Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

Dons sm opazu da mam sprednjo gumo neki čudno, kot bi bila zapečena na enem koncu :? Gre pa za KR106, me zanima kaj bi bilo to, mogoče so krivi grelci?

Hola mojster,

tole meni zgleda kot da si motor peljal na prikolici (domov s piste??) in je bila guma fajn stisnjena v nosilec (oz tam kjer imaš vpeto prednje kolo) in je tkole deformiral gumo... si morda privezal motor na prikolico s še ful vročimi gumami??

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons sm opazu da mam sprednjo gumo neki čudno, kot bi bila zapečena na enem koncu :? Gre pa za KR106, me zanima kaj bi bilo to, mogoče so krivi grelci?

Verjetno si motor s še ne čisto mrzlimi gumami že " spakiral" za domov. Vsaj meni to zgleda podobno kot odtis loka za prednjo gumo.

Hehe, me je mojster Suzuki že prehitel z odgovorom :blush:

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

tole meni zgleda kot da si motor peljal na prikolici (domov s piste??) in je bila guma fajn stisnjena v nosilec (oz tam kjer imaš vpeto prednje kolo) in je tkole deformiral gumo... si morda privezal motor na prikolico s še ful vročimi gumami??

Hvala za odgovor, čist logično ja.

Pa niso ble tolk tople, ene 45min sm mev gor grelce (ne-priklopljene) pa pol je motor še kakšno urco čakov da ga spakiramo za domov. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja seveda se bo reklamiralo. Sam pač me je mal zanimal če se je komu že naredil kej podobnga: Mam še eno sliko kako je guma zgledala od znotraj:

meni izgleda kot da se je na tej dolžini ˝platno˝ strgalo in guma zaradi tlaka ni mogla več držati svoje oblike....zato tudi ni dobro voziti čez robnike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na resnost TEME in glede na popolno ignoranco podjetja SAVA - ki je pri nas zastopnik za te gume, ter glede na dejstvo, da je ta guma SMRTNO NEVARNA - v opozorilo vsem uporabnikom te pnevmatike odpiram novo temo.

Gre za gumo Dunlop z datumom izdelave 11/10 , s katero je prav gotovo nekaj narobe v proizvodnji ( kar so napisali tudi vsi izvedenci,ki so gumo pregledali ), vendar se v podjetju ne zganejo in ne najdejo časa, da bi si pnevmatiko sploh ogledali.

Zgodilo se je naslednje:

Pri hitrosti okoli 130 km/h se je na avtocesti zunanji plašč odlepil od pnevmatike ( kot bi bil nalit) in in voznika udarjal po hrbtu, pri čemer je popolnoma uničil zadnji del motornega kolesa, ter posledično prisilil voznika, da je padel ob vozišču.

baz-b.jpg

coq-a.jpg

O tem sem obvestil pristojne v podjetju SAVA, ki je uvoznik teh pnevmatik in ki jim je, kot izgleda malo mar za vse tiste,ki to pnevmatiko še uporabljate.Pričakoval sem seveda takojšen odpoklic teh pnevmativ ( vsaj z tem DOT - om) in povrnitev vsaj stroškov, ki smo jih imeli z popravilom motornega kolesa, vendar......

64m-c.jpg

Pnevmatika je ostala napolnjena z zrakom in ni spustila, ampak se je enostavno "odluščila" od platišča.Na motornem kolesu je povzročila kar nekaj tisočakov škode, ki je zdaj noče noben priznat.

s6f-d.jpg

Pnevmatiko so pregledali strokovnjaki in izvedenci za prometne nesreče v Sloveniji in potrdili, da je napaka IZKLJUČNO na proizvajalcu pnevmatik. Ne razumem odnosa - zastopnika SAVE za Dunlop v Sloveniji, da po tolikšnem času. še ni ničesar ukrenil ali vsaj obvestil ostale uporabnike te pnevmatike na morebitne posledice. vsi, ki uporabljate to pnevmatiko tipa D 211 GP SPORTMAX 190/55 ZR 17 N/C

DDMP328N NTEC 7704 DOT 11/10

...Pa še naprej SREČNO vožnjo z temi pnevmatikami ( kot zgleda, boste v tem primeru srečo tudi potrebovali )

Popravljeno . Popravil MOTOSPIRIT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to je problem prav pri dirkalni GPjki? Ker jaz sem pred časom slišal, da se je to zgodilo z GP Racerko 211.. :glare:

Je pa vsekakor nesprejemljivo s strani Dunlopa, oziroma odgovornih, da v takih situacijah ne ukrepajo! To niso heci, sploh ker je to dirkalna pnevmatika s katero se leti po dirkališčih z 250 km/h +

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to je problem prav pri dirkalni GPjki? Ker jaz sem pred časom slišal, da se je to zgodilo z GP Racerko 211.. :glare: Je pa vsekakor nesprejemljivo s strani Dunlopa, oziroma odgovornih, da v takih situacijah ne ukrepajo! To niso heci, sploh ker je to dirkalna pnevmatika s katero se leti po dirkališčih z 250 km/h +

post-14155-0-17341700-1318425901_thumb.jpg

post-14155-0-48608900-1318425913_thumb.jpg

post-14155-0-50526300-1318425929_thumb.jpg

post-14155-0-38278700-1318425940_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ravno zato....nihče nič ne omeni, ne opozori....čeprav smo vso dokumentacijo predali podjetju že pred 3. meseci.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste probali kontaktirat koga višje od Save, recimo direkt tovarno Dunlop. Ponavadi ko jim lepo prezentiraš kakšno sranje si imel, odreagirajo,glede na to da jim lahko narediš fajn reklamo in bodo hitro odgovornega za reklamacije v Savi mal na pogovor poklical.

Definitivno javljal tu, kako se bo stvar peljala naprej, saj nas je kar nekaj tukaj ki vozimo te gume, in z Dunlopom je kar nekaj reklamacij, in me prav zanima kako se bo stvar odvila.

Pa srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko gledam slike me kr zmrazi, predstavljaj si da ga pičiš 250+, alpa da te pol šleper še nagazi,...ludnica...

podobno se je pred leti zgodilo kolegu z bridgestonkami, pa tudi ni blo nič iz reklamacij....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smo vse poskušali ( preden smo zadevo predali odvetniški pisarni ) , vendar brez uspeha. Bomo tožili, smo poskušali celo poiskat kompromis brez tožbe, vendar se ni dalo, saj iz podjetja SAVA niso imeli niti interesa prit pogledat pnevmatike, tako da..... So sicer zahtevali naj jim pnevmatiko pošljemo po pošti na njihov naslov, vendar smo se po nasvetu odvetnika temu odpovedali.

Saj jaz zdaj ne trdim, da so VSE gume podjetja DUNLOP zanič, vendar je z to bilo očitno nekaj narobe....

post-14155-0-59665000-1318429688_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velika Britanija - Saj,ko smo se malo pozanimali se v Europi itak sploh ne smejo prodajat pnevmatike, ki niso narejene za EU, ker vsebujejo drugačno zmes gume kot drugod in v koikor bi bile izdelane izven EU - bi se lahko obrisali za vse. Z gumami, ki niso izdelane v EU ali za EU sploh ne smeš na cesto, ker baje ne dobiš nič plačano v primeru karambola niti od zavarovalnic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Made in France ali UK?

Glede na to, da gre za GP 211, je v vsakem primeru iz UK, ker tam je Dunlopov dirkaški oddelek in vse tahude tekmovalne pnevmatike (GP in KR) so zato Angleške. GP Racer in ostali modeli so pa ponavadi iz Francije ali ZDA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da gre za GP 211, je v vsakem primeru iz UK, ker tam je Dunlopov dirkaški oddelek in vse tahude tekmovalne pnevmatike (GP in KR) so zato Angleške. GP Racer in ostali modeli so pa ponavadi iz Francije ali ZDA.

vzamem nazaj. Sem pa vprašal zato, ker sem slišal za precejšnjo kritiko D211 GP Racer made in France

proti made in UK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej, tole je zgodba, ki se ne bi smela pomemsti pod preprogo.

to je situacija, ko mali človek ne bi smel poklekniti pred veliko korporacijo, ki se seveda v strahu po izgubi zaslužka skuša otresti bremena odgovornosti.

predlagam ti, da kontaktiraš zvezo za varstvo potrošnikov in o zadevi obvestiš kakšne resne moto ali avto novinarje...

pač, ker si želimo da se vozimo z varnimi pnevmatikami, katere naj služijo svojemu namenu.

l.p.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsekakor ni dobr da se je to zgodl..in definitivno mora odgovorni prevzet krivdo.

praviš da si dal zadevo odvetnikom.

predvidevam da imaš račun o kupljeni pnevmatiki.

predvidevam da imaš vse dele pnevmatike da jih bojo lahko dunlopovi možje pregledal.

najbrž je tudi policija naredila zapisnik.

na tvojem mestu tu ne bi vpil kako so vse GP narejene tisti teden zanič. ker lahko da si imel smolo. lahko da si kaj čudnega povozil. ne vem.

predvsem pa ne vem, kaj hudiča si z dirkalno pnevmatiko počel na avtocesti..

poročaj kaj se bo dogajalo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole zadevo sem si ogledal v živo, ko sma z kolegom tam kupila amortizer za thundercat (katera je kmalu po menjavi žal letela po tleh, pa ne zaradi amortizerja :grrr ) Že takrat sem bil prepričan ,da se bo ta zgodba odvijala tako. Vsi se bodo izgovarjali, nič naredili, pometli pod preprogo itd. Takšnih in podobnih zadev je veliko, saj tudi cestno podjetje noče odgovarjat za padec katerega je povzročila luknja v asvaltu, ampak smo krivi sami ker nismo prilagodili hitrost :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predvsem pa ne vem, kaj hudiča si z dirkalno pnevmatiko počel na avtocesti..

No, ta je malce neumestna. V končni fazi gre za pnevmatiko, ki JE homologirana za uporabo v prometu, predvsem pa mora dirkalna pnevmatika biti sposobna prenesti še veliko večje obremenitve, kot jih človek dosega pri vožnji po avtocesti.

Vsekakor upam, da v tej zadevi uspete. Pri Dunlopu glede kvalitete GPjk očitno nekaj škripa, glede na to, da je poznanih kar nekaj primerov, ko so pri prvih GPjkah drati ven pogledali..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče neumestna..in ja, vsekakor mora prenest več..sm sam hotu povedat-a je ni škoda za na avtocesto?

sicer pa..če je tolk primerov..zakaj jih tok kupujete in hvalite ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, škoda jo je tudi po mojem mnenju, ampak če mu tako paše.. :)

Zakaj kupujemo? Preprosto zato, ker je, če pač odmislimo te primere, to resnično fenomenalna guma.. Oprijem je fantastičen, prva guma je praktično "za zmerej", zadnja pa solidno drži do gladke, je neobčutljiva na cikle segrevanja in je zato super izbira za vse tiste, ki nimajo gum samo za par krogov :)

Ravno zato ker je to tako popularna guma bi bilo prav, da se take primere resno obravnava. Je pa tako, dokler človek nekaj ne izkusi na lastni koži, se mu ponavadi zdi, da je to nekaj oddaljenega, kar se njemu itak ne bo zgodilo.. Iz tega razloga jaz še vedno kupujem (in bom naprej kupoval) GPjke, kljub takim primerom. Pri tem pa lahko le upam, da ne bom jaz enkrat naletel na kakšno tako škart robo :/

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ta je malce neumestna. V končni fazi gre za pnevmatiko, ki JE homologirana za uporabo v prometu, predvsem pa mora dirkalna pnevmatika biti sposobna prenesti še veliko večje obremenitve, kot jih človek dosega pri vožnji po avtocesti.

Vsekakor upam, da v tej zadevi uspete. Pri Dunlopu glede kvalitete GPjk očitno nekaj škripa, glede na to, da je poznanih kar nekaj primerov, ko so pri prvih GPjkah drati ven pogledali..

a drati ki so v robu, naslonjeni na feltno, tako kot se je zgodilo na eni bemfi na grobniku? Veš za VEČ takih primerov :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm...če so 211 gp in ne gp racer sava kolikor jaz vem ni uvoznik ker se gp made in UK uvažajo preko drugih kanalov direktno.....drugo nisem glih prepričan da je gp (ne racer) homologiran za cestno vporabo....pozanimaj se dobro če drži kar sem napisal da ne bo stroškov v nič:(

Na slikah se vidi da je tisti poševni razcep posledica popustitve karkase.....kar se dogaja na žalost ne samo z tistim letnikom in problem je prevoz v mrzlih dnevih če se guma pri nizkih temperaturah meče naokoli (splošna praksa pri prekladanju pri špediterjih trgovinah itd) ...zaradi Ntec izjemoma trde karkase ta zna vtrpet poškodbe ......te gume je vedno treba dobro pregledat (zadnjo ) po vsaki vožnji če se je pojavila kaka razpoka ...imam eno doma kateri se je pojavila razpoka točno pod tistim kotom (45 kot so vlečene zajle) in sem jo dal dol takoj...

...Ps.sreča da se po vsem tem pogovarjamo samo o razbiti pločevini :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Cartman

V Slo vem za tega z Grobnika in še za enega drugega. Takrat, ko je bilo govora o tem na MS sem pobrskal še malo po netu in je blo par zadetkov na tujih forumih s temi problemi.. Sam pojma nimam kje, nisem shranil, bi bilo treba pogooglat. Očitno pa tisti na Grobniku ni bil osamljen primer..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!