Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

pred 34 minutami, discover0709 pravi:

kupil sem si celado nolan n90 v trgovini mi je kr pasala samo zdaj po 15 min me začne pod ličnicama stiskat.  Ko je celada odprta me ne stiska torej samo ko jo zaprem . Je mozno kaj nastavit zatiče? celada je ok edino se podbradek moram kupit ker mi piha spodaj

Zapomni si kje te stiska.

Odstraniš podlogo in vzameš zelo grob brusni papir in stanjšaš stiropor. Za začetek okoli 1mm in če ni dovolj ponoviš postopek dokler ni vredu. S flomastrom si zariši lokacijo, kje želiš stanjšati.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, discover0709 pravi:

ok hvala . kej bi lahko kupil podbradek za zgoraj omenjeno čelado nolan n90 v ljubljani recimo??? hvala

Po moje povsod, kjer prodajajo Nolan čelade. Če nimajo, pa naročijo.

Čudno, imam sedaj že drugo N90 in pri obeh je bil podbradni del že serijsko zraven.

Popravljeno . Popravil Scarabeo 500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sam imam tudi N90 in sem zadovoljen. Dokler se je N90 serijsko izdelovala je bila priložena vetrna zaslonka, potem je evolvirala v N91 in N90.2. Sedaj, ko se dela samo v omejenih serijah za določene trgovce pa tega nima, recimo Louis

https://www.louis.eu/artikel/nolan-n90-louis-special-edition-flip-up-helmet/216964?list=300207284

Tanova N90.2 pa ima (glej ostavek DODATKI)

http://compaco.si/home/1497-motoristicna-celada-nolan-n90-2-special-n-com-11.html

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz jo imam. v carbon puro izvedbi.

čelada je superšportna, torej temu primerno prezračevana in ne najbolj tiha, tako kot vse superšportne čelade ne...

na mojem naked motorju brez vseh deflektorjev na njemu je (meni) znosna do nekje 180kmh.

če vem da grem z njo na avtocesto si dam čepke v uhe. malo zaradi vetrnega piša, malo zaradi izpuhov... ;)

kar se aerodinamike tiče je čelada super, 5 zvezdic. tudi pri velikih hitrostih vratne mišice ne trpijo, tudi pri obračanju glave ne. tudi "žvižganja" okoli zračnikov nisem zaznal...

Popravljeno . Popravil ELO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

N87 ni nič drugega kot evolucija N86. Načeloma nobenih dodatnih funkcij ampak samo izboljšave. AMPAK in to po besedah večih ustanov... je Nolan z N87 zadel v polno. WebBikeWorld (povezava) jo je ocenil kot izdelek leta, prav tako MCN (povezava) in še par drugih.

Osebno je nisem probal, govorim samo kar sem prebral

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prijatelji motoristi. Ker je bila ženi čelada X-lite premajhna, sem moral žal povsem nov komunikacijski sistem n-com BX5 demontirati iz čelade in je naprodaj. 150 €

Uporabljen 3 x v originalni embalaži z računom. Pred nakupom se ga lahko preizkusi, je še vedno sparjen z mojo čelado.

Več info na zs.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 4. 2017 ob 8:17, a79 pravi:

V cem je razlika med N86 in N87 oziroma v cem je N87 boljsa?

Malo pozno, a vseeno... Januarja sem napisal spodnje besedilo in s prevoženimi km-ji ne vem, kaj bi lahko kaj dosti izboljšal. Vem, da je težja napram bolj premium čeladam, ampak me nošnja res ne moti. Verjetno se ne vozim dovolj hitro, da bi me teža dovolj motila :P. Ti jo res priporočam. Posebej mi je všeč temna zaslonka, ki je dovolj velika, da me ne moti spodnji rob le-te, pa v vseh zimskih vožnjah se mi ni enkrat rosila, čeprav imam zračnike ves čas zaprte. Probaj jo prej, ampak ne bo ti žal...

Ob 27. 1. 2017 ob 17:52, GoBobi pravi:

 

Ob 27. 1. 2017 ob 15:02, KARMEN1 pravi:

Ima kdo SHARK SKWAL?

Zanima me predvsem zračnost in glasnost.

TOLE sem našel, če še nisi pogledala... Probal je pa še nisem, tako da je to največ, kar ti lahko pomagam. Sam imam Nolan N87 (sicer zmagovalko na tem testu), pa sem z njo zadovoljen, a kot verjetno veš, zaradi pomanjkanja izkušenj s kakšno drugo helmo :P, ne morem komentirat oz. primerjat z drugimi.

Ajd!

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo.. mene pa zanima kje so cenovno najugodnejši kar se x-lite tiče? Gledam serije 702 in 802 pa sem na FC moto kar lepe popuste našel ampak sem bral da so nekateri bili izredno razočarani sploh kar se čakanja na dostavo tiče, pa še skoraj raje bi kupil tu pri nas v SLO (če se le da podpiram raje naše trgovce kot tuje) :-P

hvala že vnaprej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš šel v compaco boš ziher tam uzel edino Če iščeš čelado ki je tam ni..  Top prodajalci. Z nasveti in vsem podobnim...

Pred nakupom mi je čelado rastavil, pred mano pokazal še enkrat obrisal. Pa če prav sem mu govoril da ni treba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

imam x lite 1003  pa me moti ker je precej glasna in ob vertu z boka mi piha v predelu oči ali ima še kdo takšen problem

mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, moravčan pravi:

imam x lite 1003  pa me moti ker je precej glasna in ob vertu z boka mi piha v predelu oči ali ima še kdo takšen problem

mare

Tudi jaz sem imel. Mazat je potrebno tesnilo s priloženim sredstvom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 6/11/2017 at 0:33 PM, GO_Tomi said:

Najprej se pogleda tu, pol se gre naprej.
Pa ni vse v tistih par €, kolkr dobiš ceno kje boljšo ...

Tako je. Tam sem mojo X-lite X-602 dobil po naravnost smesno nizki ceni (odprodaja lanskih modelov). Zelo dobro razlozi kaj se sme, kaj ne, kako in kaj... Zelo zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, moravčan pravi:

imam x lite 1003  pa me moti ker je precej glasna in ob vertu z boka mi piha v predelu oči ali ima še kdo takšen problem

mare

Kar glasna ja .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, moravčan pravi:

imam x lite 1003  pa me moti ker je precej glasna in ob vertu z boka mi piha v predelu oči ali ima še kdo takšen problem

mare

V enem dnevu sem testiral tri čelade - preklopne. Ta je bila najdražja in najglasnejša. Motilo me je tudi močno pihanje na oči in čelo - mislim da iz zgornjega zračnika. Ampak na glavo mi je bila ulita. Nisem je nabavil. 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

motoristicna-celada-nolan-n902-straton-n
a ma kdo tole celado?   NOLAN N90.2 STRATON N-COM - 18 zanima me ali se lahko kosa s schuberthovo c3pro ?
kupujem jo za turerja, po vsej vrjetnosti versysa 650 ali vstroma 650
kaj mislite? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Daj na glavo eno in drugo. Z dvignjenim bradnim delom se sigurno lahko skrije proti schuberthi, kjer sploh ne veš da jo imaš na glavi.

V akciji imaš C3 basic z 300€.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7/10/2017 ob 19:58, Dejan Squez Maleševac pravi:

motoristicna-celada-nolan-n902-straton-n
a ma kdo tole celado?   NOLAN N90.2 STRATON N-COM - 18 zanima me ali se lahko kosa s schuberthovo c3pro ?
kupujem jo za turerja, po vsej vrjetnosti versysa 650 ali vstroma 650
kaj mislite? 

 

 

Dokler je ne peleš ne boš vedu. moja recimo, na enih motorjih (tdm850, burgman650) bobni do bolečine. na drugih (vtr, cbr k1200s) ,mal žvižga, tuli, ampak zelo znosno. na pegasotu ali hornetu tiha za ne verjet.  ista čelada, vsakič precej drugač hrupna. Ker je okolje drugačno. 

 

fino je, ker nolanke dobiš na test. nažicaj in pejt pelat.  Meni, na polici ,ta čelada zgleda zelo šik. 

 

 

 

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!