Skoči na vsebino

Mangart


Priporočene objave

...bil kdo zadnje dni gor? je cesta ok?

hvala za info in lp!

V soboto, poglej pod dnevne vožnje.

Čez plaz je šoder, avtomobili, vsaj tisti slabši, kopljejo. Sicer pa ni problema. Če sem jaz prišel gor s svojo lubico...

Samo pazi, kmalu bo kolesarski vzpon na Mangrt, tako da jih že veliko trenira, pa da ne boš ravno takrat rinil gor, ko bo cesta zaprta. Pa 5 evrov pripravi za vstopnino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A dobiš kislo mleko gor? :rolleyes:

Ne. Vsaj ne na vrhu.

V kočo nisem šel.

Če bi hotel mlekca al pa sirčka, bi šel pa na Ovčarsko planino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kislo mleko ne vem :hmm: , za odličen jabolčni štrudl pa vem :worship: .

Pa za vegetarijansko čorbo tut vem :D .

Po plazu pazljivo gor, še bolj pa pazljivo dol. Pa počas. Zna bit fejst fin prah :( .

Po 18-ti menda ne kasirajo več :yea1: .

A dobiš kislo mleko gor? :rolleyes:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sem u koči mislu... Kje pa je Ovčarska planina?

S te ceste boš videl odcep na levo, kako gre z motorjem, pa nisem probal. Piše tudi na reklami, ki jo dobiš ob plačilu, bom šel enkrat po sir gor :rolleyes: .

Na tistem koščku makadama zna bit =ba, ker ga avtomobili meljejo in če je dolgo suho, je kot peščena past. Z ovcami se pa že zmeniš, težje se včasih z ljudmi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi čez tanov viadukt bi se že dalo peljati, na zgornji strani je bil že priključek, na spodnji bi moral pa še malo po pesku peljati. Ampak je BZ, naj delajo v miru, pogled na viadukt je lepši od vrha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da popravim, če širim kakšne dezinformacije:

'Mangrtska planina (1295m)

Po mangrtski cesti pridemo do ovčje planine, na kateri že vsaj pet stoletij domujejo pastirji s svojimi čredami. Ti še danes, na prelomu tisočletja, gospodarijo, pasejo in izdelujejo sir po starodavnem izročilu svojih dedov in pradedov. Tod mimo se vije označena pešpot, ki se začne na mostu pri prvi serpentini mangrtske ceste in se konča na Mangrtskem sedlu. Med vzponom stopamo skozi hladno bukovje in prečkamo pravljično Mesnovko. Pot toplo priporočamo.'

Se pravi, nič motorja. To sem mislil pod 'Ovčarsko planino', kot sem včeraj napisal - sorry.

post-16163-1250056007_thumb.jpg

post-16163-1250056097_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil LK64
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sem u koči mislu... Kje pa je Ovčarska planina?

tik pred leseno barako, kjer kasirajo za vrh zaviješ levo na makadamsko cestico.......cca 300m pa si pred hlevom......dobiš super sirček, lahko se vsedeš.......jest vedno kupim kako kajlco.... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Tudi čez tanov viadukt bi se že dalo peljati, na zgornji strani je bil že priključek, na spodnji bi moral pa še malo po pesku peljati. Ampak je BZ, naj delajo v miru, pogled na viadukt je lepši od vrha.

Evo, dons sm biu gor, viadukt je odprt, cesta asfaltirana, je pa še semafor gor tko da par min morš še vseen počakat.

Drgač pa je mangart res zakon gorska cesta. na vrhu mi je kazalo 2.100m nad morjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

zdravo,midva sva bila na mangrtu prejšno nedeljo,bilo je mal megleno tko da je BMW prikoličar kar rezal meglo

mal olčka pa benza pa je letu u breg..

k sva šla gor sva tko mem pobiralca cestnine prletela da se je za glavo prjel dolgrede pa je tako sekal da se je pomojem kr skril,

nazaj sva šla pa še čez vršič kranjsko goro in domov

zelo luštna tura za lepo nedeljo

lp.m

evo par fotk

BMW R50 500ccm l.1955 in prikolica STEIB LS501..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil nekih 14dni nazaj na Mangartu, cesta je v redu, pozoren je treba bit na spolzka tla v tunelu, in ovce :)

Glede vstopnine (cestnine), sem dal raj mulcu za ene dva kofeta, pa sva bla obadva zadovoljna.

@Meccar: lepe fotografije!

Popravljeno . Popravil Gloga
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Ti se kr skrivaj!...

post-13666-082931900 1283287943_thumb.jpg

...boš že vidu, ko bo vetr potegnu! :P

post-13666-078607400 1283288057_thumb.jpg

Madona si čeden!!! :OK:

Takle je bil pa Mangart v sredo, 25. 8. 2010 okrog 20h

Popravljeno . Popravil kaca1
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MECCAR a ste imeli teden prikoličarjev?

post-12625-017467700 1283346500_thumb.jpg post-12625-066490300 1283346540_thumb.jpg post-12625-095829000 1283346663_thumb.jpg

Vreme je bilo super in precej toplo, naslednji vikend pa sem ga naskočil v dolgih gatah.

post-12625-015898400 1283346711_thumb.jpg post-12625-000006700 1283346771_thumb.jpg post-12625-080544800 1283346876_thumb.jpg

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm pa ravno fasal tist dan ko je bil kolesarski maraton, pa še vednu nism. Je blo kr velik avtov (kolesarji so bili dopoldne), kar naredi Mangart precej nevaren, nepredvidljiv. Sicer je cesta lepa in spucana, nič kaj peska.

SIcer pa odkar sem bil v dolomitih standard malo zrasel in je tale Mangart ratal iz WOW v OK...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Zanima me če je cesta na Mangart odprta?

V teh krajih se je sprožilo nekaj plazov ta teden...

Prihajajoči vikend bi se malo prevozil po teh krajih.

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!