Skoči na vsebino

Michelin gume


lampa

Priporočene objave

Glede gum annake je vsaka beseda odvec !! :?

Osebno sem lani zamenjal ze kar nekaj parov tako da vam lahko povem iz iskusenj da se drzijo v suhem in v dezju! :cry: :grim

Vmes sem sicer iz firbca probal gume tourance metzeler pa nisem z njimi naredil niti dvesto km pa sem jih menjal k mi je balanco ful treslo!!!! :eek: :eek:

Glede cene pa mislim da ni tako velik problem k jih dobis za 50,000 obe !!!( simsic motocenter gorica)

pa da jih ne boste zdaj vseh pobral!!! :D :D

ups furam pa drgac varadero!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najlepse pride ce crke povdaris z belim flomastrom za fuge v kopalnici pa se dol ne gre!!!! :OK: :OK:

mazanje gum na bokih ni ravno priporocljivo k ce jih samo malo prevec lahko tista mazapride v stik med gumo in cestisce pa mas kazin!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a si slučajno boke gum s čim namazal ...

... da bi bile videti lepše :? ...

to sem jst počel davnega časa, ko se se še z avtomatikom fural, pa sem jih z globinom za čevlje spucal čist so se svetle, seveda tudi po tekalni površini, pametna glava. :cry:

vsaka šola nekaj stane. pri tej sem imel na srečo samo kolena olupljena.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

michelin pilot road; 120/70-17 in 180/55-17, GSF 1200 S:

po doslej prevozenih kilometrih (ca. 4-5000, ne vem tocno; moram nekje poiskati zapis kdaj sem menjal) so vtisi presenetljivo dobri. oprijem na banditu na ravni Z6, tako na suhi kot mokri podlagi, edino pri zaviranju z masino, ce prehitro spustis sklopko zaplese zadek; to se pri Z6 ni pojavljalo. nic dramaticnega ali nevarnega, je samo ena lastnost trse mesanice michelinke. prvic je malce presenetila, v stilu "a ja, to delas?!"

gume se hitro segrejejo. v soboto ko sem sel v CE sem bil presenecen nad nagibi katere dopusca guma in predvsem nad konstantno enakim odzivom gum. tudi do tacke pri se relativno nizkih temperaturah ni bil problem, brez trzanja ali kakrsnegakoli znaka pojenjanja oprijema.

o vzdrzljivosti tudi nic slabega, ce bo slo tako naprej bo zadnja zrdzala 10k km; kar je nekako moj cilj.

na polovici "testa" torej samo dobro o pilot road. kako se obnasa, ko gre proti koncu pa cez ca. 5000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo že izkušnje z michelin pilot sporty?

baje so bolj za male hitrosti (S-oznaka), ampak je to za moj motor dovolj.

ko pa gledam na netu pa bolj ali manj piše da je za 50ccm motorje

nej bi biu bl mehek profil, tko da sm u dilemi če je to za 125ccm motorje(dimenzija drugače ustreza) :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

A je že kdo zvozil na svojem motorju Pilot Power in Pilot Sport?

Kaka je razlika?

Kaj so plusi in minusi ene in kaj druge?

Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala k0ci, ampak to sem si že na njihovi strani pogledal. Rad bi kake informacije od nekoga, ki je obe gumi sprobal, po možnosti na istem motorju!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko kdo zrihta ugodno Michelin Pilot power 120/70 ZR17 in 190/50 ZR17 .

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa neki zanima. jest mam zdj zadej pilot power 150/60/17, spredno morm pa zdle menjat...a morm dat isto, a lahko dam spredej pilot power RACE ? mere so pa 110/70/17

Popravljeno . Popravil mitofreak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa neki zanima. jest mam zdj zadej pilot power 150/60/17, spredno morm pa zdle menjat...a morm dat isto, a lahko dam spredej pilot power RACE ? mere so pa 110/70/17

kot je men znano, so to mal "prehude" mislm neboš jih izkoristu optimalno na 125ss..Kšne pilot sport bi ble več kot dobre..pa še dl časa bi ti zdržale..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa neki zanima. jest mam zdj zadej pilot power 150/60/17, spredno morm pa zdle menjat...a morm dat isto, a lahko dam spredej pilot power RACE ? mere so pa 110/70/17

Priporocljivo je da das isti profil gume kot je zadej, sam mislm da ne bo nic narobe ce bos dal race...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa neki zanima. jest mam zdj zadej pilot power 150/60/17, spredno morm pa zdle menjat...a morm dat isto, a lahko dam spredej pilot power RACE ? mere so pa 110/70/17

Jaz sem lansko leto bil v isti dilemi in so mi odsvetovali kombinacijo s/z race/pilot power , ker naj bi bila struktura gume tako različna, da bi bil motor dosti slabše vozen.Race naj nebi imele toliko blaženja za neravnine in ''baje'' pride efekt kot pri zvijanju okvirja.

Jaz sem se potem odločil za isto kombinacijo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Edouard Michelin – Utopil se je kralj 'Mišelink'

Francija, sobota 27.05.2006.

Nenavadna in še nepojasnjena nesreča na morju, je vzela življenje 42 letnega Edouarda Michelina, predsednika in administratorja enega najbolj znanih proizvajalcev pnevmatik na svetu. Michelin, ki je ribaril na ribiški ladij ob otoku Sein v Franciji, naj bi umrl zaradi potopitve ribiške barke. Zadeva pa je precej nenavadna, saj nihče ni videl ne slišal nič in, kot pravi pomorski komandant Jean Marie Figue, je bilo morje umirjeno in brez posebnosti. Policija še vedno išče Guillauma Normanta, ki je bil na ladji s prijateljem.

Družba Michelin je že zagotovila primerno zamenjavo vodstva.

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

michelin pilot road; 120/70-17 in 180/55-17, GSF 1200 S:

po doslej prevozenih kilometrih (ca. 4-5000, ne vem tocno; moram nekje poiskati zapis kdaj sem menjal) so vtisi presenetljivo dobri. oprijem na banditu na ravni Z6, tako na suhi kot mokri podlagi, edino pri zaviranju z masino, ce prehitro spustis sklopko zaplese zadek; to se pri Z6 ni pojavljalo. nic dramaticnega ali nevarnega, je samo ena lastnost trse mesanice michelinke. prvic je malce presenetila, v stilu "a ja, to delas?!"

gume se hitro segrejejo. v soboto ko sem sel v CE sem bil presenecen nad nagibi katere dopusca guma in predvsem nad konstantno enakim odzivom gum. tudi do tacke pri se relativno nizkih temperaturah ni bil problem, brez trzanja ali kakrsnegakoli znaka pojenjanja oprijema.

o vzdrzljivosti tudi nic slabega, ce bo slo tako naprej bo zadnja zrdzala 10k km; kar je nekako moj cilj.

na polovici "testa" torej samo dobro o pilot road. kako se obnasa, ko gre proti koncu pa cez ca. 5000 km.

da nadaljujemo zgodbo.......

od zadnjega javljanja minilo 4500+ km. vec kot presenecen nad globino profila zadnje gume. po trenutnem izgledu bo vsaj se za legalnih 3000 km, prej vec, ce je ne zacne pospeseno pobirati. o oprijemu v suhem in mokrem nobene nove pripombe, tudi pri temperaturah nad 30°C nobenih presenecenj ali "nenormalnih" odzivov na cesti. ali pa se pocasi spreminjam v starega ateka z ustrezajocim stilom voznje.

edino sprednja guma se mi "zdi" (ker nisem bil na zacetku ravno pozoren koliko ima profila) "boga", spet najbrz samo subjektivni vtis zaradi proporca profila spredaj/vzadaj.

lahko recem, da sem spet nasel gumo katera ustreza, zraven vsej ostalih kriterijev, tudi moji skrtosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Na strani od TSC LABA d.o.o. iz Litije je naslednja akcija gum:

Kompleti pnevmatik Michelin Pilot Power po nižji ceni:

120/60-17 55W + 160/60-17 69W za 54.640 SIT / € 228.01

120/70-17 58W + 180/55-17 73W za 56.720 SIT / € 236,69

120/70-17 58W + 190/50-17 73W za 58.080 SIT / € 242,36

Akcijske cene veljajo do razprodaje zalog oz. 15. julija 2006!

Zanima me, kakšne izkušnje imate s temi gumami, ali je cena ugodna, itd.? :hmm: :hmm:

Hvala za odgovore. :worship:

Dani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Potrebujem pomoč...iščem namreč gume za ZZR250.trenutno so gor michelin macedam.

Katere pa se pri polaganju ne odnesejo ker imajo preveč profila.Všeč so mi pilot road-ke,je pa problem ker

motor doseže max.hitrost 160-170km/h.gume pa so(če sem prov seznanjen)do 210km/h.zanima me če

to vpliva na obrabo gum ali če bom potreboval več časa za segrevanje gum.

INFO dobrodošle! :blush:

LP andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

1. vprašanje

Spredaj imam Michelin Pilot Sport, sedaj bi dal zadaj Pilot power ampak sprednje še nebi menjal..Kako bi se obnesla zgoraj navedena kombinacija?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. vprašanje

Spredaj imam Michelin Pilot Sport, sedaj bi dal zadaj Pilot power ampak sprednje še nebi menjal..Kako bi se obnesla zgoraj navedena kombinacija?

lp

Glede tega, da nisi Rossi, ne boš občutil bistvene razlike .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam gume Michelin pilot power 2CT, pumpam jih S/Z 2,3/2,7 in imam občutek, da v nagibu drsita obe gumi, na cesti ne pista.

Rabim mnenje, namig kaj nardit.Nekje sem zasledil, da jih je treba še malo spustiti! :?

Motor je R1, 2004.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam sicer D209GP ne Michelin, imam pa napumpane 2,2/2,3. Do sedaj brez težav, razen na črtah. Stil vožnje "lagano sportski" do "sportski", "Cruise Missile Mode" pri meni odpade. Aja, pa isti moped.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!