Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

priporočam raje diamon, je malenkost dražja

Sem pogledal nolanovo in compacovo stran, osnovne informacije so. Dražja je seveda boljša, ampak kaj to pomeni v praksi? Aja pa tam piše da je trend dražja od diamonda, katero imaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pol pravite, da je nolanka 81E primerna za sopotnika ali ne? Moja boljša 1/2 hoče met zaprto čelado, zdaj jet s steklom, pa sem ji obljubil, da ji jo kupim. Sem pa malo na tesnem z dinarji. Torej, se splača?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pol pravite, da je nolanka 81E primerna za sopotnika ali ne? Moja boljša 1/2 hoče met zaprto čelado, zdaj jet s steklom, pa sem ji obljubil, da ji jo kupim. Sem pa malo na tesnem z dinarji. Torej, se splača?

trenutno se ker je 30% popusta, če je pa za boljšo polovico pa sploh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam x-lite sem bil prijetno presenečen nad to čelado,boljša kot sem pričakoval, kar so govorili o nolan. Zelo dobro se mi zdi,da pinlock opravlja svojo funkcijo se sploh ne rosi. Prej sem imel FM sami križi in težave pa še rosil se ko hudič ,če se je malce shladilo.

jebiga tko je blo :x :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam x-lite sem bil prijetno presenečen nad to čelado,boljša kot sem pričakoval, kar so govorili o nolan. Zelo dobro se mi zdi,da pinlock opravlja svojo funkcijo se sploh ne rosi. Prej sem imel FM sami križi in težave pa še rosil se ko hudič ,če se je malce shladilo.

jebiga tko je blo :x :x

ma nevem odkod vam ideje da je nolan slab, sigurno je cenovno med najbolj ugodnimi v razmerju kvaliteta/cena, je pa res da ne mores primerjat ene "no name" celade za 30 jurjev z nolanko za 60 in trdit da je nolan drag.

PRI NAS SE MI SE VEDNO ZDI DA 50% LJUDI KUPUJE CELADO GLEDE NA IZGLED IN SPLOH NE PREVERI KAKO IN IZ CESA JE NAREJENA, GLAVNO DA JE POCENI IN ISTO POBARVANA KOT JO IMA ROSSI ALI KATERI PODOBNI.

pol pa vidis na cestaku z koncno cez 250 km/h tipa z celado, ki je namenjena za skuterje.

drugace pa dobis celado na probno voznjo pa probaj, edini problem je da nekaterim nolan ne pase zaradi oblike glave (npr. moja sestricna je ne more nosit ker jo zacne bolet glava), mene pa je recimo bolela glava v arai za 170.000 sit :roll:

vglavnem probaj, preveri material (plastika ali compozitni materiali) in se odloci. pa preveri cene in dobavo rezervnih delov, tu je nolan pri nas najboljsi.

sicer pa lahko o odnosu do strank pri nolanu najvec pove blazdo :wink: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drugace pa dobis celado na probno voznjo pa probaj, edini problem je da nekaterim nolan ne pase zaradi oblike glave (npr. moja sestricna je ne more nosit ker jo zacne bolet glava), mene pa je recimo bolela glava v arai za 170.000 sit :roll: !

Zadnjič sva šla z Janjo preskušat nolanke in je imela isti problem. Na glavi ji je pasala kot ulita, ampak ko jo je snela jo je začela bolet glava. Pismo, zdaj ji bom moral pa drugo firmo kupit za več cekinov. Sem hotu pršparat, pa ne bo šlo. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker imajo pri Nolan-u do 15. oktobra 30% popust na čelade, me zanima, kaj si mislite o tej čeladi (za YZF-R6 2003 SE):

N81E_109.gif

N81E Rapid Pro Metal Black

Je dobra, ni dobra?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker imajo pri Nolan-u do 15. oktobra 30% popust na čelade, me zanima, kaj si mislite o tej čeladi (za YZF-R6 2003 SE):

N81E Rapid Pro Metal Black

Je dobra, ni dobra?

Ta čelada sicer ni slaba, vendar za omenjeni motor po mojem mnenju ni najbolj ustrezna. Vsekakor bi ti priporočal, da se pri SS motorju ozreš raje malo v višji srednji, oziroma višji cenovni razred (pri Nolanu: X-lite).

Doma imam dve Nolanovi čeladi: N80 (predhodnica N81) in X-lite 901. Vsekakor bi ti priporočal slednjo (ali celo model 902), ki jo ob trenutnem znižanju dobiš že za dobrih 60 kSit (ko sem kupoval jaz, je bila cena preko 100 kSit). Naj te že na začetku opozorim, da Nolanke ne slovijo ravno kot zelo lahke in tihe čelade, vendar pa so precej udobne in varne. Pri modelu X-lite bi pohvalil predvsem STABILNOST čelade, predvsem pri hitrostih nad 200 km/h. Zanimiv je občutek, ko si ti pri višjih hitrostih čelada enostavno "prilepi" na glavo, dočim sem imel pri modelu N80 občutek, da mi jo bo izpulilo iz glave, da opletanja niti ne omenjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker imajo pri Nolan-u do 15. oktobra 30% popust na čelade, me zanima, kaj si mislite o tej čeladi (za YZF-R6 2003 SE):

N81E Rapid Pro Metal Black

Je dobra, ni dobra?

Ta čelada sicer ni slaba, vendar za omenjeni motor po mojem mnenju ni najbolj ustrezna. Vsekakor bi ti priporočal, da se pri SS motorju ozreš raje malo v višji srednji, oziroma višji cenovni razred (pri Nolanu: X-lite).

Doma imam dve Nolanovi čeladi: N80 (predhodnica N81) in X-lite 901. Vsekakor bi ti priporočal slednjo (ali celo model 902), ki jo ob trenutnem znižanju dobiš že za dobrih 60 kSit (ko sem kupoval jaz, je bila cena preko 100 kSit). Naj te že na začetku opozorim, da Nolanke ne slovijo ravno kot zelo lahke in tihe čelade, vendar pa so precej udobne in varne. Pri modelu X-lite bi pohvalil predvsem STABILNOST čelade, predvsem pri hitrostih nad 200 km/h. Zanimiv je občutek, ko si ti pri višjih hitrostih čelada enostavno "prilepi" na glavo, dočim sem imel pri modelu N80 občutek, da mi jo bo izpulilo iz glave, da opletanja niti ne omenjam.

vsekakor nekaj v visjem razredu s kompozitnimi materiali (karbon-kevlar), se pravi X-lite. sam imam 901 in sem zelo zadovoljen, pa tudi zelo tiha je, edino malo tezja kot npr. arai, dainese in podobne. 902 nebi kupoval ker je namenjena dirkanju in nudi manj udobna in zracenja kot 901, tako da je 901 boljsa varianta za "civilno" uporabo. poglej tudi N93!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker imajo pri Nolan-u do 15. oktobra 30% popust na čelade, me zanima, kaj si mislite o tej čeladi (za YZF-R6 2003 SE):

Je dobra, ni dobra?

Tudi jaz ti priporočam čelado višjega kakovostnega razreda. Kot je napisal Pervy - N93 ali Xlite. Prej sem uporabljal N70 in N81, sedaj sem pa nabavil N93-Joker. Razlika je očitna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore. Bo potem tale čelada dobra?

N93 Replica Chiarello

Očitno si navezan na rumeno barvo. Bo dobra ja, samo pri nas je ne boš kupil. N93 uvažajo samo modej Joker in Replica Melandri - preverjeno! lahko ti jo pa naročijo seveda brez akcijskega popusta (cca 65k).

LP Hector

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, hotel sem rumeno črno, ker, če bo po sreči, bom kupil YZF-R6 Special Edtition, ki je rumeno črna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, hotel sem rumeno črno, ker, če bo po sreči, bom kupil YZF-R6 Special Edtition, ki je rumeno črna.

Če maš denar za novo R6 si pa vsaj X-Lite 901 pol kup, sej majo tudi nekaj črnorumenega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil Nolan N100E, kakšna je pa med vožjo pa naslednjo pomlad :twisted: :twisted: :D

Nekateri izmed to čelado pohvalite, drugi jo malo grajate ... bomo videli kako se obnese, za neke velike brzine je itak ne rabim (M620) ...

Hotscho pa Desmo ogrevajta Monsterje ... tista črna puščica ki bo daleč zadaj sem jaz :lol: :lol: :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

lih se mi ponuja možnost da kupim nolan N51. Skor nova. Samo šilt ja na eni strani zlaman pa smith očala. pa povejte mi kulko stane nov šilt. je pa prozorn šilt z takim črnim pikicam. pa novi modeli teh čelad niso isti!!!!!!! :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 5 tedne pozneje...

Dr. _MAXXI_

Novinec

Član od: ponedeljek, 09.09.2002 9:40

Objav: 9

Kraj: Portorož

Objavljeno: 21 nov 2002 10:01 Zadeva: Nolan N100

--------------------------------------------------------------------------------

Pozdrav.

v mislih imam nakup Čelade nolan N100 to je integralka ki se spredi odpre ... zanima me če ima kdo z to čelado kaj izkušenj. Slišal sem da na 150km/h začene pihati notri ? b to držalo?

Vsak predlog pripomba dobrodošla

_________________

Lp

Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi so razvili koncept te čelade pri Schubertu in je tudi najbolje narejena. Ko se čelada zapre najbolje tesni in kar je najbolj pomembno- spredni del čisto nič ne miga. Je pa res da te čelade niso narejene za doseganje ne vem kakih velikih hitrosti, saj so mišljene bolj za udobno in sproščeno potovanje na motorju. Kaj več o njej ti lahko pove Strom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poslušte :!:

Jst pa punca mava Nolan N81! Čelada je krneki.. oziroma tko: je za tiste mulce s predelanimi skuterji ki jim letijo nekje do 100km/h. Ampak za na kak športn motor pa NI ŠANS. Jst nad 110km/h ne slišim več niti mojih misli kaj šele motorja al karkol druzga pa tudi pri hitrosti nad 140km/h mi začne glava opletat kar spet ni lih fajn. Ima fajn prezračevanje samo sej pravim.. ni za več kot 100km/h.

Zato me zanima če ima kdo kako Sharkico na športnem motorju oziroma katero mi priporočate, da čelada ne bo glasna, z dobro aerodinamiko (damineboopletalaglavanadstoštiridesetnauro press) in eno pametno ceno. Shark sm vidu imajo še kar našpičen sprednji del (kar Nolan nima); a to zlo vpliva da ti glava ne opleta? :oops:

Če ma kdo še kake kritike/pripombe/pohvale na Sharkove čelade, prosim, kar korajžno. :) ;)

LP duhc :roll:

Jaz mam celado Shark RSV VINCENT BWR, cena (s popustom) je bila 320 EU. Kaj naj recem, jaz sem zadovoljen, prezracevanje je ok, ni glasna, edini problem je, da (tako kot verjetno vse celade) se zacne rositi tam proti veceru ce je prevec vlage v luftu.Prav tako lahko vse dele ven vzames in jih operes, samo jaz raje nosim podkapo.Kar me moti je to, da se zracniki na bradi in na celu ful noro odpirajo, no, samo ko se navadis tudi to ni vec problem. Vredi nakup, kaj naj recem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam imam dve nolanki 100 pa sem z njima zadovoljen, saj več kot 160 ne peljem ( no včasih), sedaj delajo tudi take ki jih lahko odpreš samo z eno roko. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!