Skoči na vsebino

Mangart


Priporočene objave

  • 1 leto pozneje...

A je točna info, da se cesta predvidoma odpre 28.6. ? A je mogoče letos kdo že poizkusil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta je odprta, ko objavijo, da je odprta. Jest sem že nekajkrat obračal z bicikom pri ta zadnjem tunelu v drugi polovici junija. Enkrat je bilo treba nižje nekje med 5-6 km clo nest kolo kakih 100 m čez zamet.

 

Tale je iz 2008 pred ta zadnjim tunelom

picture-006.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma saj s tole cesto je skoraj tako kot z ubogo zicnico na Kanin. Odprta bo, ko bodo zaceli pobirati cestnino, ceprav bi bila lahko ze zdavnaj vsaj do planine ( skrajsa vsaj nekaj, ce gres spomladi malo posmucat gor). Sem pa prebral, da je pod sedlom jeseni nastal skalni podor cez cesto in ga menda letos ne mislijo ocistiti. Upam, da ne bo tako in da odprejo tele gorske cestice malo bolj prijazno do nas uporabnikov. Saj zares obremenjene so samo julija in avgusta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale je lanska :D

 

post-18923-0-79366900-1370944206_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta na mangartsko sedlo je uradno zaprta, vendar nas je bilo včeraj kar veliko gor z motorji in kolesi. Oskrbnica v koči nam je povedala, da pridejo strokovnjaki v ponedeljek ocenit ali bo varno cesto odpreti za promet. Je pred rdečimi stenami velik podor na cesto in materjala je kar nekaj kubikov...

post-16322-0-81971200-1371232231_thumb.jpg

post-16322-0-62740800-1371232276_thumb.jpg

post-16322-0-57168900-1371232316_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor mi je poznano se cesta uradno odpira 25.6.

 

Vsaj tako sem razumel, ko sem bil gori na izgradnji viadukta ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor mi je poznano se cesta uradno odpira 25.6.

 

Vsaj tako sem razumel, ko sem bil gori na izgradnji viadukta ....

Ja seveda bi se odprla, ampak sedaj je bil podor stene nad cesto in je mogoče, da se še vedno kaj zruši. Ravno zato bodo pregledali steno ali je še obstaja nevarnost rušenja... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:xx:  :xx:  :xx:  :xx:  :xx:  :xx:  :xx:  :xx:  :rolleyes:  :blush: Danes je bila cesta "odprta" do sem.

http://goo.gl/maps/8M8gN

Naprej pa je pot "oviral" bager, ni šlo mimo :)

p6154394.jpg

 

 

:grrr  :grrr  :grrr  - do tja je bila cesta ZAPRTA!!!!, od tam naprej se pa ni dalo več peljat!!!! :grim

 

Čisto spodaj je en znakec , katerga zadnje cajte vsi tko radi spregledajo (mo ) :rolleyes:    

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr  :grrr  :grrr  - do tja je bila cesta ZAPRTA!!!!, od tam naprej se pa ni dalo več peljat!!!! :grim

 

Čisto spodaj je en znakec , katerga zadnje cajte vsi tko radi spregledajo (mo ) :rolleyes:    

Meni se zdi, da je ta cesta tako dolgo zaprta tudi iz drugih razlogov. Po tej cesti se grejo koncesionarji razne dejavnosti od sankanja in menda sedaj spuste z gorskimi skiroji in smo jim navadni turisti odvec, moteci. Cesta je bila asfaltirana iz nasega denarja, mastne dobicke pa sedaj zanje par mandeljcev. To ti je kapitalizem. Hocemo cesto nazaj v javno uporabo!

Popravljeno . Popravil Buzdovan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

OK, na promet.si vidim, da bo zaprta do predvidoma 1.7. ...sicer pa jutri tam snemajo nek film oziroma oglas. No, jaz bi vseeno skočil. Je bil kdo te dni tam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem še bil na Mangartu, tako da nimam pojma kje je koča. A se vseeno splača skočit do tja ali ne? Izhodišče bo Ljubljana, ne M. Sobota :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-16163-0-07381700-1372450285_thumb.jpgVčeraj sem bil gor. Bager je imel še delo. Do vrha ceste je bilo treba na ovinku pod Mangrtom, torej na enosmerni krožni cesti, po kamnih, ker je asfalt še pod snegom. Na vrhu sem moral obrniti in v napačno smer nazaj, ker je prvi desni ovinek pod vrhom še popolnoma zasut.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kako je kaj s cesto zdaj? a se da peljat do konca??

 

Naskocil bi jo v pettek, ce bo vreme...

v nedeljo ni bilo odprto čist do vrha.. glede na to da nihče nič ne dela dvomim da bo. lahko greš pa peš gor zadnji del..cca pol ure. do koče pa ni problema.. je pa v predorih kr nekej kamna na tleh, tko da se splača mal bl počas it..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..do konca bo slo sele leta 2014, kot kaze.. 

 

..ce bi bilo to v Romuniji, bi bila cesta precej prej odprta.... :BUA:

 

LP!{M}

Popravljeno . Popravil Marjanček
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kdo bo torej "častil" to čiščenje zasebne ceste, ko gre za pobiranje denarja in javne, ko je treba kaj narest?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi bila prava volja pravih ljudi, bi lahko sponzorsko dobili, naprimer clani planinskega drustva(glede na to da je gor koca), ali pa clani sportnega drustva(glede na to, da bo kmalu potekal gor kolesarski vzpon), kaksnega bagercka, ki bi zadevo saniral, ampak ne, raje skrajsajjo traso kolesarskega vzpona...

 

Pac po slovensko = po najmanjsi liniji upora...

 

Mogoce bom pa js jutri sam zrihtal zadevo, saj zato hodim v fitness... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi bila prava volja pravih ljudi, bi lahko sponzorsko dobili, naprimer clani planinskega drustva(glede na to da je gor koca), ali pa clani sportnega drustva(glede na to, da bo kmalu potekal gor kolesarski vzpon), kaksnega bagercka, ki bi zadevo saniral, ampak ne, raje skrajsajjo traso kolesarskega vzpona...

 

Pac po slovensko = po najmanjsi liniji upora...

 

Mogoce bom pa js jutri sam zrihtal zadevo, saj zato hodim v fitness... :P

Saj tisto zgoraj najbrz ni problem odstraniti (podor je tik pod vrhom), mislim, da se bojijo novih podorov. Mene bolj moti to, da je cesta prakticno odprta samo julija in avgusta, ko najvec pokasirajo, ceprav bi bila lahko ze zdavnaj prej vsaj do koce (bi sel spomladi gor smucat, pa je ze pri mostu tisti prekleti znak skoraj celo leto). Naj dajo znak, da vozis na lastno odgovornost, samo naj bo odprta.

Popravljeno . Popravil Buzdovan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal živimo v bankrotirani državi. Če bi bili v Avstriji, bi na vseh kritičnih mestih že davno stale galerije, na sedlu pa spodobna planinska koča.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!