Skoči na vsebino

Michelin gume


lampa

Priporočene objave

pred 1 minuto, krucymucy pravi:

Power RS ima na super tenere?

Hmmm....bom jutri pogledu,ce ga vidim....zgledajo cestne gume...

Men zanimivo,da michelin on hvali in jz lohk te dvokomponentne michelinke za tricikl hvalim u tri pm...leta nazaj je bil zame michelin pogreb...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, sesir said:

leta nazaj je bil zame michelin pogreb...

Tudi jaz nimam o Pilot Power kaj dosti lepega za povedat... :D Prednja drsi, zadnja se obrabi v 2000 km...

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te niso pilot, tako da se dobro.

Evo 150km recenzija.

Motor je bolj lesen za prekladat kot z mitas ali conti. En tak obcutek kot na dunlop, pirelli, metzeler.

Oprijem pri pospesevanju je v redu, drsi ne, nova mi ni se nobena sicer.

Stabilnost v ovinku je boljs kot z mitas. Pac ko zacrtas linijo gre tja.

Glasne so mogoce, ceprav mi okol kepe piha, tako niti ne slisim, ker imam zanic celado.

Od oprijema proti koncu in obrabe je odvisno ali jih bom se kupil ali ne.

Sam kaj ko so conti SA3 tako grde.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

43 minutes ago, krucymucy said:

Oprijem pri pospesevanju je v redu, drsi ne, nova mi ni se nobena sicer.

Meni je na Falcu (Pilot Power, za RS ne morem nic reci) prednje kolo na mocnih zaviranjih nad 100 km/h redno blokiralo. S Conti mi pa povprek gre zadnje kolo (brez uporabe zadnje zavore), kar je fino. :) Isti moped, enake nastavitve podvozja, enaka podlaga/teren/lokacija. Ko sem jih prestavil na Futuro, mi je tudi 2x ali 3x prednje kolo mocno blokiralo, zadnje je bilo ok -  ga je pa ekspresno obrabilo. Lahko, da sem imel kak defekten primerek (prednji kos).

Naj ti sluzijo - varno voznjo! ;)

 

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sprobu oz na mopiju ble in hitro dol...hi sport se na 125ccm...pol le enkrat malo sprobu eno zx12r t pilot power in tezko kaj recem...lastnik je hvalu...

Zdaj dal po nasvetu mp3 kolega to michelin in lahko recem,da itak veliko boljse kot stare dot09...pac zaenkrat sem v vseh pogledih zelo zadovoljen...pa se smesno poceni na petrolu...

Dokler bo cenej ko pirelli diablo bodo one spredaj...dimenzije za zadaj pa zal ni...in tako po tej metzeler gor Diablo..

 

Screenshot_2019-07-27-10-20-53-168.jpeg.ff3a12fb1e9441eb7decfd95d18e3476.jpeg

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Michelin Power RS+

2.675km update.

1.6mm gume je pobralo.

Ob taki obrabi bo za 7.700km do indikatorja.

Zelo ok. 60% bolje od mitas sf+, bolje celo od prve vgradnje D222.

 

Slikca je za pozornost, ker imam lep moped.

 

 

20190822_111209.jpg

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, krucymucy pravi:

Michelin Power RS+

2.675km update.

1.6mm gume je pobralo.

Ob taki obrabi bo za 7.700km do indikatorja.

Zelo ok. 60% bolje od mitas sf+, bolje celo od prve vgradnje D222.

 

Slikca je za pozornost, ker imam lep moped.

 

 

20190822_111209.jpg

fun faktor in zadovoljstvo manjka :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, DAMI34 said:

fun faktor in zadovoljstvo manjka :P

 

Drzi smer, drzi cesto, razen v mrazu se tisti mehkejsi del ob robu ne obnasa najbolje. No pa tudi tisti asfalt je zlizan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, krucymucy said:

Drzi smer, drzi cesto, razen v mrazu se tisti mehkejsi del ob robu ne obnasa najbolje. No pa tudi tisti asfalt je zlizan.

Pa zrak? Drzijo zrak? 

 

Se mi zdi, de je cajt de se nehas obirat in nataknes kontinentalke. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kugelschreiber pravi:

Pa zrak? Drzijo zrak? 

 

Se mi zdi, de je cajt de se nehas obirat in nataknes kontinentalke. 

sej tut potem ne bo zadovoljen, on je večni nezadovoljnež :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kugelschreiber said:

Pa zrak? Drzijo zrak? 

 

Se mi zdi, de je cajt de se nehas obirat in nataknes kontinentalke. 

Vem. Sem jih zvozil kar nekaj kompletov, vsakic drugic pa probal nekaj drugega vmes ...

 

1 hour ago, DAMI34 said:

sej tut potem ne bo zadovoljen, on je večni nezadovoljnež :P

 

Ni res. S conti sport attack sem bil zelo zadovoljen.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michelin saga se nadaljuje.

Na prednji gumi mi je pozrlo mehkejsi del od strani bolj kot trdi del in postaja oblike gobe.

Kako se to pelje si najbrz ni tezko predstavljati.

Sicer je razlika v obrabljenosti minimalna zaenkrat, pa vseeno je bil obcutek v ovinku danes, kako naj se izrazim, nenavaden, zanimiv niti ne.

Popravljeno . Popravil krucymucy
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Za zadnjo pnevmatiko, kaj bi bolj priporocal:

Michelin Power RS

Michelin Pilot Power 3

sta obe bi-compound?

hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Oj družba, 

kdo je že vozil Road 5...lani je blo neki objav da jih majo,

prosil bi za kako mnenje oziroma recenzijo...hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim na VFR800 in je super guma, vsaj zame. Vozim se sam, nisem divjak vendar tudi ob priganjanju drži kot Mitas? . V dežju je super. Če jo primerjam z Pirelli Angel GT mi je PR5 bolj všeč, motor gre lažje v ovinek, ter na kačicah oz. zalivkah ni bilo zdrsa, kar ne morem rečt za Angel GT, katera mi je nekaj krat zdrsnila na zalivki. Tako, da priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 1/14/2019 at 5:13 PM, firbec said:

Tudi mene zanima ali je kdo že vozil Michelin Pilot Road 5, ker sem do sedaj imel 4 in z kompletom zvozil 17 K, je pa čist hin, kupil bi 5, prosim za mnenja, hvala. Gre za težji motor, GT 1600, hvala.

 

 

Jaz imam Pilot Road 5 sedaj na mojem XR-u. Pred tem sem na njem večino vozil športne pnevmatike (Dunlop TT, Gp..) zato primerjava s turing gumami ne bo relevantna, jasno, športne so mi zdržale do 2.500 km max samo.  No, vmes se imel enkrat Pirelli Angel GT2, je nisem zvozil do konca - mi sploh ni pasala. No, to R5 sem nabavil, ker sem imel plačano pot v Maroko v marcu in sem potreboval neko pneumatiko ki bi zdržala več kilometrov in bi mi nudila malo fun faktorja kot športna - no, seveda jo bom zdaj zvozil doma in upam čimprej tudi v tujini. Z njo sem zdaj naredil 1.000 km,  in moram priznati, da sem pozitivno presenečen. Sredica  bo zgleda zdržala dosti km, tudi ob močnih pospeških in obteženem motorju (občasno s kovčki), dobro se obnese na teh cestah, ki so zdaj polne peska in manjšega blata. Malo kamenje absorbira v kanala  in meče ven, in če primerjam z turing Pirelli Angel Gt je boljša, v mokrem je tudi super. Tudi ko sem prečkal Logarsko po makadamski cesti do Črne, se pri zapiranju plina odziva, če karikiram, podobno kot kaka kramparca in je ful dober filing na makadamu. Ampak, všeč mi je pa predvsem zaradi sestave mat., ob stranicah je podobna športni gumi, točno se vidi razlika v uporabi gume, ki je ob straneh bolj mehka in ima dober grip za turing gumo. Evo, prilagam fotko, to je 1.000 km gor na njej, ob straneh se prav vidi "čiguma" sloj, po sredini pa kljub priganjanju in tudi vožnji po neasfaltirani podlagi kot nova. Bomo pa videli ko bom naredil več km in bodo pravi pogoji, topleje in bolj čiste ceste.

Screenshot 2020-05-02 at 12.53.34.png

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pilot Road 5 sem imel na Crosstourerju. Zdrzale so 1 sezono oz. cca. 12.000 km (mojih 11.000 km in cca 1.000 km od prejsnjega lastnika), masa motorja z mano vred je kar konkretna, tudi na gasu nisem bil nic nezen. 

Od starta so se mi zdele rahlo nepredvidljive, v suhem sem imel obcutek, da moram bolj paziti kot v dezju.. Naj povem, da sem lahko takrat primerjal obcutke samo z Dunlop Sport Smart2 Max na CBR-ki, s katerimi sem grobost v dezju spustil samo za cca. 10 - 15 %.. Za PR5 bi glede na SS2Max bi rekel, da v dezju drzijo cca. 85 %, v suhem 80 %. 

Zdaj imam nove Dunlop Road Smart III, ki pa... Ne vem, ali so razlog trenutne razmere in temperatura zraka do 20°C, ampak dvakrat mi je zadnja tako grdo zdrsnila ob pospesevanju iz ovinka, da po 4.000 km nimam pretiranega zaupanja.. Je pa res, da sem PR5 zradiral pred nizkimi temperaturami ?

PR5 so vsekakor soliden nakup, svoje bolj objektivne obcutke z RSIII pa sporocim, ko bodo tudi temperature primerljive voznji s PR5. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

širša debata, razni vtisi in kilometrine se je preselilo sem, da ne boste iskali:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pilot Road 5:  ob straneh so bolj mehke (kao športne) in mi jih je po nekaj vožnje po makadamu in kamenju ob straneh na nekaj mestih kar naluknjalo: ?

ADA37483-E0B2-4D99-88EB-0E514A7198F5_1_201_a.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

kupu sm tracerko in mam gor  originalne pilot road4 (3 leta) ...  kakšno mnenje bivših lastnikov ,kakšne so se vam zdele?   js nevem kaj si mislit ker je drug motor in nism čist navajen še itd,... drgač občutek je ok, saj so še kot nove po profilu...    no prej sm meu pa mitas touring force in bil kr zadovoljen.... je to podobno? 

Popravljeno . Popravil bajkr88
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zvozil tri komplete pilot road4 in so mi bile super gume. Vozim se  sam na motorju, za moj stil vožnje super gume, vozil sem jih v vseh režimih razen na stezi še ne. Sedaj imam novejši model road5 in enako zadovoljen z gumo. Imam jih pa na VFR800.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/12/2020 at 8:22 PM, bajkr88 said:

kupu sm tracerko in mam gor  originalne pilot road4 (3 leta) ...  kakšno mnenje bivših lastnikov ,kakšne so se vam zdele?   js nevem kaj si mislit ker je drug motor in nism čist navajen še itd,... drgač občutek je ok, saj so še kot nove po profilu...    no prej sm meu pa mitas touring force in bil kr zadovoljen.... je to podobno? 

Original so bile dunlop D222. Kao roadsmart 2. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!