Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

Hola!

Ce smo ze glih pri Dunlopkah: D207 je samo malenkost drazja, pa se izjemno hitro segreje in ZELO lepo pelje, vsaj na moji Katani, ki je imela prej (serijsko) gor D205... Se splaca premisliti!

LP suzuki

Popravil/a - suzuki dne 19/02/2002 ob 10:55:17

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ampak a ne daje ducati gor pirelli? Cemu menjava, a ni najbolj varno dat gor tistega kar daje tovarna sama?

Ducati daje gor Pirelli, Dunlop, Metzeler, pa mogoče še katere. Meni se moje Dunlop 205 niso nikoli zdele najbolj varne, posebej če so bile hladne...

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

...Meni se moje Dunlop 205 niso nikoli zdele najbolj varne, posebej če so bile hladne...

Bye

Desmo

hmmmm... meni so pa D205 zakon ... od začetka par kilometrov mal supermoto slide-am po ovinkih in ravninah kasneje pa drži kot prbita. Kaj pa vem, to so moje izkušnje. Saj mi vsi govorijo, da je D205 pretrda in naj kupim 207 ampak "dvestopetko" poznam mi je všeč in dolgo zdrži. Saj to je bistvo, da ima človek dober občutek in nobene slabe izkušnje z gumo, a ne.

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

hmmmm... meni so pa D205 zakon ...

hotschko

No, jest mam dve viška. So skor ko nove. Cena: sitnica.

Bye

Desmo

Desmo .... zadnjo sem menjal šele pred 4000km sprednja bo pa kmalu za menjat. kolk so stare, kolk prevoženih ? .... a ti maš to iz M900, kjer je zanja guma 1cm širša od M750 ?

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

kolk so stare, kolk prevoženih ? .... a ti maš to iz M900, kjer je zanja guma 1cm širša od M750 ?

Jest mam M600, zadnja je 160/60-17 sprednja pa 120/60-17. Zadnja je enaka kot pri tebi, za sprednjo pa nisem siguren, mislim da imaš ti 120/70-17. Bova v sredo v Twinu kakšno rekla, da ne bodo moderatorji hudi.

Bye

Desmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo toliko v vednost:

1.3. se bodo podražile Dunlop gume, tako da vsi, ki nameravate menjati gume, pohitite, jutri je še čas. Za moj motor jih na žalost nimajo na zalogi (D207RR - Sitar)...

LP

Drekavac

drekavac@vavpycom.net www.vavpycom.net

Bilo kuda, drekavac svuda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Gledam web page od Dunlopa in piše, da imajo "novo" gumo D220, ki je naslednica D205 z boljšim "wet" gripom in me zanima, če kdo pozna ali ima izkušnje s to gumo.

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POZOR !!!

Dynamometer Testing

Never put a tire in use that has been subjected to on-the-motorcycle dynamometer engine testing. This severe use of the tire may result in tread compound degradation and subsequent failure.

Ne vem ali naj verjamem ali ne ampak vir je Dunlop Tyres Co.

http://www.dunlopmotorcycle.com/infocenter...s.asp?id=11#tip

Any comment ??

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

quote:

Naj mi nekdo pomaga!!!

Na mojmu ZZR 250 je treba menjat gume, pa nimam pojma kaj dati gor!?!

Dimenzija spredaj 100/80 ZR 17 (novejši letniki 110/80 ZR 17), zadaj pa 140/70 ZR 17. Rad bi malo športnejšo gumo, pa ni pri nobenem proizvajalcu pravih dimenzij. Sprednjo 110/70 ZR 17 dobim povsod (Dunlop D207, Metzeler Z1, Pirelli MTR 01,...) Zadnje 140 pa ni nikjer - edino Michelin Macadam. Kakšno kombinacijo mi priporočate!?!

Kaj pravite, da bi dal zadaj 150/70 ZR 17. Eni serviserji pravijo, da je preveč napihnjena, drugi da je OK.

Nujno...

Jebat ga, takav ti je život!!! Pol pa itak crkneš...

Raje 140 kupi.. smo že nekje omenili da preširoka guma ponavadi uniči geometrijo motorja, pa če še tako lepo izgleda.

Pokliči Sitarja za dunlopke al pa kej. Malo pobrskaj po netu katere gume vse pašejo gor oz. jih priporoča proizvajalec. Ponavadi imaš znamko, tip in dimenzije.

Poglej še na www.umgweb.com pa je najbrž tudi kaj o tvoji makini napisano, pa si poglej katere gume so imeli gor pa kako so se obnesle.

Vsekakor pa ne preveč šparat pri gumah.

BTW: je imel kdo mogoče kdaj XS1100 pa ve za kakšne dobre gume?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

GHOST, a si imel kdaj MICHELIN PILOT RACE gor? Jaz jih imam gor na R1 pa se mi zdi da kar dober prijemljejo.

Mel sem Michelinke na CBR 900 RR pa nisem bil zadovoljen, tako da od takrat nisem več kupil dobene Michelinke

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

A je morda ze kdo peljal nove Dunlopke D208? Pocasi bom moral zamenjati (hja, po prvem maju, ko pridem iz Sicilije), pa me zanimajo vasi vtisi... Hvala. Sedaj imam gor D207.

Meni so se Dunlop zamerile lani mel 207 RR pa so kar cele plasti odpadale oz. se trgale, tako da ???????

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Meni so se Dunlop zamerile lani mel 207 RR pa so kar cele plasti odpadale oz. se trgale, tako da ???????

Uuuuuuuuu kriza!!! Upam, da ne pri "navadni" voznji! Daj prosim povej kaj vec (a je bilo na Grobniku, a je bilo zelo vroce itd itd).

LP suzuki

To se je dogajalo večim v našem clubu pa ni bila samo vožnja po Grobniku tudi po cesti se je to dogajalo, tako da ne vem kaj je bio s tisitimi gumami, mogoče kaka stara zaloga, ker so bile cenovno takrat zelo ugodne????????

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Hja, je mozno... Sicer pa imajo vse gume na boku vtisnjen datum izdelave v obliki TTLL (prvi dve stevilki sta teden, zadnji dve pa leto, npr 4401 pomeni 44.teden v letu 2001). Ja, pri nakupu je res treba paziti...

LP suzuki

Ja to vem da je datum na gumi. Pa nekaj ekstra stare po moje niso mogle biti, ker te RR takrat niso delali več kot kako leto leto pa pol tu nekje. No ja saj je dovolj, pa morda so bile nepravilno skadiščene, ma kaj pa vem no , skratka gume so se luščle po plasteh.

Eno gumo je kolega reklamiral, samo ne vem pa kaki je bil rezultat reklamacije. Bom prevero pa te obvestim.

Go in peace!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FANTJE, NUJNO!

Kaj mislite katere gume bi bile boljse za SV 650(120/60, 160/60):

- Michelin Pilot Race

- Dunlop 207RR?

A se komu kaj sanja o cenah? Hvala, sej ce bi topic v celoti prebrala...bi bilo lazje, ampak...

Zarja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

207RR ima spredaj zato,ker je mehkejsa guma kakor 207.spredaj mehkejse kot zadaj ok,obratno raje ne bi.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Ja, hmmm...a naj jest tudi naredim tako...in zakaj ne kar na oba kolesa 207RR? Kaksna je razlika? A je to samo zaradi cene ali se drugace pelje?

Ice, pa spomni se, da si mi enkrat rekel da ni trapastih vprasanj..so samo....

Zarja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sem ravnokar....ampak iz vsega tega ugotovila, da:

-se M Pilot Race hitreje obrabijo in so drazje

-D 207RR pa se baje trgajo v kosih same od sebe?

-oboje zelo dobro drzijo

Kar pravi pjotr o obcasnem premetavanju sprednjega dela na SV z Z4 gumo je res... Super, ce se mi po menjavi to ne bo vec dogajalo. Ni mi pa se vedno jasno zakaj ima spredaj 207RR in zadaj 207???

...

Zarja

Glavno si ze sama ugotovila.

Bi rekel, da s tako lahkim motorckom kot je tvoj SV (in ki ima tudi pol manj konj kot R1) se ti profil na Dunlopkah ne bo trgal. So pa ze navadne D207 precej boljse od Z4.

RR pri D207RR pomeni Race replica - gume namenjen za pisto. So se bolj mehke kot navadne D207, zaradi tega bolje drzijo, a manj zdrzijo. Zato kar precej motoristov na svoje sportne konjicke da spredaj RR verzijo, zadaj pa navadno D207. Najbrz so zate (in zame, da ne bo zamere) tudi navadne D207 cisto OK (jest jih imam in sem zelo zadovoljen z njimi).

Dunlopke lahko zelo ugodno dobis pri Borutu v Dragomerju (040 853-958). Za navadne D207 bos dala priblizno 44 kSIT (obe, z montazo in centriranjem), RR verzija je nekaj kSIT drazja, Michelinke pa so precej drazje - poklici in bos vse izvedela.

LP suzuki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Span iz Brezovice hoce za Michelin Pilot Race:

-sprednja 28.000

-zadnja 41.500

-premontaza 10.000

Skupaj 80.000 No Way!!!!!

Zarja

Zarja, probi pri Borutu v Dragomerju. On ma tut Michelinke

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:-se M Pilot Race hitreje obrabijo in so drazje

-D 207RR pa se baje trgajo v kosih same od sebe?

-oboje zelo dobro drzijo Zarja....divja izbira. Do zdaj si shajala z sport-turing gumo, zdaj pa kar na super-sport? Michelinka ki si jo omenila je celo semi-slick.

Zakaj pa ne bi šla na nekaj kar je bolj "za cesto". Super-sport gume(upam, da se nebo kdo zapicil v izraz, sej veste kaj mislim) pričnejo po diagramu, ki ga imam, svoje prednosti proti "navadni" športni gumi kazat šele pri temperaturi gume 65'C in več. Kar ne pomeni, da takrat šport gumi z temperaturo oprijem ne raste več, oz. celo rahlo upada, medtem ko športna guma pridobiva še naprej na oprijemu, ki ga pa na cesti neboš mogla izkoristit.

Torej zakaj ne Metzeler Z3, M1 ali Michelin pilot sport, ki ima zelo dobro obrabo za športno gumo. Pa še cene so nižje kot pri "super-sport".

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, George...spet si mi dal mislit...

Sama kot popolni novinec lahko le poslusam in se cudim.

Tisto kar nekateri na vse pretege hvalijo..drugi grajajo..In obratno! Potem se pa odloci, ker varianta probaj in se nato odloci v tem primeru ni mogoca.

Verjetno bom vseeno izbrala kombinacijo 207RR/207 ze zato, ker se o tem gumah najvec govori, ker so mi jo fantje s katerimi se vozim svetovali in nenazadnje je posredi tudi neka ugodna cenovna varianta.

Ce bo pa treba res sprobat limit gume, gremo pa kdaj na Grobnik. Al pa.....mogoce tudi ne.

Zarja

Popravil/a - zarja dne 11/04/2002 ob 14:02:11

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebi brihta prodaju ker itaQ pol KU--- pojma nima o gumah, ... samo SEMI SLICK gume za na cesto??

Amm, in a mi kdo od vas ta izkušenih lahko razloži, kako se s tako gumo v dveh dnevih dežja vrneš iz Rima, ali iz ancone, ..... ??

Sej OK da po suhem grabi, samo kaj narediš v pomladanskem ali jesenskem potopu s tako gumo? A se to sploh pele po cesti al' drsiš od jarka do jarka?

ThanX!

P.S.: Po dolgem cajtu resno vprašanje z moje strani, ...

*****

Come in peace or stay at home! (oz. potem Svizec, ostane doma in si enega u miru narola!! )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Kaj mislite katere gume bi bile boljse za SV 650(120/60, 160/60):

- Michelin Pilot Race

- Dunlop 207RR?

Kot vidim iščeš gume za SV 650, zato poslušaj Gerga in ne meči denarja stran za razne RR gume, saj jih ... pa brez zamere ... tvoj SV 650 ne rabi in ne zmore pol toliko kot gume, če pa bi ti imela GSX - R ja pol pa je to prava izbira .

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, PANIKA spet!

Vse lepo in prav, koncno se odlocim za Dunkop-ke 207, ugodna cena, dobim jih takoj, itd.......ampak, jasno problemi....namesto sprednje 120/60 imam na razpolago samo 120/65 ali 120/70.

In spet sem na zacetku...spet mi ni nic jasno, kaksna je razlika...kaj se mi spremeni.....

Vseeno, se mi pa zdi, ce so take mere gum predvidene za ta motor, tako ze mora bit! A imam prav ali ne???

Zarja

Aja, se to v celi SLO ni ene 120/60 Dunlop 207 gume!

Popravil/a - zarja dne 17/04/2002 ob 12:02:04

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ja 120/65 in 120/70 sta visji gumi. Npr tvoja original 120/60 je 10 milimetrov široka in 60mm visoka. !20/65 guma pa je enako široka samo je pa 78milimetrov visoka. To pomeni malo visji prednji del in spremeni se ti predtek.

Najbolje je da probas dobit originalno dimenzijo.

I have gasoline in my veins. My blood type is premium unleaded.

mislim da pomeni 120/60: da je visina gume 60% sirine (120) in ne 60 mm. Vsaj pri avtih je tako

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

120/65 in 120/70.....govorimo o Dunlop 207RR? Sem že imel 120/70 naesto 120/60 montirano. Razlika je, vendar nič ZELO dramatičnega. Brez skrbi namontiraš 120/65.

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!