Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Kompi zanima me, kakšna je razlika v kvaliteti med čeladama nolan N94 in x-lite 801r....prednosti oz slabosti ene ali druge :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le poseben prezračevalni sistem, malenkost drugače zasnovana oblika notranje školjke in dejstvo, da Melandri, Simon, De Angelis, Stoner … vozijo z blagovno znamko Nolan, ločijo novo N94 od X-801R. Vse ostale karakteristike, (materiali uporabljeni za izdelavo, oblazinjenje, vizir, tesnjenje, športna drža …) pa še naprej krasijo obe čeladi.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ce bojo zdaj kake akcije,pa ce so kdaj v akciji kaki vizirji al so samo celade?

Pa zanima me ce je se kaka druga razlika v celada n84 kot pa samo v barvi,ker v ceni so kr fajne cene

Popravljeno . Popravil justaboy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi letos smo prodajne aktivnosti, ki pri nas potekajo v sklopu »čudovitih mesecev akcij«, napovedali za celo leto vnaprej. Točni termini in vsebina akcij so objavljeni tukaj.

Serijska opremljenost in različne barvne kombinacije so glavni razlog za različne cene v družini modelsko enakih čelad N84. Pripadajočo opremo vsake čelade posebej pa si lahko ogledaš tukaj.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola kompi!

Kako to, da je N94 samo v eni barvi/designu??? Ko sem pred nekaj leti kupoval N92 sem lahko izbiral med 20, 30 razilčnimi designi (izbral sem Joker II :-)

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to, da je N94 samo v eni barvi/designu???

A to misliš v SLO ali na splošno, ker na www.nolan.it so za N94 navedeni sledeči designi:

1. Wheels

2. Replica Simon

3. Replica Stoner

4. Replica A. De Angelis

5. Replica Melandri

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki poglej tri strani nazaj v tej temi, boš videl v kakšnih grafikah delajo nolanke N94 .)

Popravljeno . Popravil jose
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Hja, čist verjamem da obstaja morje kombinavij a ko sem pogledal semle, explicitno piše "slovenski izbor barvnih kombinacij" - in je ena sama; prav zato tule sprašujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je Kompi pred časom glede omejenega izbora v SLO odgovoril sledeče:

Gospodarnost poslovanja nam narekuje, da v slovensko izdajo kataloga Nolanovih čelad (objavljen tudi na www.compaco.si) vsako leto uvrstimo izbor najbolj prodajnih barvnih kombinacij in modelov čelad, ki jih imamo stalno na zalogi in so izdobavljive takoj. Vse ostale modele iz ponudbe skupine Nolan (preko barvnih 400 kombinacij v šestih velikostih) pa lahko zagotovimo po posebnem naročilu z malce daljšim dobavnim rokom.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp, Boris Kompare B)

Kot sva bila dogovorjena (po tel. prejšnji teden) sem danes oddal mojo 901R pri Delta Teamu v Krškem za pregled. Zraven sem dal en dopis da se ve kdo kaj in zakaj. :)

Pozdravljen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompi eno vprašanje zate...

Kupujem novo čelado,že kako leto,in ne najdem in ne najdm taprave!Zakaj?Zato ker mam očala varjetno .) Zdej sm se malenkost zagledov v vašo tanovo N102...zadnič v BTCju sm jo celo probal,sicer M velikost,ki mi na drugih čeladah ustreza ta mi je pa clo malenkost prevelka tko da bom verjetno tut S sprobal čeprov bi po moje neki med M in S blo idealno .) No u glavnem zanima me če obstaja kašna varianta to čelado sprobat na motorju in kako to zgleda(pridem h vam in mi jo date za 1 krog,pol urce,urco,cel dan???).Mate mogoče kašn poseben patent tut za tiste ki imamo očala???kašne drugačne blazince,ker so ponavadi te problem pri očalih...no za kakršenkoli nasvet s tem v zvezi že vnaprej hvala...

lp B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompi eno vprašanje zate...

Kupujem novo čelado,že kako leto,in ne najdem in ne najdm taprave!Zakaj?Zato ker mam očala varjetno .) Zdej sm se malenkost zagledov v vašo tanovo N102...zadnič v BTCju sm jo celo probal,sicer M velikost,ki mi na drugih čeladah ustreza ta mi je pa clo malenkost prevelka tko da bom verjetno tut S sprobal čeprov bi po moje neki med M in S blo idealno .) No u glavnem zanima me če obstaja kašna varianta to čelado sprobat na motorju in kako to zgleda(pridem h vam in mi jo date za 1 krog,pol urce,urco,cel dan???).Mate mogoče kašn poseben patent tut za tiste ki imamo očala???kašne drugačne blazince,ker so ponavadi te problem pri očalih...no za kakršenkoli nasvet s tem v zvezi že vnaprej hvala...

lp B)

Sicer nisem kompi,ampak sem imel podoben primer tudi sam,saj nosim očala;jaz sem se odločil za N101, seveda sem prej preizkusil čelado na svojem motorju;to zgleda,tako,da jih pokličeš se zmaniš za dan & uro ter se nato voziš nekaj časa;sam sem si vzel cca. 2 uri časa,da sem jo sprobal.

Mene je recimo po kakšnih treh urah zaščelo tiščati uho na očala,ta problem mi trenutno rešujejo in bom danes videl kako je daleč s tem.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam se tudi ubadam s problemom očal. Najbolj elegantno, najbolj varno in najzakonejše je to da si leče nabaviš. Kadar odpreš vizir vidiš še zmeraj v redu, med tem ko se če imaš gor očala zrak za očali, torej tik pred očmi vrtinči in te se potem solzijo... Leče so pa zakon, plus to da si bolj šekši, je fora v tem ker pri očalih ti zmanjšajo vidno polje, pr lečah pa vidš vse!! Pa še to popravljanje očal pri 100+km/h je krneki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam se tudi ubadam s problemom očal. Najbolj elegantno, najbolj varno in najzakonejše je to da si leče nabaviš. Kadar odpreš vizir vidiš še zmeraj v redu, med tem ko se če imaš gor očala zrak za očali, torej tik pred očmi vrtinči in te se potem solzijo... Leče so pa zakon, plus to da si bolj šekši, je fora v tem ker pri očalih ti zmanjšajo vidno polje, pr lečah pa vidš vse!! Pa še to popravljanje očal pri 100+km/h je krneki...

Leče sm nosil kako leto in pol če ne še dalj...in rezultat tega je keratokonus-bolezen očesa pri kateri počasi razpada roženica,posledica propad vida .) Dobr sam ne bomo zdej o boleznih očesa...my point is-roke čim dalj stran od leč pa eno pametno varianto čelada+očala na glavo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompi eno vprašanje zate...

Kupujem novo čelado,že kako leto,in ne najdem in ne najdm taprave!Zakaj?Zato ker mam očala varjetno .) Zdej sm se malenkost zagledov v vašo tanovo N102...zadnič v BTCju sm jo celo probal,sicer M velikost,ki mi na drugih čeladah ustreza ta mi je pa clo malenkost prevelka tko da bom verjetno tut S sprobal čeprov bi po moje neki med M in S blo idealno .) No u glavnem zanima me če obstaja kašna varianta to čelado sprobat na motorju in kako to zgleda(pridem h vam in mi jo date za 1 krog,pol urce,urco,cel dan???).Mate mogoče kašn poseben patent tut za tiste ki imamo očala???kašne drugačne blazince,ker so ponavadi te problem pri očalih...no za kakršenkoli nasvet s tem v zvezi že vnaprej hvala...

lp B)

Večina čelad novejše generacije ima že pripravljen prostor za uporabo očal, poleg tega pa imamo na voljo tudi različno debele blazinice, s katerimi lahko poljubno uravnamo kako tesno naj čelada sede obraz.

Sicer pa … motorizem je užitek in res nima smisla, da bi si ga pokvaril s čelado, ki ti ne ustreza, ki te žuli ...! Z vabilom na brezplačne tesne vožnje vsem zainteresiranim ponujamo možnost, da si izbrani model čelade izposodijo za par ur in ga osebno preizkusijo na lastnem motociklu! Kdo bi znal bolje oceniti ustreznost čelade, kot prav uporabnik sam?

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha...

na začetku sezone pridem v veleje pa bomo sprobal vse možne varinate!

Pa še tole...na vaši domači strani sm zasledil da imate od 1.-15.junija akcijo za tole tanovo N102 in sicer da ob nakupu te čelade dobiš zraven še osnovni komplet N-Com...če to drži junija nabavim 1 za sigurno,mogoče pa celo 2 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Compi:

A tale sistem N-com se da namontirat samo na nove modele Nolan, torej na N100 pa X-lite 1002 ne pase?

A poznate kaksen univerzalni sistem, ki se da namontirat na "stare" celade in ima podobne funkcije kot N com?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem imel namen kupiti X-lite 801 oziroma 601, odvisno katera bi mi bolje sedla. Problem se je pojavil že pri številkah, saj v Gamma centru nimajo osnovnih cifer ko sta M in L, no nekako se je po dolgem iskanju nekaj našlo tko da sem lahko probal obe čeladi. Se je pa pojavil drug problem in sicer da mi ni nobena izmed čelad dobro sedela na glavo, tako da sem se odločil za konkurenčno znamko pri kateri pa nisem imel teh težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker me je sosolc glih spomno za garancijo,me zanima kolk je garancije na xlite celade,jaz sem jo kupo lani augusta in sicer x902!

5 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem imel namen kupiti X-lite 801 oziroma 601, odvisno katera bi mi bolje sedla. Problem se je pojavil že pri številkah, saj v Gamma centru nimajo osnovnih cifer ko sta M in L, no nekako se je po dolgem iskanju nekaj našlo tko da sem lahko probal obe čeladi. Se je pa pojavil drug problem in sicer da mi ni nobena izmed čelad dobro sedela na glavo, tako da sem se odločil za konkurenčno znamko pri kateri pa nisem imel teh težav.

če ti povem po pravici, noben problem ni z blazinicami, če greš do generalnega uvoznika v velenje,sam pač tja je treba prihodit..verjemi da če bi prišel tja ti nebi bilo žal..s fanti se da vse zmenit zato pohvale na nivoju :OK: :OK: , in sigurno bi našli pravo kombinacijo zate tako glede školjke čelade kot blazinic..tu je pač edini problem da niso vse trgovine po sloveniji založene z vsem pripadajočim materialom, žalostno pa je da še vseh številk nimajo..no kot sm rekel na en lep izlet in klepet z nolanovimi fanti :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem imel namen kupiti X-lite 801 oziroma 601, odvisno katera bi mi bolje sedla. Problem se je pojavil že pri številkah, saj v Gamma centru nimajo osnovnih cifer ko sta M in L, no nekako se je po dolgem iskanju nekaj našlo tko da sem lahko probal obe čeladi. Se je pa pojavil drug problem in sicer da mi ni nobena izmed čelad dobro sedela na glavo, tako da sem se odločil za konkurenčno znamko pri kateri pa nisem imel teh težav.

Hvala za informacijo! Zelo mi je žal, da se je tako razpletlo! Že ukrepamo!

Lp, Boris Kompare B)

A tale sistem N-com se da namontirat samo na nove modele Nolan, torej na N100 pa X-lite 1002 ne pase?

A poznate kaksen univerzalni sistem, ki se da namontirat na "stare" celade in ima podobne funkcije kot N com?

N-Com je povsem nov sistem komponent za kakovostno komunikacijo, ki je tudi montiran v čelado varnostno homologiran skladno z zahtevami predpisa ECE 22-05. Namestitev je zaenkrat možna le na novi generaciji čelad N42 in N102.

Lp, Boris Kompare B)

Ker me je sosolc glih spomno za garancijo,me zanima kolk je garancije na xlite celade,jaz sem jo kupo lani augusta in sicer x902!

Za naše čelade še 5 let po nakupu jamčimo za morebitne napake na materialih ali v izdelavi.

LP, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi še nekaj;

na čeladi Xlite 1002 imam VPS senčilo, pri višjih hitrostih (beri blizu 200) pa mi to senčilo nepričakovano dvigne. Ali se da to zadevo bolj fiksirat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!