Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

Vidi se, da je guma najbolj pobrana v "power coni", kjer najbolj pospešuješ iz nagiba.... in na sredini, kar je nekaj čisto  običajnega pri normalno obrabljeni gumi. Tudi do roba jo pelješ. Torej je guma čisto primerna zate. Tudi tanajhujši SS dirkači imajo sicer samo "povaljan" rob gume, obrabljen pa ni praktično nič, zato se ne obremenjuj z robom gume.

... tista rezerva, ki jo ne moreš in ne moreš izkoristiti :hmm:  ... sej zato pa obstaja rezerva, ane? Če se bojiš na cesti "izkoristiti" rezervo, ti predlagam, da tvegaš tistih 20 ali 30€, greš na Raceland v KK, kjer je idealna pista za motorje tvojega tipa in na varnejši način preskusiš, koliko veliko je še te rezerve.

Ne modrujem in ne pametujem, nisem strokovnjak, zato tudi ni treba spoštovati mojih nasvetov :P , vendar sem se oglasil, ker si že spraševal...in napisal, kar vem..   ;)

...aja... pa malo se poigraj z nastavitvami kompresijskega in/ali povratnega hoda blažilnika  ;)  ...ti malenkost viha robove na profilu. Malo pobrskaj po forumu, je veliko napisanega o tem.

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem vzel kot nikakršno pametovanje in sem prav vesel, da se vsaj kdo oglasi in napiše svoje mnenje tako, da se kar oglašaj še naprej. :OK:

Enocelindraš zelo rad rita in pri vseh gumah sem se tega tudi posluževal na kakšnem gladkem asvaltu in zato tudi bolj pobrana sredina. Pri zdajšnji SS2Max pa se poskušam nekoliko kontrolirat in je na sredini dejansko več profila kot ob strani. Ali pa je zmes na sredi/ob strani mehkejša/trša kot pri predhodnici.

 

Imam obisk že dalj časa v mislih. Z avtom sem se še odpravil z motorjem pa sploh še nisem bil v tistih koncih ampak bi res moral iti.

 

Same nastavitve pa so v redu, sem se kar nekaj časa ukvarjal z njimi in je slika iz praktično prve vožnje v dvoje skupaj z mojo(360km ovinkov) kjer se pa nisem spomnil dopolnit zraka v zadnjo pnevmatiko tako, da je del krivde na moji strani.

 

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Zivnorc pravi:

 

GP Racer pnevmatika ima zelo dobro lastnost, da ne drsi, tudi ko je že na indikatorju.

Pa začne ko je pod :(

Popravljeno . Popravil no_name
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mogoče sem bil nekoliko prehitr s tisto rezervo. :D
Nekaj je je še a vseeno manj kot sem mislil.

Po 3k km ima leva stran 1mm profila, sredina in desna stran pa 2mm.

 

IMG_20170628_180542.thumb.jpg.1b738553f582855dd27a1e9762d3659c.jpg

 

IMG_20170628_180759.thumb.jpg.c3a9f4d58730e1aa65a5014b212e187f.jpg

 

Lp, Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Nightmare pravi:

IMG_20170628_180542.thumb.jpg.1b738553f582855dd27a1e9762d3659c.jpg

IMG_20170628_180759.thumb.jpg.c3a9f4d58730e1aa65a5014b212e187f.jpg

:OK: lepi mikrovalovi na površini! Znak optimalno nastavljenega podvozja in tlaka v gumi. :D

To se išče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, gsxf750 pravi:

:OK: lepi mikrovalovi na površini! Znak optimalno nastavljenega podvozja in tlaka v gumi. :D

To se išče.

Res je...

Moja nazadnje ni mogla tako zgledat le zaradi powerslijdov...na R1,ki sem jo vozil večino na cesti pa ko vse nastaviš kot mora biti je to,to...če ne odpiraš na polno iz ovinka...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Prvih 100km na Roadsmart 3 lahko rečem samo TOP, ima svojo ceno ampak zaenkrat zelo zadovoljen. :bike:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

sport smart 2 max, cca 5k km, zadnja 1mm do indikatorja, prednja 2

tlaki predpisani, spredi 2,3, zadi 2,5, vozim sam

pri sprednji se pojavilo neko čudno tresenje, ne znam opisat, kot da bi bila rahlo jajčasta. je pa skoz enakomerno, neodvisno od hitrosti. malo huje je v blagih ovinkih. tudi se mi zdi da motor še vedno gre lepo v ovinek, da poravnam je pa občasno kar malo rokoborbe :?

zaenkrat se mi ne zdi neki nevarno, je pa....nelagodno :hmm:

 

nekaj strani nazaj sem bral o dimenzijah...lahko potrdim. prejšnje pirelli so bile do roba pobrane pa so nipli ravno na robu ružili po tleh, pri dunlopu manjka še cca 2mm do roba gume pa že vse drajsa :D to za zadnjo...prednja ima itak pol metra do roba :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Doma imam viška en par malo rabljenih GP Racer 120/70-17  // 180/55-17.

Prednja skoraj nova .... zadnja malo pobrana po skrajnih bokih (0,5mm).

Ne odgovarja mi dimenzija zadnje.

Več na ZS.

 

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ma kdo izkusnje s TT in D212. Lansko sezono sem vozil TT, in sem zelo zadovoljen. Letos pa je v planu tudi kak dan ali dva na grobniku pa se odločam ali bo TT uredu ali bi bilo bolje da vzamem D212 za malo bolj profesionalen filing na pisti. Za D212 me predvsem zanima kako je na cesti, se guma hitro ogreje? Ker TT je kar se tega tiče neverjetna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

zadaj mam novo dunlopko 160... spredaj pa staro 120 in bi  jo menjal z mitas sf+ ... bi bla ok kombinacija?  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

danes grem zamenjat zadnjo, bo spet RS3, s prvo naredil cca 11 - 12000, mogoče bi še kakšen km, samo mi jo je prejšnjo nedeljo kamen presekal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po prvih kilometrih z novimi SportSmart Mk3 so vtisi odlični - hitro se ogreje, lepo linearno padajo v ovinek, stabilne so v smeri in v ovinku, lepo vodljive, dober povratni občutek, med zaviranjem v ovinku ne silijo motorja pokonci.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zdravo.

Kakšna bi bila alternativa  za Dunlop sportsmart TT ..po 3,9tkm je zadaj ni več(na indikatorju)..(3 gume na sezono res nebi menjal?)

Z gumo sem  zadovoljen v vseh pogledih.. sam obraba je pa mal too much..

Je sportsmartmk2 max kej bolj vzdržljiva??

dimenzija zadaj 160/60/17

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Dolgo že nisem kupoval gum. Nazadnje sem 2011 kupil 3 pare GPjk... In tako mi je ostal še 1 kos sprednje GP Racer D211 - Medium DOT 2711 :) . Za zadaj pa moram kupiti novo. Razmišljam, da bi dal zadaj  gor SportSmart TT ali pa kar D211 Endurance. Je vozil kdo obe? Kako bi se po vaših izkušnjah obnesla taka kombinacija?

Popravljeno . Popravil SiM
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa naročate pnevmatike? Jaz sem naročil na Liderpnevmatik, upam, da dobim DOT 018 ali 019, če ne je bolje da zavrnem paket? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!