Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

 

pred eno uro, ligenjček pravi:

ali ima kdo izkušnje s takšnim vizirjem? kako je kaj z vožnjo po temi?

pa bi se dalo to mogoče dobiti kje ceneje? :hmm:

https://compaco.si/si/x-803-ultra/672-vizir-x-lite-xfs-02-sr-nfr-metaliziran-moder.html

https://www.thevisorshop.com ne vem pa koliko pride poštnine

Popravljeno . Popravil LunaticFringe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, ligenjček pravi:

ali ima kdo izkušnje s takšnim vizirjem? kako je kaj z vožnjo po temi?

pa bi se dalo to mogoče dobiti kje ceneje? :hmm:

https://compaco.si/si/x-803-ultra/672-vizir-x-lite-xfs-02-sr-nfr-metaliziran-moder.html

Vsi ti metalizirani vizirji so zatemnjeni, po temi je tako kot bi vozil z temnim vizirjem, oziroma z sončnimi očali.

Nikakor niso za vožnjo po temi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Moja se sploh ni hotla slikat z novo čelado.. ?20210703_135530.thumb.jpg.42d4122e6adaa1f3627f65dabfc0723e.jpg

20210703_135541.thumb.jpg.017402a61434404a0562b4984f91bc44.jpg

Oblubu kupu..

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, thumper pravi:

Moja se sploh ni hotla slikat z novo čelado.. ?20210703_135530.thumb.jpg.42d4122e6adaa1f3627f65dabfc0723e.jpg

20210703_135541.thumb.jpg.017402a61434404a0562b4984f91bc44.jpg

Oblubu kupu..

važno je da dihta :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

taka usluga mi je všeč. Zlahka odkartam tudi kak € več za čelado.

Moram pa poudarit..ko sem kresnil Xsaro, zgolj za info...vizirja ni bilo več..odletel nekam, nosno zaščito sem imel v ustih..ja v ustih, da sem jo vn spluval.

Moje mnenje je..vse mora imeti malce distance od obraza, vsaj kak cm..sicer ni bila Nolanka ma vseeno. Če se karkoli dotika obraza že ob merjenju, se bo ob šusu še bolj nalimalo na fris.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, GoBobi pravi:

Sem šel danes v Velenje, v Compaco, probat mojo potencialno novo čelado. Do sedaj sem imel dobrih 5 let Nolanovo N87 in sem bil nad nje sedenjem na moji glavi zelo navdušen. Navdušen sem bil tudi nad sončnim vizirjem, ki je od sedaj naprej nujna zadeva in všeč mi je bila klimatizacija in nepihanje v oči zaradi podbradne zaščite. 

Letos sem razmišljal o novi čeladi in v smeri "nadgradnje" obstoječe. Všečna mi je bila ideja o X-lite X903, ampak sem jo želel prej preizkusit, ker je cena precej višja od N87. K moji hitrejši odločitvi pa je prispevalo tudi to, da se je snel in v ležišču zataknil sončni vizir. Pač je helma rekla, da naj si poiščem drugo ljubico?...

Včeraj sem se po telefonu zmenil z enim gospodom iz Compaca, da se danes oglasim in jo probam. 

Prišel, probal X903 in, čeprav mi je bila kot ulita in je vsekakor odlična čelada, mi je bil sončni vizir malo preblizu in se mi je med vožnjo občasno dotaknil nosu. Malo moteče pač in posledično čelada ni bila popolna zame. Je pa malo bolj tiha kot moja. Malo... Pa porajtal sem, da mi nežno pihlja čez trepalnice, čeprav sem imel zračnika zaprta (nima mrežice pod brado, kot jo ima moja??)...

No, potem sem pa vprašal za naslednjico moje N87, model 2022 se imenuje N80-8 in glej ga zlomka, čeprav še ni v prodaji, so jo v Compacu že imeli za pokazat v moji velikosti?... Nataknil na glavo, probal sončno zaslonko, jo še malo ponosil, se nasmehnil in jo kar naročil???...

Ne vem še niti točne cene (menda bo nekje med 200 in 300 ojri, odvisno od grafike), ampak čelada mi je res top. Ima še več geđetov kot moja (skoraj vse kot X903 + še podbradno mrežico kot jo ima že moja) in ko začnejo prihajati (v nekaj tednih) bo moja vmes med njimi.

Aja, še tole... Preden sem se odpravil na testno vožnjo, sem omenil, da se mi je pokvaril mehanizem za sončni zaslonko in mi je prijazni gospod rekel, da se je verjetno samo snel in da ga bo najverjetneje lahko popravil. No, ko sem se vrnil iz testne vožnje, me je na pultu čakala moja čelada z delujočim in očiščenim sončnim vizirjem, in očiščenim glavnim vizirjem in celo pinlockom. Lepo sem se zahvalil in vprašal, koliko sem dolžan (preden sva se začela sploh pogovarjati o N80-8, ki sem jo kasneje naročil. Gospod je rekel, da ni bilo potrebno nič zamenjat in da zato ne bo nič računal. Ko sem mu rekel, da bi mu rad dal vsaj "za kofe", pa se je nasmehnil in mi rekel, da mi je kufe tako ali tako želel ponudit sam. Nič plačal, na koncu še pokofetkal... Prijazni..., zelo prijazni. Ustrežljivi. Res lepo. Če bi prodajali še kaj, bi še to kupil pri njih. 

No, če bo kdo iz Compaca to kdaj prebral, se gospodu (nisem ga vprašal po imenu?) še enkrat lepo zahvaljujem in ga zelo pohvalim.

To ni reklama...to je resnica...pri meni enaka izkušnja :worship::)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Velenju so res strokovni in niso požrešni na denar. Sem krožil v tistih koncih eno soboto ter se ustavil v Compaco. V nekaj minutah servisirana čelada. Potem sem komaj ugotovil, kaj vse na njej ni bilo ok. Gratis  kavica ter servis. Žal pa na mojo betico ne sede lepo Nolanka zato sem letos zamenjal znamko.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Za Compaco lahko tudi jaz rečem vse pohvale; sem se oglasil tam, da bi probal čelado, pa me je v ušesa tiščala. V 3 minutah so poštimali obloge in v 10 minutah se je čelada peljala z mano domov. N-87.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz, par postov nazaj?.

So me ravno včeraj klicali, da je moja naročena helma tudi prišla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa jo imam?!

Tale ta leva je moja nova Nolan N80-8, tale ta desna, Nolan N87, se pa prodaja. Lepa, fina, 2016 letnica, vedno podkapa, dve leti star pinlock, pregledana pri Compacu pred 3 meseci, redi tu go?.

Cena in helma sta pod oglasi.

20220209_140519.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Med tem, ko sem čakal, da se odcedi olje sem "poservisiral" še obe čeladi.

IMG_20230802_092816.thumb.jpg.f19d3ad66494da664e6f5d7b23445c31.jpg

Zaradi nabrane umazanije se mi je mehanizem za dvig bradnega dela na zadnji poti po portugalskem zaskočil v dvignjenem položaju. Za silo sem zadevo omilil z WD40.

IMG_20230802_093614.thumb.jpg.cf65488665cf4f9b789652a0209c97d0.jpg

IMG_20230802_093623.thumb.jpg.f8fc496d05a95be87684bbe4df18cb7d.jpg

Po čiščenji in sestavi spet deluje kot novo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!