Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

Nehajte že enkrat s tem DOT.

Nove gume se praviloma morajo skladiščiti 6 mesecev, pred prodajo.

Pravilno skladiščene, so uporabne 5 let.

Jih misliš imeti na motorju, več, kot 5 let?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mislim jih imeti 5 let, upam, da samo 1 leto. Nimam izkušenj zato sem za stavkom postavil vprašaj..... Moje laično mnenje je, da gume zatrdijo, zato sem vprašal manj laične motoriste... Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zatrdijo s termicnimi cikli (topla-hladna-topla-hladna etc.).

Sama starost do 5 let nima povsem nobene veze. Fantje se na Grobniku z gumami letnik 2008 dobesedno norce delajo iz drugih, ki so na gumah 2019, vsaj jaz vem za en tak primer... ...go figure. :)

Bi pa 2011 tudi jaz dal dol - cesta je vse prej kot sklop idealnih okoliscin, navadno temperatura ter grobost asfalta v povprecju ni na nasi strani. :) Ravno danes sem nataknil Dunlop Sportmax GPR 300 (ko smo ze v temi Dunlop) - presenecen sem ugotovil, da so made in Japan... ...mah, za eno sezono bo OK. Pilot Power sem do indikatorja zradiral v dobrih 2000 km - upam, da bo ta drzala dlje. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, KARMEN1 pravi:

 

Zatrdijo na motorju ali doma, v garaži.

Si pozabila pripisat,da tako le nabijajo?jaz sem dokazal kontra!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...
pred 11 urami, MitcH' pravi:

A je že kdo preizkusil Dunlop Trailmax Mission? Odzivi?

Tale dva jih vozita oba...

je še več tega na YT. Preden kdo pri nas preizkusi in opiše občutke bo tole moralo zadostovat...

 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Sem moral malo počakati, da lahko povem... Kljub temu, da sem bil do sedaj zadovoljen le z Bridgestone gumami, moram Meridian zelo pohvaliti. V suhem in v dežju je skoraj enako, ogreje se hitro, še zaviram bolje. Akcija za obe je do 30. junija in ti še nakažejo 40 EUR na račun.  Glede ostalih reklamnih trditev o enakomerni obrabi in trajnosti  pa bom povedal precej pozneje. Na kratko - zelo se jih izplača vzeti do konca meseca in nobenih skrbi o kvaliteti (made in France).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 5/1/2020 at 10:41 AM, CINDAPP said:

Me zanima ali so kakšne izkušnje z Dunlop Trailmax Meridian

lp

Od danes naprej jih bom kar sam preizkusil,se pa po prvih 100 km kar strinjam z  "lasagna" 20200616_133941.thumb.jpg.eb9cbead621cd083b260899de65861c8.jpg

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jaz sem pred kratkim na svojega Kawasaki Versysa 1000 dal Dunlop Mutant gume gor. Moram rect da je obcutek med voznjo zelo dober, motor je enostavno podret v ovinek, gume lepo drzijo v nagibu, tudi v dežju je oprijem zelo dober... Po mojem obcutku in laičnem mnenju odlicna izbira... Sem veliko bolj siguren v oprijem kot pri Bridgestonkah, k so bile na novem... Lp Dejan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
On 7/17/2019 at 11:13 AM, KARMEN1 said:

Nehajte že enkrat s tem DOT.

Nove gume se praviloma morajo skladiščiti 6 mesecev, pred prodajo.

Pravilno skladiščene, so uporabne 5 let.

Jih misliš imeti na motorju, več, kot 5 let?

Nehajte pocasi s tem no. V 32. tednu sem kupil gumo v trgovini izdelano v 28. tednu. Mitas. 

Conti sem pa po sestih tednih od izdelave ze predrl. 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, krucymucy pravi:

Nehajte pocasi s tem no. V 32. tednu sem kupil gumo v trgovini izdelano v 28. tednu. Mitas. 

Conti sem pa po sestih tednih od izdelave ze predrl. 

Ocitno se Mitaske odlicno prodajajo, ker se dobi tako sveze. Tudi jaz sem jo dobil zelo mlado. 

Ali je slabše, če je guma stara manj kot 1 mesec?

Popravljeno . Popravil Endlich
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Endlich said:

Ocitno se Mitaske odlicno prodajajo, ker se dobi tako sveze. Tudi jaz sem jo dobil zelo mlado. 

Ali je slabše, če je guma stara manj kot 1 mesec?

Ali pa imajo staro proizvodnjo in delajo s hitrostjo polza....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Endlich said:

Ali je slabše, če je guma stara manj kot 1 mesec?

Ne. To tiste fore iz starih casov. 

V zastavi so tudi vlivali tiste gus bloke motorja pa pustili pol leta v koprivah, da popustijo notranje napetosti. 

Dejansko so imeli pa nestabilen proces proizvodnje oz. se jim je jebalo za proces. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
Ob 27. 8. 2020 ob 22:17, bajkr88 pravi:

rs3 kje kupujete? kaka akcija kje?

Jaz kupujem pri Širniku. Če kupis do 30. Junija ( zapomni si za naslednje leto, ce bo se) povrnejo 20 eur na gumo, torej 40 eur za obe, vendar ti mora na racun navesti, da je tudi montiral. To Sirnik naredi, ce se zmenis.

Sem dobil potem v avgustu teh 40 nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Na zju je prvovgradnja Roadsport2. Cudna guma, sicer gre lepi do roba, sam obcutek pa je, kot da bo zdaj zdaj zdrsnila. Se mi zdi, da se sploh ne ogreje. Kaksno mnenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Gassa pravi:

Na zju je prvovgradnja Roadsport2. Cudna guma, sicer gre lepi do roba, sam obcutek pa je, kot da bo zdaj zdaj zdrsnila. Se mi zdi, da se sploh ne ogreje. Kaksno mnenje?

Sem napisal že v temi o Zju, pa testniki so tut jokali. Ni zdrsnila, da pa slabe povratne informacije in rabi dolgo da se ogreje, pred tem pač pleše zadnji konec. Komaj sem čakal, da se jih rešim. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Da še podam svoje mnenje o Dunlopkah in sicer sem vozil Roadsmart II. ter III., sedaj pa imam na svojem Z-ju Sportsmart MK3.

 

Roadsmart III. je trpežna guma, ki je bolj za touring. Drži še pa še. Po ovinkih je tudi OK, ampak jo je potrebno konkretno zagreti.

Sportsmart Mk3 je zelo zelo dobra, v bistvu tako dobrih gum za cestno uporabo še nisem vozil na svojem Z-ju. Kar se tiče gripa v ovinku,  kontroliranega zaviranja pred in v ovinku....ocena 5 :worship: Me je že nekajkrat "rešila" v kritičnih situacijah. Ima pa zmeraj dovolj rezerve, ne moreš priti do konca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!