Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

pred 1 minuto, symdriver pravi:

Menimo se o preklopkah. Ja logično da je glasna, ko pa je sestavljena iz dveh polovic. Probaj se peljeti s preklopko od 80km/h naprej, pa boš sam ugotovil kako so hrupne...nekate, ne rečem vse, trenutno me je razočarala ta X-LITLE od Nolana, a jaz še testiram naprej, bom še sprobal druge modele in proizvajalce....

Aja preklopne ,nikol mel ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Aja preklopne ,nikol mel ....

To ja, iz vidika uporabnosti sem se zanimal za preklopke, vsi so mi rekli da so zelo glasne pri višjih hitrostih, in sam sem se prepričo da je res tako. Zato za daljša potovanja, dosti majn hrupnosti in večjo varnost mi več kdo priporoča zaprto se pravi integrirano čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, symdriver pravi:

To ja, iz vidika uporabnosti sem se zanimal za preklopke, vsi so mi rekli da so zelo glasne pri višjih hitrostih, in sam sem se prepričo da je res tako. Zato za daljša potovanja, dosti majn hrupnosti in večjo varnost mi več kdo priporoča zaprto se pravi integrirano čelado.

Prov.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, symdriver pravi:

To ja, iz vidika uporabnosti sem se zanimal za preklopke, vsi so mi rekli da so zelo glasne pri višjih hitrostih, in sam sem se prepričo da je res tako. Zato za daljša potovanja, dosti majn hrupnosti in večjo varnost mi več kdo priporoča zaprto se pravi integrirano čelado.

Vsedi se na motor in pojdi v Velenje Compaco in stestiraj čelade glede hrupa. Jaz na svojem vozim preklopno čelado in po pripovedovanju kakšne so razlike sem le poizkusil xlite višji razred - neverjetno, nič tišja ni bila na mojem motorju kot preklopna.

Čez kamot ga pa ni, go dvigneš dvižni del in se lahko normalno pogovarjaš ali pa zajameš vredu porcijo zraka, ko je vroče. Glede varnosti se pa sam odloči, če imaš srečo je vsaka dobra.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 2. 2016 at 22:40, Scarabeo 500 pravi:

Vsedi se na motor in pojdi v Velenje Compaco in stestiraj čelade glede hrupa. Jaz na svojem vozim preklopno čelado in po pripovedovanju kakšne so razlike sem le poizkusil xlite višji razred - neverjetno, nič tišja ni bila na mojem motorju kot preklopna.

Čez kamot ga pa ni, go dvigneš dvižni del in se lahko normalno pogovarjaš ali pa zajameš vredu porcijo zraka, ko je vroče. Glede varnosti se pa sam odloči, če imaš srečo je vsaka dobra.

Scarabeo

ja saj so mi poslali čelado v Moto Tim in sem jo šel takoj sprobat. Rad bi imel preklopko samo nimam pa rad če je prehrupna. Sprobal še bom druge modele in se na to odločil. Se pa strinjam ja da pač ima določene prednosti pred integrirano čelado, sploh poleti in v mestih.

Ob 14. 2. 2016 at 22:20, DinDiin pravi:

Avto, ni druge....:fredyjecar::D

Avto imam. Rad pa se tut kvalitetno in udobno peljem z motorjem. In seveda čim manj hrupno čelado ;):)

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, symdriver pravi:

ja saj so mi poslali čelado v Moto Tim in sem jo šel takoj sprobat. Rad bi imel preklopko samo nimam pa rad če je prehrupna. Sprobal še bom druge modele in se na to odločil. Se pa strinjam ja da pač ima določene prednosti pred integrirano čelado, sploh poleti in v mestih.

Preizkusiti sem misli, da se pelješ z njo s svojim motorjem. Enkrat s preklopno drugič pa integralno, da vidiš če je kaj razlike. Pri nekaterih motorjih zaradi vetrne zaščite ni nobene razlike. 

Pa uživaj v vožnji ne glede na čelado :D.

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Scarabeo 500 pravi:

Preizkusiti sem misli, da se pelješ z njo s svojim motorjem. Enkrat s preklopno drugič pa integralno, da vidiš če je kaj razlike. Pri nekaterih motorjih zaradi vetrne zaščite ni nobene razlike. 

Pa uživaj v vožnji ne glede na čelado :D.

Scarabeo

Ja se bom. Čakam samo da se vreme malo izboljša. Imam že doma čelade, čakam še samo ugodno vreme. 

Mogoče malo čudno vprašanje pa vseeno : zanima me kako se kaj odločate glede izbire čelad, tokrat mislim izbira barv. 

Najlepše pač je da je čelada in obleka nekako barvno usklajena z motorjem, ampak vidim da zadnje čase se kar dosti motoristov odloča za nakup teh florescentnih čelad, se pravi signalnih. Res zgledaš ko kanarček v tej barvi ampak z vidika varnosti se mi pa zdi vedno bolj da ne rečem nujna zadeva imeti čimveč signalnih stvari na sebi, saj tako te ostali udeleženci lažje opazijo na cesti.

In kaj vi izberete? Da ste barvno usklajeni na motorju, ali da ste bolje vidni in seveda s tem tut varnejši na dveh kolesih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, symdriver pravi:

Ja se bom. Čakam samo da se vreme malo izboljša. Imam že doma čelade, čakam še samo ugodno vreme. 

Mogoče malo čudno vprašanje pa vseeno : zanima me kako se kaj odločate glede izbire čelad, tokrat mislim izbira barv. 

Najlepše pač je da je čelada in obleka nekako barvno usklajena z motorjem, ampak vidim da zadnje čase se kar dosti motoristov odloča za nakup teh florescentnih čelad, se pravi signalnih. Res zgledaš ko kanarček v tej barvi ampak z vidika varnosti se mi pa zdi vedno bolj da ne rečem nujna zadeva imeti čimveč signalnih stvari na sebi, saj tako te ostali udeleženci lažje opazijo na cesti.

In kaj vi izberete? Da ste barvno usklajeni na motorju, ali da ste bolje vidni in seveda s tem tut varnejši na dveh kolesih?

Oboje.........prvo si izbereš čelado ki je skladna s tvojim motorjem,zatem pa ji dodaš odsevne trake(nalepke)....2muhe na en mah:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, tomash pravi:

Je kdo sprobal X-661? Škoda, da je sam ene barve. Bom jo pa šel vseeno pogledat, lahko da je v živo lepša.

V bistvu je X-661 na voljo v več grafičnih kombinacijah: X-lite X-661 [KLIK] in X-lite X-661 Extreme Titantech [KLIK].

Vabljen na obisk! Če boš tako želel, jo boš lahko preizkusil tudi na testni vožnji s svojim motorjem.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem sprobal te nolanke...saj ne rečem so vredu čelade, samo ko sem pa sprobal še arajko pa shoei pa sem si samo rekel...to je to... :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je prepričala Nolanka, in točno vem kaj bo naslednja čelada, Predvsem je to da je moja buča kot kalup za nolanke. Izdelava je napram isti cenovni razred HJC precej višja. Ostalega v tem tisočletju pa nisem še preizkušal. Če že moram kaj rečt čez N86 je to: Ventilacija katero razen po šumu nebi uspel pogruntati ali je odprta aii ne (ne pozimi ne poleti brez podkape). Aerodinamika mi je sumljiva. pri višjih hitrostih (170+) si ne upam preveč obračat glave kar pri HJC-jki ni bilo problem. Ampak ker redko dosežem/presežem to hitrost se ne sekiram. Ostalo je zelo dobro. Morda vizir ni optično povsem korekten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, StaraFeltna pravi:

Mene je prepričala Nolanka, in točno vem kaj bo naslednja čelada, Predvsem je to da je moja buča kot kalup za nolanke. Izdelava je napram isti cenovni razred HJC precej višja. Ostalega v tem tisočletju pa nisem še preizkušal. Če že moram kaj rečt čez N86 je to: Ventilacija katero razen po šumu nebi uspel pogruntati ali je odprta aii ne (ne pozimi ne poleti brez podkape). Aerodinamika mi je sumljiva. pri višjih hitrostih (170+) si ne upam preveč obračat glave kar pri HJC-jki ni bilo problem. Ampak ker redko dosežem/presežem to hitrost se ne sekiram. Ostalo je zelo dobro. Morda vizir ni optično povsem korekten.

Vsaka čelada res ni za vsako glavo. Zame nekak nolan pač ni. Bo pa shoei al pa arai kot vlita na mojo glavo :);)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Danes kupil x lite 702 gt. Naredil 200 kilometrov in sem do zdaj zelo zadovoljen. Najprej sem razmišljal o n 87, obe sem tudi preizkusil in odločitev je bila jasna. Cena je sicer tudi kar konkretna in ko sem doma malo bolj natančno pogledal svojo novo čelado sem videl, da ni ravno popolnoma natančno skupaj dana. Ampak občutek na glavi je zelo dober in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to,da si obe preizkusil,dej malo napiši razlike med N87 in 702 GT,  kaj se ti je bolje zdelo na 702 od N87?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prišel sem z namenom, da kupim integralno čelado. Pred nekaj leti sem uporabljal preklopno N103 na bivšem Kawa. Z 750S. Sama preklopnost mi je bila zelo všeč in sem jo zato izbral. Ampak čez nekaj let se je izkazalo, da malo piha noter, da je res precej glasna, da vseh teh silnih mikrofonov in zvočnikov nisem niti enkrat uporabil, bili so pa brezvezna dodatna teža... Sedaj imam drug motor (Adventure 990) s povišano šipico spredaj, še malo bolj pokončno držo in sem se odločil, da ne bom več imel preklopne čelade. Torej sem se zagnal v N 87, ker je relativno nov model in ugodna cena za to, kar naj bi nudila. Tudi za hitrosti, ki jih bom dosegal z tem motorjem, bi naj čisto zadostovala. Na testni vožnji (okoli 15 kilometrov in do 150 kmh) sem ugotovil, da mi na glavi sedi dobro (kot večinoma vse Nolanke) in da ima zadovoljivo zračenje. Problem se je pojavil, ko sem spustil integrirana "sončna očala". Najprej nisem vedel od kje, ampak slišal sem drnenje od vibracij, Ko sem se ustavil in snel čelado sem malo s prstom potrkal po vizirju, zračnikih, in nazadnje še po sončni zaslonki, kjer sem zaslišal zvok, ki sem ga slišal že med vožnjo. Torej, če z prstom ali nohtom malo potrkaš po sončni zaslonki dobiš črička. To sem tudi omenil prodajalcu, če se da kaj pomagat, zategnit, nastavit, pa je samo vzel čelado in nemočno skomignil z rameni. Torej sem se obrnil na višji cenovni razred. Na glavo sem dobil še 702 GT. Takoj ko sem si jo nadel sem imel boljši občutek. Bolj enakomerno mi je legla na glavo. Šel sem se peljati in opazil precej bolj učinkovito prezračevanje, je tudi za spoznanje tišja in kar me je najbolj razveselilo - nobenega črička. Poleg tega je bila čelada še znižana iz 500 na 400 evrov, tako da odločitev ni bila težka. Edina zamera so DD obročki za pripenjanje, ki se mi zdijo rahlo arhaični, ampak ker je to edina možnost pri tej čeladi, sem pač skomignil z rameni in si obljubil, da se bom že navadil. Kot vedno (že moja tretja nolanka) sem bil tudi zelo zadovoljen s storitvijo v podjetju Compaco in ker sem slutil, da bojo imeli nekaj za mene (čelado sem potreboval takoj), sploh nisem razmišljal, da bi šel kam drugam. Istočasno pa dodajam še, da je seveda možno, da so kje boljše / cenejše čelade, kot Nolan, ampak jaz jih nisem preizkusil, tako da ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če čelada Xlite ČELADA X-LITE X-1003 ULTRA CARBON DYAD nima predpriprave z N-Com? Ali je v tem primeru mogoče montirat kak druga (aftermarket) interkom?

Namreč kupujem čelado in mi je ta prišla v ožji izbor, sedaj se moram samo še dogovrit za testno, potem pa se še odločit katero vzet - carbon ali millstatt.

Interkom bi pa rabil gor samo za BT povezavo z GSMom. Namreč velikokrat se peljem z motorjem tudi med službenim časom in moram bit dosegljiv na telefon. :(

 

Kako mnenje o teh čeladah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, romanno pravi:

Mene pa zanima, če čelada Xlite ČELADA X-LITE X-1003 ULTRA CARBON DYAD nima predpriprave z N-Com? Ali je v tem primeru mogoče montirat kak druga (aftermarket) interkom?

Namreč kupujem čelado in mi je ta prišla v ožji izbor, sedaj se moram samo še dogovrit za testno, potem pa se še odločit katero vzet - carbon ali millstatt.

Interkom bi pa rabil gor samo za BT povezavo z GSMom. Namreč velikokrat se peljem z motorjem tudi med službenim časom in moram bit dosegljiv na telefon. :(

 

Kako mnenje o teh čeladah?

Jaz jo imam in je super, vse sem napisal nekaj strani nazaj in ima v čeladi prostor za N-com, tudi tega imam in deluje super, preko modrega zoba sem povezan z garminom , ženo na drugem mortorju, prav tako žena sliši navodila iz garmina kot jaz , super zadeva!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, romanno pravi:

Mene pa zanima, če čelada Xlite ČELADA X-LITE X-1003 ULTRA CARBON DYAD nima predpriprave z N-Com? Ali je v tem primeru mogoče montirat kak druga (aftermarket) interkom?

Namreč kupujem čelado in mi je ta prišla v ožji izbor, sedaj se moram samo še dogovrit za testno, potem pa se še odločit katero vzet - carbon ali millstatt.

Interkom bi pa rabil gor samo za BT povezavo z GSMom. Namreč velikokrat se peljem z motorjem tudi med službenim časom in moram bit dosegljiv na telefon. :(

Kako mnenje o teh  čeladah?

Visok delež karbonskih vlaken, ki so uporabljena za izdelavo čelad X-lite X-1003 ULTRA CARBON, pomembno vpliva na omejitev prenosa brezžičnega Bluetooh signala. Konstruktorji so se zato odločili, da za model čelade X-lite X-1003 ULTRA CARBON ne bodo omogočili predpriprave za vgradnjo sistema N-Com. Vpliv karbona na omejevanje brezžičnega signala je značilen za vse komunikacijske sisteme, ki so na voljo na tržišču, ne glede na to, ali so sistemi vgrajeni v notranjost čelade ali pa so nameščeni na zunanjo školjko čelade.

Za razliko od modela X-1003 ULTRA CARBON pa so ostale različice čelade X-1003 pred-pripravljene za vgradnjo in uporabo komunikacijskih sistemov N-Com.

Lp, Boris Kompare :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kompi, ne mi zamerit , sam neki bi rad povedal.Pred kratkim sem pri tebi nabavil nov BX5 sistem, novo Xlite 702 GT...Skratka malo razočaran.Pred tem sem imel Nolan N85 in Ncom, in še vedno imam in kaj mi ni všeč? Stara nolanka N85 z Ncom je delalo super veliko let, brez napake, moja nova pridobitev govorim namreč BX5 pa ne lovi signala, ga izgublja, slabo lovi po poti in nazadnje je "crnilo", seveda so mi tvoji fantje takoj zamenjali z novim sistemom, ampak stvar zelo slabo lovi radijske postaje kljub softwearskem spreminjanju v nastavitvah občutljivosti, lahko se samo skrije z prejšnjim Ncom sistemom ki je res odličen, da ne govorim o napakah ki jih ima BX5 , samo eno naj omenim: če poslušam radijo in me nekdo pokliče iz druge čelade, pa ja bo sopotnik ali drug motor, radijo takoj ugasne , tega prej ni bilo, zadeva je predvsem motoče z sopotnikom, ker morm kr naprej klikat tisti gumb...Res mi je žal da sem nabavil novo in dal toliko denarja.Mogoče bo šlo na Bolho in dalje Stara čelada N85 z N-comom.Tudi čelada 702 GT ni kaj bistveno tiša od N85, vsaj na mojem BMW GSu ne.Brez zamere, samo moje osebne ugotovitve so to,malo sem jezen, lahko da bo drugim to všeč, pač ljudje smo ljudje.., Vsaka čast tvojim v trgovini, se še vidimo! LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, BMWflar pravi:

Kompi, ne mi zamerit , sam neki bi rad povedal.Pred kratkim sem pri tebi nabavil nov BX5 sistem, novo Xlite 702 GT...Skratka malo razočaran.Pred tem sem imel Nolan N85 in Ncom, in še vedno imam in kaj mi ni všeč? Stara nolanka N85 z Ncom je delalo super veliko let, brez napake, moja nova pridobitev govorim namreč BX5 pa ne lovi signala, ga izgublja, slabo lovi po poti in nazadnje je "crnilo", seveda so mi tvoji fantje takoj zamenjali z novim sistemom, ampak stvar zelo slabo lovi radijske postaje kljub softwearskem spreminjanju v nastavitvah občutljivosti, lahko se samo skrije z prejšnjim Ncom sistemom ki je res odličen, da ne govorim o napakah ki jih ima BX5 , samo eno naj omenim: če poslušam radijo in me nekdo pokliče iz druge čelade, pa ja bo sopotnik ali drug motor, radijo takoj ugasne , tega prej ni bilo, zadeva je predvsem motoče z sopotnikom, ker morm kr naprej klikat tisti gumb...Res mi je žal da sem nabavil novo in dal toliko denarja.Mogoče bo šlo na Bolho in dalje Stara čelada N85 z N-comom.Tudi čelada 702 GT ni kaj bistveno tiša od N85, vsaj na mojem BMW GSu ne.Brez zamere, samo moje osebne ugotovitve so to,malo sem jezen, lahko da bo drugim to všeč, pač ljudje smo ljudje.., Vsaka čast tvojim v trgovini, se še vidimo! LP

Se strinjam z kar nekaj tvojimi trditvami.

- Isto sem kupil BX5 pred kratkim. Kot praviš, radijske postaje zelo slabo lovi, se je kr treba potrudit, da najdeš postajo. Poleg tega tudi le ta kaj dolgo ne lovi, sploh če se premikaš, je zaznavanje radijske postaje slabo. V 80 % postaj je del hreščanja.

- Prav tako sem kupil še en komplet za ženo. Že pri krstni probi sva imela na začetku probleme z komunikacijo, zelo slaba povezljivost tudi prekinjalo je. Potem se je nekako stabiliziralo. Bom videl kaj pokaže čas.

Vozim sicer X-702 in je res glasna, brez čepkov v ušesih se ne vozim več, ker ne zdržim več kot 50 km.., žena ima sedaj X-702 GT pa je zaenkrat zadovoljna. 

Prav tako imam vzporedno še vedno staro N-85 in je po glasnosti primerljiva z X-702.

 

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, HyperJack pravi:

Se strinjam z kar nekaj tvojimi trditvami.

- Isto sem kupil BX5 pred kratkim. Kot praviš, radijske postaje zelo slabo lovi, se je kr treba potrudit, da najdeš postajo. Poleg tega tudi le ta kaj dolgo ne lovi, sploh če se premikaš, je zaznavanje radijske postaje slabo. V 80 % postaj je del hreščanja.

- Prav tako sem kupil še en komplet za ženo. Že pri krstni probi sva imela na začetku probleme z komunikacijo, zelo slaba povezljivost tudi prekinjalo je. Potem se je nekako stabiliziralo. Bom videl kaj pokaže čas.

Vozim sicer X-702 in je res glasna, brez čepkov v ušesih se ne vozim več, ker ne zdržim več kot 50 km.., žena ima sedaj X-702 pa je zaenkrat zadovoljna. 

Prav tako imam vzporedno še vedno staro N-85 in je po glasnosti primerljiva z X-702.

 

Tudi jaz da bi vedel kako slabo  dela ta  BX5 sistem, ga nebi niti slučajno kupil. Prej sem imel prejšnji model vgrajen v n44 nolanki in sem bil zelo zadovolen. Res je delal brezhibno, lovil postaje imel 500m čistega dometa motor-motor. Tega ta novega imam na shoi gt-air in KATASTROFA 2x sem že bil v Velenju in nič mi ne znajo pomagat. Pravijo da imajo oni isti problem z x-litle čeladami, da baje imajo neka svinčena oz. neka vlakna iz cinka (zato da so lažja in bolj trdne čelade) in da to baje moti signal in da se ne da nič nardit.

jaz tut razmišljam da bom prodal in kipil drug sistem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men dela fajn X-lite 1003  ,res da pa ne poslušam muzike, mi pa perfektno dela med telefonom,garminom ter ženo . Ne razumem kateri gumb moraš stiskat da spet slišiš ženo po klicu iz telefona, men vzpostavi komunikacijo z njo sam , takoj ko se telefon prekine. Prav tako mi je super ker tudi žena sliši navodila iz navi .  

Prej sem imel 4-ko in sem bolj zadovoljen z 5 ,tudi pogovor med mano in ženo je ćistejši , lovi pa kar nekaj več kot 500m , če ni nekih objektov in samo cesta jo sploh več ne vidim pa se še zmerom normalno pogovarjava .

No ja ...mogoče sm pa čuden ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!