Skoči na vsebino

Michelin gume


lampa

Priporočene objave

drgac pa dons po nakupu spet naredu eno furco.... gume imajo za sabo dobre 6jurjov...po profilu zgledajo nahitro kot nove... pomoje imajo  vec kot pol profila še...tam nekje, nism meru

pelje se pa zlo lepo, po ovinkih je tako lahkoten z temi gumami da mogoce kupim take tudi naslednjic,  prej nikol nism meu miselink.... a  če že rabljena in malo povihana tako lepo gre bo nova zihr se boljsa....

bom pa vidu jeseni ko bo mrzlo kako bo drzala, ce bo drselo bo sla dol in kaka sf gor ali conti pomoje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imas novejse, road5. 

Kolega je bil zadovoljen z njimi, ceprav je kupil roadsmart 3 zatem. 

Prednjo je znucal veliko prej kot zadnjo, zadnjo pa podaril in se bo se ponucala do konca.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Po Diablo Rosso II & III, sem za test letos vzel Michelin PP3 (sej, izbira je samo Pirelli ali Michelin)….!

Moram reci, da me je pozitivno presenetila. Plus je, ker je bi-compound (trsa sredica), se pa zaradi same oblike nikakor ne da spravit popolnoma do roba (Pirelli se je)….! Tudi v mokrem je zelo zadovoljiva!

Spredaj je se vedno Mitas SF+! Ce bi Mitas naredil eno tako v tej dimenziji in da bi bila mesanica PP3 in PowerRS bi se prodajale, kot tople zemljice….

39DAB8DF-C702-490F-9AF8-8E8C9DBE1AF8.jpeg

A9AD36F5-65CB-4EB6-B1F3-2F525E46A5EA.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Ob 12. 8. 2020 ob 20:22, bajkr88 pravi:

kupu sm tracerko in mam gor  originalne pilot road4 (3 leta) ...  kakšno mnenje bivših lastnikov ,kakšne so se vam zdele?   js nevem kaj si mislit ker je drug motor in nism čist navajen še itd,... drgač občutek je ok, saj so še kot nove po profilu...    no prej sm meu pa mitas touring force in bil kr zadovoljen.... je to podobno? 

To imam tudi jaz na Tracerju gor, original. Boljše so kot Dunlop SportSmart III. Na hladnem asfaltu sem žal z njimi nesiguren, saj so mi v enem ovinku zdrsnile obe (prva in zadnja). V toplem pa se lepo peljejo. Smer ohranjajo v ovinku, tudi lepo se prekladajo.

 

Sprednja guma mi postane včasih nervozna, kot da bi želela zdrsniti, sploh pred ovinkom, če močno zaviram. Ni fajn občutek. Ampak to je konec koncev le touring guma in najverjetneje jih bom menjal za Michelin Power GP.

 

@bajkr88---kaj pa imaš ti sedaj gor na Tracerju?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 7. 10. 2021 ob 10:11, spartanbp pravi:

Ima kdo gume Michelin Power GP montirane na svojem motorju? Zanimajo me mnenja, izkušnje?

 

Hvala vnaprej :)

Jaz sem jo preizkusil, ko sem preizkušal BMW RnineT. Na svojem cbr 600 sem pred letom in pol vozil Michelin Pilot Power 2CT. Rečem lahko, da bistvene razlike med tema dvema gumama nisem opazil. Obe sta mi zdrsavali. S svojim motorjem mi je zdrsavala v ovinku (ker sem si malo več upal), na RnineT pa že kar na ravnini pri polnem pospešku (zaradi večjega navora).

Preizkusil sem torej dva modela Michelin gum in pri obeh podobno obnašanje. Michelina jaz zagotovo ne bi kupil za svoj motor. Lansko sezono sem vozil Metzeler M9rr, sedaj vozim Mitas EV in lahko rečem, da sta zelo podobni gumi, Mitas je le nekoliko manj stabilna in zdrsuje na zalivkah ampak obe sta za moj okus in stil vožnje korak pred Michelinom. Drugo leto pa preizkusim Pirelli. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 10. 2021 ob 9:33, Tromba pravi:

Jaz sem jo preizkusil, ko sem preizkušal BMW RnineT. Na svojem cbr 600 sem pred letom in pol vozil Michelin Pilot Power 2CT. Rečem lahko, da bistvene razlike med tema dvema gumama nisem opazil. Obe sta mi zdrsavali. S svojim motorjem mi je zdrsavala v ovinku (ker sem si malo več upal), na RnineT pa že kar na ravnini pri polnem pospešku (zaradi večjega navora).

Preizkusil sem torej dva modela Michelin gum in pri obeh podobno obnašanje. Michelina jaz zagotovo ne bi kupil za svoj motor. Lansko sezono sem vozil Metzeler M9rr, sedaj vozim Mitas EV in lahko rečem, da sta zelo podobni gumi, Mitas je le nekoliko manj stabilna in zdrsuje na zalivkah ampak obe sta za moj okus in stil vožnje korak pred Michelinom. Drugo leto pa preizkusim Pirelli. 

Hvala za delitev izkušenj :) 

 

Kaj pa Dunlop MK3 si poskusil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti sem vozil pilot power prve generacije...nič posebnega ne v dobro ne v slabo... Z novim motorjem sem lani dobil montirane pilot road 5 trail...ta pa me je zelo pozitivno presenetila v vseh pogledih, razen s ceno. Res zelo dobra touring guma, z dobrimi povratnimi informacijami, stabilna, tudi v mokrem. Zadnja 7500km prednja bi kakih 1000 še zdržala. Priporočam. 

Iščem dober deal. 

V Nemčiji se jih da dobiti dosti ugodneje kot pri nas, a jih poštnina potem podraži. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, spartanbp pravi:

Hvala za delitev izkušenj :) 

 

Kaj pa Dunlop MK3 si poskusil?

Nisem (še), nekako me Dunlop še ni prepričal, čeprav ga precej vozijo.

Kot je bilo že večkrat povedano pa mislim, da ni debate, da bi bile trenutne gume na tržišču slabe (obstaja verjetno kakšna izjema), načeloma pa bi morale vse gume držati bistveno več od tega kar povprečni voznik potrebuje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Tromba pravi:

Nisem (še), nekako me Dunlop še ni prepričal, čeprav ga precej vozijo.

Kot je bilo že večkrat povedano pa mislim, da ni debate, da bi bile trenutne gume na tržišču slabe (obstaja verjetno kakšna izjema), načeloma pa bi morale vse gume držati bistveno več od tega kar povprečni voznik potrebuje. 

To je kar težko, saj so gume povečini kompromis. Športne gume so zagotovo boljše oz. imajo boljši oprijem, ampak imeti semi-slick gume na mopedu in naletiš na moker madež na cesti....adijo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 10. 2021 ob 18:36, siks pravi:

Pred leti sem vozil pilot power prve generacije...nič posebnega ne v dobro ne v slabo... Z novim motorjem sem lani dobil montirane pilot road 5 trail...ta pa me je zelo pozitivno presenetila v vseh pogledih, razen s ceno. Res zelo dobra touring guma, z dobrimi povratnimi informacijami, stabilna, tudi v mokrem. Zadnja 7500km prednja bi kakih 1000 še zdržala. Priporočam. 

Iščem dober deal. 

V Nemčiji se jih da dobiti dosti ugodneje kot pri nas, a jih poštnina potem podraži. 

Ni pa seveda vse odvisno od gume. V veliki meri vpliva na stabilnost motorja okvir, teza in pa zagotovo - vzmetenje. Ce imas vzmetenje slabo, ne pomaga nobena se tako super guma.

Meni tudi Michelin 4 drzijo tako, kot da bi imel za klaso bolje gume. Ampak sele po nadgradnji vzmetenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, spartanbp pravi:

Ni pa seveda vse odvisno od gume. V veliki meri vpliva na stabilnost motorja okvir, teza in pa zagotovo - vzmetenje. Ce imas vzmetenje slabo, ne pomaga nobena se tako super guma.

Meni tudi Michelin 4 drzijo tako, kot da bi imel za klaso bolje gume. Ampak sele po nadgradnji vzmetenja.

...seveda...če bi bil problem v vzmetenju, bi se motor enako obnašal z vsakimi gumami, tako pa se je tresenje pojavilo po montaži mitask...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Michelin je predstavil novo generacijo Pilot Road 6.

https://www.motorradonline.de/zubehoer/michelin-road-6-sporttourenreifen/

Sprednja guma je dobila tehnologija 2CT (prej je to bila le zadnja). Izboljšava gripa v mokrem, 10 % daljša kilometrina (manjša obraba). 

Poleg tega bi naj bila guma stabilnejša v ovinku samem. Tudi pri pospeševanju in močnem zaviranju. Sam imam original še kar Pilot Road 4 gor na mopedu :blush: Zagotovo je Road 6 boljša, ni dileme :smoke:

 

Je pa Michelin moral nekaj nadgraditi, ker je tudi konkurent Dunlop šel naprej z Roadsmart IV.

https://www.dunlopmotorcycletires.com/tire-line/sportmax-roadsmart-iv/

Popravljeno . Popravil spartanbp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole o 10% boljši kilometrini ob vsakem novem modelu(neglede na proizvajalca, da ne delam škode Mišelinu) kar pozabi..ker ob vsakem novem modelu je 10% boljša kilometrina, tako napišejo. 6ka bi morala vsaj 60% več nardit od enke :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, spartanbp pravi:

Michelin je predstavil novo generacijo Pilot Road 6.

Sprednja guma je dobila tehnologija 2CT (prej je to bila le zadnja)

Verjetno misliš na 2ct+ tudi za prednjo...2ct brez plus je imela tudi prednja 5ka...drugace pa plus pomeni v primeru 5ke širši srednji del pnevmatike z več silike, ki podaljšuje življenjsko dobo... 

Sicer pa sem s 5 trail bil vrhunsko zadovoljen, tudi pri bolj dinamični vožnji...razen s ceno ne... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, siks pravi:

Verjetno misliš na 2ct+ tudi za prednjo...2ct brez plus je imela tudi prednja 5ka...drugace pa plus pomeni v primeru 5ke širši srednji del pnevmatike z več silike, ki podaljšuje življenjsko dobo... 

Sicer pa sem s 5 trail bil vrhunsko zadovoljen, tudi pri bolj dinamični vožnji...razen s ceno ne... 

Ja, ti dam prav. V taksne detajle se nisem spuscal ;)

 

Drugace cakam na kaksen konkreten test v suhem. Road 4 se mi ne obnasa slabo na mopedu, ni pa to super sport guma. Bom videl, kaj prinese nova Road 6....

Power GP je bolj primerna za sport, ampak je trda in posledicno manjsa komfort. 

Dunlop SportSmart Mk3 je tudi trda. Preverjeno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, siks pravi:

Verjetno misliš na 2ct+ tudi za prednjo...2ct brez plus je imela tudi prednja 5ka...drugace pa plus pomeni v primeru 5ke širši srednji del pnevmatike z več silike, ki podaljšuje življenjsko dobo... 

Sicer pa sem s 5 trail bil vrhunsko zadovoljen, tudi pri bolj dinamični vožnji...razen s ceno ne... 

Gume je potrebno nabavljati tam sredi julija, ko so popusti. Najbolj folk navali marca in aprila, takrat so najvišje cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, spartanbp pravi:

Gume je potrebno nabavljati tam sredi julija, ko so popusti. Najbolj folk navali marca in aprila, takrat so najvišje cene.

člouk, gume se nabavlja, ko je prejšnja prot koncu ali pred kakim tripom, to je pa 3x letno :P težko je špekulirat v tej smeri, ko se voziš.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, DAMI34 pravi:

člouk, gume se nabavlja, ko je prejšnja prot koncu ali pred kakim tripom, to je pa 3x letno :P težko je špekulirat v tej smeri, ko se voziš.

 

Ne delam toliko km, da bi menjal gume 3x letno :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
pred 18 urami, sayo pravi:

Teh gum nikjer ni za dobitmichelin-anakee-wild-69401-1-p.thumb.jpg.e823ba8e9a4f4c96000e360f9e730f24.jpg

Kolker hočeš jih je...

https://www.ebay.it/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1311&_nkw=michelin+anakee+wild&_sacat=0

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!