Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

Ob 24. 9. 2021 ob 12:35, spartanbp pravi:

GPR gume so bolj za starejše in touring motocikle. SportSmart Mk3 je dobra guma, od tod glej naprej. Vse kar je spodaj je vsaj zame bolj kot ne neuporabno. Z leti se človek razvadi :)

Sem se raje odlocil za roadsmart 3 kot gor300 Preverjena guma, sem ze zvozil nekaj kompletov in mi tehnično odgovarja. Cenovno manj, vendar če nabavis do konca maja v tekocem letu, dobis povrnjenih 20 eur po gumi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Endlich pravi:

Sem se raje odlocil za roadsmart 3 kot gor300 Preverjena guma, sem ze zvozil nekaj kompletov in mi tehnično odgovarja. Cenovno manj, vendar če nabavis do konca maja v tekocem letu, dobis povrnjenih 20 eur po gumi. 

Niso slabe gume, Roadsmart III. Naredis z njimi kilometrov se in se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, mladench pravi:

so slabe gume, Roadsmart... po I in II, III ne dam gor za noben dnar :D 

isto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, spartanbp pravi:

To je touring, ne športna guma. Je kar razlika :)

 

Tako slabo tudi ni.

sportsmart je še slabši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 9. 2021 ob 8:52, mladench pravi:

so slabe gume, Roadsmart... po I in II, III ne dam gor za noben dnar :D 

ma ne vesta, tudi @DAMI34 kaj zamujata, če nista probala III....razvoj pa to, itak da je ful boljše kot I n II...:lol1:vozim...ups, nisem nobena referenca...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, tomaz69 pravi:

ma ne vesta, tudi @DAMI34 kaj zamujata, če nista probala III....razvoj pa to, itak da je ful boljše kot I n II...:lol1:vozim...ups, nisem nobena referenca...

ne, 3 nisem vozil. To je res in lahko ji delam krivico. mi pa dunlop nikol nobena ni sedla. Tudi nisem referenca :P

Tako da trojka je lahko odlična. ena in 2 pa mi ne pašeta..pa še oem na Z900 tudi ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, DAMI34 pravi:

ne, 3 nisem vozil. To je res in lahko ji delam krivico. mi pa dunlop nikol nobena ni sedla. Tudi nisem referenca :P

Tako da trojka je lahko odlična. ena in 2 pa mi ne pašeta..pa še oem na Z900 tudi ne.

Dunlop Roadsmart III. je nekaj takšnega kot Michelin Road 4/5.

Z obema gumama se lahko povsem normalno pelješ, imata oprijem v ovinku, bolj malo se obrabljata, dobra bočna smernost, stabilnost v nagibu. Je pa res, da na robu touring gume nimaš kaj iskati, torej takrat, ko želiš "nekaj več" :)

 

Za to je Dunlop Mk3 in Michelin Power GP. Pri Dunlop Mk3 mi je bil všeč, da sem lahko drsenje gume kontroliral. Michelin Power GP nisem še probal, grem pa ponje prihodnje leto, da vidimo to čudo ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 9. 2021 ob 8:21, spartanbp pravi:

Dunlop Roadsmart III. je nekaj takšnega kot Michelin Road 4/5.

po mojih izkusnjah ti dve gumi niti priblizno nista "nekaj taksnega".. roadsmart III zelo nepredvidljiva, bistveno vecja obraba za manj oprijema. ?

z michelina road 5 skocil na dunlop roadsmart III in zatem z veseljem nazaj na michelin.. ? podrobneje sem ze opisal v svojih postih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, boki brm pravi:

po mojih izkusnjah ti dve gumi niti priblizno nista "nekaj taksnega".. roadsmart III zelo nepredvidljiva, bistveno vecja obraba za manj oprijema. ?

z michelina road 5 skocil na dunlop roadsmart III in zatem z veseljem nazaj na michelin.. ? podrobneje sem ze opisal v svojih postih. 

Sem imel na 2 mopedih Roadsmart III. in je bila obraba zelo majhna, pa tudi zelo predvidljiva mi je bila. Je pa to touring guma :) Meni je Michelin 4/5 nekaj takšnega kot ta Roadsmart III. 

Mogoče je tudi od tipa motorja odvisno :hmm:

Jaz grem vsekakor na višji razred od touring gum, saj je varnost večja v vsakem primeru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 10. 2021 ob 8:32, boki brm pravi:

po mojih izkusnjah ti dve gumi niti priblizno nista "nekaj taksnega".. roadsmart III zelo nepredvidljiva, bistveno vecja obraba za manj oprijema. ?

z michelina road 5 skocil na dunlop roadsmart III in zatem z veseljem nazaj na michelin.. ? podrobneje sem ze opisal v svojih postih. 

Dunlop že dolgo nisem vozil, za mišelin road 5 trail pa lahko napišem, da je v vseh pogojih vrhunska guma. Samo pri ceni ne. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...
46 minutes ago, Markisan said:

Hvala za link. Razmišlam med MEtzeler Roadtec 01 Se  ali pa mutant

vozio sam obje gume.

I obje gume na svoj nacin odusevljavaju.

Metzeler SE = Sport Edition sa time ne obecava previse. Guma je stvarno Sport Edition 

Mutant - nomen ist omen - guma definitivno mutira iz "ruznog paceta u labuda" 
 

Mutant nije guma koju ces koristiti za brze voznje nakon posla po tebi jako poznatim cestama. 
Metzeler - to trpi. 

 

Mutant ce ostati vozan i sa puno gripa na niskim temperaturama :+0 - +5°C 
Metzeleru se to pak nece svidjeti. 

Kisa - obje gume su podjednako dobre ako neces traziti granice. 

Prijedjeni kilometri su kod obje gume slicni - meni oko 3800-4200km 

 

Pitanje je tvojeg nacina voznje i stila 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, kronik pravi:

vozio sam obje gume.

I obje gume na svoj nacin odusevljavaju.

Metzeler SE = Sport Edition sa time ne obecava previse. Guma je stvarno Sport Edition 

Mutant - nomen ist omen - guma definitivno mutira iz "ruznog paceta u labuda" 
 

Mutant nije guma koju ces koristiti za brze voznje nakon posla po tebi jako poznatim cestama. 
Metzeler - to trpi. 

 

Mutant ce ostati vozan i sa puno gripa na niskim temperaturama :+0 - +5°C 
Metzeleru se to pak nece svidjeti. 

Kisa - obje gume su podjednako dobre ako neces traziti granice. 

Prijedjeni kilometri su kod obje gume slicni - meni oko 3800-4200km 

 

Pitanje je tvojeg nacina voznje i stila 

SE bo prava .... hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/29/2021 at 2:14 PM, DAMI34 said:

sportsmart je še slabši

No…..govort za 10-12 let nazaj je mal tako tako. Ampak sportsmart 1 je bil slab  za pusije. Je bil mal nerodn, pa nikakav ce nisi fejst gonu. Če si  peštal, je delala super. Super. RS1 je znala prednja mal poplašt človeka. Zadnja je bla za tiste cajte zelo OK. Vse to pod pogojem de ti je dunlopov profil všeč. Meni okrogle kot Conti in Metzeler nikoli niso sedle. Ampak, ker so mitaske in dunlopke precej bol podobne kot mitaske in conti….bi reku, de s profili nisi imel tezav. 
 

me pa zanima, a so mutantke vredne cekinov? Ima kdo 19/17? Je to bol street al trail guma? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Kugelschreiber pravi:

No…..govort za 10-12 let nazaj je mal tako tako. Ampak sportsmart 1 je bil slab  za pusije. Je bil mal nerodn, pa nikakav ce nisi fejst gonu. Če si  peštal, je delala super. Super. RS1 je znala prednja mal poplašt človeka. Zadnja je bla za tiste cajte zelo OK. Vse to pod pogojem de ti je dunlopov profil všeč. 
 

 

ja, leta nazaj je blo tak.in kar sem podčrtal 100% drži in se strinjam. Ampak...gume ne moreš stalno peštat :P, vćasih vozim hit, včasih pa pučas :D

So pač določene gume, ki rabijo višjo temperaturo, idealne pogoje itd itd...

tudi oem dunlop na z900 je kr neki, vsaj meni, za moje navade

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Luka66 pravi:

Fantje je kdo vozil Dunlop Trailsmart Mission.....izkušnje.....koilko km cca?  Hvalijo se fajn....

https://www.dunlop.eu/sl_si/motorcycle/tires/trailmax-mission--trxmission.html

v "enduro gume" smo nekaj blebetal o tem izgleda zanimivo, nekdo je omenil, da je trda, zmore pa velik kmjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Luka66 said:

Fantje je kdo vozil Dunlop Trailsmart Mission.....izkušnje.....koilko km cca?  Hvalijo se fajn....

https://www.dunlop.eu/sl_si/motorcycle/tires/trailmax-mission--trxmission.html

Prijatelju na Triumphu Scrambler z navedenimi pnevmatikami pri 150 fajn vobla....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, IF7 said:

Prijatelju na Triumphu Scrambler z navedenimi pnevmatikami pri 150 fajn vobla....

tome mogu pridnijeti nekoliko faktora:

-- manji tlak zraka u prednjoj gumi

-- veci top case nego inace

-- nedovoljno izbalasirane gume 

-- greska u proizvodnji 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!