Skoči na vsebino

Vožnja ponoči


Dondo

Priporočene objave

Mogoče kdo uporablja t.i. 'odganjalce divjadi'? Delovali naj bi na visoko frekvenčnem pisku, ki naj bi odganjal divjad. Namestijo se nekam v masko, tako da piha veter v njih. Sam sem jih nabavil (zadeva stane 4-5€), vendar jih še nisem uspel namontirati (lenoba) :)

Poznam enega, ki ima te ''motilce'' za divjad na vseh avtih do sedaj. Nobene srne ali zajca še ni povozil. Jaz teh reči nimam na avtu, na nobenem do sedaj. Tudi nisem povozil nobene srne ali zajca. Če zadeva deluje? Načeloma škoditi ne more. Boš pa mogoče mirneje spal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo uporablja t.i. 'odganjalce divjadi'? Delovali naj bi na visoko frekvenčnem pisku, ki naj bi odganjal divjad. Namestijo se nekam v masko, tako da piha veter v njih. Sam sem jih nabavil (zadeva stane 4-5€), vendar jih še nisem uspel namontirati (lenoba) :)

Holja!

Tud mene zanima, kako se obesejo motilci oz. odganjalci divjadi, kajti tud čez dan z lahko pride to "bližnjega srečanja", kar najbrž ne bi bilo prijetno!!

Se ne obnesejo / ne delujejo / so stran vržen denar.

Razen, seveda, če se pač boljše počutiš, ko jih imaš. Dokler od tega ne pride do lažnega občutka varnosti in pretirane samozavesti...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoriranje ponoči, zame :nono: divjad je pač divjad, ponavadi šofer v paniki se poblenda al pa potrobi in se dodatno prestraši nič hudega slutečo žival. Odganjalc divjadi sicer imam, ampak se ne zanasam nanj, če se znajdem ponoči na regionalni cesti, pač gledam table ki naznanjajo območje kjer divjad prehaja cesto, tam sem se petkrat bolj pozoren, in vozim z vsaj 20 % nižjo hitrostjo od dovoljene. Je pa po mojih izkušnjah tkole, če pride do srečanja z divjadjo; vse kar je manjše od psa, bp zapeljem čez. Srnjad, se huje jelenjad, se pač pripravim na padec in gledam da ne nabasem direktno na rogovje. Izmikanje divjadi se mi je do zdaj izkazalo za najslabše saj je padec skoraj vedno izven cestišča, v kakšnem grabnu, kandelabru ali drevesu, rezultat pa hujša poškodba kot sicer. No.1 nasvet kaljenega motorista: od mraka do zore se počiva, čez dan pa uživa :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam se precej vozim ponoči, ponavadi ene 3X tedensko. Pa dosedaj nekih hudih problemov z divjadjo na srečo še nisem imel, čeprav včasih opazim kako srno...Peljem itak malo bolj počasi in previdno že zaradi peska in drugih ovir na cestišču, ki jih ponoči pač ne vidiš tako hitro kot podnevi. Problem je, ker cesto kjer se vozim ponoči poznam kot lasten žep in se večkrat zalotim, da vozim prehitro oz. na slepo, ker točno vem kaj je za ovinkom itd. čeprav toliko naprej sploh ne vidim dobro...Po cestah, ki pa jih ne poznam pa ponoči vozim absolutno previdno, in ne na slepo, tako, da me ne bi presenetil kak zaprt ovinek ali pesek na cestišču.

Prod divladjo pa 100% varen ne moreš biti, poznam primere, ko se je srna zaletela od strani v motor. Mojega prijatelja je na ta način enkrat celo posrala na motorju, sliši se neverjetno ampak je res. No glavno, da se je uspel obdržati na motorju.

Proti divjadi še najbolj pomaga zmerna vožnja, četudi nabašeš srno, bo padec pri majhni hitrosti manj boleč, če pa jo nabašeš z veliko hitrostjo pa je kaj kmalu lahko tudi usoden...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je srna skočila s strani v prvo kolo natančno 6.7. letos. In to pri odcepu za Blejski grad. Je sicer samo ene 50 metrov gozdička, je pa tik ob cesti. Peljal sem po omejitvah, 50 km/h, gledal naprej, pozoren, še svež, spočit, , pol devetih zjutraj, desni ovinek, levi ovinek, zravnam motor...nekaj...PUFFFF...sem že ležal....

Vse tisto zaviranje, izogibanje oviri, reakcijski čas....nič od tega. Vse skupaj se je zgodilo v...trenutku.

Je priletela iz desne naravnost v prvo kolo....v skoku...niti stopila ni na cesto....

3 tedne bolniške, pa 2k€ škode na 1 mesec starem motorju( pri 50 km/h). Ni slab rezultat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoriranje ponoči, zame :nono: divjad je pač divjad, ponavadi šofer v paniki se poblenda al pa potrobi in se dodatno prestraši nič hudega slutečo žival. Odganjalc divjadi sicer imam, ampak se ne zanasam nanj, če se znajdem ponoči na regionalni cesti, pač gledam table ki naznanjajo območje kjer divjad prehaja cesto, tam sem se petkrat bolj pozoren, in vozim z vsaj 20 % nižjo hitrostjo od dovoljene. Je pa po mojih izkušnjah tkole, če pride do srečanja z divjadjo; vse kar je manjše od psa, bp zapeljem čez. Srnjad, se huje jelenjad, se pač pripravim na padec in gledam da ne nabasem direktno na rogovje. Izmikanje divjadi se mi je do zdaj izkazalo za najslabše saj je padec skoraj vedno izven cestišča, v kakšnem grabnu, kandelabru ali drevesu, rezultat pa hujša poškodba kot sicer. No.1 nasvet kaljenega motorista: od mraka do zore se počiva, čez dan pa uživa :)

Hajoktejn, ti imaš pa res smolo!.....najbrž si tele izkušnje nabral tam, kjer ni znakov za divjad!? :hmm: - "po tvojih izkušnjah" torej, vse, kar je manjše od psa, brez problema zgaziš (aha, zato je ježkov že skoraj zmanjkal, letos pa si se najbrž spravil nad veveričke)

Tudi s srnami in jeleni si že večkrat imel bližnje srečanje, tako, da se sedaj kar pripraviš na padec? Pa še pociljaš prej, da ne dobiš kakšnega rožička pod rebrca. Ob vsem tem času, ki ga imaš, očitno, na pretek, da pogledaš, da ne nabašeš na rogovje in da se pripraviš na padec ti svetujem, da drugič raje ustavi in počakaj, da gre jelen na drugo stran ceste na večerjo, ker je trava, bojda, tam okusnejša. :grim

Ti smola - si pa že kar nekajkrat padel zaradi divjadi? In to vsaj enkrat ali dvakrat na cesti, ostalo pa si se valjal po grabnu ali pa objemal drevesa in kandalabre. Ne vem pa točno, kaj si mislil s tem, da so poškodbe hujše, kot sicer.......hujše, kot če padeš po cesti, ali hujše, kot če se nič ne izmikaš divjadi? :unsure:

Hajoktejn, dobro si že "kaljen"!

Preberi si Tedyberovo resnično izkušnjo in NE NAKLADAJ TOLIKO !!!

Malo sem :topic: , pa vseeno.....vam povem svojo izkušnjo?

Naj bo ponoči ali podnevi, jaz "zgazim" vse ZEBRE :lol1:

Res, no!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!