Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

Js nimam nobenih težav s Sportsmartkami, ne s tresenjem, ne z oprijemom (morm potrkat) pa me ni ravno strah nagnt. Ravno nasprotno, gume limajo kot se zagre, po sredini so po cca. 2000km še skoraj nepobrane, na straneh pa se svaljkajo v mejah normalesmile.gif Sm pa tud js opazu, da motor ne pade ravno najhitreje v ovink ampak vse se da, če se hoče.smile.gif Mogoče je bla kakšna škart pošiljka vmes...

P.S. upam, da se zej k sm jih pohvalu navjo zarotile prot menbiggrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabava novih gum Sporsmat:

- prevoženih 300 km - ovinek pri 175km/h ..sem mislil, da mi bodo odpadla ogledala zaradi tresenja krmila

- prevoženih 500 km - nad 130 km/h se ni dalo peljat

- reklamacija gum - priznajo novo zadnjo gumo(zaradi notranje deformacije gume)

- nova zadnja guma po 1200 km - ponovno tresenje krmila (je... jim vse po s.....)

- ne glede na to, da so upoštevali reklamacijo po 1 tednu (telefonsko preganjanje) in da so gume zelo dobre pri oprijemu, se človek naveliča menjav v nedogled

- uravnoteženje gum sem opravil sam na 2,5g natančno in ni drugega razloga, kot da je celotna serija za Slovenijo eno veliko s.....

Ali sem pol jst imel srečo..?Prva Sportsmart ima prevoženih 5000k in nič ne trese in sploh nikoli ni tresla...,zadnja ima pa 3500k in tudi nič ne trese...,skratka jst sm zadovoljen hehe...,res je,da glih tako ne pade v ovinek kakor so mi RRke...,padajo pa zato bl kontrolirano..,zame so odlične,ker bodo ob isti vožnji naredile več kilometrov kakor RRke :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi blo fajn vedt kje so ble tresoče in netresoče sportsmartke kupljene..

Meni jih je 7.4....,poslal Širnik po pošti..."netresoče"Sportsmart in še cena 233,33 za komplet vse skupaj..,tudi pošiljanje .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

folk ne me strašit, ker sportSmart nameravam na svojo R1 poknit.

bi dal gp211, ampak mislim, da bom s tem precej pridobil na kilometrini.

za pisto pa gum ne rabim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti kateri vam gume "tresejo" ali kaj podobno preverite, če imate sprednjo gumo pravilno montirano......profil mora bit obrnjen kontra glede na zadnjo gumo, tako tudi proizvajalec predpisuje (poglejte slike na uradni strani dunlop)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja SportSmart gre danes po

7700km v zaslužen pokoj.:OK:

Na sredini na levi ni več legalna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja SportSmart gre danes po

7700km v zaslužen pokoj.trance_40_thumbup.gif

Na sredini na levi ni več legalna.

Če bi se malo manj pa Marofu vozil,bi bla tudi po levi še legalnawhistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupljene pri Širniku, in pa elektronsko centrirane pri lokalnemu vulkanizerju. Na panonni držale pri >10°C in občasno mokri podlagi. Edini minus za te gume se mi zdijo zalivke, takšnih problemov s Q RR nisem imel. Torej o zgoraj omejenem tresenju, vsaj pri meni ne duha ne sluha.

lp A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakladaš 175km/h

Desni ovinek iz Ljubljanske obvoznice proti morju.Imam srečo, da mi motor potegne do te hitrosti.....

Gume Sportsmart so bile kupljene pri prodajalcu iz okolice Ljubljane in reklamirane v Savi Kranj - za reklamacijo in njeno pospešitev sem kontaktiral s njihovim predstavnikom. Gume sem uravnotežil in montiral na motor sam, ker se slučajno nekaj spoznam na te stvari. Vsaka guma ima smer vrtenja označeno (razen kakšnih "kitajskih" proizvodov).

O natančnem uravnoteženju gum s "elektronskimi" stroji imam svoje mišljenje, ki je dostikrat različno od kakšnega vulkanizerja.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js nimam nobenih težav s Sportsmartkami, ne s tresenjem, ne z oprijemom (morm potrkat) pa me ni ravno strah nagnt. Ravno nasprotno, gume limajo kot se zagre, po sredini so po cca. 2000km še skoraj nepobrane, na straneh pa se svaljkajo v mejah normalesmile.gif Sm pa tud js opazu, da motor ne pade ravno najhitreje v ovink ampak vse se da, če se hoče.smile.gif Mogoče je bla kakšna škart pošiljka vmes...

P.S. upam, da se zej k sm jih pohvalu navjo zarotile prot menbiggrin.gif

....evo s kolegom voziva eden roadsmart drugi sportsmart....guma je odlična, kar se tiše obrabe.....sedaj imam 8000 km in bi še bila za ponucat..... problemi se pričnejo, ko se guma resnično zagreje ali kok bi vi to rekli že mogoče pregreje.......vaška cesta nam pač dovoljuje da ga mal žagamo gor in dol....guma na začetku še drži, potem pa vse manj....problem bi se pojavil, če bi se to dogajalo enim od naju....se pravi pretiravanje z pospeševanjem iz ovinkom vendar se to dogaja obema.....lahko krivimo človeški faktor...samo ta vikend pa se je to dokazalo na marofu.....guma pri višjih temperaturah ne drži.....da pa je bila kapa polna so to potrdili še malo bolj izkušeni vozniki kot jaz.....Je pa definitivno odlična guma, kar se tiče primerne vožnje pa tudi malo bolj na ostro.Mam jo pa izključno zato, ker se veliko voziva s punco in zakaj bi menjaval gumo na 4000 če jo pa lahko na 9000 km ali pa še več......mal graje mal pohvale....

preden pa zaključim.....guma je sport-turing in za ta rang je odlična.....

Popravljeno . Popravil colin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na koliko dunlop priporoča pumpanje sportsmartk? pa še to, kako je če imaš priporočen tlak za gume s strani proizvajalca motocikla in proizvajalca pnevmatik, katarega upoštevati? verjetno onega za pnevmatike ali pač ne... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na koliko dunlop priporoča pumpanje sportsmartk? pa še to, kako je če imaš priporočen tlak za gume s strani proizvajalca motocikla in proizvajalca pnevmatik, katarega upoštevati? verjetno onega za pnevmatike ali pač ne... ?

ja jst upoštevam tistega od proizvajalca gum.....zadnja 2.9 sprednja 2.5 bara.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....evo s kolegom voziva eden roadsmart drugi sportsmart....guma je odlična, kar se tiše obrabe.....sedaj imam 8000 km in bi še bila za ponucat..... problemi se pričnejo, ko se guma resnično zagreje ali kok bi vi to rekli že mogoče pregreje.......vaška cesta nam pač dovoljuje da ga mal žagamo gor in dol....guma na začetku še drži, potem pa vse manj....problem bi se pojavil, če bi se to dogajalo enim od naju....se pravi pretiravanje z pospeševanjem iz ovinkom vendar se to dogaja obema.....lahko krivimo človeški faktor...samo ta vikend pa se je to dokazalo na marofu.....guma pri višjih temperaturah ne drži.....da pa je bila kapa polna so to potrdili še malo bolj izkušeni vozniki kot jaz.....Je pa definitivno odlična guma, kar se tiče primerne vožnje pa tudi malo bolj na ostro.Mam jo pa izključno zato, ker se veliko voziva s punco in zakaj bi menjaval gumo na 4000 če jo pa lahko na 9000 km ali pa še več......mal graje mal pohvale....

preden pa zaključim.....guma je sport-turing in za ta rang je odlična.....

Ne mešaj jabolk in hrušk....,verjetno voziš Roadsmart....,če bi vozil Sportsmart bi te pa prav rad videl,kako jo na cesti pregreješ....,pa Sportsmart ni sport turing guma...,temveč je razred višje :D

na koliko dunlop priporoča pumpanje sportsmartk? pa še to, kako je če imaš priporočen tlak za gume s strani proizvajalca motocikla in proizvajalca pnevmatik, katarega upoštevati? verjetno onega za pnevmatike ali pač ne... ?

Jst za na cesto pumpam vse gume enako....,tako kakor priporoča proizvajalec motocikla....,tudi Sportsmart 2.9 zadaj in 2.5 spredaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mešaj jabolk in hrušk....,verjetno voziš Roadsmart....,če bi vozil Sportsmart bi te pa prav rad videl,kako jo na cesti pregreješ....,pa Sportsmart ni sport turing guma...,temveč je razred višje :D

Jst za na cesto pumpam vse gume enako....,tako kakor priporoča proizvajalec motocikla....,tudi Sportsmart 2.9 zadaj in 2.5 spredaj.

najbolje da si še enrat prebereš post....jst vozim roadsmart....kolega pa sportsmart....pa še to in kaj potem je sportsmart?...en razred višje nisi definiral!!!!....ima pa guma tršo zmes na sredini ko pa jo sportke nimajo.....In za tvojo vednost kolega jo je pregrel....pa so to povedali malo večji mojstri kot si pa ti....verjetno pač ti malo mučkaš.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolje da si še enrat prebereš post....jst vozim roadsmart....kolega pa sportsmart....pa še to in kaj potem je sportsmart?...en razred višje nisi definiral!!!!....ima pa guma tršo zmes na sredini ko pa jo sportke nimajo.....In za tvojo vednost kolega jo je pregrel....pa so to povedali malo večji mojstri kot si pa ti....verjetno pač ti malo mučkaš.....

Poglej...,nisem mislil nič slabega....,samo povej ti tvojim mojstrom,da pojma nimajo...Tudi Sportsmart ima tršo zmes po sredini....,pa povprašaj tvoje mojstre,ker jih tako hvališ kam spada Sporsmart....,pa...,da slučajno ne boš napisal,da je sport-turing guma............Kako jo je pregrel kolega??Na mestu lahko v prazno...,na cesti pa ne verjamem!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolje da si še enrat prebereš post....jst vozim roadsmart....kolega pa sportsmart....pa še to in kaj potem je sportsmart?...en razred višje nisi definiral!!!!....ima pa guma tršo zmes na sredini ko pa jo sportke nimajo.....In za tvojo vednost kolega jo je pregrel....pa so to povedali malo večji mojstri kot si pa ti....verjetno pač ti malo mučkaš.....

Razred višje če se prav spomnim, kamor naj bi spadale sportsmart se imenuje hypersport. Se pa motiš glede trdote SportSmartk...po sredini so tudi one trše in omogočajo (oz. naj bi) več kilometrov kot njene predhodnice Qrr. Roadsmart pa je normalno da se pregrevajo na dirkališču ali pretravanju, ker ni namenjena temu.

Jst mam zdej prevoženih tako na oko cca. 6kkm, od tega 200km na panoniji, ostalo pa normalna vožnja po cestah. Trenutno je še cca. 2mm profila nad indikatorjem tako na zadnji kot na prvi. Troši se mi enakomerno od sredine proti robu, in za razliko od prejšnjih, se tudi prednja in zadnja obrabljata približno enako) Treslo mi ni nikoli, kupljena je bila sredi Maja pri Širniku, na mojem motorju se obnesejo več kot odlično Motor z lahkoto pade v ovinek in po mojem amaterskem mnenju, se da zelo lepo kontrolirati nagib. (glede zalivk se tudi meni zdi da malce popleše, ampak nimam neke prave primerjave) Po panoniji je blo čutit malce tresenja pri močnem zaviranju, vendar kot kaže so ble krive zavorne čeljusti in disk, ne pa gume. Gume držijo odlično tudi v dežju.

Mel sem namen kupit Roadsmart, ampak če mi bo SportSmart zdržala še par kkm, potem bom kr na tej gumi ostal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej...,nisem mislil nič slabega....,samo povej ti tvojim mojstrom,da pojma nimajo...Tudi Sportsmart ima tršo zmes po sredini....,pa povprašaj tvoje mojstre,ker jih tako hvališ kam spada Sporsmart....,pa...,da slučajno ne boš napisal,da je sport-turing guma............Kako jo je pregrel kolega??Na mestu lahko v prazno...,na cesti pa ne verjamem!!!

tiste mojstre bom teško oprašal ker sem jih spoznal na dirkališču in smo tam tudi razglabljali o tem in mislim da fantje vedo kaj govorijo....sicer pa bova midva nehala to debato glede pregrevanja gum.....jst mislim tako, ti pač misliš da to ni mogoče....end of story

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni skromnemu uporabniku samo sredinskega profila na danlopkah se mi zdi, da se precej lažje istočasno pregrejeta dva zmerno podobna pilota kot pa dve zmerno različni gumi.

gt501 so zdržale skor 6000 km.

Popravljeno . Popravil tomkruz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

A mi lahko kdo posreduje telefonsko št. prodajalca Dunlop gum, na Hrvaškem zelo blizu Podčetrtka.

Naj bi bil cenejši. Ne poznam pa ne imena niti kraja, razen da ima Dunlop gume.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pred leti tam nekje nabavljal Dunlopke, so bile res zelo poceni.. Ampak tisti tip se je na žalost ene tri leta nazaj smrtno ponesrečil z motorjem (šel pod kamjon). Sicer je bilo nekaj govora, da bo žena naprej pelala vulkanizerstvo, ampak potem nisem nič več slišal od njih, klical pa tudi nisem.

Lahko, pa da sem ustrelil mimo in gre za kakšnega drugega prodajalca. Če kaj zveš in če imajo še poceni gume, potem bi blo fajn da napišeš tu :) Ker tam se je res splačalo kupovat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!