Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

M@to, naj te oznaka velikosti na čeladi nikar preveč ne vznemirja. Bistveno bolj pomembno je, kako se počutiš v čeladi. Če te čelada velikosti M preveč stiska v predelu senc in bi te po eni uri uporabe najbrž pričela boleti tudi glava, potem to pomeni premajhno velikost čelade. In ni važno, kaj na njej piše. In spet, če čelada velikosti L lepo objame celo glavo, dovolj stisne v predelu lic in se ne premika prosto na glavi, potem je to že bližje temu, čemur pravimo prava velikost. Notranjost čelade se sčasoma sicer res poleže, vendar ne v tej meri, da bi te morala zato boleti glava in bi trpel že kar v novi čeladi. Na motor gremo vendar zato, da bi uživali, mar ne!?

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

p.s. še več informacij o pravilni izbiri čelade lahko najdeš tukaj .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

A so nolanove čelade model N94 E, kot jih nosijo Melandri, Pedrosa in ostali narejene izključno samo za njih, saj na nolanovi uradni strani kakor tudi drugje teh čelad nisem zasledil :?

post-2583-1118090007_thumb.jpg

post-2583-1118090035_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ jose

Pri Nolanu mislimo resno, ko pripovedujemo, da so dirke najvišjega nivoja naš generator razvoja in da v športu pridobljene izkušnje prenašamo v proizvodnjo.

Izbrani dirkači, kot so Melandri, Pedrosa in še nekateri drugi tekmovalci v svetovnem prvenstvu MotoGP, trenutno preizkušajo najnovejšo različico Nolanove čelade N94. Če bodo testi in odzivi dirkačev pozitivni, potem bo ta čelada jeseni ugledala luč sveta tudi za širši krog naših kupcev.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Kompi a je že kaj bolj jasnega glede prihodnosti nolanke N94  :hmm:

Nova Nolanova N94 je končno prestala vse teste, tudi odzivi dirkačev so pozitivni in v mesecu novembru bo že na voljo vsem zainteresiranim kupcem.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

post-1784-1128446901_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen Kompi

Vprašanje glede Nolana N102. Kratka predstavitev čelade je bila v sobotni prilogi Dela - Na kolesih. Ker sem bil te dni v Velenju in sem imel namen kupiti N101 me zanima ali bo nov model prinesel bistvene spremembe glede "hrupa", obljubljena je tišja čelada (novinarjeva izjava).

Kaj svetujete N101 po ugodni ceni ali počakati na N102.

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova Nolanova N94 je končno prestala vse teste, tudi odzivi dirkačev so pozitivni in v mesecu novembru bo že na voljo vsem zainteresiranim kupcem.

cena že znana :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, na prvi pogled, ko sem jo imel možnost držati v roki, izgleda nova N94 precej »hudo in nevarno«. Takoj se opazi, da so snovalci dosledno upoštevali priporočila GP dirkačev (je izjemno lahka, ojačan del pred brado je oblikovan zelo blizu obraza, prezračevalniki so zelo poudarjeni, opremljena je z Unitherm oblazinjenjem, ki zagotavlja dobro vpijanje znoja in učinkovito prezračuje notranjost …) vendar pa je še nismo imeli možnosti tudi praktično preizkusiti, zato se bom trenutno še vzdržal primerjalnega komentarja. Cena? Malenkost. Za replica izvedbe (Melandri, Simon, Stoner, De Angelis,) bo treba predvidoma odšteti okoli 100.000,- sit.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompi

v čem se med seboj razlikujejo čelade X-801 in N93 poleg znamke

v čem je katera boljša oz. slabša

ali niso obe čeladi "top of range"

hvala

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razlika je v samem kalupu in prezračevalnem sistemu.Znamka Nolan je naredila vejo X-lite,kot livel prof.čelad. Strankam omogoča nakup oz.,da se lahko sami odločamo koliko smo pripravljeni odšteti za t.i. prof. čelado.Sam nolan je pa moral obdržati en model z imenom N-kot nolan 93,sicer je tudi res,če bolje pogledaš samo čelado boš zadaj pri oznaki N93 in teži ter velikosti opazil,da na majhno piše X-lite,ker je notranjost popolnoma enaka katerikoli X-lite.Govorim ti o sami podlogi,ki je snemljiva in katera ja zaznamovana po coolmax materjalu,kateri preprečuje občutek vlage-potenja.

Drugače pa sama imam 1 letno izkušnjo X-lite 801CH,ti povem,da za tisti denar,ki jo lahko dobiš,je zelo vredna čelada.Mnogi govorijo,da je glasna-je pa kot vsaka stvar-kot naletiš-sama imam trenutno težave z shoi xr1000,ki pa mnogim pomeni več kot žena :P

Sicer pa med n93 in x-lite601,801... je razlika v kalupu,teži in prezračevanju-kar je že veliko za odločanje med njima,ne?!

Upam,da sem ti pomagala.

Lp,NENA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@kompi :worship:

moram se zahvaliti kompiju za odlično opravljen "servis" na moji X-lite-tki.

Čelada je ko nova :OK: nevem s čim ste čistili vizir :hmm: ampak je tako gladek, da mrčes niti blizu ne gre(med vožnjo), zapira pa se lepše, ko nova :yes: tudi pri gumicah se vidi, da so bile deležne pozornosti :)

kompi&co. vejo kako se stvari streže :yea2: tako naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

na svoji x-litki (801), sem zdaj ko je konec sezone vzela podlogo ven, zdaj me pa zanima ali lahko operem v pralnem stroju ali moram na roke oprat?

po posvetovanju z Kompi-em ni ravno priporočljivo prati v pralnem stroju .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst podlogo zmer perem v pralnem stroju pa je blo zmer vse kul

dam jo v posebno "vrečo" ,ki jo mame uporabljajo za pranje nogavic ,na 30 stopinj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ TinaRR

Plastična obroba, ki je prišita na oblazinjenje, bi se pri strojnem pranju lahko poškodovala, zato priporočamo, da jo opereš ročno.

@ jose

Nova N94 je del kolekcije, ki jo pripravljamo za leto 2006. Prvi vzorci bodo k nam prispeli predvidoma že konec tega meseca.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima glede teh brezplacnih compaco-vih servisnih pregledov celad!Kje se to lahk opravi,mam namrec x-lite 902 in mi nekaj steka odpiranje vizirja in moram za desno stran vizirja nato se enkrat potisni za odpirat do konca gor da se mi odpre,pa me zanima ce gre to pod garancijo in ce morem to nest tam kjer sem kupo celado al lahk v kaki podruznici!

P.S.Sem iz okolice Krškega,celado sem pa kupo v lj v btc-ju!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ justaboy

V posezonskem času Compaco že tradicionalno opravlja brezplačne servise čelad iz skupine Nolan, ne glede na to ali so čelade še v garanciji. Povabilo je pravzaprav namenjeno ravno za takšne primere, kot si ga opisal, saj na teh servisih čelade pregledamo, očistimo, podmažemo in nastavimo mehanizme vizirja, po potrebi zamenjamo tesnila, nastavimo zatesnitve ... vse brezplačno! Servise opravljamo v našem centru v Velenju, vendar pa nam lahko čelado pustiš tudi pri kateremkoli izmed naših pooblaščenih prodajalcev, mi pa bomo poskrbeli, da bo čelada našla pot v Velenje.

Lep pozdrav!

Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!