Skoči na vsebino

Avto na plin - kje vgraditi


mkonci

Priporočene objave

subaru?

subaru edini pri nas ponuja nov avto z vgrajeno plinsko napravo in tovarniško garancijo. vendar plinska naprava ni vgrajena tovarniško, ampak je italijanska BRC, katero pridejo zmontirat italijani v ljubljano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi je že..sam plin in bencin a ne..

kako misliš plin in bencin?

Popravljeno . Popravil ToTaLLy_SeXy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako misliš plin in bencin?

ja tko..bi-fuel

bi=2

pol od bi je bencin tadruga polovica pa plin :D

sej si sama odgovorila :D

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je že kje napisano, ampak pred vgradnjo je pametno pregledat in prebrskat vse možno glede morebitnih težav z določenim tipom motorja. Sam imam bencinca, prevozim prek 50k letno, pa sem že dalj časa nazaj resno razmišljal o tem. Zaradi nihanj cen in težav, ki lahko nastanejo se nisem odločil za investicijo. Dizlov ne maram ravno, za mojega bencinarja pa lahko nastanejo težave z ventili. Glede na to, da avto ni preveč nežno vožen, plin je bolj suh in zgoreva pri višji temperaturi, dodatki- mazalni pa so zelo vprašljivi vsaj glede njihovega poslanstva (proda in kupi se marsikaj), sem se odločil da ne grem v to. Imam pa kolega, ki vozi S-max-a 2.5T pa zaenkrat ni težav, je pa avto še precej nov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KOlega ima Hondo CRX 1.6 VTI, zadeva je že skoraj 100 kkm na plinu in je že od začetka vgradnje instalacije dodatna mazalna posoda za mazanje ventilov. Tko ,da načeloma tudi s tem ne bi smelo biti problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je že kje napisano, ampak pred vgradnjo je pametno pregledat in prebrskat vse možno glede morebitnih težav z določenim tipom motorja. Sam imam bencinca, prevozim prek 50k letno, pa sem že dalj časa nazaj resno razmišljal o tem. Zaradi nihanj cen in težav, ki lahko nastanejo se nisem odločil za investicijo. Dizlov ne maram ravno, za mojega bencinarja pa lahko nastanejo težave z ventili. Glede na to, da avto ni preveč nežno vožen, plin je bolj suh in zgoreva pri višji temperaturi, dodatki- mazalni pa so zelo vprašljivi vsaj glede njihovega poslanstva (proda in kupi se marsikaj), sem se odločil da ne grem v to. Imam pa kolega, ki vozi S-max-a 2.5T pa zaenkrat ni težav, je pa avto še precej nov.

a lahko poveš kateri avto imaš? ker pri 50.000km / leto pa...... pa poglej si tole, boš mogoče lažje premišljeval o plinu : http://www.avtonapli...lve-care-system

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ti delaš za to firmo, da skoz ta plin forsiraš?

a ni to tema "avto na plin - kje vgraditi" ?

brez heca pa brez zamere : a bi ti rad kaj popusta ? he,he...ne ,ne , nisem zaposlen pri tej firmi. ja, imam pa vgrajenega prinsa v svojem avtu. in sem zelo zadovoljen. če te pa kaj bolj osebnega zanima pa lahko na PM.. ali pa če se oglasiš kar pri meni na kavo, saj nisi daleč. ti lahko dam tudi en krog za peljat. lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

evo sem moral iti tankat ... xsara je zdržala s 40.62 l bencina ( omv 100 seveda ) 5910 km , povprečna hitrost na bc 41km/h.... zadnja plinska pa 48,09l za 498 km... na suzukiju pa še vozim prvi polni tank. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo sem moral iti tankat ... xsara je zdržala s 40.62 l bencina ( omv 100 seveda ) 5910 km .........

se ti je kaksna vejica izmuznila ali ti to resno?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je že kje napisano, ampak pred vgradnjo je pametno pregledat in prebrskat vse možno glede morebitnih težav z določenim tipom motorja. Sam imam bencinca, prevozim prek 50k letno, pa sem že dalj časa nazaj resno razmišljal o tem. Zaradi nihanj cen in težav, ki lahko nastanejo se nisem odločil za investicijo. Dizlov ne maram ravno, za mojega bencinarja pa lahko nastanejo težave z ventili. Glede na to, da avto ni preveč nežno vožen, plin je bolj suh in zgoreva pri višji temperaturi, dodatki- mazalni pa so zelo vprašljivi vsaj glede njihovega poslanstva (proda in kupi se marsikaj), sem se odločil da ne grem v to. Imam pa kolega, ki vozi S-max-a 2.5T pa zaenkrat ni težav, je pa avto še precej nov.

no glede predelave avtomobila ne plin je trenutno številka 1 s sloveniji

http://www.plineks.si/

glede na to da je dr primož pogorevc nesporen strokovnjak na tem področju( in sodeluje pri tem projektu)

imel sem priloznost določene stvari videt na fakulteti .

V kolikor potrebuje kdo kaksne dodatne informacije najde vse na spletni strani

- financiranje

- prihranek

- itn.......

eden izmed zadnjih projektov je bila predelava

TSI motorja

http://www.plineks.si/Novice/index.php?id=28

tako da worship.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ti je kaksna vejica izmuznila ali ti to resno?!

resno.. ko sem tankal polno bencina ,sem dal števec na nulo... ta bencin se porabi za ogrevanje, potem preklopi na plin.. res pa je , da dela žena malo km v eno smer , cca 12... ostala poraba na 100 km pa je plinska... strošek : bencin 0.6873l/100 x 1,143e = 0,7856e..... plin 9,6566l/100 x 0,605e =5,8423e .....

skupni strošek na 100 km = 0,7856e + 5,8423e = 6,6279 e / 100km... evo ...:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolkr sm slišal, ti nov avto na plin prodajo edino pri hundayu

pa po novem tudi pri chryslerju... tukaj ... novi z garancijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skupni strošek na 100 km = 0,7856e + 5,8423e = 6,6279 e / 100km... evo ...:D

To je pa tak več kot pride mene nafta na 100km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa tak več kot pride mene nafta na 100km.

ja že mogoče.. samo ko sem se jaz odločal za nov avto, je bil 90 konjski dizl ( ki res ne gre nikamor) 2200e dražji...108 konjski (ki gre pa malo bolj kot bencinar) pa 3500...in še danes je tako... samo olje pri servisu je dražje za dizla 17e :slap:... pa kasko je dražji ,ker gre od nabavne cene... pa si zračunaj...in xsara picasso se nobena ne pelje pod 6,5l nafte...seveda pod pogojem da se vsaj premika...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja že mogoče.. samo ko sem se jaz odločal za nov avto, je bil 90 konjski dizl ( ki res ne gre nikamor) 2200e dražji...... samo olje pri servisu je dražje za dizla 17e :slap:... pa kasko je dražji ,ker gre od nabavne cene... pa si zračunaj...in xsara picasso se nobena ne pelje pod 6,5l nafte...seveda pod pogojem da se vsaj premika...

Se mi je zdelo,da vedno vsi pravite-pravijo,da se potem voziš ceneje kot na nafto.Pa vidin,da le ni res!

In kolk stane napeljava?

Olje dražje?Sam uporabljam že od novega avta aral tronic saj niti ne vem spec,ker skozi pri istem tipu v trgovini kupujem in sem ga nazadnje plačal 9eu po litru!Cena na servisu verjamem,da je 17.Kasko nimam!Sploh pa dvomim,da je neka velika razlika v ceni kaska za 10% večjo ceno.No seveda se pozna!Kot se tudi,da je potrebno svečke redkeje menjat...:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi je zdelo,da vedno vsi pravite-pravijo,da se potem voziš ceneje kot na nafto.Pa vidin,da le ni res!

In kolk stane napeljava?

Olje dražje?Sam uporabljam že od novega avta aral tronic saj niti ne vem spec,ker skozi pri istem tipu v trgovini kupujem in sem ga nazadnje plačal 9eu po litru!Cena na servisu verjamem,da je 17.Kasko nimam!Sploh pa dvomim,da je neka velika razlika v ceni kaska za 10% večjo ceno.No seveda se pozna!Kot se tudi,da je potrebno svečke redkeje menjat...:P

picasso bencinar + plin + homologacija = dizl - 400e.....s tem je pokrito prvo leto kaska... pa jaz sem napisal razliko med obema oljema na pooblaščenem servisu za celo količino...

ja, pa za dizla ko jih menjaš so prav poceni.. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

picasso bencinar + plin + homologacija = dizl - 400e.....

ja, pa za dizla ko jih menjaš so prav poceni.. :lol:

Sem nekak mislil,da je malo dražje!

Se strinjam!Ni neke panike!Za bencinar 1,0 sem dal za ngk "bur6et?" 7500sit leta nazaj.Za valeo pa 5200sit,pa niso ble ok sem jih menjal in dal nazaj ngk.Zato se tudi spomnim cene!Za tdi 1,9 pa sem dal lani 43eu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima če se plin sploh splača vgradit v golf 3 1.6 bencinarja....kuk to kej stane?

oz. če se sploh splača v tolk stare avte to noter dajat...

hvala....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima če se plin sploh splača vgradit v golf 3 1.6 bencinarja....kuk to kej stane?

oz. če se sploh splača v tolk stare avte to noter dajat...

hvala....

od 1000 evrov naprej je montaža..v srbiji pa od 350 dalje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!