Jump to content
  • Sign Up
Sign in to follow this  
blondie

kajak

Recommended Posts

blondie

zivjo fantje! (ali je še kakšna punca tukaj gor?) :)

Zanimajo me vaše izkušnje z nakupi kajaka za začetnike. V čoln sem šla, blo je fajn zdej sem na tem da ga kupim. Vsakršna mnenja dobrodošla. :blush:

trojan69

Ja jst sem včasih treniru kajak. To verjetno misliš za po divjih vodah? Preprosto-politilenec pa glej da ne bo preveč porezan čene bo v rolah veselica, drugega pa nič kaj posebnega. Velja po moje podobno načelo kot pri motorjih-ne kupuj tok z očmi kot z možgani.

franc

Če nimaš primerne družbe je kajak neugodna zadeva, ga je potrebno spraviti na "štart" in potem pobrati, tudi "solo" veslanje ni priporočljivo in je nevarno (lahko se kam zatakneš), za začetek rabiš izkušenega "spremljevalca", ki se ne sme prehitro naveličati (takšni pa običajno vedo kakšen kajak je ustrezen za začetnika). Še bolje pa je, da pred nakupom obiščeš Skoka v Tacnu in si omisliš kakšen začetni tečaj, potem pa tako ali tako ne bo več skrivnosti.

lp

Franc

trojan69

Se strinjam!!!!!! Najprej narest tečaj!!!!!!! In nikoli ne veslat sam-tudi najbolj izkušeni kajakaši na divjih vodah vedno veslajo vsaj v paru. Skok v tacnu je pa sploh najbolša izbira-ti bo najbolj znal svetovat, pa tudi tečaje za začetnike imajo. Zlo uredu človek, z dooooolgoletnimi izkušnjami.

Aja kar se pa nošenja čolna tiče se bo a že morala sama pomatrat :evilgrin:

blondie

hm jaz sem imela v mislih kajak kot tista bananca čoln. Če podrajsaš po dnu alpa se mal zaletis v skalo haha, da ni bogi takoj. Bolj okoren je, toj ze res, samo vseen se mi zdi da je primernejsi zame kot pa tisti tekmovalni kajaki. Pri skoku sem ze bila, se osebno poznamo. samo računa 30eu na uro, kar se meni zdi ulik prevec, ce lahko dobim zastonj ure.

trojan69

Tista banca čoln je iz politilena aka. politilenec. So pa različnih vrst od rodeo čolnov, ki so porezani-se pravi z zelo majhnim volumnom. Pa do turističnih varjant ala banc. Tekovalen čoln je za turistično uporabo zagotovo neprimeren.

Če misliš mal čofotat po mirnih vodah (npr. jezera) res ne rabiš tečaja. Za divje vode oz. reke pa obvezno tečaj-oz. pač nekoga ki obvlada zadevo. Aja pa to ne v enmu tednu...

Še dobro pomnim kako smo Švabe vlekl iz Soče :headbang: Da o Čehih pa njihovi famozni skali sploh ne govorim.....

33centrino33

VRHUNSKI KAJAK (za to ceno, s SLO garancijo :OK::eek: ...v tujini imajo redno ceno 300 do 400eur, oni pa kr za 189eur ze z 20% DDV...ce ga v tujini kupis v akciji ga domov dobis za 170eur - kje je pa se rizik in reklamacije - ko ga bo treba nazaj posiljat )

http://www.bolha.com/oglas383067784/novi-gumenjaki-kajak-kanu-pathfinder-400x90cm-napihljivi-colni-profesionalen-orema-top-akcija

post-26948-12677034881_thumb.jpg

Racing

Jaz sem kar precej veslal na divjih vodah in bil tud vodnik, če ga mogoče še nisi nabavla se oglasi, bomo dobil kaj ugodnega, poznam dosti teh fantov ki prodajajo razno robo!

LP Simch

Dr_Jakob

Ce poznas koga, k bi prodaju KANU za 3 osebe, torej dolzine okol 5m, povej!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Zadnje objave na forumu

• Kugelschreiber
      Najdi keiko, pa poglej kaj vse je gospodicna prefurala z er6f, predno je letos presedla na tracerja. Fotkala je ful in pisala dobre in natancne poste. Pele cist po moško. 
    • Quest
      Hvala imam. Imam širšo od Swmotecha. Jo na sedež pripnem pa mi ni ravno ok. Bi ploščo dal spodaj pa so sopotnikove roče v napoto. Brez je pa čist gol moped zadaj. Ma odlično izgleda na tvojem. Bom si malo dvignjeno ploščo naredil,da bo šla torba nad ročaji. Sam še lenobo preženem pa bo.😁
    • SharpNinja
      21. DAN…Verona – Domžale (363 km) Po zajtrku (po mojem sva se receptorju sredi noči tolk zasmilila, da je rekel, da je v to ceno vključen tudi zajtrk, ker mislim, da ob bookiranju ni pisalo, da je vključen) sva nase navlekla nagravžno vlažno opremo….bljak…..in ugotavljala ali naj greva še na ogled Verone ali naj se spokava domov, glede na to, da vremenska ni bila ravno obetavna. Mah, če sva že tukaj greva pogledat vsaj tisti Julijin balkon….in sva šla…..gužva itak taka, da zraven ne moraš, ampak za srečo sva jo (no jaz, ker naš pa ni tak...sam za rokco hahahah) pošlatala po joški (mogoče je to pomagalo, da naju po poti ni več pralo oziroma samo še od Vrhnike do Domžal), slikala balkon »Romeo, o Romeo« :P, potem pa via AC direktno domov.   Povzetek vsega….luštno je blo, čeprav vreme dobro tretjino poti ni ravno sodelovalo, čeprav je bilo (spet) premalo časa za vse….važno da sva prišla do opic in da je tehnika zdržala hahahah.  Skupno sva pridelala 8.133 novih kilometrov na števcu (verjetno se bo moj stroj zdaj lažje prodal, kot en mesec nazaj hahahaha) in neizmerno več neprecenljivih vtisov in dogodivščin….za vse ostalo je tu mastercard, ki sva ga osušila vsak za 1.906 eurčkov (všteto vse od trajekta, prenočišč, cestnin, vstopnin, spominkov,hrane)…..od tega je za 1.155 eur goriva, pri porabi 4,2 L/100 km (F800S) in 5,3 L/100 km (S1000R).      To je blo to za ta dnar                     
    • SharpNinja
      19. DAN….Zaragoza – Barcelona (427 km) Jutranja inšpekcija zadnje gume na mojem stroju je ugotovila, da glede na slabo vremensko ob vračanju domov s čisto plešasto gumo ni tvegati in bi bilo zadevo dobro čimprej menjati (čisto vsako potovanje delava pitstope pri vulkanizerjih, ali zaradi predrtih ali pa zvoženih gum, tako da tudi tokrat se pač nisva mogla izneverit tradiciji)…..v Zaragozi sva nagooglala vulkanizerja in se naslikala tam…..itak nihče ne govori nič drugega kot špansko, se pravi google translate…..ko se nekako sporazumeva kaj bi rada, seveda nima nobene moto gume na zalogi, jih pa ima v skladišču 20 km stran in do 12ih lahko pripeljejo (ok ura je 9.00, tri ure za 20 km, halo).  Lahko pa jih greva sama iskat pravi stric…..glede na to, da imava v Barceloni še nekaj v planu za ogled preden se naloživa nazaj na trajekt za domov ni druge, kot da moj s kamelo skoči po gumo…..kamela saved the day again 😉 in čez dobro uro sva bila že na poti naprej proti gori Montserrat, kjer je nek samostan. Gor pa cela zima (spet, iz 30+ spet na mraz) in megla tako da z žičnico in razgledom na samostan z vrha gore ni bilo nič in sva se raje zavlekla v bar na vroč čaj in sladico. Tačas se je vsaj v eno stran malo razkadilo, da je bilo malo razgleda, potem pa še naprej proti Barceloni, najprej v pekarno od prvega dne po kruh za zajtrk na trajektu (žal tistega s suhim sadjem ni bilo več, je bil pa z medom, kakvom in 7 žiti čisto ok) potem pa na hrib  Tibidabo, kjer je ena superduper kičasta cerkev in žal samo meglen razgled na Barcelono…..gor je sicer zabaviščni park, ki pa trenutno ne obratuje. Ker sva že dva dni pred tem dobila od Grimaldija obvestilo, da bo trajekt odplul šele ob 2.30 zjutraj namesto ob 23.oo sva imela še dovolj časa za zadnjo špansko večerjo v tistem luštnem tapas baru s prvega dne Vaso de Oro. Malo pred polnočjo pa sva se odvalila počekirat v pristanišče, tokrat nas je bilo kar precej na motorjih za vkrcanje, tako da sva med čakanjem malo debatirala z dvema gs-ovcema iz Ukrajine in Moldavije. Potem pa vkrcanje. Kdaj smo dejansko izpluli nimava pojma, ker sva zaspala kot ubita do sredi dopoldneva naslednjega dne…..20 ur dolgčasa, spanja, svaljkanja po kabini in prehranjevanja.   20.DAN…Savona _ Verona (315 km) Zaradi zamude je bilo izkrcanje v Savoni predvideno ob 22.00 zvečer, ampak se je zadeva še zavlekla zaradi border police kontrole, tako da smo po pristanku v Savoni ostali ujeti na trajektu do pol enih zjutraj. Vmes je začelo zunaj še ulivati na žive in mrtve, tako da smo malo pred eno zjutraj dobesedno zaplavali s trajekta….midva pa pred sabo še dobrih 300 km ouuuu jeah. Še preden sva prišla iz pristanišča sva bila mokra do gat….no midva sva vsaj imela dežjake, dva italjana na nekih športnih pilah sta reveža šla v ta vesoljni potop samo v neki kratki jakni in kavbojkah….ampak radosti motorizma, to gre pač zraven. Ob pol štirih zjutraj sva se pred hotelom MOntemezzi (top nov hotel malo izven Verone za res nizko ceno) mokra kot miša in zmrznjena zvalila z motorjev….samo še vroč tuš in sušenje cunj in škornjev s fenom, da bo do zjutraj vsaj kolikor toliko suho.
    • Buschi
      Sam da pridem iz te blesave bolnice, pa se ti oglasim.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy terms and use of cookies!