Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Servisne preglede čelad praviloma izvajamo v Velenju, kakšno nastavitev pa uredijo tudi naši pooblaščeni prodajalci.

Za pravilno delovanje vizirja na čeladi N103 je bistveno, da se nazobčani del vizirja popolnoma prilega zobniku mehanizma na čeladi. Preveri, ali se največji zobec na mehanizmu vizirja pokriva z velikim utorom na nazobčanem delu mehanizma. Če se ne, ju poravnaj. Mislim, da boš na ta način odpravil težavo, v nasprotnem primeru pa te vabim na izlet v Velenje, kjer bomo radi uredili zadevo.

Lp, Boris Kompare B)

Pozdravljen Kompi!

Imel bi vprašanje kakšna je razlika med N102 in N103 modelom razen vizuelnega seveda. Videl sem da imate akcijo N102 modela in je cena kar zanimiva, glede nato da iščem ta segment čelade.

Hvala za odgovor.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje za Kompija:

ali notranje oblazinjenje od N-102 paše tudi na N-103?

Namreč, imam novo N-103, a po par furah se mi zdi, da mi je notranjost bolj ugajala pri ta stari 102-jki. In če je oblazinjenje zamenljivo, bi pač poskusil zamenjat, da vidim, kaj rata.

Sprašujem pa zato, da ne lupim dveh čelad brez veze, če že v štartu notranjosti nista kompatibilni.

Hvala za odgovor!

Žal ne bo šlo. Kroj in način vpetja oblazinjenja na čeladi N103 se namreč razlikujeta od modela N102.

Notranje oblazinjenje pri novih čeladah še ni oblikovano po uporabnikovi glavi, zato pri prvih kilometrih motoristu, vajenemu prejšnje čelade, morda celo daje občutek neudobja. Oblazinjenje na novi čeladi se bo sčasoma »posedelo« in bo kamlu spet enako enako udobno za nošnjo, kot je bilo na stari N102.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Kompi!

Imel bi vprašanje kakšna je razlika med N102 in N103 modelom razen vizuelnega seveda. Videl sem da imate akcijo N102 modela in je cena kar zanimiva, glede nato da iščem ta segment čelade.

Hvala za odgovor.

LP

Nolanov model »flip up« čelade N103 je nadgradnja njene predhodnice N102. Obe motoristu ponujata možnost, da pokaže svoj obraz in sta še posebej prijazni do uporabnikov očal, le da N103 sedaj ponuja še več prezračevanja in ima senčilo vgrajeno v notranjost čelade za vizirjem.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal ne bo šlo. Kroj in način vpetja oblazinjenja na čeladi N103 se namreč razlikujeta od modela N102.

Notranje oblazinjenje pri novih čeladah še ni oblikovano po uporabnikovi glavi, zato pri prvih kilometrih motoristu, vajenemu prejšnje čelade, morda celo daje občutek neudobja. Oblazinjenje na novi čeladi se bo sčasoma »posedelo« in bo kamlu spet enako enako udobno za nošnjo, kot je bilo na stari N102.

Lp, Boris Kompare B)

Hvala za odgovor.

Škoda. Upam, da bo bolje, oz. da se bom navadil. Je pa od nakupa minilo kakšnih 500km oz. cca 5 ur, morda se bo še malo udelala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Kompi!

Imel bi vprašanje kakšna je razlika med N102 in N103 modelom razen vizuelnega seveda. Videl sem da imate akcijo N102 modela in je cena kar zanimiva, glede nato da iščem ta segment čelade.

Hvala za odgovor.

LP

Jaz imam obe.

Sicer z novo N103 sem prevozil šele pol tisočaka, ampak se mi ne zdi bistveno boljša. Prezračevanje se mi sicer zdi boljše pri N103, po drugi strani se mi je pa N102 zdela bolj udobna (kar je seveda odvisno od glave posameznika), predvsem pa tišja. Meni osebno je N102 tudi estetsko bolj všeč, a to je seveda spet subjektivno. Po drugi strani ima N103 "notranja očala", morda je to prednost, ker lahko voziš z odprto čelado in vseeno imaš oči zaščitene pred soncem. In nenazadnje je N103 homologirana tudi kot jet čelada, kar pa N102 ni.

Moj nasvet je, da če dobiš N102 občutno ceneje kot N103, komot vzameš "ta staro".

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi. Zakaj se 801RR ne prodaja več?eek.gif Je bilo z njo kaj narobe? unsure.gif

Popravljeno . Popravil dukemb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi. Zakaj se 801RR ne prodaja več?eek.gif Je bilo z njo kaj narobe? unsure.gif

S čelado X-801RR ni bilo nič narobe, gre le za normalen življenski ciklus izdelka. X-801 je bila prvič predstavljena že leta 2003, (kasneje smo jo evolucijsko nadgradili z modelom X-801R in X-801RR), in se je sedaj počasi umiknila novim spoznanjem in modelom. Lani smo namreč predstavili novo športno čelado, optimalnega volumna, najvišjih standardov, za vožnjo pri najvišjih hitrostih – X-802. V firmi, kjer sami skrbimo za nenehen razvoj novih čelad in rešitev, je to običajen proces.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

mam en uprašanje. mam čelado nolan N60 in ne vem kje lohka kupm nov vizir...moj je že čist spraskan in bi rabil novega!

tnx za odgovor ;)

lp

Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

mam en uprašanje. mam čelado nolan N60 in ne vem kje lohka kupm nov vizir...moj je že čist spraskan in bi rabil novega!

tnx za odgovor ;)

lp

Mare

Vizirji za čelado N60 so na zalogi. Naročiš jih lahko pri katerem izmed naših pooblaščenih prodajalcev, lahko pa ti ga pošljemo tudi s pošto po povzetju. Kakor ti pač bolj ustreza.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

l.p.

danes sem kupil nolanko N85, ki je nekako napovedovala teško pričakovano super čelado za normano ceno...

po parih 100 m sem se že zavedal ,da jo bom vrnil in upal ,da mi bodo vrnili denar.prijazen trgovec je bil sicer šokiran, da se mi ne zdi ok, ampak mi je brez problema vrnil denar. (slovenske konjice, mirči)

v njej je oster prepih, sliši se toliko vetra ,da pri 120 km/h nisem slišal razen vetra ,nič.pri premiku glave, se slišijo zvižgi, na čelnem delu vizirja pa črički.O povezavi z tel. itd, raje nebi izgubljal besed in časa.Pri 200km se tud ne splača pisat....katastrofa.

plus bi ji dodal pri videzu (moj okus)

še en plus pri senčnim vizirjem

pa enga pri nerosenju.

vse ostalo pa je kot hofer varianta za 45e.

nikoli več ne pogledam z te znamke.

mogoče jo bo kdo celo pohvalil, ampak mislim ,da tak še ni imel dobre čelade na glavi.

za eno N85 dobiš 6 hoferskih ,ki je lepe oblike (podobna) ima senčni vezir,sliši se podobno, nima čričkov in žvižganja, le rosi se.....kar se pa same varnosti tiče, pa ne vem, a vem ,da tudi nolanki ne zaupam več.

post-24823-126946410892_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne bi takoj po imenu Nolan pljuval, razlogov za to je namreč lahko več - od nepravilne velikosti do tega, da pač morda točno ta model čelade s točno tvojim motorjem da tak obupen rezultat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moral bi jo prej preizkusiti, saj imaš pri zastopniku za Nolan to možnost. Če si jo samo enkrat probal se mogoče lahko dogovoriš s Kompi-jem za kakšno zamenjavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po enem letu tihe prisotnosti si se za prvi post odločil da pojamraš nad novo nolanovo n85...

in to na podlagi 700metrske izkušnje... no ja...

kompetentno pljuvanje bi lahko bilo, po mojem mnenju, opravljeno šele po dodatnem pregledu čelade, nastavitvi vizirja ali kakšnem drugem manjšem servisnem posegu...

dosti bi nam šel nasproti, če bi napisal vsaj kateri tip motorja voziš...

tudi meni je "neka" čelada (500eur+) piskala, pihala, tresla,... ko pa sem nastavil vizir, tako da je pravilno nasedel na tesnilo, so vsi problemi čudežno izginili.

N85 ni prva čelada, ki bi jo nolan naredil in zato njeno obnašanje v vetru ni in ne more biti rezultat nečesa nepremišljenega, je pa kot taka namenjena določenemu segmentu tako kupcev kot motorjev. in pri nolanu vedo, da mora izdelek v prvi meri funkcionalen, poleg tega da je lep... lepota in nerosenje sta pri čeladi pač bolj drugotnega pomena...

je pa res, da idealne čelade ni... tako kot tudi motorja ne... ok, ok ok, saj sem prebral ja, k1200r ter multistrada sta izjemi... :)

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

l.p.

danes sem kupil nolanko N85, ki je nekako napovedovala teško pričakovano super čelado za normano ceno...

po parih 100 m sem se že zavedal ,da jo bom vrnil in upal ,da mi bodo vrnili denar.prijazen trgovec je bil sicer šokiran, da se mi ne zdi ok, ampak mi je brez problema vrnil denar. (slovenske konjice, mirči)

v njej je oster prepih, sliši se toliko vetra ,da pri 120 km/h nisem slišal razen vetra ,nič.pri premiku glave, se slišijo zvižgi, na čelnem delu vizirja pa črički.O povezavi z tel. itd, raje nebi izgubljal besed in časa.Pri 200km se tud ne splača pisat....katastrofa.

plus bi ji dodal pri videzu (moj okus)

še en plus pri senčnim vizirjem

pa enga pri nerosenju.

vse ostalo pa je kot hofer varianta za 45e.

nikoli več ne pogledam z te znamke.

mogoče jo bo kdo celo pohvalil, ampak mislim ,da tak še ni imel dobre čelade na glavi.

za eno N85 dobiš 6 hoferskih ,ki je lepe oblike (podobna) ima senčni vezir,sliši se podobno, nima čričkov in žvižganja, le rosi se.....kar se pa same varnosti tiče, pa ne vem, a vem ,da tudi nolanki ne zaupam več.

Pol si pač kupi 6 hoferskih! :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

l.p.

danes sem kupil nolanko N85, ki je nekako napovedovala teško pričakovano super čelado za normano ceno...

po parih 100 m sem se že zavedal ,da jo bom vrnil in upal ,da mi bodo vrnili denar.prijazen trgovec je bil sicer šokiran, da se mi ne zdi ok, ampak mi je brez problema vrnil denar. (slovenske konjice, mirči)

v njej je oster prepih, sliši se toliko vetra ,da pri 120 km/h nisem slišal razen vetra ,nič.pri premiku glave, se slišijo zvižgi, na čelnem delu vizirja pa črički.O povezavi z tel. itd, raje nebi izgubljal besed in časa.Pri 200km se tud ne splača pisat....katastrofa.

plus bi ji dodal pri videzu (moj okus)

še en plus pri senčnim vizirjem

pa enga pri nerosenju.

vse ostalo pa je kot hofer varianta za 45e.

nikoli več ne pogledam z te znamke.

mogoče jo bo kdo celo pohvalil, ampak mislim ,da tak še ni imel dobre čelade na glavi.

za eno N85 dobiš 6 hoferskih ,ki je lepe oblike (podobna) ima senčni vezir,sliši se podobno, nima čričkov in žvižganja, le rosi se.....kar se pa same varnosti tiče, pa ne vem, a vem ,da tudi nolanki ne zaupam več.

najbolje je da si čepe v ušese daš....pol pa nič čričkov ne bo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompijev servis je zakon!

Danes sem nesla čelado v Velenje. Hitro, super, poceni (zastonj) :trance_27_notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompijev servis je zakon!

Danes sem nesla čelado v Velenje. Hitro, super, poceni (zastonj) :trance_27_notworthy:

Ne razumem zakaj nosite čelade na servis...?????.........................jaz jo sam servisiram oziroma očistim.....................drugih stvari pa čelada res ne potrebuje,razen če ni kaj polomljenega....takrat pač sam zamenjaš............Da bi še čelado na servis nosu ...............Pa kaj si kdo zna sam motor pošravfat na cesti,če se kaj razrahlja,al tkoj na servis leti..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato, ker grem rada pozdravit tja fante, ki so super!

Poleg tega mi je menjal čepe, ki si jih doma ne menjaš kar tako, malo je pogledal mehanizem in ga nastavil, tako da vse tesni kot mora!

In to je vredno vse poti tja in nazaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato, ker grem rada pozdravit tja fante, ki so super!

Poleg tega mi je menjal čepe, ki si jih doma ne menjaš kar tako, malo je pogledal mehanizem in ga nastavil, tako da vse tesni kot mora!

In to je vredno vse poti tja in nazaj!

Ja pol pa povej vse v enem....da greš pobe gledat.............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

n 85 sem imel na glavi vsaj 100 km, mene je zelo razočarala, da pa vsak svojega konja hvali pa je itak znano.

vozim thundercat 600 in z hoferjevo čelado za 45e sem prevozil dobrih 400km,za moje pojme se je bolje obnesla,kot sem že omenil ,glede varnosti ne morem trdit katera je boljša,če bi se ravnal po ceni, bi vsekakor morala bit nolanka, toda ,ker je 6x dražja in me je z prepihom razočarala (velikost mi je popolnoma ustrezala) ji tudi glede varnosti ne zaupam več.

vsak ima pač svoje mnenje.

mene ne bo nihče več prepričal v nolanovo kvaliteto.

shark za s800 je bila zakon za n85.

sreča da so bili trgovci razumevajoči in so mi vrnili denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

compi !

tebi pa bi zastavil vprašanje, koliko prevoženih km imaš z n85 ?

če bereš samo njihove teste in nimaš iskušenj z drugimi čeladami po moje ne moreš hvaliti kvalitete le te.

brez zamere,ampak v svoji karieri sem zamenjal vsaj 15 čelad in glede na ceno lahko uvrstim n85 nekje med zadnjih 5 ki sem jih jaz imel priložnost preiskusit.

nekaterim se bo mogoče zdelo takšno ocenjevanje....bla bla, toda mene zanima kako se čelada obnaša med vožnjo, ne pa na polici in estetika.

verjamem ,da bo čelada za nekatere koristnike v vseh pogledih super, odvisno pač od tega,katero so uporabljali pred njo.

mene žal ni zadovoljila,čeprav sem bil navdušen nad njo, vse do praktičnega preiskusa.

ne pljuvam pa njej, mislim pa da pošten trgovec, sprejme z veseljem kritiko.

v našem poslu se učimo iz kritike, ne iz pohval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, pa še to moram dodat.

obiskal sem vašo trgovino v velenju, kjer mi je prijazen tip toplo priporočal to čelado, glede na moj motor in ker številke M ni bilo na zalogi, sem jo vzel pri mirčiju v sl.konjicah......tako da, ma kaj pa vem....verjetno bi bile shoe ali katera druga znamka tudi zelo priporačana in hvaljena čelada, v kolikor bi bili zastopnik za njih.

lahko pa pohvalim vaš odnos do strank in seveda možnost testiranja...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

n 85 sem imel na glavi vsaj 100 km, mene je zelo razočarala, da pa vsak svojega konja hvali pa je itak znano.

vozim thundercat 600 in z hoferjevo čelado za 45e sem prevozil dobrih 400km,za moje pojme se je bolje obnesla,kot sem že omenil ,glede varnosti ne morem trdit katera je boljša,če bi se ravnal po ceni, bi vsekakor morala bit nolanka, toda ,ker je 6x dražja in me je z prepihom razočarala (velikost mi je popolnoma ustrezala) ji tudi glede varnosti ne zaupam več.

vsak ima pač svoje mnenje.

mene ne bo nihče več prepričal v nolanovo kvaliteto.

shark za s800 je bila zakon za n85.

sreča da so bili trgovci razumevajoči in so mi vrnili denar.

Najbolje bo ,da čakaš na hofrove akcije,da si boš tam kupoval kvalitetne čelade..............................100,daj nehaj no............100 smešno......mogoče ti je čričkal še od hofrove čelade...................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je govora o poceni čeladah in prepihu, ko sem nekaj let nazaj iz MDS čelade za takratnih 9k SIT šel na X-Lite 601, sem prvih nekaj km mislil da bom oglušel od "vetra" in šumenja ki ga je slišat. Po nekaj privajanja pa sploh nisem več opazil da kaj šumi, sploh. Tista cenena MDS je imela oblazinjenje iz neke zelo debele pene, ki je povsem pokrivala tudi ušesa, normalno da je bila tiha, pomoje še pretiha, ker je bilo kot da bi s slušalkami vozil... No, probal sem še X-Lite 701 ki je enako "glasna" kot 601, neki top model od Airoha, in vse so glasnejše od tiste MDSke, nobena pa ni glasna.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!