Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

pred 6 urami, Cartman pravi:

Dokler je ne peleš ne boš vedu. moja recimo, na enih motorjih (tdm850, burgman650) bobni do bolečine. na drugih (vtr, cbr k1200s) ,mal žvižga, tuli, ampak zelo znosno. na pegasotu ali hornetu tiha za ne verjet.  ista čelada, vsakič precej drugač hrupna. Ker je okolje drugačno. 

Živa resnica...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Louis ima v akciji N90 za 130 € (spuščeno z 250). N90.2 stane 270. je razlika v kvaliteti vredna te razlike v ceni?

Verjamem, da N90 na sploh ni tako slaba, kot je trenutna cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Darko3g pravi:

Louis ima v akciji N90 za 130 € (spuščeno z 250). N90.2 stane 270. je razlika v kvaliteti vredna te razlike v ceni?

Verjamem, da N90 na sploh ni tako slaba, kot je trenutna cena.

Prej sem imel N90, zdaj imam N91. Čeladi sta pravzaprav enaki, razlika je samo v obliki zračnikov in druge malenkosti. Po moje je N90.2 samo najnovejša iz te serije in verjetno popolnoma enak kalup kot so jih imele iz serije 90. 

Če ti gre na glavo in se v njej dobro počutiš je to zelo dober nakup - N90.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdrav !

Odločam se za nakup čelade in v ožjem izboru je nolan n104 apsolute como n-com-55.Zanima me naslednje ;

-ali ima kdo od forumašev z njo bilo kakšno izkušnjo , ki jo je pripravljen deliti

-uporabljal jo bom na GS-u , ali je primerna?

-koliko je dejansko glasna

Hvala za komentarje. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelada je lahko glasna ali tiha tudi zaradi motorja. Svetujem ti, da greš v Velenje - Nolan in tam preizkusiš vse kar ti je všeč.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavil spomladi, furam na GS800Adv, večinoma z odprtim nagobčnikom in s spuščeno blendo. Prejšnji model mi je bil bolj všeč in mi je bolj pasal na bučo. Ampak po cca 110kkm je bil čas za menjavo.

Do cca 120km/h z odprto je OK, težava pa nastane, ko sunkovito obrneš glavo pri zaprtem nagobčniku. Takrat zažvižga/zatrobi kot bi imel lokomotivo za ritjo. 

Nisem še ugotovil zakaj. Raje gledam naprej ali peljem po omejitvah....

aja, pa v ličnicah je precej tesna.

 

lp,

andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

 

Pravtako nabavil N104. Moti me "ozkost" pri licnicah, motijo  me tresljaji  vitzirja med voznjo ko je odprt. Vsega tega pri moji

+stari" N103 ni bilo in ki jo se z veseljem uporabljam. Je pa 104-ka manj glasna - pa vozim isti motor z N103 in z N104.

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, imker pravi:

Pozdrav !

Odločam se za nakup čelade in v ožjem izboru je nolan n104 apsolute como n-com-55.Zanima me naslednje ;

-ali ima kdo od forumašev z njo bilo kakšno izkušnjo , ki jo je pripravljen deliti

-uporabljal jo bom na GS-u , ali je primerna?

-koliko je dejansko glasna

Hvala za komentarje. lp

Čelade NOLAN imajo že svojo temo, zato ni potrebe po odpiranju nove teme. Preden se odpre nova tema, se lahko pogleda, kajne :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

hvala za odgovore s katerimi se mi vsaj pri dveh potrjujejo moje domneve , da morda omenjena čelada le ni primerna za naštete kriterije. Vsekakor moram pred nakupom pogledati še čelade nemškega proizvajalca schuberth in morda še kakšnega drugega , da bo odločitev lažja ali pa morda še težja ????:blush:. Največ pa bo vsekakor pokazala praksa , ki upam , da ne bo predraga zato tudi sprašujem.

Dami hvala za prestavitev vprašanja v za to namenjeno temo , sem takoj po objavi videl , da sem zaj... Saj veš izkušnje in kilometrina pa ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Kje najti x-1003 v črno-fluo kombinaciji v XS? Še kakšna international spletna štacuna na katero nisem pomislila? Se zapeljat do Italije..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, lucif3rka pravi:

Kje najti x-1003 v črno-fluo kombinaciji v XS? Še kakšna international spletna štacuna na katero nisem pomislila? Se zapeljat do Italije..?

Če ti jo kdo lahko zrihta je to Boris Kompare, Compaco v Velenju, z direktnim naročilom iz tovarne, če jih še delajo. Če je že zunaj proizvodnje, bo malo teže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, lucif3rka pravi:

Kje najti x-1003 v črno-fluo kombinaciji v XS? Še kakšna international spletna štacuna na katero nisem pomislila? Se zapeljat do Italije..?

Sploh obstaja taka čelada? Kolikor sem sam gledal je pri teh čeladah zelo borna poslikava, enobarvne so in Millstatt v treh barvah z črticami po sredini. Taka, črna - fluo bi bila X-1004?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 hours ago, vandrovec said:

Sploh obstaja taka čelada? Kolikor sem sam gledal je pri teh čeladah zelo borna poslikava, enobarvne so in Millstatt v treh barvah z črticami po sredini. Taka, črna - fluo bi bila X-1004?

Tole sem imela v mislih:

DSC_3268-640x455-1.jpg.bc7e8ee7879d80205d7efa798e9dbb05.jpg

Dvomim, da se bom stegnila do 1004, čeprav je tista fluo-črna res lepa.. v moji velikosti je pa v Velenju le svetleče črna, cela fluo in pa takšna kot je zgoraj, le z rdečimi detajli. Decision, decisions :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taka bi se mogla dobit, bom pogledal. Mene pa skoraj ne mika vec ta celada, tudi po tem , kar sem prebral v nekaj straneh  nazaj. Ne vem, zase ne najdem neke celade v tem "srednjem" razredu, ki bi mi bila res  všeč. Pri C3 mi ni všeč majhno vidno polje in oblazinjenje znotraj, samo pašček po sredini na vrhu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 9. 2017 ob 12:55, lucif3rka pravi:

Kje najti x-1003 v črno-fluo kombinaciji v XS? Še kakšna international spletna štacuna na katero nisem pomislila? Se zapeljat do Italije..?

omenjeno čelado jaz vozim in sem zelo razočaran glede na to da ni najcenejša

moti me to da je zelo glasna. Poslušanje radija na komunikaciji  pozabi, sploh pri avtocestni vožnji. 

 in pa pihanje okoli oči je zelo moteče sploh sedaj ko je hladneje 

imam tudi nolan 103 ki je precej starejša od te in je v tem delu sezone boljša

priporočam ti da probaš nolanovo 104  ali pa če imaš  možnost pri konkurenci 

marko

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 9. 2017 ob 12:55, lucif3rka pravi:

Kje najti x-1003 v črno-fluo kombinaciji v XS? Še kakšna international spletna štacuna na katero nisem pomislila? Se zapeljat do Italije..?

To čelado sem tudi jaz testiral. Imam povsem enaka opažanja kot Moravčan. Glasna in zelo piha na oči, pa sem testiral v toplem. Tudi N104 sem testiral. Vizir je velik in zelo vibrira, kar je zelo moteče (otežuje jasen pogled na cesto).

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak mi po ene desetih različnih sprobanih edina nadpovprečno dobro stoji na buči :(

N104 odpade, mi ne odgovarja oblika. Tudi 90.2 mi ni udobna, naprej pa več nisem raziskovala, vsaj ne v Velenju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni je bila fantastična na betici :), to je bilo pa tudi vse.

Sicer se vsaka čelada da prilagoditi s stiskanjem ali odvzemanjem stiroporja. Seveda je najboljše, če paše kot ulita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...
On ‎17‎.‎9‎.‎2017 at 7:31 PM, moravčan said:

omenjeno čelado jaz vozim in sem zelo razočaran glede na to da ni najcenejša

moti me to da je zelo glasna. Poslušanje radija na komunikaciji  pozabi, sploh pri avtocestni vožnji. 

 in pa pihanje okoli oči je zelo moteče sploh sedaj ko je hladneje 

imam tudi nolan 103 ki je precej starejša od te in je v tem delu sezone boljša

priporočam ti da probaš nolanovo 104  ali pa če imaš  možnost pri konkurenci 

marko

 

Jaz sem predlani šel v Velenje na test z trdno odločnostjo že doma, da kupim X-1003. Torej sem šel gor le na potrditev. Potem pa razočaran ugotovil, da je na mojem motorju ta čelada neznosna, kar se tiče glasnosti. Potem ugotovil, da mi veliko bolj odgovarja N104 in naročil to. Po eni kompletni sezoni in še malo, sem z čelado zadovoljen, vendar če bi še enkrat kupoval, bi verjetno šel na test še z HJC. Ostale mi niso tako lepo sedle na pisker.

Tako da čelada če je super in draga, še ne pomeni, da ti bo pasal na motor in bučo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Bmw lt je x-1003 fantastična,na Ktm adv katastrofa. Prej imel 104 in bil bolj zadovoljen ,tudi glede komunikacije. Na 1003 se izgovarjajo,da ne lovi signala zaradi carbona,je pa veliko drażja in veliko slabša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, gasperX pravi:

Eno vprasanje je nolan N53 https://www.nolangroup.de/n53 moped celada al bi se dal jo tut ponucat na mocnejsih motorjih?

Za daljse in resnejse ture mam tko drugo celado.

To je "enduro/kros" čelada. Seveda jo lahko voziš tudi na "močnejšem" motorju. Moraš pa vedeti, da ima kar konkreten zračni upor in glasnost (pri hitrostih nad 100 km/h kar konkretno opleta) .  Prednosti so, da je lahka in zračna.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!