Skoči na vsebino

Michelin gume


lampa

Priporočene objave

Pervy-ju:jest imam zdej michelin-makadam, pa je ne kupim nikoli vec(takoj se znuca pa drži se tud nc bolj). Bi pa takoj spet kupil metzelerko (150/90-15). Kje se jo dobi najcenejše?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Glede na to, da moram letos zamenjati obutev (Michelin Macadam, 2 sezoni, 15.000 km, niso zlizane samo malo postajajo "kockaste") razmisljam tudi o uporabi zascitnega plina (PNEUSECUR). Ima kdo kakrsnekoli izkusnje s tem? Sprasujem predvsem zaradi tega, ker je tlak v pnevmatikah razlicen (1 ali 2 osebi). Kaj narediti v tem primeru? Ali napolnis (ti napolnijo) zadnjo pnevmatiko na vecji tlak?

Hvala za informacije!

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz imam na zadnjem kolesu Macadam 50, pa moram reci, da tudi jaz nisem ravno najbolj navdusen, pa ceprav ne vozim na meji. Nekako se ne pocutim zelo sigurnega. Kaj pa vem.. mogoce je samo obcutek?! Ampak guma se pa res malo obrablja, kar je pa sprejemljivo z drugega stalisca ($$$).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

michelin pilot race.za absolutno polaganje ni boljsega.samo cez 2-3000 km ne bos naredil.D 207 RR so tudi nekje tukaj.ME Z1 je blizu.BT 010 obstaja v dveh razlicicah: normalna in mehka.

odvisno od motorja in stila voznje.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da vas potolazim,po 7500 km so moje za dol zrezat (michelin MAC 90,kurc guma za bandita).zdaj pa D206 (ali 207),BT 020 ali MEZ3/4.

best

Ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Macadamka zdrzi precej dlje kot 3000 - kakih 3,4 krat vec...

Vsaj za moj stil voznje: guma ima za sabo kaksnih 7000 KM, pa ima se vedno skorajda isti profil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja mozno,da zrdzi Mac90 vec,samo ne pri meni na mojem motorju.gum ne kurim,vcasih malo bolj ostro iz ovinka,ampak to ni razlo,da jo po sredini pobere pri 8500.je pa navor smrt za gumo.

-----------

Injection is nice,but I´d rather be blown.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Za vse tiste, ki ste govorili, da Macadamke ne zdrzijo dolgo.

Takole: ko sem kupil motor, je bila Mac 50 na zadnjem kolesu ze gor in ni bila ravno nova (torej ze nekaj 1000 km za njo). No, jaz sem po tem naredil se 14.000 km in sedaj je pa guma res ze bolj na koncu in zrela za menjavo. Ce bo sreca, bo jutri ze nova guma gor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

da vrnem zamrto temo in se spumpam:

MICHELIN MACADAM SUCKS!!!!!

dobro mi je sluzila ampak zdaj ima cca. 8000 km in je u kurcu. sicer je profila se dosti ampak zdrsava kot zmesana, se posebaj dokler ni super ogreta kar traja in traja in traja,.... tudi po 30 km se ni ok ce je bolj mrzlo. vglavnem robovi drzijo ampak sredina UBI BOZE!!!

NA VSEH SPELJEVANJIH, BREMZANJU PRES SEMAFORJEM ALI PRESTAVLJANJU NIZJE MI PLAVA RIT. pred ovinkom sem ze kot McCoy, prestavim nizje pol plavanje levo-desno-levo-desno pa nagib in ovinek. saj ne recem vcasih je fajn ampak ko to dela vedno je prav tecno.

povprecna hitrost mi je opazno padla odkar se ne vozim ampak samo rit lovim,....

HOCEM NAZAJ MOJ BRIDGESTONE!!!!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, jaz sem imel Mac50, pa je zdržala noro dolgo - meni čez 14.000 km (prej pa ne vem koliko, ampak nova ni bila). Je pa na koncu bila res trda in nesigurna v ovinkih, tako da sem jo zamenjal (ampak je bila prakticno cisto na koncu). Sedaj imam Michelin M39, ki je (po nekaterih mnenjih) kot traktorska guma - sploh ne za cestaka, ampak touring. Posteno povedano: za touring drži prav super in nimam problemov v ovinkih, veliko bolje kot prej. Cena? Sitnica: 15.000 SIT z montažo. No, ko bom imel kaj več cekinčkov, pa ko jo zdrsam, potem pa najbrž Metzelerke padejo gor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

ma kaj vem zdaj, sem ful razocaran ker guma ma se enih 3000 km uporabnega profila ampak ce se bo se naprej tako obnasala bo letela dol pa jo bom mel za skurit enkrat.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Meni vsako jesen začnejo gume zdrsavat(pa če ima nove ali stare). Pozabljate, da je asfalt hladnejši. Lansko leto sem se moral ustaviti in preverjati, če nimam praznih gum, tako mi je zdrsavalo.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy: Polnjenje pnevmatik na bencinskih črpalkah je nesigurno mdejanje. Če si imel "srečo" in si naletel na črpalko, kjer pnevmatike polnijo tudi kamionarji je velika verjetnost, da aparat ne dela tako kot bi moral. Jaz preverjam tlak v pnevmatikah pri vulkanizerjih, kjer sem vsaj siguren, da imajo aparature redno vzdrževane. Še bolje pa je, če imaš doma kompresorček, ki ga včasih preveriš z primerjavo pri kakšnem vulkanizerju ter nato veselo polniš gume.

Mat: Vozim Macadamke (3 leta, 18k km), pa je profil še vedno tak, da bi vzdržale še vsaj 10k km. Menjal jih bom letos zaradi starosti (3 leta + verjetno še 1), je pa res, da nimam kakšnega športnika, ki bi gume preveč obremenjeval.

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz sem imel na Pegasotu Michelin T66 in so zdržale 11500km (spredaj in zadaj) profil je še vedno vendar je sprednja guma postala nazobčana in trese zadnjo sem pa uničil (glej poročilo Dolomiti) ko sem peljal polno naložen 15km do najbližjega vulkanizerja s prazno gumo (v teh 15km jo je pobralo kot ob normalni vožnji po 3000km).

Zdaj bom dal gor Metzeler Tourance in bomo videli kako se obnesejo.

T66 se je vsaj meni zdela zelo dobra guma vsaj v primerjavi z originalnimi Bridgestone gumami (BTW, če jih kdo želi naj pove sprednja in zadnja), ki so trde k sam satan (po 4000km se jim komaj kaj pozna uporaba). Motor je s T66 malo bolj nestabilen in hoče zavijati kar je bilo meni zelo všeč saj se lahko na ovinkih res zabavaš (imaš tudi boljši občutek).

LP, FalcoR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma stinjam z navedenim glede michelinke T66!

Kako se obnaša guma, ko je še nova, ne vem, ker je bila že čez polovico obrabljena, ko sem se začel vozit s Pegasom, lahko pa samo potrdim ugotovljeno, da je za suho cesto guma OK, mogoče dokaj hitra obraba, kar pa je največkrat odvisno od načina vožnje in pospeševanja, težko jo enakomerno obrabiš po obodu ( rob plašča ) , kar je lahko moteče proti koncu, pri vožnji skozi ovinke in na mokri cesti ( čuti se zdrsavanje in trese ), na vlažnem in mokrem asfaltu pa z njo nikoli nisem imel dobrega občutka.

Vsekakor pa je michelin T66 dokaj sigurna izbira za vožnjo v lepem, suhem vremenu, za izkušnje pa bo potrebno preizkusit tudi kaj drugega.

Be & on the road!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Kasti:

ravno vceraj sem malo resneje preizkusil (kljub ne prevec toplemu asfaltu) Mitasovo gumico, imenovano E-08.Pred tem sem imel na mopedu namontirane Miselinke T66 - T66X.

No T66X je prav fina, samo se mi zdi, da jo je malo prehitro olupilo.(cca 7-8000 km)

Pa se na strani pri stoplih je zacela pokat, take 3 mm razpoke so bile gor. Le kdo bi vedel, zakaj. No ta nova Ceska Mitaska moram priznat da me ni razocarala. Iz mb gasa prosti Selnici in se malo dalje, cez most proti lovrencu in nazaj po gozdni cesti do rus in spet MB. Pa ni blo problema ne po asfaltu, sodru in zemlji...

Se ena dobra stran...cena. Sicer je po novem 11 jurjev, jaz sem dal se devet in pol...

Link je pa tukaj...

http://trgovina.lmbitea.si/cgi-bin/gopist.exe?1=3955

Pa ne pozabit zasmirglat nove gume, preden se podate na probefart!!!

(nebi bili prvi ki bi grabn od blizu vidli)

LP, ElB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

A ma kdo idejo, kje se da Michelinke (Macadam 50, 100/90-18 spredaj, 110/90-18 zadaj) kupit?

LP

Luka

...poskusi pri Španu na Brezovici pri Ljubljani ... glede na to, da je kupil celoten kontingent pnevmatik za letošnje leto, bi jo verjetno moral imeti ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Od vseh "novejših" modelov,sem bil pa razočaran nad Michelin

Macadam,ki sem jih imel pred tremi leti na Kawi GPZ 1000 RX.

S prednjo gumo sem naredil samo 2500 km,pa je že bila tako

trikotna,da je bil motor na meji voznosti.

Sedaj imam na Suzuki-ju RF 600 R Dunlop 207,spredaj in zadaj.

Mislim,da so kar kvalitetne,glede na ceno,vendar sprednja po

približno 1000 km že kaže rahlo obrabljenost.

Pozdrav

Dare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
quote:

A ma kdo idejo, kje se da Michelinke (Macadam 50, 100/90-18 spredaj, 110/90-18 zadaj) kupit?

LP

Luka

...poskusi pri Španu na Brezovici pri Ljubljani ... glede na to, da je kupil celoten kontingent pnevmatik za letošnje leto, bi jo verjetno moral imeti ...

lp Easyrider

Kwa, nucas za tamalga tastarga guzzija? :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Sem malo prebrskal z iskalnikom in nič pametnega našel --> KDO je pri nas zastopnik (uvoznik) za moto pnevmatike MICHELIN... ?

Konkretno me zanima MICHELIN DESERT - cena.

21" in 18" seveda.

(Gumy, ti imaš ene informacije na to temo, ne?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da pri nas ni več zastopnika za Michelin (zadeva je za SLO vodena iz Madžarske), glavni uvoznik pa mislim da še kar naprej ostaja Špan! Če se motim, naj me kdo popravi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot pravi Lojzi je zastopnik Špan in kolikor sem jaz spraševal, se je treba direktno na njega obrnit. Teh gum skoraj sigurno nima na zalogi in jih je treba posebej naročit. Predvidevam da je cena blizu 100 EUR za zadnjo. Zakaj jih pa rabiš? A si že dobu stroj in greš že na kakšno furo v Afriko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stroj prihaja, fura v Afriko pa se tudi "bliža" :D :D :D

(samo povprašujem zaenkrat, sem pa pisal Španu, da vidimo kaj dogaja...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!