 SE. Dosedaj sem imel pa že drug komplet Conti RA3, ki jih ni bilo, pa se mi ni ljubilo čakat...

Me je prepričal, da je za mojo SC64 to super guma. In sem se iz Radelj peljal kot po jajcih prvih 15km, potem pa malo manj po jajcih. Skratka, ne vem kaj naj pričakujem od teh gum, razen da so trše od RA3, se mi zdi. 

Nisem dirkač,  ampak umirjen divjak, ki se s svojo ženo vozim naokoli, tako umirjeno, tu in tam pa malo pritisnem. Ovinkov ne polagam, kolen tudi ne drsam po tleh, ampak potiskam, kakor me je naučil Safran v Amzs.

Skratka, to so moje prve Metzeler gume in bi res rad kakšno objektivno mnenje, izkušnjo od vas.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem zaključil še eno avanturo s M7RR.

Tudi na kawi se je peljala kar dobro in nisem imel težav.

Vsega je bilo konec po 4000km. Spredja je bila na indikatorjih na bokih, zadnja pa po celi gumi.

Z Metzelerjom sem za nekaj časa zakjučil. Moram pogledat kaj nudi konkurenca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 7. 2021 ob 10:46, dolenc100 pravi:

@gasperX , na kakšnih tlakih si jih vozil? Polno naložen/sam/ kak offroad?

Jst sem dal na začetku spedaj 2.5 bar in 2.9 zadaj. Vendar se mi zdi zelo trda in oprijem slabši pri flikastem asfaltu, makedam pa sploh-sprednja guma pleše?. Zdej mam 2.3/2.5 in se peljem odlično po asfaltu. ? Lahko pospešujem na polno iz globokega nagiba. Za makedam se malo spustim sprednjo.

Za makedam sem tudi nekje zasledil priporočilo za to gumo samo 1.8/2.0 bar.?

Sem testiral malo po Gorjancih, v glavnem oprijema res presenetljivo veliko po makedamu, kamnih...?

 

Lp,

Screenshot_20210713-103842_Gallery.jpg

Makadam tale Pirelli res dobro grabi. Na asfaltu je zadnja malo glasna, pelje pa se super. Vozim jo na Tenerejki.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Qay pravi:

Makadam tale Pirelli res dobro grabi. Na asfaltu je zadnja malo glasna, pelje pa se super. Vozim jo na Tenerejki.

Sicer gume ne poznam, ker ne vozim offroad ampak guma glasna? Pri počasni vožnji je najglasnejši izpuh, nisem še videl na motorju, da bi bila guma glasnejša. Pri hitrejši vožnji pa tako prevlada veter...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zadnja guma ima tak specifični zven, ko guma od šleparja po AC...nizki toni (wuuum, wuum)?. Nižji kot je tlak, tišja je. Sem danes testiral..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!