Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

13 minutes ago, kompi said:

Preklopna X-lite X-1004 in povsem nova Nolan N100-5 sta lep dokaz za to.

Vprašanje glede N100-5. Je notranjost podobno oblikovana kot pri x-1004? 1004 mi od vseh še najlepše sede na glavo, na žalost pa ni kompatibilna z mojim motorjem (že testiral pri vas).  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, franc pravi:

To je "enduro/kros" čelada. Seveda jo lahko voziš tudi na "močnejšem" motorju. Moraš pa vedeti, da ima kar konkreten zračni upor in glasnost (pri hitrostih nad 100 km/h kar konkretno opleta) .  Prednosti so, da je lahka in zračna.

lp

To da je enduro/kross celada mi je konkretno jasno, in o vsem raznih uporih in podobno. Ker pac ne poznam tega modela me je samo zanimalo je dejansko medal namenjen 50ccm populaciji ali tudi 500ccm+

Ampak hvala za odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, XTR pravi:

Vprašanje glede N100-5. Je notranjost podobno oblikovana kot pri x-1004? 1004 mi od vseh še najlepše sede na glavo, na žalost pa ni kompatibilna z mojim motorjem (že testiral pri vas).  

Ergonomija notranjosti pri Nolan N100-5 je zelo podobna tisti v X-lite X-1004. 

Lp, Boris Kompare :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, gasperX pravi:

To da je enduro/kross celada mi je konkretno jasno, in o vsem raznih uporih in podobno. Ker pac ne poznam tega modela me je samo zanimalo je dejansko medal namenjen 50ccm populaciji ali tudi 500ccm+

Ampak hvala za odgovor!

Nolan N53 [KLIK] nudi želeno udobje in vso potrebno varnost tudi za 500ccm+. No, še več udobja pa ponuja X-lite X-502 [KLIK].

Lp, Boris Kompare :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, gasperX pravi:

Ker pac ne poznam tega modela me je samo zanimalo je dejansko medal namenjen 50ccm populaciji ali tudi 500ccm+

50ccm populacija? Jaz jo vozim na 200 in 690. Glavna prednost pred ostalimi v tem cenovnem razredu je teža - je dosti lažja od marsikake konkurenčne čelade, notranje obloge so v celoti snemljive in pralne. Pa lani se jo je dobilo za precej smešno ceno v akciji... mislim da je bila nekih 120 ali 130 EUR (mat črna). Še en test...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema za odgovore. Din zadrz se komentarjov k vem da jo bos pred mano narocu... ce jo nis ze :D:D

  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, kompi pravi:

Ergonomija notranjosti pri Nolan N100-5 je zelo podobna tisti v X-lite X-1004. 

Lp, Boris Kompare :cool:

So pri x-lite 1004 rešili probleme ,ki jih imam na 1003 z komunikacijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Kmet2 said:

So pri x-lite 1004 rešili probleme ,ki jih imam na 1003 z komunikacijo?

Pri Carbon verziji očitno ne. So me pa opozorili že ob pomerjanju čelade. 

Quote

Zaradi izjemno visokega deleža karbona v zunanji školjki čelade in negativnega vpliva karbona na prenos Bluetooth signala, ta čelada ni primerna za uporabo komunikacijega sistema.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, XTR pravi:

Pri Carbon verziji očitno ne. So me pa opozorili že ob pomerjanju čelade. 

 

Sam sem kupil prvo v slo 1003....pa me ni nobefen opozoril. 

Opozarjat so začeli šele po pritožbah kupcev dotičnih čelad. 

Za primer:

Prej sva z ženo imela oba 104 EVO Nolan in bila z komunikacijo in čelado zelo zadovoljna,žena jo ima še zdaj ,moja je končala v znaku na Jadranki.

Komunikacija pri 104 je preko modrega zoba lovila odlično,žene na motorju sploh nisem več videl pa sva še zmerom lahko komunicirala. 

Pri 1003 je to nemogoče ,odmakne se od mene 10m in že prekinja in to za precej višjo ceno !!!

Zelo nezadovoljen . 

Moram biti pa korekten do Compako in Borisa s sodelavci. To je ekipa za kapo dol !!!

Ostajam njihov zvesti kupec tudi v bodoče. Zelo uslužni ,korektni in vedno pripravljeni rešiti probleme tudi kdaj sebi v škodo !

 

Lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Sam sem kupil prvo v slo 1003....pa me ni nobefen opozoril. 

Opozarjat so začeli šele po pritožbah kupcev dotičnih čelad. 

Za primer:

Prej sva z ženo imela oba 104 EVO Nolan in bila z komunikacijo in čelado zelo zadovoljna,žena jo ima še zdaj ,moja je končala v znaku na Jadranki.

Komunikacija pri 104 je preko modrega zoba lovila odlično,žene na motorju sploh nisem več videl pa sva še zmerom lahko komunicirala. 

Pri 1003 je to nemogoče ,odmakne se od mene 10m in že prekinja in to za precej višjo ceno !!!

Zelo nezadovoljen . 

Moram biti pa korekten do Compako in Borisa s sodelavci. To je ekipa za kapo dol !!!

Ostajam njihov zvesti kupec tudi v bodoče. Zelo uslužni ,korektni in vedno pripravljeni rešiti probleme tudi kdaj sebi v škodo !

 

Lp

mene samo zanima kdaj boš dobil čelado? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Kmet2 pravi:

So pri x-lite 1004 rešili probleme ,ki jih imam na 1003 z komunikacijo?

Ja, na kritične točke zunanje školjke je vgrajenega manj karbona. V kombinaciji z novim komunikacijskim sistemom B901K pa smo dosegli še bistveno boljše zmogljivosti, tudi večji domet.

Lp, Boris Kompare :cool:

Popravljeno . Popravil kompi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Ob 5. 1. 2018 ob 17:41, Kmet2 pravi:

Sam sem kupil prvo v slo 1003....pa me ni nobefen opozoril. 

Opozarjat so začeli šele po pritožbah kupcev dotičnih čelad. 

Za primer:

Prej sva z ženo imela oba 104 EVO Nolan in bila z komunikacijo in čelado zelo zadovoljna,žena jo ima še zdaj ,moja je končala v znaku na Jadranki.

Komunikacija pri 104 je preko modrega zoba lovila odlično,žene na motorju sploh nisem več videl pa sva še zmerom lahko komunicirala. 

Pri 1003 je to nemogoče ,odmakne se od mene 10m in že prekinja in to za precej višjo ceno !!!

Zelo nezadovoljen . 

Moram biti pa korekten do Compako in Borisa s sodelavci. To je ekipa za kapo dol !!!

Ostajam njihov zvesti kupec tudi v bodoče. Zelo uslužni ,korektni in vedno pripravljeni rešiti probleme tudi kdaj sebi v škodo !

 

Lp

Kompozit - carbon in BT ne gresta skupaj. Čudno da to niso že prej stestirali napredno so dali na trg....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 1. 2018 ob 13:53, gasperX pravi:

Za to firmo pa se nikol niti slisal nisem.

Odlična je tudi Airoh Twist jo dobiš pri sales-u tudi ugodno.... tudi zelo lahka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/6/2018 at 9:18 AM, kompi said:

Ja, na kritične točke zunanje školjke je vgrajenega manj karbona. V kombinaciji z novim komunikacijskim sistemom B901K pa smo dosegli še bistveno boljše zmogljivosti, tudi večji domet.

Lp, Boris Kompare :cool:

Glede dometa sem spraševal na Cardo, kako je z karbonskimi čeladami, tu je odgovor:

JAN 25, 2018  |  05:17PM UTC 
Gary Baxter replied:

We’ve used a Carbon helmet and had no issues with a couple of our models, so we do not expect that the carbon would cause any interference at this time.

Cheers

Gary 
Cardo Customer Support 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naše izkušnje, večkrat preverjene tudi v praksi, so drugačne. 

"The carbon fibres used to make the X-lite helmets interfere with the transmission of the Bluetooth radio system. Therefore, the quantity and/or position of the carbon in the helmet caused a reduction in the communication distance that varies depending on the helmet model being used. The reduced distance concerns all the intercom systems available on the market, built-in or not built-in."

Lp, Boris Kompare :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo

 

enovprašanje

ČELADA X-LITE X-702 GT - tukaj sem našel, da ima sončno zaslonko

kaj pa 802rr, ultra....pri teh nisem našel ali imajo ravno tako zaslonko ali ne - verjetno ne.

 

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Gricko 

Super-športne čelade, ki so namenjene doseganju največjih hitrosti, niso opremljene s pomično sončno zaslonko za vizirjem. Tako tudi X-liteova X-802RR ni opremljena z njo. Namesto sončne zaslonke dirkači po potrebi menjajo celoten vizir. Menjava je preprosta, brez orodja in terja le nekaj sekund časa.

Druga zgodba so touring čelade (X-702GT), ki so namenjene turističnim potepanjem in popotniškim moto užitkom. Te so praviloma že vse opremljene z vgrajeno sončno zaslonko.

Lp, Boris Kompare :cool:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Gricko pravi:

hvala, za pomoč

danes kupil "vašo zadnjo" 702 gt ultracarbon

mislim, da je dbila dober nakup, bo čas pokazal ;))

lp

Varno vožnjo in kilometre užitkov z novo čelado!

Lp, Boris Kompare :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!