Skoči na vsebino

Michelin gume


lampa

Priporočene objave

Lansko sezono sem drajsal pilot sport ampak navem kva je s to gumo :? držala se je do roba ko sm jo pa potipal po voznji ja bla pa bl hladna pa trda kukr pa pred furo. zalivke pa bele crte so pa katastrofa.

Če recesija popusti kupim Pirelli! :friend2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

CP iz pnevmatike (vasa izkusnja):

pogovor tece o Michellin Pilot Road.

- komentar: sicer me je skoraj malo "sram"public/style_emoticons/default/whistle.gif, da sem naredil toliko km sprvim kompletom gum, a taka so dejstva. Zamoj stil vožnje sem s temigumami povsem zadovoljen, parkrat me jesicer malo odneslo na spolzkemasfaltu (npr. na začetku letališke predHarvyem, pa na Topniški v Lj.),ampak to bi me verjetno itak skaterikoli gumami. Glede na DOT oznako sogume celo letnik 2004 in jihbom ravno zaradi tega pred naslednjo sezonomenjal in tudi na bokih sože malo napokane. Glede na profil bi paverjetno zdržale še eno sezono(predstavljaj si smajlija "škrtica").

Seveda se sprašujem ali bi poskusil še kakšne druge pnevmatike(DunlopRoadsmart, Metzeler Z6), ker je Michelin pač najdražji samo, čebom zdrugimi naredil "samo" 10.000 km bo to bolj slab biznis. Tako, dabomverjetno spet vzel kar Michelinke.

Mislite, da bi se glede na moj stil vožnje druge gume res lahko obrabile bistveno prej?

Ima mogoče še kdo izkušnje s tako dolgoživostjo pnevmatik Michelim RoadPilot, ali sem res jaz tak penzionerpublic/style_emoticons/default/trance_19_hmm.gifpublic/style_emoticons/default/trance_25_naughty.gif?

lp, Aleš

Mislite, da bi se glede na moj stil vožnje druge gume res lahko obrabile bistveno prej?

Čeprav se bojda v tej temi ne komentira, ti odgovorim povsem na hitro, da ja! Še vsi, ki so imeli to gumo (kar jih jz poznam) so jo hitro zamenjali, saj jim ni vlivala zaupanja, mnogim se sploh ni obrabljala. Sam si ne bi drznil namontirati te gume na svoj motor, če pa ti ustreza pa nabavi isto, seveda, le ti veš kaj želiš, kako voziš in je to to.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suhi, ne bi se bistveno prej obrabile. govorim iz izkusenj. mi je uspelo z PR setom narediti cez 10k km na banditu z velikim delezem ac. ce nekdo bolj rahlo vozi (n.pr. lucky) je 20k km z enim setom normalno.

@ sale:

najbrz bos tudi z drugimi gumami delal okoli 15-20k km na set. vsaj dokler se ne navadis in obracas plin "drugace". :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema za vajini mnenji.

Dejansko ima zadnja guma Michelin Piot Road po prevoženih 23.000 km na sredini (kjer je najbolj obrabljena) še 2 mm profila.

Kar se tiče občutka (zaupanja) je pa izdleda tako, da ga nekateri imajo, nekateri pa pač ne. Pri meni je trenutni tudi moj prvi motor tako, da občutka niti ne morem s čemerkoli primerjati.

Mogoče bi pa le za naslednji komplet vseeno poskusil še kakšno drugo firmo pnevmatik.

lp, Aleš

P.S. po drugi strani te pa pretiren "občutek in zaupanje" vodi k hitrejši vožnji, katera zna biti problematična za "zdravje". Vprašanje zdaj, kaj je bolj pametno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dobil Pilot Road gume na motorju pa sem jih tudi kmalu zamenjal, ker mi je sprednja guma nekajkrat čisto nepričakovano zdrsnila, pa nisem pretiraval.

Zamenjal sem jih pri 9 kkm, stare 4 leta, profila pa še več kot pol,....

Te gume so na srečo nadomestile Pilot Road 2, ki pa so menda bistveno boljše (nisem probal tako da težko kaj več povem, vozim pa trenutno Roadsmart in sem zelo zadovoljen z njimi, bolj kot z Qualifier :D )

Ti samo izberi med Sport Touring gumami pa ne boš zgrešil (PR2, Roadsmart, Road Attack, Roadtec Z6,.. )

P.S. po drugi strani te pa pretiren "občutek in zaupanje" vodi k hitrejši vožnji, katera zna biti problematična za "zdravje". Vprašanje zdaj, kaj je bolj pametno?

Nezaupanje zna biti v določenih situacijah tudi precej nezdravo. Če ne zaupaš gumam zna motor kaj hitro ubrat svojo pot, pa ne zaradi slabih gum ampak zaradi nezaupanja in napačne reakcije voznika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. po drugi strani te pa pretiren "občutek in zaupanje" vodi k hitrejši vožnji, katera zna biti problematična za "zdravje". Vprašanje zdaj, kaj je bolj pametno?

Pomoje je najbolj pametno imeti dobre gume, katerim zaupaš, hkrati pa se znat kontrolirat, da ne počneš pizdarij na cesti. ;)

Drugače sem imel tudi jst michelinke gor na cbf600 in mi tudi niso vlivale zaupanja, pa res se niso nič obrabljale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PR, predvsem prednja, je imela "problem" ko je hladna. potrebuje dloceno temperaturo oz. odlocnost pri voznji skozi ovinke. najbolj sem ji to lastnost zameril v mestu, kjer me je parkrat (rahlo) presenetila. nic tragicnega, samo tisti "milimeter" zrdsa pa se skor podelas, ker se ze vidis kotaliti.... PR2 po ugotovitvi prijatelja te lastnosti vec nima; je zelo podobna Z6 (in Z6 interact), katero (obe) ti lahko mirne volje priporocam. vec o posameznih gumah v ustreznih temah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

poznam ljudi, ki delajo 20k km in ljudi, ki delajo 8k km s PR2.

No, jaz že spadam med tiste ki delajo s to gumo med 8k in 10k km....

Ampak je pa ZAKON!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Če kdo slučajno še ne ve-na naš trh prihaja PR3. Osebno mi je bila PR1 sicer boljša od PR2(prehitra obraba na robovih) ampak bomo videli, kako se bo obnašala ta nova PR. Upam, da tisti, ki delajo/mo dosti kilometrov zopet ne bodo/mo razočarani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je zvozil kdo kakšen komplet Power Pure? Kolikor jaz razumem, naj bi bila to guma en rang višje kot PP2CT. :?

Zato me zanimajo izkušnje povezane s to gumo, kilometrina, občutki, mogoče kdo sprobal na pisti? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je zvozil kdo kakšen komplet Power Pure? Kolikor jaz razumem, naj bi bila to guma en rang višje kot PP2CT. :?

Zato me zanimajo izkušnje povezane s to gumo, kilometrina, občutki, mogoče kdo sprobal na pisti? :hmm:

mislim da jih je vozil tadejz na 1098, poišči ga in ga kontaktiraj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je zvozil kdo kakšen komplet Power Pure? Kolikor jaz razumem, naj bi bila to guma en rang višje kot PP2CT. :?

Zato me zanimajo izkušnje povezane s to gumo, kilometrina, občutki, mogoče kdo sprobal na pisti? :hmm:

Pilot Power Pure je res morda neke vrste naslednica Pilot TC2.Pod drobnogledom gre za razliko v zmesi in v debelini pasov 2 komponent.Prej vozil z Pilot Power 2CT narejenih 6200km z temi predvidevam nekaj manj.

Da rečem,da je najboljša guma ne morem saj so v tem rangu seveda veliki konkurenti.Moje potrebe na Hondi CBR 1000 zadovoljuje.Sicer vozim Michelin na avtu in kolesu...Tako,da gre tudi malo privrženosti Michelinu...

Vozne lasnosti pnevmatike popolnoma odgovarjajo mojemu stilu vožnje,guma dobi hitro delovno temperaturo prav tako dober oprijem na gladki površini.Robovi so slik tako,da ni panike motor metat na koleno...O vožnji po mokrem ne morem razpravljati ker je še nisem sprobal sicer pa se takrat bolj počasi vozim.Testi pa pravijo da se zadeva lepo obenese...

Upam,da je kaj pomagalo....

Ne pozabi pa nekaj na obnašanje gume vpliva več dejavnikov teža motorja,način vožnje,vrsta motorja dimenzije.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kje se pa lahko po ugodni ceni pri nas kupi Mišelinke (PR3 konkretno, lahko na PM).

Za Dunlop jih dosti poznam, mogoče bom pa letos spet prešaltal, če dobim ugodno ceno.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lep pozdrav

zanima me naslednje: ima mogoče kdo kaj izkušenj z michelin power race gumami? :surrender:

Hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Montirane Mišelin Pilot Road 3. V dežju zaupljiv občutek. V suhem še nisem vozu. Poročilo čez en mesec. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

že lahko kdo poda kake podatke o kilometrini glede power pure?

166€ za zadnjo je pretirano (lanska guma)?

letošnja nova cena je baje 175€.

sedanja dunlop qualifier 2 mi pri 4000 gre h koncu, kar se mi zdi zelo klaverno, sploh, ker je res nisem preganjal.

tak da... oziram se h konkurenci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Spomladi sem gor nataknil PR2 in mi je na Deauvillki zdržala samo 5kkm.

PR2 mi že od zmeraj ni bila všeč-boljša mi je bila PR1. Zdaj imam gor PR3-bomo videli kako se bo obnesla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Sem ugotovil, da me je vulkanizer zafrknil in mi lani (ob zadnji Pilot Road 2 2CT) na prvo kolo namontiral Pilot Power.To sem ugotovil šele sedaj, ko je zadnja zlizana in kupujem novo, prva pa skoraj nova.

Sedaj pa sem v dilemi, ali dati na zadnje kolo Pilot Power, ali Pilot Power 2CT, ali kar Pilot Road 3. Med trajanjam zadnje običajno enkrat na sredini itaq menjam prvo in takrat bi v tem primeru dal še prvo PR3.

Rabim pa bolj za touring vožnjo (sem bolj umirjen voznik) na YAMAHI Bulldog, ne za polaganje .

Kakšen nasvet ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!