Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

pinlock ti nic ne vplva na vidnost, ce je sonce lahko namontiras tudi temnega in ne rabis soncnih ocal. po pripovedovanju pa sem slisal da razne nalepke in spreji nimajo vedno pravega efekta oz ne drzijo tako kot obljubljajo, zato ostajam pri pinlocku, ki ima samo to napako da ga lahko namontiras samo v nolan celade.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imam N80 s pinlock-om. In verjetno bo tudi naslednja Nolanka (X-lite) - si ne predstavljam celade v teh dneh brez zascite proti rosenju in pri Nolanu imajo to briljantno reseno. (senerositudipriminustri)

LP

Speedo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

quote:

tudi sam nosim nolan 100 in je dobra ni toliko šumenja vetra.

aures je pričel uvažati neke čelade za cca 36.000 sit videl v motoristu. prosim za komentarje

lp marijan

Včeraj sem jo imel na glavi. Trgovci se me prepričevali o kvalitetni izdelavi... Feeling je bil res OK, pokazali so mi tudi primerjalne teste z npr. Nolan 100 in baje prekaša vso konkurenco?? Baje je tudi dosto tišja pri velikih hitrostih.

Mene sicer niso prepričali, je pa sigurno dobra glede na ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

hektor povej zakaj te niso prepričali me resno zanima

lp marijan

Iz dveh razlogov. Prvi je nizka cena. Ne vem kako lahko za tako majhen denar kdo naredi tako kakovostno čelado, kajti razlika v primerjavi z Nolan in ostalimi je res velika. Drugi razlog je pa bolj oseben. Sem namreč prepričan, da vsaka čelada, ki ima dosti izboklin, vratic (odpiranje prednjega dela)..., ne more biti tiha pri velikih hitrostih. Tudi Shubert je nad 150 precej glasna.

Vedi, da gre za tvojo glavo in ne šparaj pri tem.

Nočem narediti krivice tej čeladi ali hvalit kako drugo. Je pa res, da za takšen denar ne dobiš druge čelade tega kakovostnega razreda.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

tudi sam nosim nolan 100 in je dobra ni toliko šumenja vetra.

aures je pričel uvažati neke čelade za cca 36.000 sit videl v motoristu. prosim za komentarje

lp marijan

Včeraj sem jo imel na glavi. Trgovci se me prepričevali o kvalitetni izdelavi... Feeling je bil res OK, pokazali so mi tudi primerjalne teste z npr. Nolan 100 in baje prekaša vso konkurenco?? Baje je tudi dosto tišja pri velikih hitrostih.

Mene sicer niso prepričali, je pa sigurno dobra glede na ceno.

auresa ne bom komentiral ker ne poznam celade ceprav je cena dokaj nizka ce je res tako dobra. pri nolanu pa je treba razlikovat med nolan 100 in nolan 100B (letos nova). nolan 100B se od navadne razlikuje po tem da lahko spredji del odpres z eno roko.

druhace pa je x-lite 1001 ista kot nolan 100 samo da je namesto in brizgane plastike iz polikarbonatov oz. kompozitnih materialov in sodi v visji kakovostni razred.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

tudi sam nosim nolan 100 in je dobra ni toliko šumenja vetra.

aures je pričel uvažati neke čelade za cca 36.000 sit videl v motoristu. prosim za komentarje

lp marijan

Včeraj sem jo imel na glavi. Trgovci se me prepričevali o kvalitetni izdelavi... Feeling je bil res OK, pokazali so mi tudi primerjalne teste z npr. Nolan 100 in baje prekaša vso konkurenco?? Baje je tudi dosto tišja pri velikih hitrostih.

Mene sicer niso prepričali, je pa sigurno dobra glede na ceno.

Tut sam sm jo probu u Trzin. Na glavi, ko je zaprta daje ZELO cenen občutek, pa tut bradni del ima zračnost,...

Jeftin šit...

Kar pa se tiče tistih primerjav, ki jih trgovc kaže, BEDARIJA !

ŠUBERT je ziher dobra (mel na glavi), ne poznam pa SHOI dvižne in pa PROJECT FOR SAFETY (Promotor al neki tacga, na Koprski, Lj).

Od dvižnih že probal Šubert,Airoh,Nolan,Uvex(ceneno,se pa vsaj čist zapre).

Če kdo pozna Project in Shoi z dvižnim prednjim delom, naj pove.

Drugače pa pri meni še vedno vodi po priljubljenosti Šubert (žal je draga)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jaz pa imam čelado Nolan N60 Rapid Pro. Glede na ceno je to kar precej dobra čelada. Ko pride močnejši motor, pa pride tudi boljša čelada.

Drive fast, die young!

pohvalno razmislaje, ker je dsti motristv, ki si kupijo cestake ss 600 ali vec pa vozij z celadami za 20.000 sit. ce je lepo pobarvana se ne pomeni da je res "dirkalna".

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z mulcem imava oba Nolanke 100, to so kible z dvižnim prednjim delom. Njegova pravi, da mu lepo dihta, men pa včasih kar mal od nekje piha, pa ne pogruntam od kje. Sem zračnike odpiral, zapiral z roko mašil itd, pa isti šmorn. Pa tudi šipca se pri njemu lepše zapira. Kar pade v končni položaj. Mojo je pa včasih treba še malo pritisnit. Kaj pa vem, zgleda da tudi enaka čelada iz iste firme ni zmeraj čist glih! A je možno, da mi pod čelado notri piha, čeprav se zmeraj probam ornk zadekat?

LP Horjo, ki ni več prehlajen in komaj čaka sončka, de bo reku Gassssaaaaa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Zadnjič probaval Schuberth Concept največjo 61 cm - bila premajhna.

Tiščala me je ful v ušesa - imel po 5 minutah ful rdeča, še 3 ure po tem. Pa v brado - malo sem zamigal, pa sem že žuljil sprednjo plastiko.

Kaj mi svetujete - kaj naj probam?

Pogoj - mora biti taka, da se prednji del odpre. Torej Nolan N100? ŠE kaj drugega takega dosegljivo - cena ni problem.

Imam isti problem:

z brado drsam po prednjem delu čelade. Probal Šubert, Airoh, Nolan, Uvex.....vse isto. Bom videl, kakšna je Project!

Ti javim....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mater, kake glave pa pol mate?

Sem mislu da mam jaz velko, pa jo udobno stlačim v Nolan-ko N81 Rapid pro.

Lepe pozdrave vam pošilja

TOMY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sicer ne vem za ostale, ampak...

lani sem kupil Nolan N92 s spojlerjem pa sem kar zadovoljen

z njo. Je zelo tiha, ampak moti me samo ena malenkost in

to je pihanje... Ne vem kako, ampak pod brado navzgor piha.

Ej ne vem zakaj, ampak drugace pa je SUPER.

ajd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Kaj pa primerjava ARAI z X-Lite recimo X-901 ???

Resno vprašam?

Je FUUUL razlika ???

In pa Rosijeva AGV, ki sem jo v Italiji videl za 380EUR ? Bi lahko kdo potegnil vzporednico... lahko primerjate se SHOEI in SUOMY ?

Kaj je pol najboljše med CENO in KVALITETO ?

sam vozim x-lite 901 in nimam pripomb (saj sem o tej celadi ze pisal v tej temi). arai je vrhunska celada ampak meni osebno ne pase na glavo. sem probal model quantium kocinsky replica in me je po 5 min zacela bolet glava. ampak to je pac zgleda zaradi glave, vsaka celada ne pase na vsako glavo. meni pac nolan pase na mojo glavo poznam pa tudi take, ki je ne morejo nosti ker jih takoj zacne glava bolet.

ce pa primerjam ceno med arai (cca 170.000 sit) in x-901 (cca. 90.000 sit) bi se vseeno odlocil za nolan.

ce bi se z dirkanjem ukvarjal bi premislil ali arai ali x-lite 902 (letos nova). edino ne verjamem da arai res ponuja toliko vec ce gledas da je enkrat drazja. no vglavnem stvar odlocitve je pa arai lazja od nolanke.

glede AGV od rossija pa nevem kateri model je to ampak se mi zdi poceni. lahko da je kak "slabsi" model v rossijevi barvi, saj barvne replice obstajajo tudi pri cenejsih modelih. AGV celade ne poznam dobro.

vglavnem meni je pomembno da je celada iz karbon-kevlar mix, da ima dobro zracenje in proti praskam odporen vizir. dobro je tudi ce se notranjost da vzet ven in oprat. pa boljse je da je kaksna znamka ki ima pri nas resnega uvoznika da dobis rezervne dele po normalni ceni. sam imam se eno caberg celado za katero me vizir stane skoraj toliko kolikor je vredna celada pa se slabe kvalitete je.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

quote:

A je že kdo probal N93? Meni gre ful na živce!

celada ali to da je se nben ni probal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

V obeh Nolanovih trgovinah, v GAMA CENTRU d.o.o., BTC - HALA A- pritličje, Šmartinska 152, 1000 LJUBLJANA in COMPACO d.o.o., Koroška 46, VELENJE, lahko za en dan brezplačno testirate vrhunsko športno čelado X-901.

Akcija bo trajala do konca septembra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kje najceneje dobiti Nolan-ovo čelado!? Zanimam se za nakup N81E rapid pro.

V Sloveniji so cene pribljižno enake(koliko sem se zanimal), razen če prodajalec da nekaj popusta!

Zanima me kakšne so cene v Avstriji ali pa Italiji? :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Italiji je nekje do 15% cenejša, se mi zdi...

Približno pa se piše brez J. Pa brez zamere... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne vem koliko stane pri nas,.. preveri v Compacu,.. v Trstu stane 169€. S tem da lahko računaš na vsaj 20% pupusta ali pa davka nazaj... skupaj nekje 20% manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi bil kdo prijazen pa napisal kje v Avstriji so moto trgovine. Zanima me nakup Schubertke, vendar kolikor sem gledal po internetu so cene višje kot pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam prav tako celado, ki sem jo kupu v Trstu.

Z vrnjenim davekom me je stala okrog 27.000 SIT. Glede na to da je v SLO nekje okoli 41.000 SIT se je ne splaca tu kupit.

Tudi glede ostale opreme se se vedno splaca hodit v Trst kupovat (ce nisi glih dalec SV od Ljubljane). Je pa res da mors dvakrat dol (davek).

Peace.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Poslušte :!:

Jst pa punca mava Nolan N81! Čelada je krneki.. oziroma tko: je za tiste mulce s predelanimi skuterji ki jim letijo nekje do 100km/h. Ampak za na kak športn motor pa NI ŠANS. Jst nad 110km/h ne slišim več niti mojih misli kaj šele motorja al karkol druzga pa tudi pri hitrosti nad 140km/h mi začne glava opletat kar spet ni lih fajn. Ima fajn prezračevanje samo sej pravim.. ni za več kot 100km/h.

Zato me zanima če ima kdo kako Sharkico na športnem motorju oziroma katero mi priporočate, da čelada ne bo glasna, z dobro aerodinamiko (damineboopletalaglavanadstoštiridesetnauro press) in eno pametno ceno. Shark sm vidu imajo še kar našpičen sprednji del (kar Nolan nima); a to zlo vpliva da ti glava ne opleta? :oops:

Če ma kdo še kake kritike/pripombe/pohvale na Sharkove čelade, prosim, kar korajžno. :) ;)

LP duhc :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jz imam Nolan N81, pa sem ful razočaran - kot je že duhc povedal - je totalno preglasna. Montiral sem že ščitnik za brado in nos (kao da manj not piha), malenkost bolje, ampak nad 100 km/h že not piha, saj se mi je nekoliko razrahljala pena ob ličnicah... :(

Tako ali tako jo moram zamenjat, saj sem že naredil z njo crash test... zadeva se je relativno v redu obnesla pri srečanju moje glave in prometnega znaka (beri le manjši pretres možganov).

Je pa treba, upoštevati, da je to čelada srednjega razreda - kaj bolje je verjetno X - lite.

Se pa navdušujem nad Sharkom (ima punca S600 za 30 ksit - stokrat boljša notranjost, bolj tiha,....). Jz mam ogledan model RS2 next iz boljših materialov (kevlar,...). A ima kdo izkušnje s to čelado?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Tu berem, da Nolan ni ravno špica, vendar vseeno razmišljam o nakupu N81E trend ali N81E diamond. Kakšna je razlika med temi dvemi?

Pred leti so izdelovali čelade iz poliestra ojačenega s steklenimi vlakni (ponavadi so imele napis "fiberglas"), te naj bi bile trdnejše od polikarbonatnih, s staranjem se trdnost ne manjša, lahko se jih barva (podobno kot tiste iz kevlarja), so bile pa v cenovnem razredu polikarbonatnih. Sedaj jih nisem nikjer zasledil, jih več ne delajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu berem, da Nolan ni ravno špica, vendar vseeno razmišljam o nakupu N81E trend ali N81E diamond. Kakšna je razlika med temi dvemi?

Pred leti so izdelovali čelade iz poliestra ojačenega s steklenimi vlakni (ponavadi so imele napis "fiberglas"), te naj bi bile trdnejše od polikarbonatnih, s staranjem se trdnost ne manjša, lahko se jih barva (podobno kot tiste iz kevlarja), so bile pa v cenovnem razredu polikarbonatnih. Sedaj jih nisem nikjer zasledil, jih več ne delajo?

Razlika med trend in diamond, trend je črna mat barva in nima "neke" top ojačitve znotraj, diamond jo ima in metalik črna barva. Če izbiraš med tema dvema ti priporočam raje diamon, je malenkost dražja, sicer pa imajo zdajle 30 % popusta. Jaz imam diamond in sem zadovoljna z njo. Preveri še, če je kje še kakšna varianta, ki bi ti pasala na glavo. (meni je ta najbolj ustrezala). :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!