Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

pred 1 uro, tomash pravi:

Kompi!

Tako na hitro. Je N85 primerljivo s katero X-lite čelado. Ker gre moja N85 proti koncu garancije in bi bilo potrebno menjati vizir in pinlock, razmišljam o menjavi celotne čelade. Npr N87 ali pa katero od X-lite. Le te so dosti dražje, ampak za glavo gre. Kaj priporočaš? V Louisovem katalogu sem videl X-lite 702GT ali nekaj takega. Itak pa potem pridem do vas, pa mi boste svetovali na licu mesta, vseeno pa bi si prej preštudiral svetovano preko spleta. Thanks

Nolan N85 je po načinu izdelave (brizgani polikarbonat Lexan) in karakteristikah najbolj podobna njenim naslednicam N86 in povsem novi N87. Medtem, ko so čelade X-lite kakovostni razred višje, v bistvu prva liga med čeladami (ročna izdelava iz kompozitov).

Sicer pa je čelado pametno izbrati glede na namen uporabe in vrsto motocikla, ki ga voziš. Vsaka čelada ima svoje specifične lastnosti, zato jih, tako kot motocikle, razvrščamo v različne kategorije: čelade, primerne za turistično, športno, mestno, enduro, dinamično, ... vožnjo.

X-702GT je zagotovo odlična izbira, saj gre za vrhunsko integralno zaprto čelado iz kompozita, ki je idealna za turistična potepanja in popotniške moto užitke - tudi pri višjih hitrostih. V premislek pa ponujam še model X-661.- nadstandardno touring čelado, ki ohranja izrazito športni občutek in za konkurenčno ceno ponuja zanesljivost, varnost in kvaliteto brez kompromisov. Izvrstno se obnese na motociklih tipa naked, café racer, streetfight …  

Za zimsko študiranje preko spleta priporočam tudi prebiranje tekstov na povezavah tukaj:

-          Kako naj izberem pravo čelado?

-          Primer popolnosti

-          Pogosto zastavljena vprašanja

Drugače pa si vljudno vabljen na obisk, kjer si bomo vzeli dovolj časa, da ti podrobno pojasnimo prednosti posamezne čelade in izberemo tisto najustreznejšo zate.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Včeraj sem dobil tesno X-LITLE model X-1003 (to je preklopka) na probo, in sem naredil z njo cca 20km. - Rezultat je  zelo razočaran nad hrupom. Tam do 80km/h še je tiha potem pa se je hrup začel stopnjevat, tako da tam pri 130km/h je dejansko krepko glasna in zelo moteča. Probal sem z spuščeno in z dvigjeno šipico, a hrup v njej je bil enak. Nakar sem si nadel staro čelado N44 tudi NOLAN, in je zanimivo pri dvignjenem vetrobranu bila enako glasna kot X 1003, ko sem pa šipico dvignil pa je hrup v njej povsem utihnil. 

Za finto bom še probal N104. Baje je malo tišja kljub nižjemu razredu kot x 1003. Če še bo ta glasna pa definitivno grem na zaprto in to kar verjetno na ARAI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DinDiin pravi:

Dvomim, da na kaksni celadi hrup povsem utihne....

Ne mislim popolnoma utihne, ampak se zniža na min. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, ja tko pise :) Pri celadah se mi zdi tud tolk razlicnih kriterijev o glasnosti, da je skor brezveze poslusat kogarkoli razen sebe :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DinDiin pravi:

Aja, ja tko pise :) Pri celadah se mi zdi tud tolk razlicnih kriterijev o glasnosti, da je skor brezveze poslusat kogarkoli razen sebe :) 

Potem pa res  ne vem zakaj sploh bereš  to, temu je namenjen forum, da se delijo mnenja in izkušnje vseh.

Po tvojih besedah se najbolje zapreš v svojo čelado pa poslušaš samo sebe!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, symdriver pravi:

Včeraj sem dobil tesno X-LITLE model X-1003 (to je preklopka) na probo, in sem naredil z njo cca 20km. - Rezultat je  zelo razočaran nad hrupom. Tam do 80km/h še je tiha potem pa se je hrup začel stopnjevat, tako da tam pri 130km/h je dejansko krepko glasna in zelo moteča. Probal sem z spuščeno in z dvigjeno šipico, a hrup v njej je bil enak. Nakar sem si nadel staro čelado N44 tudi NOLAN, in je zanimivo pri dvignjenem vetrobranu bila enako glasna kot X 1003, ko sem pa šipico dvignil pa je hrup v njej povsem utihnil. 

Za finto bom še probal N104. Baje je malo tišja kljub nižjemu razredu kot x 1003. Če še bo ta glasna pa definitivno grem na zaprto in to kar verjetno na ARAI.

X1003 imam odkar je prišla na trg in sem ijo imel prvi v slo ,po zaslugi Compako & Company ,glasnost sem na koncu rešil z dodatno mr šipco na touring šipci  KTM 1190....imel tudi 104EVO kjer pa mi ni ugajalo prezračevanje ,je bila pa ena boljših čelad kar se tiče vidnega polja in rešila me je pred gotovo smrtjo ........

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

X1003 imam odkar je prišla na trg in sem ijo imel prvi v slo ,po zaslugi Compako & Company ,glasnost sem na koncu rešil z dodatno mr šipco na touring šipci  KTM 1190....imel tudi 104EVO kjer pa mi ni ugajalo prezračevanje ,je bila pa ena boljših čelad kar se tiče vidnega polja in rešila me je pred gotovo smrtjo ........

lp

Ja saj, to še bom sprobal. Vidno polje bo mi manjkalo  definitivno, ker sem na mp3 ju uporabljal N44. In morem rečt najboljša čelada kar se tiče vidnega polja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

35 minutes ago, symdriver said:

Potem pa res  ne vem zakaj sploh bereš  to, temu je namenjen forum, da se delijo mnenja in izkušnje vseh.

Po tvojih besedah se najbolje zapreš v svojo čelado pa poslušaš samo sebe!

Ne se jezit, svoje mnenje sem napisal, tako kot ti.....pa se to ga moramo drugace interpretirat, kakor je napisano....tko da res ne vem :D 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma boljša polovica X-1003 pa se nič ne pritožuje nad glasnostjo oz. je tišja od večine, ki jih je imela / sprobala. Zares prijetno tiha je Schubert C3 Pro, ampak cenovno malo višje od prej omenjene.

 

Nakoncu če se veliko voziš je najboljše da si kupiš ene kvalitetne čepke, mogoče od Pinlock z filtri, pa je problem rešen :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎13‎.‎1‎.‎2016 at 14:22, maus pravi:

js sm dal samo primer .. je pa lažja komunikacija med motoristi, če imajo preklopne čelade ... upam, da kdaj pa kdaj komuniciraš ... 

pitje vode (ali drugih osvežilnih napitkov) pri 40 stopinjah, če se na kratko ustaviš, je lažje .. jaz jo moram celo dol dat 

na mejah, sem sam jaz dol daju čelado (kdaj pa kdaj) .. ostali so jo samo odprli ... 

 

tudi špeglarji pridemo na račun!  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, blindek pravi:

Ma boljša polovica X-1003 pa se nič ne pritožuje nad glasnostjo oz. je tišja od večine, ki jih je imela / sprobala. Zares prijetno tiha je Schubert C3 Pro, ampak cenovno malo višje od prej omenjene.

 

Nakoncu če se veliko voziš je najboljše da si kupiš ene kvalitetne čepke, mogoče od Pinlock z filtri, pa je problem rešen :OK:

Ah kje pa čepki...jaz poslušam muziko med vožnjo raje kot šum in hrup :)

pred 4 urami, solorider pravi:

tudi špeglarji pridemo na račun!  :)

Za komunikacijo jaz uporabljam N-COM sistem, piješ tut z nameščeno integrirko če hočeš, sicer ja malo težje kot s preklopko, ampak se da. Saj z vidika praktičnosti je preklopka bolj uporabna sicer malo manj  varna ker je le iz več delov sestavljena.

Za dolge ralacije rabiš udobno in koliko se da tiho čelado to vsi vemo, je pa tut res da ta vsak motor ni vsaka čelada.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, symdriver said:

Ah kje pa čepki...jaz poslušam muziko med vožnjo raje kot šum in hrup :)

Za komunikacijo jaz uporabljam N-COM sistem, piješ tut z nameščeno integrirko če hočeš, sicer ja malo težje kot s preklopko, ampak se da. Saj z vidika praktičnosti je preklopka bolj uporabna sicer malo manj  varna ker je le iz več delov sestavljena.

Za dolge ralacije rabiš udobno in koliko se da tiho čelado to vsi vemo, je pa tut res da ta vsak motor ni vsaka čelada.

Saj ima tudi vgrajen bluetooth sistem, ampak ko ne posluša muzike ma pa čepke, še posebaj če greva na avtocesto in traja več kot 15min

Uha maš samo ena :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, blindek pravi:

Saj ima tudi vgrajen bluetooth sistem, ampak ko ne posluša muzike ma pa čepke, še posebaj če greva na avtocesto in traja več kot 15min

Uha maš samo ena :)

Ah kolega kaka je to čelada da moraš uporabljat čepke halo no.. te dam raje kakega stotaka več pa imam vrhunsko čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, blindek pravi:

Saj ima tudi vgrajen bluetooth sistem, ampak ko ne posluša muzike ma pa čepke, še posebaj če greva na avtocesto in traja več kot 15min

Uha maš samo ena :)

Tudi življenje je samo eno ,sam sem prepričan da si na cesti manj pozoren z muziko v ušesih  saj imaš okrnjen en čut ....to je hendikep v prometu :P

Resno pa......vrjemi da bolj uničuješ ušesa z  muziko kot vetrom ki ga slišiš v čeladi .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam mam Schuberth C3 Pro, "boljša polovica" pa X-1003, tako da tak slabe niso

 

Čepe pa mam samo na daljših vožnjah po avtocesti. Vsak kakor hoče, ampak sam ne mislim bit na pol gluh ko bom starejši in približno nekaj tudi vem o sluhu, saj je le to moj poklic :fredyjecar: 

Tudi muzika je lepo potihem ne pa navreto :)  Pa saj vsak kakor hoče oz. mu paše, ampak na daljših potovanjih (600km dnevno) pa mi prav paše potihem radijo v ozadju. Saj piš vetra še vedno slišiš :)

Popravljeno . Popravil blindek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, symdriver pravi:

Ah kolega kaka je to čelada da moraš uporabljat čepke halo no.. te dam raje kakega stotaka več pa imam vrhunsko čelado.

Če imaš dobro vetrno zaščito na motorju ,je skoraj vseno katero čelado imaš ,lahko tudi iz lidla pa ne boš potreboval čepkov .:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Tudi življenje je samo eno ,sam sem prepričan da si na cesti manj pozoren z muziko v ušesih  saj imaš okrnjen en čut ....to je hendikep v prometu :P

Resno pa......vrjemi da bolj uničuješ ušesa z  muziko kot vetrom ki ga slišiš v čeladi .

To koliko si s čim kaj uničuješ ušesa je preveč obširna beseda za v to temo.

Morem še ostale čelade sprobat ker sigurno jih je še veliko boljših, slabših, tišjih, glasnejših itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja poleti za tistim steklom zgoriš... če hočem biti za steklom potem se peljem z avtom :P 

Pa da se razume, uporabljam čepke z filtri kateri zniža zvok za od 5 do 25dB, odvisno katerega si vstaviš in ni to tisti čepek za spat kjer skoraj nič ne slišiš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

Če imaš dobro vetrno zaščito na motorju ,je skoraj vseno katero čelado imaš ,lahko tudi iz lidla pa ne boš potreboval čepkov .:D

Ni res to. Vsaka čelada ni za vsak motor. Imam dobro vetrno zaščito pa so čelade za 500eu+ zelo glasne, čelada za 200eu pa zlo tiha tak da treba samo pravo najt pa je to to ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, symdriver pravi:

Ni res to. Vsaka čelada ni za vsak motor. Imam dobro vetrno zaščito pa so čelade za 500eu+ zelo glasne, čelada za 200eu pa zlo tiha tak da treba samo pravo najt pa je to to ..

Na Goldi mi še brez čelade ni nič pihalo ,ne razumem kako naj bi se s čelado na glavi kaj slišalo oz je glasna. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, blindek pravi:

ja poleti za tistim steklom zgoriš... če hočem biti za steklom potem se peljem z avtom :P 

Pa da se razume, uporabljam čepke z filtri kateri zniža zvok za od 5 do 25dB, odvisno katerega si vstaviš in ni to tisti čepek za spat kjer skoraj nič ne slišiš

Kakim steklom? Saj steklo se odpre+ tega ima čelada zračnike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, symdriver pravi:

Kakim steklom? Saj steklo se odpre+ tega ima čelada zračnike.

steklo-vetrobranska šipa 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne na čeladi, tista na motorju pred tabo... :) Če imaš preveč vetrne zaščite in je s tem vse tišje, je tudi veliko bolj vroče, zato dobra čelada veliko pomaga, ampak pri višjih hitrostih še vedno ni boljšega kot en čepek kateri zmajnša hrup za recimo 20dB, slišiš vse, samo malo tišje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Na Goldi mi še brez čelade ni nič pihalo ,ne razumem kako naj bi se s čelado na glavi kaj slišalo oz je glasna. 

 

Menimo se o preklopkah. Ja logično da je glasna, ko pa je sestavljena iz dveh polovic. Probaj se peljeti s preklopko od 80km/h naprej, pa boš sam ugotovil kako so hrupne...nekate, ne rečem vse, trenutno me je razočarala ta X-LITLE od Nolana, a jaz še testiram naprej, bom še sprobal druge modele in proizvajalce....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!