Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Kompi,eno hitro pomoc rabim.Na novi N86 mi na spodnji desni strani pri vizirju rahlo piha zrak.Kaj se da naredit?

enak občutek je pri meni na moji N86, sem mislil da sem bom navadil pa ne vem če se bom, spodaj pri bradi mi piha navzgor ..nekakšen tak občutek je...sicer če je zelo vroče kar paše, samo zjutraj ko grem v službo ob 7h ko je temperatura nekje 15°C pa je zorpno ker priha prehladen zrak :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

00productgfx1bfa660211b9.jpg

 

 

Za primere, ko standardna protivetrna zaslonka ne pokrije dovolj prostora pod brado, lahko na čelado N86 namestimo zaslonko, ki pokrije več prostora. Lahko pa tudi preprosto uporabiš ruto, ki pokrije odprt prostor tik ob vratu. Kakor ti pač bolj ustreza.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa zanima kok je možno da mi pridejo mušice notri v čelado če imam zaprte vse zračnike, vizir dol in protivetrna zaslonka nameščena, ne pride jih cel roj notri da ne bo pomote :)

Za vsakič ko se grem furat najdejo vsaj 2 notri pot in je kr moteče da se ti začne neki v oči zaletavat :D

Čelada je X-lite x802

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kok je možno da mi pridejo mušice notri v čelado če imam zaprte vse zračnike, vizir dol in protivetrna zaslonka nameščena, ne pride jih cel roj notri da ne bo pomote :)

Za vsakič ko se grem furat najdejo vsaj 2 notri pot in je kr moteče da se ti začne neki v oči zaletavat :D

Čelada je X-lite x802

 

Pri nameščeni protivetrni zaslonki in zaprtih prezračevalnikih ter vizirju - težko! :hmm:. Razen, če se res potrudijo ;)

 

Lp, Boris Kompare B)

Popravljeno . Popravil kompi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omislil sem si novo čelado N104 velikost M. Pri pomerjanju je pasala kot ata na mamo, oblazinjenje lepo zaobjame glavo, skratka prvo zadovoljstvo kot nekoč preden sem začel nosit najcenejšo robo z Louisa.

Po nabavi sem jo uporabljal na krajši turi, nato pa z vsem zadovoljstvom odšel v dolomite. Po polovici dneva pa so se začele pojavljati rahle bolečine čez kosti čeljusti pod ušesi. No, do večera sem komaj še zdržal, čeljust je bila tako boleča, da je na otip bolela še naslednje jutro. Zadevo sem znatno izboljšal tako, da sem pripenjajoč pas speljal pod blazinico in ne skoznjo (plastično zaponko za podaljševanje/skrajševanje sem že prej, sredi dneva, spravil povsem na konec, da je bila že mimo oblazinjenja). Pas speljan spodaj je naredil čelado nosljivo, a še vedno ni to udobje na nivoju Nolank.

Murphy pa ni odnehal, proti večeru drugega dne in vztrajno čez tretji dan pa so začela boleti ušesa, ker so očitno blazinice preveč tiščala vanje, ta pa so se nato užulila v ročice očal.

 

Čelada je izredno tiha, kar mi je nadvse všeč, na vseh ostalih predelih prilega naravnost čudovito. Ampak še vedno je znosnejši hrup slabih čelad, kot bolečina. Ali obstajajo tanjše blazinice? Mogoče le tanjše kjer je pas za zapenjanje. Tudi plastična obroba na dnu čelade se mi zdi debela, čeznjo pride še blazonica in pas, tako da so posledice kot so logične.

Res mi malo je čudno, ker je oblika moje glave na pogled in izkušnje preteklih čelad precej običajna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moji oceni, je čelada maaaalo premajhna, pri uhah pa tiši zaradi ročic očal. Jaz bi se odpeljal v Velenje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omislil sem si novo čelado N104 velikost M. Pri pomerjanju je pasala kot ata na mamo, oblazinjenje lepo zaobjame glavo, skratka prvo zadovoljstvo kot nekoč preden sem začel nosit najcenejšo robo z Louisa.

Po nabavi sem jo uporabljal na krajši turi, nato pa z vsem zadovoljstvom odšel v dolomite. Po polovici dneva pa so se začele pojavljati rahle bolečine čez kosti čeljusti pod ušesi. No, do večera sem komaj še zdržal, čeljust je bila tako boleča, da je na otip bolela še naslednje jutro. Zadevo sem znatno izboljšal tako, da sem pripenjajoč pas speljal pod blazinico in ne skoznjo (plastično zaponko za podaljševanje/skrajševanje sem že prej, sredi dneva, spravil povsem na konec, da je bila že mimo oblazinjenja). Pas speljan spodaj je naredil čelado nosljivo, a še vedno ni to udobje na nivoju Nolank.

Murphy pa ni odnehal, proti večeru drugega dne in vztrajno čez tretji dan pa so začela boleti ušesa, ker so očitno blazinice preveč tiščala vanje, ta pa so se nato užulila v ročice očal.

 

Čelada je izredno tiha, kar mi je nadvse všeč, na vseh ostalih predelih prilega naravnost čudovito. Ampak še vedno je znosnejši hrup slabih čelad, kot bolečina. Ali obstajajo tanjše blazinice? Mogoče le tanjše kjer je pas za zapenjanje. Tudi plastična obroba na dnu čelade se mi zdi debela, čeznjo pride še blazonica in pas, tako da so posledice kot so logične.

Res mi malo je čudno, ker je oblika moje glave na pogled in izkušnje preteklih čelad precej običajna.

 

Ergonomično oblikovane lične blazinice čelade N104 tesno objamejo vrat in ušesa ter tako občutno zmanjšajo hrup, prihajajoč iz okolja. V ponudbi imamo različno trde in debele blazinice, lahko pa prilagodimo tudi obstoječe. Na ta način lahko poljubno uravnamo, kako tesno naj čelada sede na obraz. Prosim, oglasi se v našem servisnem centru v Velenju, kjer bomo medtem, ko boš popil eno kafe, brezplačno uredili zadevo.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za primere, ko standardna protivetrna zaslonka ne pokrije dovolj prostora pod brado, lahko na čelado N86 namestimo zaslonko, ki pokrije več prostora. Lahko pa tudi preprosto uporabiš ruto, ki pokrije odprt prostor tik ob vratu. Kakor ti pač bolj ustreza.

 

Lp, Boris Kompare B)

 

Bravo Boris. Že mnoga leta uporabljam tisti štumf za okoli vratu, ki ga lahko nategneš tudi čez glavo, narediš kapico,....

Ugotovil sem, da ti v odvisnosti od vetrobrana zmanjša tudi hrup v čeladi, ker ni turbulenc v podbradnem delu.

Imate te štumfe v prodajnem programu? Jaz sem jih pred leti kar nekaj nakupil  pri prijatelju v Slovenj Gradcu skupaj z nekimi "čudnimi" pajkicami, ki so pozimi tople, poleti pa hladne.

Popravljeno . Popravil ataIBA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če je za čelado N84 mogoče dobiti še kakšen drugačen podbradni vložek, kot je orginal. Na novih N86 vidim da gre za neko bolj blagnato zadevo, ta na moji N84 je pa bolj ko ne ostra, pa še razpokala mi je in je kar neprijetno, če te porajsa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imate te štumfe v prodajnem programu? Jaz sem jih pred leti kar nekaj nakupil  pri prijatelju v Slovenj Gradcu skupaj z nekimi "čudnimi" pajkicami, ki so pozimi tople, poleti pa hladne.

Ti štumfi so Buff rute, ki jih v Slovenijo še vedno uvaža Dušan, prodajajo pa se v večini športnih trgovin (Hervis) in trgovinah z alpinistično opremo (Iglu), pa tudi v spletni trgovini Asport. Tiste čudne pajkice pa so Skins kompresijske hlače, ki omogočajo hitrejšo regeneracijo po naporih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Malo gledam novo Nolan 104, se dobi že za okoli 300 EUR.

 

Večina hvali, vendar me malo zmoti teža in sicer 1640g za M/L dimenzijo.

 

Sedaj imam xlite 602, ki je težka 1360+g.

 

Ta odvečna teža me kar odvrača od menjave, 3 dodatne deke na glavi se mi zdijo kar preveč.

 

Kako je s tem v praksi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo gledam novo Nolan 104, se dobi že za okoli 300 EUR.

 

Večina hvali, vendar me malo zmoti teža in sicer 1640g za M/L dimenzijo.

 

Sedaj imam xlite 602, ki je težka 1360+g.

 

Ta odvečna teža me kar odvrača od menjave, 3 dodatne deke na glavi se mi zdijo kar preveč.

 

Kako je s tem v praksi?

Jaz sem z njo zelo zadovoljen,moti me edino slabo zračenje poleti,v hladnih dneh pa je enkratna!

Z težo ni problemov,mam mal močnejši vrat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, ampak saj a ni namen te čelade, da jo poleti dvigneš? :)

 

Švabi jamrajo, da se z rokavico težko odpre mehanizem flip-up.

Ja odprto imam do 50 ali max 60kmh,kar je več me moti vetr,sem občutljiv :grim

Mehanizem za flip-ap mi ne dela težav in ga z GP rokavicami obvladujem,preprosto!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa se vedno bojim nemških testov, če v Nemčiji proizvajajo konkurenčne produkte :) 

 

Verjetno najbolje, da se zapeljem do Velenja in mi jo posodijo za en krog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa se vedno bojim nemških testov, če v Nemčiji proizvajajo konkurenčne produkte :)

 

Verjetno najbolje, da se zapeljem do Velenja in mi jo posodijo za en krog.

To je najboljša rešitev,so pa zelo uslužni in prijazni,prisluhnejo tudi željam in jih po svojih zmožnostih tudi uresničijo,bil sem zelo zadovoljen in z veseljem se še vrnem tja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!